Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

szplukasz

Użytkownik forum
  • Liczba zawartości

    116
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez szplukasz

  1. szplukasz

    Warunki na Chopoku

    Jak wjeżdżasz orczykiem do góry zejdź z orczyka na lewo i masz nietknięty teren. Nie musisz pchać się w prawo w stronę niebieskiej i czerwonej trasy. Nie będziesz nikomu mówił w jakiej stacji narciarskiej ma jeździć. Osoby zaczynające przygodę z nartami maja takie samo prawo do podziwiania widoków, jazdy z 2000 metrów co Ty. Nie po to pojechały na narty żeby zjechać gondola w dół Dziewiczy teren między orczykiem a czerwoną trasą? Chyba coś Ci się pomyliło.
  2. szplukasz

    Warunki na Chopoku

    Panowie Wy się chyba trochę zagalopowaliście "ostatni bastion", "mamuśki z dziećmi". Chyba się Wam coś po.... . Narciarstwo jest dla każdego. Wysiadając z orczyka wystarczy odbić w lewo i po sprawie. Jakby ta niebieska trasa przebiegała przez jakieś dziewicze tereny z dala od innych tras ale leci przy samej czerwonej! Tydzień temu zjeżdżałem tą trasą dwa razy. Nie było tak źle, o dziwo zero lodu. Za względów bezpieczeństwa powinni ją tylko trochę poszerzyć. Jeśli chodzi o trasę 33 to faktycznie zrobiło się lodowisko ale spory opad naturalnego śniegu powinien pomóc.
  3. szplukasz

    Jasna Chopok

    Ja dwa lata temu kupowałem winietę ale od zeszłego roku omijam płatny odcinek drogą nr 18. Jak zrobią autostradę do Żyliny to jazda przez nią i winieta będą miały sens.
  4. szplukasz

    Jasna Chopok

    Od Liptowskiego do Żylina jest cały czas autostrada? Google pokazuje co innego - przez Żyline 40 km więcej i 20 minut dłużej niż przez Korbielów.
  5. szplukasz

    Jasna Chopok

    Dzisiaj Funitel nie miał powieszonych wszystkich kabin ale chodził chyba na pełnej prędkości. Nowa gondola czesto stawała (nie domykały sie drzwi). Mróz dał sie we znaki nie tylko narciarzom ale i obsłudze.
  6. szplukasz

    Jasna Chopok

    Moloo jeśli chodzi o serpentyny to horrorem jest nierówna droga a dokładnie lód na niej. Jak nie szkoda Ci zawieszenia to można jechać (jechałem w piatek rano). Traci sie tylko sporo czasu. Ja wracam przez Ruzomberk, będzie szybciej.
  7. szplukasz

    Jasna Chopok

    Pytasz o wrażenia z wczoraj? Zmarzluchem nie jestem ale taki mróz mnie przerasta. 2-3 zjazdy i trzeba iść do baru się ogrzać. Teraz zamiast się szykować do wyjścia to leżę w łóżku a pogoda piękna, zero chmur. Tylko ten okropny mróz-24 stopnie. Może na 11 wpadnę na Chopok zjechać parę razy ale nie wczesniej. Ps. Trasy były calkiem nieźle przygotowane, trochę lodu, mało ludzi ale czy to ma jakieś znaczenie w taki mróz ? O dziwo wczoraj Lukowa chodziła ale stał funitel. Ktoś wie dlaczego? Szare krzesło z Zachradek też stawało co minutę
  8. Panowie, ale co Wy chcecie od tej wizualizacji? Jest kamień, drewno i szkoło. Tak się dzisiaj projektuje obiekty sportowe, turystyczne w górach Najważniejsza jest funkcja, która pewnie z ograniczeniami miejscowego planu zagospodarowania terenu nie pozwala architektowi na rozwinięcie skrzydeł. Jedno jest pewne - gorzej być nie może niż jest Obecne blaszaki i inne obiekty nie wpisują się w krajobraz a funkcjonalnie są raczej mierne.
  9. szplukasz

    Nowe vs Stare

    Mostostal ale jak ktoś chce to nie musi płacić za karnet 100-150 zł za dzień. Istnieje coś takiego jak karnet sezonowy. Z tego co pamiętam w TMR to kosztuje chyba 199 Euro. Mając taki karnet cena za dzień jest bardzo konkurencyjna. Kto jeszcze bardziej kombinuje to zamiast trzymać oszczędności w skarpecie kupuje akcje TMR i ma karnety za darmo. Szczyrk od przyszłego roku ma być włączony do Gopass
  10. szplukasz

    Jasna Chopok

    Akaboczek1 przejeździłem na Chopoku dzisiaj cały dzień i mi się podobało, ale to jest tylko subiektywna opinia. Moja dziewczyna przesiedziała pół dnia w barze przy gondoli (dla niej było za bardzo lodowo i za zimno). Dla mnie powyżej gondoli bajka - nie było lodowo tylko po prostu twardo. Krawędzie ładnie trzymały, odsypy pojawiły się po godzinie 13. Poniżej gondoli z rana warunki dostateczne, od godziny 10 coraz większe lodowisko i potężne cukrowe odsypy. Poniżej wstawiam screen z gopassa. Jak widać ujeżdżałem wyżej położone trasy Fotek nie mam za wiele bo z rana pogoda była średnia i trochę wiało. Te poniżej z godziny 14:53, widok na trasę 11A
  11. szplukasz

    Warunki na Chopoku

    Tylko porównaj wysokości na których snieżą na Słowacji a dopiero później pisz posty z pretensjami. Nikt nie włączy armatek tylko po to żeby za tydzień cały śnieg stopniał
  12. Myślę że TMR nie przewidział takiej sytuacji Ja miałem podobny problem i po prostu kupiłem akcje dla siebie i dla swojej połówki. Jest jeszcze opcja kupna 250 akcji, wtedy dostaje się dwa skipasy sezonowe
  13. Ja kupiłem akcje parę dni przed terminem więc nie powinno być problemów. Za radą kerstin skontaktowałem się z mlinią. Mają przysłać zaświadczenie z domu maklerskiego. Szkoda że nie wiedziałem o tych benefitach wcześniej bo Chopok bardzo lubię. Czy wejściówki obowiązują także w Spindlerowym Młynie?
  14. Witam, czy ktoś z szanownych forumowiczów miał problemy z rejestracją w klubie akcjonariuszy TMR? Kupiłem 40 akcji przez usługę eMakler w mBank i jedynym dokumentem posiadania akcji który mogę wygenerować jest historia operacji na eMakler. Gdy dołączyłem taką historię (plik pdf wygenerowany z mBank podpisany cyfrowo) po zarejestrowaniu dostałem odpowiedź, że jest to nie wystarczający dowód. Nie bardzo wiem co będzie dla nich wiarygodnym dowodem posiadania akcji na dzień 31.10.2014. Udało się komuś z Was zarejestrować posiadając akcje kupione na giełdzie w Warszawie przez pośrednika?
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2026
×
×
  • Dodaj nową pozycję...