Narty - skionline.pl
Jump to content

Stusi

Members
 • Posts

  105
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Stusi's Achievements

Średnio zaawansowany

Średnio zaawansowany (3/6)

182

Reputation

 1. To chyba jakieś pobożne życzenia a nie plany. Papier przyjmie wszystko. Bo wygląda imponująco, ale skoro przez tyle lat nie potrafili poprowadzić drugiej trasy że Stogu Izerskiego to jakoś czarno widzę realizacje tych wizji, zwłaszcza teraz...
 2. https://www.google.com/amp/s/noizz.pl/lifestyle/najwieksza-w-polsce-sciezka-w-chmurach/vq2qr1m.amp Wieża już prawie ukończona a wiadomo coś o wyciągach na Świeradowiec które niby też były w planach?
 3. Widzę. Jadę te 1000 m i zanim zdążę się nacieszyć jazdą to już jest jest koniec. Równie dobrze można powiedzieć, że mogłem zostać w Poznaniu i na Malcie bym zjechał te 200 m sto razy bez żadnego stania w kolejce. Wg mnie, nie o to chodzi, ale różne są priorytety. Ja po prostu lubię długie trasy.
 4. Skoro kolega jest taki mądry, to niech mi powie gdzie znajdę ośrodek który ma kilka tras powyżej 2 km długości i to na dodatek bez kolejek i o rożnym stopniu trudności? Szczyrk ma swoje liczne przywary ale pod względem tras, jest po prostu bezkonkurencyjny.
 5. Dziś z rana zapowiadało się, że będzie jeszcze lepiej niż wczoraj. Mniej samochodów na parkingu, pierwszy wjazd gondolą dużo mniej stania, nawet parę minut wcześniej puścili wyciąg. Pogoda lampa od początku dnia, do tego na trasach sztruks. Niestety ta bajka szybko zaczęła się kończyć. Zjazd do Soliska, zero czekania do kanap ale podczas jazdy ktoś mówi, że jedna trasa z Wierchu zamknięta. Nie chciałem wierzyć, bo wczoraj obydwie były super. Wjeżdżam na górę i rzeczywiście 8 cała przegrodzona taśmami. Pomimo to jadę skoro widzę sztruks. Dojeżdżam do Igla a tu nagle taka niespodzianka: Normalnie jakby pługiem przeorali! Ale po co?! Przecież wczoraj były tam bardzo dobre warunki! Chyba tylko aby zamknąć kolejną trasę dla zasady. Albo utrudnić dojazd do Rudego Kota i Iglo. Potem jeszcze trochę pojeździliśmy na Solisku. Zamknięta czerwona 7 w super stanie. Ale około 11 się zaczęło... Te zdjęcia wstawiane we wcześniejszych postach nie kłamią. Nagle dzikie tłumy bydła bez maseczek rozpychający się łokciami i kijkami. DRAMAT. Powrót do gondoli, tam stania na 10 min ale tendencja zwyżkowa. Przed godz. 14 kolejka była aż tam gdzie się zaczynał ten stary talerzyk. Ludzie prawie na strasie stali... Dlatego ostatni zjazd i ewakuacja. Ogólnie to rzecz jasna i tak jeżdżenie udane, ale ludzie bezmyślni, podobnie jak polityka zamykania tras SMR.
 6. @pasazer85 I jak było na COSie w ciągu dnia? Da radę zjechać na sam dół? Bo ja jechałem raz do pośredniej i po 20 min czekania na krzesło do góry w kolejce gdzie w ogóle nie było jakiegokolwiek wydzielenia i odstępów, stwierdziłem, że wracam na SON.
 7. Nie da rady. Pojechałem tydzień wcześniej bo na przyszły jak chciałem nie było miejsc. Nie tylko booking, bo sporo obdzwoniłem. A te 50% obłożenia to wiesz jak wygląda w praktyce ...
 8. Na spokojnie po dzisiejszym dniu. Ogólnie oczywiście zadowolony, jednak obiekcji sporo. Ale po kolei.. +super pogoda: -10 i w drugiej części dnia lampa, totalny brak wiatru +otwarte trasy całkiem nieźle przygotowane, zwłaszcza trasa nr 3- chyba najlepsza w całym ośrodku, trzymała do samego końca + świetne widoki Teraz negatywy: - długie czekanie, tłumy w kolejkach w większości zachowujące się jak bydło. Co z tego, że wygrodzone rękawy aby podchodzić do bramek POJEDYNCZO, skoro buraki pchają się tam po 3 osoby na szerokości, mijają cię z prawej i z lewej, przejeżdżają po nartach, przechodzą pod siatkami itp. Naprawdę dramat. Brak jakichkolwiek zasad sanitarnych o kulturze już nie wspominając. - trasy co powinny być otwarte są zamknięte. Na golgocie dużo śniegu, wystarczyło tylko wyratrakować. Sporo ludzi i tak zjeżdżało, więc robiły się tam muldy. Trasa nr 1 zamknięta też z przyczyn niewiadomych. Mam podejrzenia, że chodzi o jakieś względy bezpieczeństwa w związku z przejazdem przez drogę bo mostek rozebrany a droga odśnieżona, czarna do asfaltu. - nieczynny orczyk na Małe Skrzyczne. Kurcze, lubię tą niepozorną trasę a tu zonk. Nie da się na górę wjechać...
 9. Właśnie zaliczyłem ostatni zjazd. Wieczorem napiszę coś więcej. Ludzi dużo, kolejki wszędzie, czasami na 20 min stania, ale za to warunki super. Szkoda że to buractwo co z ludzi wychodzi w kolejkach psuje ogólne wrażenia.
 10. Dopiero niedawno dojechałem, ale z ciekawości skoczyłem pod gondolę i 1 oficjalnie zamknięta ale była oświetlona i jeździł ratrak. Sypało cały dzień.
 11. Szczerze to będzie jakaś masakra. Skibusy jeździły a korki i tak były kosmiczne. Teraz jak wszyscy ruszą swoimi autami- strach myśleć. Właśnie kupiłem skipass na niedzielę i trochę jestem przerażony tym dojazdem z pensjonatu. Zawsze z busów korzystałem. Teraz zastanawiam się o której będzie trzeba być na parkingu żeby miejsce znaleźć. Tak na pocieszenie widzę, że jednak trasa 1 będzie czynna, bo skoro będzie dostępna na nocnej to chyba w dzień jej nie zamkną 😜
 12. Stusi

  Gopass...

  Dzięki za info. Nr karty mam bo na mailu posiadam wersję elektroniczną. Więc załatwię sprawę na miejscu 😉
 13. Zjazd do samego dołu był by super. Tylko na razie na stronie nie ma w ogóle żadnego oficjalnego info o otwarciu ośrodka. O dostępnych trasach już nie wspominając.
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2019
×
×
 • Create New...