Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Szczyrk - Skrzyczne


SEGUAR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

wybieram się w przyszłym tygodniu (27-28 styczeń) do Szczyrku na Skrzyczne. W związku z tym chciałbym prosić was forumowicze o informacje na temat warunków narciarskich na tej trasie. Czy warto wogóle jechać i jak wygląda sprawa z kolejkami do wyciągów w tygodniu. I jakie są obecnie ceny.

Z góry dzięki

P.S.

Proszę jeśli ktoś się orientuje o namiary na jakiegoś dobrego instruktora narciarstwa na skrzycznym, albo przynajmniej o podanie orientacyjnych kosztów godziny kursu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

Warunki ponoć dobre,ale ja bym zbytnio nie wierzył,do tego jazda tylko na górnej części tras.Tam,żeby było dobrze,musi być przynajmniej metr śniegu - tak z doświadczenia. ;)

Kolejki w tygodniu nie powinny być duże,a może nawet nie będzie ich wcale,ale głowy nie dam,bo są ferie. :eek::eek:

Cenówka:

Wyjazd jedną częścią kolejki krzesełkowej 6 zł,tak samo orczykiem przy FIS-ie. :eek: Możesz też kupić kartę dzienną(to nowość) za "jedyne" 90 zł! :eek:

Pamiętaj jeszcze,że jak nie ma warunków do zjazdu na dół,będziesz musiał zapłacić kolejne 6 zł za zwiezienie! :eek:

Życzę miłych szusów! ;)

PS.Oto stronka z info:http://www.szczyrk.cos.pl/dzialy.php?id=sport_rekreacja_kolejka

Warto też poczytać:http://www.skionline.pl/stacje/?co=newsy&id_txt=3414&start=14

Edytowane przez johnny_narciarz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Relacja ze skansenu

Tak jak zapowiadałem po opadach śniegu wybrałem się na Skrzyczne.

Ten śnieg chyba sypał wszędzie tylko nie na Skrzycznem.:rolleyes:

Jak sięgam pamięciom to kolejka startowała o 8:00 ale wczoraj sprawdziłem i na stronie COS-u pisze,że od 8:30

Ja sobie nie bardzo ufam a co dopiero komuś ,byłem więc o 7:45 w SzCyrku .

Załapałem się się na darmowe miejsce parkingowe przy drodze.Oczywiście nie odśnieżone tylko rozjeżdżony śnieg przez inne pojazdy.

Dałem się do kasy ale "zonk" oczywiście zamknięta.

Kartka informuje,że kasa czynna do 16:45 ale od której to już nie pisze.

Pobiegłem na peron i widzę ludziska wsiadają (pojedyncze egzemplarze) i jadą do góry a nie są to pracownicy.

Pytam obsługę od której "jeżdżą" i tu :eek: moja kopara tak opadła.

Odpowiedź brzmi już "jeździmy" normalnie od 8:00 ale przez ferie startujemy pół godziny wcześniej czyli jak ma się kartę z punktami lub bilet o 7:30 można już śmigać na Skrzyczne.

Oczywiście panie do kasy weszły o 8:03 ,nim pootwierały ten bajzel to była 8:10.

To co ujrzałem z krzesła to była katastrofa.

Fisówka jednak była naśnieżona (kiedyś tam) i ratrakowana wczoraj,celowo nie piszę wyratrakowana bo to by była przesada.

Na polskie warunki dałbym 4+

Na standardy alpejskie -4 i to byłaby ocena zawyżona

Doliny po stronie Fisówki naśnieżone i ratrakowane ocena 4

Gdybym tu przyjechał z górnego śląska lub z dalsza wściekł.

Ale z B-B 18km od 8-mej do 11-tej można wpaść i po sztruksie pojeździć bez kolejek.

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S.

Proszę jeśli ktoś się orientuje o namiary na jakiegoś dobrego instruktora narciarstwa na skrzycznym, albo przynajmniej o podanie orientacyjnych kosztów godziny kursu.

Mnie uczył pan Janek ze Szczyrku zwany komandosem ,chętnie polecam bo

sam byłem bardzo zadowolony .

