Narty - skionline.pl
Jump to content

wp

Members
 • Content Count

  34
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

wp last won the day on December 28 2018

wp had the most liked content!

Community Reputation

58 Excellent

About wp

Personal Information

 • Imię
  Witek
 • Miejscowość
  WISLA

Ski equipment

 • Narty marka
  DYNASTAR
 • Buty marka
  NORDICA

Skills

 • Poziom umiejętności
  10
 • Dni na nartach
  0

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Takie urządzenie to protoplasta lancy. Kiedys masowo stosowane w Ameryce. Na jej podstawie opracowano pierwsze lance typu HKD. Wadą tego urządzenia było bardzo duże zapotrzebowanie na sprężone powietrze. Lance dzięki podniesieniu głowicy na dużą wysokość mogła się zadowolić znacznie miejszą "luftu" pod ciśnieniem.
 2. wp

  Nocleg w Wiśle

  stozekwisla.pl
 3. wp

  Stożek Wisła

  Eggalm Nord Vorderlanersbach Tuxertal ( Zillertal) Austria
 4. wp

  Stożek Wisła

  Schronisko Stożek - otwarcie rok 1922. Wtedy była to już przedwojenna baza narciarska dla Śląska Cieszyńskiego . Pierwszy wyciąg to konstrukcja legendarnego szefa schroniska Jana Cięgla. Był to wyciąg zaczepowy na górnej polanie napędzany silnikiem motocyklowym. Następny wyciąg zaczepowy postawiony przez Koło PTTK Olza Cieszyn miał długość i położenie stacji dolnej i górnej takie jak obecne krzesło. Był to najdłuższy wyciąg zaczepowy w Polsce, a sforsowanie buli, gdy się jechało pierwszym, było nie lada wyzwaniem. PTTK Olza około roku 1967 wybudowała wzdłuż wyciągu zaczepowego wyciąg orczykowy z drewnianymi podporami . Pierwsza próba uruchomienia tego tworu skończyła się tak jak w filmie "Grek Zorba". Orczyk Mostostal 1000 wybudowany został w roku 1978 przez Kopalnię Wawel w Rudzie Śląskiej . Orczyk ten wymieniony został na dwuosobowe krzesełko firmy Doppelmayr w roku 2004. Było to pierwsze krzesełko w Wiśle . Teraz jest ich już w osiem .
 5. wp

  Stożek Wisła

  Postaram się wieczorem napisać kilka zdań o narciarstwie na Stożku i stożkowych wyciągach w latach minionych ale teraz trzeba na stok !!!
 6. Nie mają prawo do pobierania opłaty za przejazd !!!
 7. Informacja dla wszystkich odwiedzających Stożek : parking przy ośrodku jest bezpłatny i nie należy płacić za wjazd pod wyciąg !!!! Parking znajdujący się po drodze do ośrodka jest parkingiem prywatnym i zostawiając tam auto należy uiścić opłatę panu parkingowemu, ale działalność ta nie ma nic wspólnego z Ośrodkiem Stożek . Ośrodek jedynie dowozi bezpłatnie narciarzy z tego parkingu busem pod wyciąg. Biznes Stożka może ostatnio nie idzie tak dobrze jak wcześniej i nie jest tak opłacalny jak inne łatwo dostępne i płaskie wiślańskie stoki ale "pogłoski o naszej śmierci są (mocno) przesadzone " (Mark Twain). Zaopatrzenie gastronomiczne uzupełnione , trasy wyrównane , warunki całkiem fajne ; zapraszamy jutro od godz 8.00. na dobra jazdę i nie warto wdawać się po drodze w dyskusje z osobami niezbyt życzliwymi dla Stożka.
 8. Nigdy nie było i nie ma żadnych ograniczeń dla skitourów !!!
 9. Niestety rozwiązanie tego problemu przypomina trochę kwadraturę koła. Prawie każda góra w Polsce na swojego Pana R. Proszę mi wierzyć ; nie rozmawiamy inaczej z narciarzami , a inaczej z tubylcami. Sprawa jest naprawdę skomplikowana. Sukcesem sprzed dwóch lat było ,po ponad dwudziestoletniej walce, zaniesienie zakazu wjazdu pod ośrodek. Naprawdę robimy co się da aby problem rozwiązać. Jak któryś z forumowiczach będzie na nartach mogę wytłumaczyć na czym polega problem . Dyskusja z panem parkingowym raczej sensu nie ma. Póki co zapraszamy na Stożek - warunki doskonałe (pada śnieg)
 10. Stożek będzie czynny codziennie w godz 9-16
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2019
×
×
 • Create New...