skionline.pl sprzęt narciarski wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Nordica 16/17 - buty z korka?

2016.12.13
Nordica 16/17 - buty z korka?
Kliknij, aby powiększyć.
Nordica 16/17 - buty z korka?
Speedmachine, dobrze znana wśród miłośników narciarstwa kolekcja butów, w tym roku pojawiła się na rynku w nowej, przebudowanej wersji. Jak podkreśla włoski producent, ostatnie wysiłki inżynierów skupiały się na zaprojektowaniu takich butów, które - bez mozolnego i długiego procesu dopasowywania - ułożą się na stopie, gwarantując nie tylko komfort, ale i najwyższy poziom jazdy. Zgodnie z powyższą ideą, buty pasować mają zaraz po wyjęciu z pudełka, po - jeżeli to konieczne - kosmetycznych poprawkach.

Nowa konstrukcja skorupy


Od dobrych kilku lat, na rynku butów narciarskich umacnia się trend, by skorupy były nie tylko wyposażone w rozwiązania umożliwiające ich indywidualne dopasowanie, ale by cechowały się również niższą wagą. Chcąc zredukować masę, producenci stosują coraz to nowe, bardziej zaawansowane technologicznie materiały, które, z jednej strony zapewniają odpowiednią sztywność i bezpieczeństwo, z drugiej, nie obciążają dodatkowo konstrukcji.

Nowa konstrukcja skorupy
Nowa konstrukcja skorupy

Co w tym roku wymyśliła Nordica? Otóż skorupy w najnowszych modelach Speedmachine wykonane są z dwóch rodzajów poliuretanu (tzw. konstrukcja TRI Force). Podstawa oraz tył buta, czyli miejsca, które narażone są na działanie największej siły, i gdzie powstają największe naprężenia, wykonane są z bardzo sztywnego materiału. Powyżej, w górnej partii skorupa jest dużo miększa i lżejsza. Co ważne, "odchudzona" skorupa nie wpływa negatywnie na jakość jazdy, ponieważ dolna i tylna część tworzą solidną, zapewniającą doskonałe oparcie ramę. Dzięki zastosowaniu nowej technologii, model Speedmachine w rozmiarze 26,5 waży zaledwie 2000 g.


Infrared - innowacyjny system dopasowana


Jak zapewnia producent, dopasowanie skorupy jeszcze nigdy nie było tak szybkie i łatwe, jak w przypadku działania najnowszego systemu Infrared Shell Customizatio. Jak to działa? Emitujące światło podczerwone urządzenie nagrzewa skorupę w najbardziej newralgicznych miejscach. Następnie, za pomocą specjalnych przyrządów przypominających niewielkie kapsuły, w miejscach, które trzeba uformować, wytwarzane jest podciśnienie. W ten sposób - zasysając rozgrzany fragment buta - zachodzi proces indywidualnego dopasowania. Proces ten można stosować wielokrotnie, a co istotne, nie wymaga on nagrzewania całych skorup w specjalnych piekarnikach, jak miało to miejsce do tej pory. Na wszystkich modelach skorup Speedmachine oznaczone są specjalne strefy, które poddać można procesowi kształtowania termicznego.

Nordica - wkładki z korkiem
Nordica - wkładki z korkiem

Wkładki z korkiem


Innym, niezwykle ważnym w procesie dopasowania butów elementem jest wkłada. W przypadku modeli Speedmachine, Nordica zastosowała termoformowalne wkładki z większymi, wykonanymi z korkowego granulatu wstawkami (tzw. Cork Fit), które okalają strefy po bokach, wokół kostek. Dodatkowo, wkładka jest tak uformowana, by - zapewniając maksymalnie dobre trzymanie - nie powodować miejscowego ucisku. Jeżeli jednak strefa wokół kostek nie będzie wystarczająco wygodna, wkładkę należy rozgrzać, następnie założyć skorupę, spiąć klamry i odczekać ok. 5 minut, aż korek idealnie dopasuje się. Zaletą zastosowanego w konstrukcji wkładki korka jest jego plastyczność - formowanie powtarzać można wielokrotnie, nie powodując uszkodzenia materiału. Co więcej, korek dobrze amortyzuje siłę uderzenia i skutecznie izoluje przed chłodem.

Kolekcja butów Nordica na sezon 16/17

ah/skionline.pl

Tagi: #sprzęt narciarski #buty narciarskie #nordica #narty #dobór nart #speedmachine

Powrót

Sonnberg Ferienanlage Sonnberg Ferienanlage

Flachau
Kraj Salzburski, Austria

Natur- und Wellnesshotel Höflehner Natur- und Wellnesshotel Höflehner

Haus im Ennstal
Styria, Austria

Hotel Salzburger Hof Hotel Salzburger Hof

Dienten am Hochkönig
Kraj Salzburski, Austria

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Sprzęt narciarski 17/18
Porady
WorldSkitest 17/18
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
www.trentino.plskionline.tv
Google+ | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | nota prawna | polityka cookies
Copyright © 1997-2018 Atmedia S.C.