Narty - skionline.pl
Jump to content

Nipern

Members
 • Posts

  17
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Nipern's Achievements

Początkujący

Początkujący (2/6)

30

Reputation

 1. Fakt. na stronie Ischgl pojawił się update. M.in. w gondolach maski ffp2 na kanapach bez masek. Jutro sprawdzę. W gondolach, autobusach i sklepach wszędzie sprawdzają i proszą o zakładanie masek.
 2. Fakt. na stronie Ischgl pojawił się update. M.in. w gondolach maski ffp2 na kanapach bez masek. Jutro sprawdzę.
 3. Być może coś jest na rzeczy. Właśnie wróciliśmy z Galtur do kwatery w Kappl i kierowca autobusu głośno krzyczał na wsiadających bez maseczek. Poza tym nie zauważyliśmy zmian.
 4. Po perypetiach Covidowych jesteśmy akurat w dolinie Paznaum. Dużym plusem był brak konieczności robienia testu dla dziecka 12+ aby wjechać.Tutaj jakby wszystko zmienione o 180 stopni brak maseczek, Covid jakby odwołany. Po stronie CH jak i A ludzie w knajpach kompletny brak obostrzeń. Ale tak wogóle to klawo jest!!! Parę zdjęć z Ischgl.
 5. Ponownie odwiedziliśmy Ricky w niedzielę 13 lutego. To czas ferii w Republice Czeskiej więc ludzi było sporo. Po 12tej wyraźnie się rozluźniło. Pogoda wszystko wynagrodziła. Kilka zdjęć z tego dnia.
 6. Nasz gospodarz łaskawie wyraził zgodę na skorzystanie z noclegów w innym terminie. Zaproponował okienko od 19 marca do 9 kwietnia. Pytanie do znawców austriackich ośrodków - czy w tym terminie pobyt w Kappl/Ischgl jest godny polecenia dla rodziny z 12 latkiem ? Ze względu na ferie w PL zawsze to był styczeń/luty. Szwajcaria nadal kusi....może machnąć ręką??
 7. No właśnie! Jakby dziecko 12+ musiało mieć test antygenowy to po prostu byśmy nie pojechali gdyby wynik był zły. Natomiast jak test PCR wyjdzie pozytywny to wszyscy lądujemy na feriach w domu i co ważne wcale nie oznacza to, że dziecko jest chore! Test potrafi być pozytywny nawet 3 miesiące po infekcji. Próbowałem przyspieszyć 3 dawkę dla dziecka, ale nic nie wskórałem wszyscy zasłaniali się że nie minęło 5 miesięcy od drugiej dawki. Niech to diabli! Nie wiem co robić czy machnąć ręką na zadatek w Austrii i wyjechać na "last minute" do Czech czy ryzykować i pójść na PCR... No i mamy - wynik dziecka wyszedł pozytywny pomimo braku jakichkolwiek symptomów. Nałożono na nas kwarantannę. Ferie zamiast w Austrii są w domu. Jednak nie poddajemy się. Po kwarantannie jak wyjdzie negatywny test to pojedziemy. Ale Austrii już dziękujemy za ten bałagan. Ponadto gospodarz nie chce zwrócić zapłaconej zaliczki czyniąc dziwne uwagi. Mam już powyżej dziurek w nosie tego "przyjaznego" podejścia do gości i szukam czegoś w Szwajcarii gdzie wystarczą zaświadczenia 2G. A tak wydaliśmy 500zł na testy, siedzimy w domu plus strata zaliczki. Dobrze sie to wszystko układa... Zna ktoś jakieś fajne miejsce w CH z normalnymi cenami noclegów? Chłopak jest w rozpaczy, że siedzi w domu.
 8. No właśnie! Jakby dziecko 12+ musiało mieć test antygenowy to po prostu byśmy nie pojechali gdyby wynik był zły. Natomiast jak test PCR wyjdzie pozytywny to wszyscy lądujemy na feriach w domu i co ważne wcale nie oznacza to, że dziecko jest chore! Test potrafi być pozytywny nawet 3 miesiące po infekcji. Próbowałem przyspieszyć 3 dawkę dla dziecka, ale nic nie wskórałem wszyscy zasłaniali się że nie minęło 5 miesięcy od drugiej dawki. Niech to diabli! Nie wiem co robić czy machnąć ręką na zadatek w Austrii i wyjechać na "last minute" do Czech czy ryzykować i pójść na PCR...
 9. Na szczęście łapie się! Druga dawka była przyjęta 5 listopada 2021. Musze przejrzeć faktycznie wątek skoro było o PCR z linkami.
 10. Śledzę pilnie! Też się tam wybieram. Nie zmienia to faktu, że dziecko powyżej 12 roku życia musi mieć dwie dawki szczepionki i test PCR nie starszy niż 72 godziny żeby wjechać do Austrii. Na wyciągach wystarczy zasada 2G. Czy ktoś wie gdzie najlepiej zrobić taki test we Wrocławiu? Cena powala nawet ponad 400zł w wersji angielskojęzycznej!
 11. Oczywiście że nie zestawiam! Ale jeździć gdzieś trzeba. Taki klimat tutaj mamy
 12. Tak, tak to ceny za cały dzień. Jak już jedziemy, to jeździmy cały dzień. Mistrzem jest Spidleruv Mlyn. Żeby trochę zejść z tych poziomów cenowych już kupiłem dla rodziny karty do Janskich i Spindla. Jest to jakieś wyjście tyle, że trzeba przedpłacić w internecie. Nie żebym jakoś narzekał ale czasem lubię sobie zdać sprawę...Czasem pomaga w wyborze miejscówki
 13. A ja zadałem sobie nieco trudu i zrobiłem taki wykaz ośrodków czeskich i polskich w moim najbliższym otoczeniu. Z racji mieszkania na zachód od Wrocławia tabela zawiera ośrodki na "moim kierunku" i hmm spełniające powiedzmy moje oczekiwania. Nie byłem w Jesenikach ani Beskidach w Republice Czeskiej - stąd ich brak w tabeli, ale wszystko do nadrobienia. Założenie to rodzina 2+1 gdzie dziecko ma 12 lat. W różnych ośrodkach zniżka jest różnie liczona, a w dwóch są bilety rodzinne. Ceny brałem w najdroższym sezonie i płatne w kasie bez zniżek. Przyjąłem, że płacę kartą i kurs to 20 groszy za koronę (okropność!!!!). Czasy dojazdu z google maps ale to raczej fantastyka. Dla porównania dodałem kilka polskich ośrodków. Ciekawe jakie wnioski wyciągniecie? Pozdrawiam Nipern
 14. 29 grudnia 2021 r. byłem z rodziną w Herlikovicach (między Janske Lazne a Spindleruv Mlyn). Warunkiem zakupu karnetu był paszport covidowy. Przy kasie była zainstalowana kamerka i trzeba było zeskanować kod QR. Szło to szybko. Natomiast dwa tygodnie wcześniej byłem w Ricky v Orlickych Horach i tam nie żądali niczego przy kupnie karnetu. Pzdr. Nipern
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
 • Create New...