Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Narty GS - dylemat.


FerraEnzo

Rekomendowane odpowiedzi

Dyskutowaliśmy już na ten temat. Jeśli ktoś jeździ tak jak pisał Mitek - łącznie różnych technik, pusto twardo = skręt cięty, na muldach, na zatłoczonym stoku = śmig to GS się sprawdzi. Jeśli ktoś nastawia się tylko na skręty cięte, racowe to moim zdaniem ciężko.

Tutaj fajnie kobieta pisze na temat gigantek:

http://www.yellowgentian.com/ski-reviews/piste/head-worldcup-rebels-i-gs-rd

I really love the Rebels i.GS RD, but I think it is not a ski for a recreational skier. If you want to have a ski like this, think about this: - you're not alone at the slopes. You can't make your turning where ever you want and you will be way faster than everyone else. - this ski is very hard to ride on a bumpy slope. -there are just a few slopes where you can carve (radius 25!!!) -if your fitness isn't extremely good, half of the day you will be out of business! But if you can handle all this, you will have the best ski ever made!

dla równowagi to piszą o moich masterach i.speed pro:

It feels like a real race ski, but still OK for a recreational sportive skier who has the skills to control the speed. The Worldcup Rebels i.Speed ski is not as heavy as some giant slalom skis, but still a serious speedy one. It doesn't punish you if you're not perfectly in the right position, just stay active and have some fun.

http://www.yellowgentian.com/ski-reviews/piste/head-worldcup-rebels-i-speed

Co nie oznacza, że za dwa/trzy sezony nie kupie typowego GS. Na stoku jestem najczęściej rano, więc byłoby gdzie pocisnąć. Na tą chwilę nie czuje się jednak na siłach żeby operować taką nartą bez zagrożenia dla siebie i innych.

Pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z posezonowych wyprzedaży, kupiłem swojego pierwszego mastera....

FerraEnzo powiedz gdzie kupiłeś i ile cię ta zabawa kosztowała.

Pytam bo też celuję w HEAD-a tylko, że iSupershape Rally 14/15 i szukam rozsądnego sprzedawcy który to sprzeda za rozsądne pieniądze.

PS: ładna deska, prawie jak boazeryjna :rolleyes:::wink:

Żartowałem. Piekna narta. Myślę, że "będzie Pan zadowolony" :smile:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FerraEnzo powiedz gdzie kupiłeś i ile cię ta zabawa kosztowała.

Pytam bo też celuję w HEAD-a tylko, że iSupershape Rally 14/15 i szukam rozsądnego sprzedawcy który to sprzeda za rozsądne pieniądze.

PS: ładna deska, prawie jak boazeryjna :rolleyes:::wink:

Żartowałem. Piekna narta. Myślę, że "będzie Pan zadowolony" :smile:

Pozdrawiam

A cieszę się, że się podoba :)

Boazeria to gigantki R35!

Ja kupowałem w KrakowSport na Walerego Sławka w Krakowie.

Mają Heady supershape rally 15/16 - myślę że o te Ci chodziło, ale niestety bardzo krótkie.

https://www.krakowsport.pl/product-pol-437-Narty-Head-iSupershape-Rally-2015-16.html

Na allegro jest mnóstwo tych nart.

Ze sklepów stacjonarnych w których miałem okazję cokolwiek kupować to ani Trojan Sport and BikerShop nie mają interesującego Cię modelu.

Ja za swoje dałem 2350złociszy.

Edytowane przez FerraEnzo
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jakieś filmy jak jeździsz na prawdziwych GS?

Chętnie zobaczę jeżeli nie masz oczywiście nic przeciwko.

żona niestety nie nadąża za mną, mam tylko coś takiego, narty 2 raz na nogach, jazda z kijem do przodu, ludzie przewracający się pod nogami, może ze 2 skręty wyszły :biggrin:

[video=youtube;cMyIn1XgUWM]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na Kasince... i prawie jak z dronem! łał!!! :biggrin:

tylko pozazdrościć KOMÓRKI CI NAPRAWDĘ POTRZEBNE!!! :stupid:

PS. zapraszam na Chopka! ja za tobą na pewno nadarzę :biggrin:

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pływak, to twój wybór i tobie ma to sprawiać przyjemność. Nie atakuję Cie, to też ja poprosiłem o film.

Kiedyś było na temat GS dla dzieci. Tak się jedzie na dziecięcych GSach.

Niestety, ale nie mam nagrań z jazdy bardziej sportowej, to co wrzuciłem, to luźna jazda na jednej nodze i trochę bokiem, min. dlatego, że było gęsto na stoku. Niezbyt dobrze mi się również jeździ z kamerką na kiju. Jak będę miał jakieś lepsze nagrania, to wrzucę, ale raczej już nie w tym sezonie.

