skionline.pl sprzęt narciarski wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Salomon Gemma - narty specjalnie dla pań

2017.03.02
Salomon Gemma - narty specjalnie dla pań
Kliknij, aby powiększyć.
Salomon Gemma - narty specjalnie dla pań
Salomon Gemma to najnowsza propozycja dla pań poszukujących wysokiej jakości nart zapewniających niezawodne trzymanie krawędzi, tłumiących drgania i gwarantujących płynną, przyjemną jazdę. Stworzenie sprzętu spełniającego wszystkie z wymienionych cech nie było zadaniem łatwym, niemniej jednak, z pomocą setek kobiet, które testowały narty - udało się!
Stara dewiza głosiła: "pink it and shrink it", co przekładając na potoczny język przetłumaczyć można: "pokolorujmy narty na różowo, obniżmy ich wagę, a panie będą zachwycone". Niestety, taka recepta na dobre, damskie narty dawno straciła ważność. Stąd pomysł Salomona, by sprostać aktualnym oczekiwaniom i wypuścić na rynek taki sprzęt, który faktycznie spełni wszystkie oczekiwania.

Początki nie były łatwe. Zespół składający się z damskiego teamu odpowiedzialnego za badania i rozwój produktów rozpoczął dwuletni projekt oparty na zbieraniu danych i badaniu trendów w narciarstwie rekreacyjnym oraz testach i analizie faktycznych potrzeb jakże szerokiej grupy docelowej.

- Pierwszym krokiem w projekcie było zidentyfikowanie faktycznych potrzeb pań co do sprzętu mającego dostarczyć z jazdy jak najlepsze doznania- wyjaśnia Magalie Durand, manager ds. rozwoju produktów damskiej linii nart.

- Jak pokazały przeprowadzone przez nas badania, aż 80 proc. respondentek odpowiedziało, że to czego najbardziej brakuje im w nartach to poczucie pewności, tak więc naszym głównym celem stało się stworzyć deski, które - dzięki zastosowaniu najnowszych materiałów i technologii - spełnią ich oczekiwania.

Salomon Gemma - narty specjalnie dla pań
Salomon Gemma - narty specjalnie dla pań

Główną cechą odróżniającą model Gemma od konkurencyjnych damskich nart jest technologia Control Frame. Co oznacza? Oznacza, że mają trójwymiarową konstrukcję, w której, na końcach nart, zastosowano specjalne, odpowiedzialne za niezawodne trzymanie, krawędzie, które nie obciążają i nie zwiększają wymiaru nart. Ponadto, pod butem, w okolicach talii, producent zaimplementował miękki materiał Comfortech, który skutecznie łagodzi skutki uderzeń i absorbuje drgania. System ten uzupełniają pochłaniające siłę uderzenia Progressive Transfer Pads (wstawki odpowiedzialne za progresywny przekaz siły) zamontowane w zintegrowanym systemie wiązań. W efekcie siła uderzenia i drgania są skutecznie redukowane i nie przenoszą się na stopy narciarza, co owocuje większą kontrolą i poczuciem pewności w prowadzeniu nart. Cały, opisany powyżej system nosi nazwę Smooth Ride Technology (technologia poprawiająca płynność jazdy).

Narty Salomon - kolekcja 16/17

- Model Gemma testowany był w zróżnicowanych warunkach przez setki kobiet, dodaje Magalie.
- Zarówno średnio zaawansowane jak i bardzo dobrze jeżdżące panie doceniły płynność jazdy i świetne trzymanie krawędzi. Podsumowując, udało nam się stworzyć narty, które dadzą więcej pewności, pozwolą jeździć znacznie szybciej i dostarczą mnóstwo frajdy przez cały dzień na soku.

ah/skionline.pl

Tagi: #sprzęt narciarski #salomon #narty #gemma #dla kobiet

Powrót

Sonnberg Ferienanlage Sonnberg Ferienanlage

Flachau
Kraj Salzburski, Austria

Alpen Hotel Corona Alpen Hotel Corona

Vigo di Fassa
Trentino, Włochy

Hotel Schloss Rosenegg Hotel Schloss Rosenegg

Fieberbrunn
Tyrol, Austria

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Sprzęt narciarski 17/18
Porady
WorldSkitest 17/18
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
www.trentino.plskionline.tv
Google+ | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | nota prawna | polityka cookies
Copyright © 1997-2018 Atmedia S.C.