Co do ceny to myśle jak wszędzie 50 zeta za godzine.

Prześle na pm nr.telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

wybieram się w przyszłym tygodniu (27-28 styczeń) do Szczyrku na Skrzyczne. W związku z tym chciałbym prosić was forumowicze o informacje na temat warunków narciarskich na tej trasie. Czy warto wogóle jechać i jak wygląda sprawa z kolejkami do wyciągów w tygodniu. I jakie są obecnie ceny.

Z góry dzięki

P.S.

Proszę jeśli ktoś się orientuje o namiary na jakiegoś dobrego instruktora narciarstwa na skrzycznym, albo przynajmniej o podanie orientacyjnych kosztów godziny kursu

Mnie uczył pan Janek ze Szczyrku zwany komandosem ,chętnie polecam bo

sam byłem bardzo zadowolony .

Co do ceny to myśle jak wszędzie 50 zeta za godzine.

Prześle na pm nr.telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Figo, rozumiem, że przetestowałeś nie tylko FISówkę i zjechałeś oczywiście RATRAKOWANĄ trasą pod samą kasę na dół ?

Tak Fisówkę i Doliny wszystko inne nie nadaje się do jazdy.

Zjechać można ale ryzyko uszkodzenia sprzętu i narządów ruchu jest wielkie.

Bockiem,bockiem i krajuskiem gdzie jaki taki śnieg a ostatni "padak" koło Mety to już zupełna ekstrema.

Na całej szerokości nie było białego miejsca nawet na jedną na nartę.

Oczywiście tylko na samej górze na samym garbie bo poniżej okej.

A zmuldzony dół daje niesamowitą adrenalinkę na koniec.:P

Żałuję ,że nie miałem aparatu.

Ludzie jaką budkę startową wybudowali na starcie Fisówki :eek:

Chyba jaka olympiada we SzCyrku bedzie abo jakie inne "miszczostwa" we ekstremalnej jeździe.

Normalnie na świecie to usypują górę śniegu stawiają namiot.

A tu budowla jakby co tydzień Puchar Świata się odbywał :rolleyes:

Paranoja jakaś.

Czy ktoś kopnie w d...e zarząd COS-u za takie bezsensowne wydawanie kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, czsami sobie myślę żeby w któryś wolny weekend wyskoczyc na narty w nasze góry:rolleyes:

Ostatni raz u nas na nartach byłam jakoś w podstawówce... Po prostu wściekłabym się jadąc taki kawał drogi na marne... a to brak śniegu, a to nieprzygotowane stoki, a to tłumy w weekend...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, czsami sobie myślę żeby w któryś wolny weekend wyskoczyc na narty w nasze góry:rolleyes:

Ostatni raz u nas na nartach byłam jakoś w podstawówce... Po prostu wściekłabym się jadąc taki kawał drogi na marne... a to brak śniegu, a to nieprzygotowane stoki, a to tłumy w weekend...

Kasiu nie rób tego.

W każdym razie nie Skrzyczne.

Nic innego mądrego Ci nie zaproponuję,poprzestańmy na tym,że odradzę Ci taką ekstremę jak wyjazd w nasze góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fisówka jednak była naśnieżona (kiedyś tam) i ratrakowana wczoraj,celowo nie piszę wyratrakowana bo to by była przesada.

Na polskie warunki dałbym 4+

Na standardy alpejskie -4 i to byłaby ocena zawyżona

Doliny po stronie Fisówki naśnieżone i ratrakowane ocena 4

Pytanko, skoro tak tragicznie bylo to czemuż ocena na 4+ (PL) czy alpejsko 4-.

Jeżeli widze 4+ to mysle ze niebylo tak zle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Fisówkę i Doliny wszystko inne nie nadaje się do jazdy.

Zjechać można ale ryzyko uszkodzenia sprzętu i narządów ruchu jest wielkie.

Bockiem,bockiem i krajuskiem gdzie jaki taki śnieg a ostatni "padak" koło Mety to już zupełna ekstrema.

