Narty - skionline.pl
Jump to content

kordiankw

Members
 • Posts

  324
 • Joined

 • Days Won

  4

kordiankw last won the day on July 21 2018

kordiankw had the most liked content!

About kordiankw

 • Birthday 08/30/1965

Personal Information

 • Imię
  Witek
 • Miejscowość
  Warszawa/Halinów/Szczyrk
 • About me
  W życiu nie ma stop klatki.

Ski equipment

 • Narty marka
  ELAN SLX
 • Buty marka
  HEAD WorldCup

Skills

 • Poziom umiejętności
  7
 • Dni na nartach
  0

Recent Profile Visitors

5,347 profile views

kordiankw's Achievements

Średnio zaawansowany

Średnio zaawansowany (3/6)

430

Reputation

 1. Ja jeszcze polecam ten nowy bar przy parkingu na pośrednim, w ubiegłym roku prowadzony przez Słowaków. W tym roku jeszcze tam nie byłem, to nie wiem czy jest otwarty.
 2. Najciekawsza trasa na Kotelnicy, tylko strażnicy muld trochę niebezpieczni, bo nigdy nie wiadomo kiedy zdecydują się ruszyć, aby pilnować kolejną muldę.
 3. Ja ze swojej strony dodam, że na tę cenę składa się dola dla operatora nieruchomości, dola dla booking, podatek od wynajmu, sprzątanie końcowe, opłata za media i czynsz, ewentualne koszty remontu, bo zdarza się, że po wyjeździe Hunów mieszkanie nadaje się do remontu, z wymianą łóżek włącznie, czy zakupem skradzionej armatury, o sztućcach nie wspominając. Pewnie dla właściciela zostaje z tej kwoty jakieś 40%. Czy to dużo za wysoki standard? Niech każdy sam sobie odpowie. W lepszej lokalizacji ceny są jeszcze wyższe, a wolnych miejsc brak. Mam apartament, w okolicach COS, nie wynajmuję go, ale u sąsiadów cena w okresie świąteczno-noworocznym osiąga 1000 PLN za dobę za apartament mogący pomieścić 6-8 osób. Na booking wolnych miejsc brak. To popyt decyduje o cenie, a jak widać nie każdy chce się gnieździć przy czterech osobach w klitce kilkunastometrowej z mikroskopijna łazienka, z aneksem kuchennym w postaci dwóch palników gdzieś na klatce schodowej, gdzie cena od osoby waha się w granicach 80-100 PLN od osoby.
 4. Krzysztof ja o tym wiem, odniosłem się jedynie do opinii, że miasto Szczyrk nie pobiera opłat za parkowanie. Nie mam też wiedzy, czy parking na Pośrednim jest własnością miasta i miasto zaczęło pobierać opłatę, czy właścicielem jest inny podmiot, który postanowił podreperować budżet w czasach kryzysu.
 5. Chyba jednak Szczyrk kasuje, bo ten duży parking naprzeciw COS za Delikatesami Centrum jest płatny.
 6. 🔥📢 DARMOWE SKIBUSY WRACAJĄ DO SZCZYRKU DZIĘKI OŚRODKOWI Szczyrk Mountain Resort!! 🚌 Jak wiadomo, Miasto Szczyrk wycofało się w tym sezonie z finansowania bezpłatnej komunikacji publicznej na terenie Szczyrku, pomimo, że w poprzednich latach partycypowało w finansowaniu darmowych skibusów. Komunikat w tej sprawie został podany publicznie w ostatnich tygodniach. Ośrodek Szczyrk Mountain Resort(SON S.A.) po dwóch miesiącach rozmów z przewoźnikiem ( Komunikacja Beskidzka SA /dawniej PKS w Bielsku-B./ ) doprowadził do znalezienia rozwiązania formalnego, które umożliwiło finansowanie przez ośrodek skibusów na terenie Miasta Szczyrk. Z bezpłatnej komunikacji autobusowej skorzystają zarówno mieszkańcy, jak i licznie odwiedzający kurort turyści zimowi (narciarze, snowboardziści, skiturowcy oraz turyści piesi). 🎙 Grzegorz Przybyła (Dyrektor SON S.A.): Niezmiernie się cieszę z wypracowanych rozwiązań dotyczących darmowej komunikacji publicznej w Szczyrku, którą sfinansujemy w kwocie około 320 000 PLN. Jako największy ośrodek w Szczyrku nie możemy zostawić mieszkańców, ale też licznych gości naszych tras bez darmowej komunikacji. Takie rozwiązanie to kontynuacja sprawdzonego projektu sprzed 2 lat, który gwarantował użytkownikom skibusów komfort dotarcia na stoki i był też rozwiązaniem proekologicznym. Darmowy skibus będzie kursował podobnie jak w poprzednich sezonach, czyli na linii SKALITE - SALMOPOL, co 20 minut od 26.12.21 do 13.03.22. Dodam tylko, że planujemy też dodatkowe kursy podczas jazd wieczornych oraz szusów sylwestrowych.
 7. Szczyrk to nie tylko SMR. Jestem tam co roku kilka razy w sezonie. Poza jednym dniem w ubiegłym sezonie, gdy z powodu wiatru stanął cały ośrodek i trzeba było kończyć jazdę wcześniej niż planowałem, to na ogół jestem bardzo zadowolony. Trzeba tylko zaczynać odpowiednio wcześnie i poruszać się odwrotnie niż robi to większość na stoku, a można się wyjeździć do woli.
 8. O tej niebieskiej przecinającą Bienkule słychać już od jakiegoś czasu. Czy ktoś wie jak miałaby być poprowadzona?
 9. Kaskada chyba już drugi rok z rzędu była nieczynna. Brak śniegu na ściance, słońce i wiatr robią swoje, a trasa nie była naśnieżana.
 10. I podpis osoby wydającej zaświadczenie. Bujalem się w ubiegłym roku cztery razy, zanim łaskawie zaakceptowali mi zaświadczenie, które w latach wcześniejszych dokładnie takie samo honorowali bez dodatkowych pytań.
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
 • Create New...