Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Gdzie kupic winietke na Czechy


maciuch

Rekomendowane odpowiedzi

wystarczy wjechać do Czech przez "nowy most" tuz za granicą na rondzie zjechać w lewo zjechać w dół i skręcić w prawo do stacji benzynowej, którą widać z wiaduktu!

Jak daleko od mostu w Boguszowicach jest to rondo, bo na automapie lub na mapach googla nie widzę ronda, tylko rozwidlenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak daleko od mostu w Boguszowicach jest to rondo, bo na automapie lub na mapach googla nie widzę ronda, tylko rozwidlenie

Tak jak napisał JC - tuż, za granicą (za budynkami dawnego przejścia od strony czeskiej - około 200m).

Kawałek dalej jakieś 2 km obok sklepu BILLA jest całodobowa.

To zdaje się, że jest stacja Shell, o której pisałem, tylko z informacją, o krótszej drodze dojazdu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
jak jedziesz przez Mikulov to zaraz za granicą masz stację BP. Tam można kupić winietkę. Co więcej, jest to wskazane bo po 25km wpadasz na nową A5

Winiety dotychczas kupowałem w budach w Cieszynie, ale przy najbliższym wyjeździe (w najbliższą sobotę) mam zamiar kupić zgodnie z sugestiami kolegów m.in Salwera i JC tj. czeską na stacji benzynowej w Cieszynie, austriacką na pierwszej stacji po przekroczeniu granicy CZ/A,

W związku z tym, mam pytanie: czy może istnieć jakieś ryzyko, że może tam brakować winiet 10-dniowych?

Tak "postraszył" mnie kolega, który twierdzi, że z jego doświadczeń wynika, że szczególnie problem jest z zakupem winiety austriackiej w Austrii. Nie mogę jakoś w to uwierzyć. Dlatego wolałbym uzyskać od kogoś doświadczonego informację, czy istnieje jakieś ryzyko, bo nie chciałbym tracić czasu na szukanie. Czy winiety są na każdej stacji przygranicznej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Winiety dotychczas kupowałem w budach w Cieszynie, ale przy najbliższym wyjeździe (w najbliższą sobotę) mam zamiar kupić zgodnie z sugestiami kolegów m.in Salwera i JC tj. czeską na stacji benzynowej w Cieszynie, austriacką na pierwszej stacji po przekroczeniu granicy CZ/A,

W związku z tym, mam pytanie: czy może istnieć jakieś ryzyko, że może tam brakować winiet 10-dniowych?

Tak "postraszył" mnie kolega, który twierdzi, że z jego doświadczeń wynika, że szczególnie problem jest z zakupem winiety austriackiej w Austrii. Nie mogę jakoś w to uwierzyć. Dlatego wolałbym uzyskać od kogoś doświadczonego informację, czy istnieje jakieś ryzyko, bo nie chciałbym tracić czasu na szukanie. Czy winiety są na każdej stacji przygranicznej?

W Czechach i na Słowacji na przełomie roku (grudzień-styczeń) kilka razy zdarzyło mi się, że nie było winietek. W Austrii nigdy!!! A "kilka" razy kupowałem!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może odpowiem o winiecie czeskiej. W poniedziałek to testowałem na stacji za rondem (za mostem na granicy w Cieszynie).

Jest to dość duża stacja Slovnaftu (bardzo łatwy dojazd, jakieś 500 m od ronda), ale jest czynna tylko 6-22. Niestety ryzyko braku winietek 10 dniowych istnieje. Ja w poniedziałek kupowałem roczną, ale zapytałem o dziesięciodniową i takiej nie mieli. Miały być na wczoraj, więc pewnie na ten weekend będą.

Co do winietki austriackiej - ostatnie kilka wyjazdów - nigdy nie było problemu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Witam, przepraszam za odkopanie starego tematu, ale pierwszy raz wybieram się samochodem do Czech i mam pytanie, czy ta stacja Slovnaftu, o której piszecie, że można kupić tam winiety w normalnej cenie, to jest za tym przejściem na trasie E462? Pytam, bo nigdy tam nie byłem i nie wiem co to "nowy most" czy stare przejście graniczne.

Gdyby się zdarzyło, że tam winiet brak, to czy jeszcze gdzieś można kupić w normalnej cenie przed wjazdem na płatny odcinek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przepraszam za odkopanie starego tematu, ale pierwszy raz wybieram się samochodem do Czech i mam pytanie, czy ta stacja Slovnaftu, o której piszecie, że można kupić tam winiety w normalnej cenie, to jest za tym przejściem na trasie E462? Pytam, bo nigdy tam nie byłem i nie wiem co to "nowy most" czy stare przejście graniczne.

Gdyby się zdarzyło, że tam winiet brak, to czy jeszcze gdzieś można kupić w normalnej cenie przed wjazdem na płatny odcinek?

Cześć,

nie martw się. Jeżeli pojedziesz do Czech przez Cieszyn i będziesz podążał ekspresówką to przekroczysz granicę na "nowym moście". Jak już go przejedziesz to na rondzie skręć w lewo, zjedź do głównej drogi i skręć w prawo. Za ok. 300 m będziesz miał stację, na której powinieneś kupić winietkę w normalnej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Ceny winiet na granicy w Cieszynie

Ceny winiet na granicy w Cieszynie (listopad 2010)

dodam, że winiety kosztują odpowiednio:

Czechy - 250 CZK = 40 PLN

Słowacja - 4,90 Euro = 19,30 PLN

Austria - 7,90 Euro = 31,20 PLN

winiety-na-granicy-img_1053.jpg

Edytowane przez JC
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przepraszam za odkopanie starego tematu, ale pierwszy raz wybieram się samochodem do Czech i mam pytanie, czy ta stacja Slovnaftu, o której piszecie, że można kupić tam winiety w normalnej cenie, to jest za tym przejściem na trasie E462? Pytam, bo nigdy tam nie byłem i nie wiem co to "nowy most" czy stare przejście graniczne.

Gdyby się zdarzyło, że tam winiet brak, to czy jeszcze gdzieś można kupić w normalnej cenie przed wjazdem na płatny odcinek?

Stacja znajduje się dokładnie tu:

http://maps.google.com/maps?f=q&source=s_q&hl=pl&geocode=&q=cieszyn&sll=52.229676,21.012229&sspn=0.406268,1.223602&ie=UTF8&hq=&hnear=Cieszyn,+Cieszy%C5%84ski,+%C5%9Al%C4%85skie,+Polska&ll=49.75891,18.611162&spn=0.003348,0.009559&t=h&z=17&iwloc=lyrftr:h,5284734962300875292,49.758501,18.611194

Winietki na pewno będą.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamiętam to praktycznie każdy "sklepik" przy granicy miał winiety.

Nigdy nie miałem takiej potrzeby, jednak mogło być nieco drożej niż na stacji.

W Polsce, w PZM kiedyś raz kupiłem i było zdecydowanie drożej.

Raczej bez paniki, przeważnie nie sprawdzają na początku lecz przy wyjeździe.Stacji jest bardzo dużo więc spoko. Koniecznie wypełnij winietki !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...