Na całej szerokości nie było białego miejsca nawet na jedną na nartę.

Oczywiście tylko na samej górze na samym garbie bo poniżej okej.

A zmuldzony dół daje niesamowitą adrenalinkę na koniec.:P

W zeszłym roku śniegu było bardzo dużo,a mimo to warunki na dolnych odcinkach tras w wielu miejscach były fatalne. :confused: Aż nadziwić się nie mogłem.

Żałuję ,że nie miałem aparatu.

Ludzie jaką budkę startową wybudowali na starcie Fisówki :eek:

Chyba jaka olympiada we SzCyrku bedzie abo jakie inne "miszczostwa" we ekstremalnej jeździe.

Normalnie na świecie to usypują górę śniegu stawiają namiot.

A tu budowla jakby co tydzień Puchar Świata się odbywał :rolleyes:

Paranoja jakaś.

Czy ktoś kopnie w d...e zarząd COS-u za takie bezsensowne wydawanie kasy.

Mówisz o tym,czy coś nowego wybudowali?

s9.jpeg

Jeśli nie to,to aż mnie korci,żeby tam zajrzeć. :rolleyes:

Kurczę, czsami sobie myślę żeby w któryś wolny weekend wyskoczyc na narty w nasze góry:rolleyes:

Ostatni raz u nas na nartach byłam jakoś w podstawówce... Po prostu wściekłabym się jadąc taki kawał drogi na marne... a to brak śniegu, a to nieprzygotowane stoki, a to tłumy w weekend...

Weekend odradzam,zwłaszcza w ferie!

Ale potem w tygodniu może coś by się znalazło,choć ciężko... :P

Zależy jaka skala ;)

1 - 100... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o tym,czy coś nowego wybudowali?

s9.jpeg

Jeśli nie to,to aż mnie korci,żeby tam zajrzeć.

Będziesz się musiał wybrać i to najlepiej z aparatem.

Kąt nachylenia rampy startowej został ten sam,ale tylko kąt ;):)

Wszystko inne jest nowe.

Zachodzi tylko pytanie po co ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj,to się wybiorę! ;):D

Bardzo mnie to ciekawi,tak samo,jak i po co... :D

Podwiąż sobie brodę czymś.

Bo jak Ci kopara opadnie to może żuchwa z zawiasów wypaść.

Bardzo bym chciał usłyszeć jakie mają uzasadnienie dla tej potężnej inwestycji panowie z COS-u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w grudniu bedac na kursie sedziowskim PZN, doszly mnie sluchy, ze na przyszly sezon maja poszerzac/przebudowywac FISa tak aby spelnial wymogi na Zjazd w kategorii Pucharu Europy... Jakos ciezko mi w to uwierzyc ;)

Poza tym kto by z Polakow stgartowal w takim zjezdzie?byly by zawody dla max 5 zawodnikow :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym tu przyjechał z górnego śląska lub z dalsza wściekł.

Ale z B-B 18km od 8-mej do 11-tej można wpaść i po sztruksie pojeździć bez kolejek.

Czyli tak jak w moim przypadku te 30 km co mam do Szczyrku to już by była przesada?

tak?

Powiedz że tak;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak jak w moim przypadku te 30 km co mam do Szczyrku to już by była przesada?

tak?

Powiedz że tak;)

TAK !

To już jest przesada i czysty bezsens, bo z prawdziwym nartowaniem to nie ma nic wspólnego.

Jeszcze koszty takiego wypadu.

Ale ta info nie dla SB ,po przecież on tam nie pojedzie.:P

Zakładając hipotetycznie,że cały dzień nie trafimy na tłok przed czytnikami. ;)

3 x na godzinę można wjechać orczykiem z Dolin na Skrzyczne

3 x 8 godzin = 24 zjazdy x 6 zł = 144 zł :eek:

W kasie jest jednak takie "cudo" jak karta dzienna za 115 zł.:rolleyes:

Tylko przy przepustowości kolejek i orczyków na Skrzyczne i braku takiej hipotetycznej sytuacji,może się okazać nadzwyczaj drogą wersją.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...