Nie do końca rozumię, o co chodzi z tym filmikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włączę się do dyskusji na temat nart gigantowych...Osobiście posiadam stare komórki Fischer RC4 Worldcup GS 183cm R>23m.Dodatkowo w tym sezonie przez jeden dzień (jakieś 7-8 godzin na stokach) testowałem komórkowe Head i.GS RD R>25m, o których tu dyskutujecie.Prawdę mówiąc komórkowe gigantki są bardzo fajną opcją do przemieszczania się po dużych stacjach narciarskich.W Polsce jest to ciężki temat, żeby jeździć na takich nartach przez cały dzień. Ale rano, zaraz po otwarciu wyciągu spokojnie można cisnąć przez 2 godziny :DFaktem jest, że na niektórych stokach będzie to jazda na całej ich szerokości - od lasu do lasu... Aha i jeszcze jedno - jak nie dociśniesz, to nie pojedziesz. Chociaż i tak dociśnięcie komórkowej gigantki jest jak dla mnie łatwiejsze niż dociśnięcie komórkowej slalomki - takie jest moje odczucie.Co do samej jazdy na takich nartach - dają niesamowitą frajdę - pewne trzymanie krawędzi nawet przy sporych prędkościach i bardzo mocnych zakrawędziowaniach - przykład poniżej na zdjęciu na i.GS RD.

12976864_998667496837273_8251091464731138357_o.jpg

Porównując do "sklepowych" pseudo gigantek to ciężko mi się odnieść - kilka lat temu miałem raz na nogach topowe sklepowe gigantki Rossignola i na tak mało dynamicznych nartach nie wiem czy kiedykolwiek jeździłem O.o Więc ze sklepowymi "gigantkami" dałem sobie spokój.

12976864_998667496837273_8251091464731138357_o.jpg.6782875c4f76d20c0f64b54d88a5746e.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Co Wy się tak czepiliście człowieka. Jeździ na nartach parę lat. Doskonały może nie jest ale przynajmniej wie co to znaczy dobra narta i z czasem pójdzie na niej jak trzeba, czego niniejszym życzę.

Bez przesady.

Pozdrowienia

Ja uważam że zanim wie się co to dobra narta trzeba potrafić dość wiele.

Kubeł zimnej wody na głowę przydał by się tu na forum w wielu przypadkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włączę się do dyskusji na temat nart gigantowych...

Osobiście posiadam stare komórki Fischer RC4 Worldcup GS 183cm R>23m.

Dodatkowo w tym sezonie przez jeden dzień (jakieś 7-8 godzin na stokach) testowałem komórkowe Head i.GS RD R>25m, o których tu dyskutujecie.

Prawdę mówiąc komórkowe gigantki są bardzo fajną opcją do przemieszczania się po dużych stacjach narciarskich.

W Polsce jest to ciężki temat, żeby jeździć na takich nartach przez cały dzień. Ale rano, zaraz po otwarciu wyciągu spokojnie można cisnąć przez 2 godziny :D

Faktem jest, że na niektórych stokach będzie to jazda na całej ich szerokości - od lasu do lasu...

Aha i jeszcze jedno - jak nie dociśniesz, to nie pojedziesz. Chociaż i tak dociśnięcie komórkowej gigantki jest jak dla mnie łatwiejsze niż dociśnięcie komórkowej slalomki - takie jest moje odczucie.

Co do samej jazdy na takich nartach - dają niesamowitą frajdę - pewne trzymanie krawędzi nawet przy sporych prędkościach i bardzo mocnych zakrawędziowaniach - przykład poniżej na zdjęciu na i.GS RD.

Porównując do "sklepowych" pseudo gigantek to ciężko mi się odnieść - kilka lat temu miałem raz na nogach topowe sklepowe gigantki Rossignola i na tak mało dynamicznych nartach nie wiem czy kiedykolwiek jeździłem O.o Więc ze sklepowymi "gigantkami" dałem sobie spokój.

Mam podobne zdanie do kolegi powyżej. Fajnie, że odezwał się ktoś, kto jeździł na tych nartach, bo na razie dostaję opierdol od ludzi, których koło nich nawet nie leżeli :wink:

Jak ktoś pyta o stabilną nartę do szybkiej jazdy, to polecam GS, nawet komórkowe, bo innej narty do tego typu jazdy nie ma, no chyba, że kogoś interesuje SG albo DH.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne zdanie do kolegi powyżej. Fajnie, że odezwał się ktoś, kto jeździł na tych nartach, bo na razie dostaję opierdol od ludzi, których koło nich nawet nie leżeli :wink:

Jak ktoś pyta o stabilną nartę do szybkiej jazdy, to polecam GS, nawet komórkowe, bo innej narty do tego typu jazdy nie ma, no chyba, że kogoś interesuje SG albo DH.

Tylko ze ten ktos jezdzi, i to dobrze a nie zsuwa sie po stokach... Tu jest roznica ktorej Ty nie rozumiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze ten ktos jezdzi, i to dobrze a nie zsuwa sie po stokach... Tu jest roznica ktorej Ty nie rozumiesz.

Tylko po co komuś narty gigantowe (mniejsza o to czy sklepowe, czy komórkowe), żeby się zsuwać po stokach?

Do jazdy spacerowej są inne narty, które są tańsze i pewnie dużo łatwiejsze w kontroli (nawet w kontroli zsuwania się).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Widzę tutaj eksperckie podejście do oceny jazdy...

Ciekaw jestem na jakiej podstawie???;)

Pozdrowienia

Cześć

Tylko po co komuś narty gigantowe (mniejsza o to czy sklepowe, czy komórkowe), żeby się zsuwać po stokach?

Do jazdy spacerowej są inne narty, które są tańsze i pewnie dużo łatwiejsze w kontroli (nawet w kontroli zsuwania się).

Dziwnie piszesz bo sam wiesz, że znacznie łatwiej kontrolować dobrą solidna nartę niż jakieś popularne g...

Pozdrowienia

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...