Narty - skionline.pl
Jump to content

wp

Members
 • Content Count

  32
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

wp last won the day on December 28 2018

wp had the most liked content!

Community Reputation

53 Excellent

About wp

 • Rank
  Początkujący

Personal Information

 • Imię
  Witek
 • Miejscowość
  WISLA

Ski equipment

 • Narty marka
  DYNASTAR
 • Buty marka
  NORDICA

Skills

 • Poziom umiejętności
  10
 • Dni na nartach
  0

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. wp

  Nocleg w Wiśle

  stozekwisla.pl
 2. wp

  Stożek Wisła

  Eggalm Nord Vorderlanersbach Tuxertal ( Zillertal) Austria
 3. wp

  Stożek Wisła

  Schronisko Stożek - otwarcie rok 1922. Wtedy była to już przedwojenna baza narciarska dla Śląska Cieszyńskiego . Pierwszy wyciąg to konstrukcja legendarnego szefa schroniska Jana Cięgla. Był to wyciąg zaczepowy na górnej polanie napędzany silnikiem motocyklowym. Następny wyciąg zaczepowy postawiony przez Koło PTTK Olza Cieszyn miał długość i położenie stacji dolnej i górnej takie jak obecne krzesło. Był to najdłuższy wyciąg zaczepowy w Polsce, a sforsowanie buli, gdy się jechało pierwszym, było nie lada wyzwaniem. PTTK Olza około roku 1967 wybudowała wzdłuż wyciągu zaczepowego wyciąg orczykowy z drewnianymi podporami . Pierwsza próba uruchomienia tego tworu skończyła się tak jak w filmie "Grek Zorba". Orczyk Mostostal 1000 wybudowany został w roku 1978 przez Kopalnię Wawel w Rudzie Śląskiej . Orczyk ten wymieniony został na dwuosobowe krzesełko firmy Doppelmayr w roku 2004. Było to pierwsze krzesełko w Wiśle . Teraz jest ich już w osiem .
 4. wp

  Stożek Wisła

  Postaram się wieczorem napisać kilka zdań o narciarstwie na Stożku i stożkowych wyciągach w latach minionych ale teraz trzeba na stok !!!
 5. Nie mają prawo do pobierania opłaty za przejazd !!!
 6. Informacja dla wszystkich odwiedzających Stożek : parking przy ośrodku jest bezpłatny i nie należy płacić za wjazd pod wyciąg !!!! Parking znajdujący się po drodze do ośrodka jest parkingiem prywatnym i zostawiając tam auto należy uiścić opłatę panu parkingowemu, ale działalność ta nie ma nic wspólnego z Ośrodkiem Stożek . Ośrodek jedynie dowozi bezpłatnie narciarzy z tego parkingu busem pod wyciąg. Biznes Stożka może ostatnio nie idzie tak dobrze jak wcześniej i nie jest tak opłacalny jak inne łatwo dostępne i płaskie wiślańskie stoki ale "pogłoski o naszej śmierci są (mocno) przesadzone " (Mark Twain). Zaopatrzenie gastronomiczne uzupełnione , trasy wyrównane , warunki całkiem fajne ; zapraszamy jutro od godz 8.00. na dobra jazdę i nie warto wdawać się po drodze w dyskusje z osobami niezbyt życzliwymi dla Stożka.
 7. Nigdy nie było i nie ma żadnych ograniczeń dla skitourów !!!
 8. Niestety rozwiązanie tego problemu przypomina trochę kwadraturę koła. Prawie każda góra w Polsce na swojego Pana R. Proszę mi wierzyć ; nie rozmawiamy inaczej z narciarzami , a inaczej z tubylcami. Sprawa jest naprawdę skomplikowana. Sukcesem sprzed dwóch lat było ,po ponad dwudziestoletniej walce, zaniesienie zakazu wjazdu pod ośrodek. Naprawdę robimy co się da aby problem rozwiązać. Jak któryś z forumowiczach będzie na nartach mogę wytłumaczyć na czym polega problem . Dyskusja z panem parkingowym raczej sensu nie ma. Póki co zapraszamy na Stożek - warunki doskonałe (pada śnieg)
 9. Stożek będzie czynny codziennie w godz 9-16
 10. reja.megiw.pl
 11. Zawody odbędą się na wydzielonym odcinku z pomiarem czasu i raczej nie będzie tłumu zawodników - można będzie normalnie śmigać . ( Warunki dzisiaj były na czerwonej całkiem dobre )
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2019
×
×
 • Create New...