Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Gdzie kupic winietke na Czechy


maciuch

Rekomendowane odpowiedzi

W nocy ruszam do Austrii przez Cieszyn. Gdzie na trasie kupic winietki (czy jak za dawnych lat mozna je kupic w jednym miejscu?) i jaki koszt. Oczywiscie chodzi o miejsce gdzie bez zadnych narzutow to kupie (albo w PLN albo w EUR). Z gory dzieki za pomoc. Pytanie baaaaaaaaaaaaardzo pilne.

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawszę kupuję na stacji Orlen, ostatniej przed granicą w Cieszynie. Tam tankuję i kupuję winietkę na Czechy. Austriacką kupuję na pierwszej stacji za granicą CZ-A.

Ceny masz tutaj:

Szerokości, przyczepności i nie zapomnij o relacji z wyjazdu, jeżeli nie live, to zaraz po powrocie :D

pzdr

misal

_________________

ramka0.bmp

ramka2.bmp

ramka4.bmp

Edytowane przez Misal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawszę kupuję na stacji Orlen, ostatniej przed granicą w Cieszynie. Tam tankuję i kupuję winietkę na Czechy.

a skąd on ma wiedzieć kiedy ta ostatnia stacja :) ?

Wyróżnikiem jest hotel "500" zaraz przy stacji benzynowej,

link do google maps ze stacją: http://maps.google.com/?ie=UTF8&ll=49.7663,18.653385&spn=0.001282,0.002798&t=h&z=19&iwloc=lyrftr:h,9537865861346507428,49.766097,18.653219

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ostatecznym i najtańszym miejscem zakupu są stacje benzynowe w Cseskym Tesine.

Jeśli zaś przegapi Orlen i "500-kę"- to po środku, zostają jeszcze budki na samym przejściu granicznym.

Tak na marginesie tę "500-kę" to dopiero dzięki Misalowi miałem okazję - z a u w a ż y ć.

Choć tysiące razy miałem okazję obok przejeżdżać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te budy na granicy wcale nie są takim złym rozwiązaniem. Jadąc ostatnio do Austrii kupowałem tam winietę CZ - w stosunku do kursu korony CZK w bielskich kantorach i ceny w koronach - "przepłaciłem" 6 PLN. Także jeżeli komuś zależy na czasie to można także tam kupować (płatność w PLN, otwarte całą dobę). Winietką AT podobnie jak Misal proponuję kupić na pierwszej stacji benzynowej za granicą CZ-AT. Jeżeli jedziesz przez Znojmo to, nie wiem czy pierwsza, ale jedna z pierwszych jest w miejscowości Guntersdorf, po lewej stronie, 200-300m przed przejazdem kolejowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Winietką AT podobnie jak Misal proponuję kupić na pierwszej stacji benzynowej za granicą CZ-AT. Jeżeli jedziesz przez Znojmo to, nie wiem czy pierwsza, ale jedna z pierwszych jest w miejscowości Guntersdorf, po lewej stronie, 200-300m przed przejazdem kolejowym.

Trzeba tylko wiedzieć,że ta stacja benzynowa nie jest czynna całą dobę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba tylko wiedzieć,że ta stacja benzynowa nie jest czynna całą dobę.

Stacja zdaje się, że jest czynna całą dobę, ale tylko jeżeli chodzi o paliwo (automatyczna płatność - karta), także masz rację, winietki na pewno nie można kupić przez całą dobę. Otwartą przez 24h powinna być stacja Shell koło Goellersdorf (skrzyżowanie B303-B19).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

winietka - budy na granicy

Te budy na granicy wcale nie są takim złym rozwiązaniem. Jadąc ostatnio do Austrii kupowałem tam winietę CZ - w stosunku do kursu korony CZK w bielskich kantorach i ceny w koronach - "przepłaciłem" 6 PLN. Także jeżeli komuś zależy na czasie to można także tam kupować (płatność w PLN, otwarte całą dobę). Winietką AT podobnie jak Misal proponuję kupić na pierwszej stacji benzynowej za granicą CZ-AT. Jeżeli jedziesz przez Znojmo to, nie wiem czy pierwsza, ale jedna z pierwszych jest w miejscowości Guntersdorf, po lewej stronie, 200-300m przed przejazdem kolejowym.

to ile zapłaciłeś zł za winietkę na granicy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed wyjazdem (7 czy 8 stycznia) w kantorze w Bielsku na Sarnim Stoku korony CZK były po 0,17. Nawet zakupiłem 250 CZK, ale na granicy stwierdziłem, że szkoda mi czasu.

250 CZK * 0,17 = 42,50. Na granicy za winietę zapłaciłem 48 PLN - myślę, że zależy to także od kursu - dzisiaj 1CZK=0,157.

Jeżeli ktoś chce kupić na stacji benzynowej, to trzeba wiedzieć, że przy drodze przed rozpoczęciem strefy płatnej nie ma takiej. Trzeba pojechać np. do CZ Cieszyna - można np. zjechać z drogi ekspresowej na wiadukcie, na którym kiedyś się ona kończyła i wiedziemy na starą drogę prowadzącą do Frydka Mistka - zdaje się, że jest tam teraz drogowskaz na "Cieszn - strefa przemysłowa" - wrócić się w stronę Cieszyna, jedziemy cały czas prosto, aż dotrzemy do dworca PKS. Jest tam stacja Shell.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Winiety a mafia cieszyńska

Sugeruję, by szerokim łukiem omijać mafię budkową na przejsciu w Cieszynie- na dziś cwaniaczki kasują za winietę czeską na 10 dni -55 zł ( w tym 5,50 za "informację"). Razem z winietką na Austrię trzeba zapłacić jakieś 100 zet.

Jeśli kupisz winietę na czeskiej stacji zapłacisz 250 koron , czyli 40 zet, zaś w Austrii za 10 dni - 7,90 euro czyli jakieś 32 zet. Razem 72 zet. O 5 zeta czy dychę bym się nie kłócił - ale za takie zdzierstwo niech im Bozia orgazmu nie daje - dożywotnio.:mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś chce kupić na stacji benzynowej, to trzeba wiedzieć, że przy drodze przed rozpoczęciem strefy płatnej nie ma takiej. Trzeba pojechać np. do CZ Cieszyna - można np. zjechać z drogi ekspresowej na wiadukcie, na którym kiedyś się ona kończyła i wiedziemy na starą drogę prowadzącą do Frydka Mistka - zdaje się, że jest tam teraz drogowskaz na "Cieszn - strefa przemysłowa" - wrócić się w stronę Cieszyna, jedziemy cały czas prosto, aż dotrzemy do dworca PKS. Jest tam stacja Shell.

Ale po co? wystarczy wjechać do Czech przez "nowy most" tuz za granicą na rondzie zjechać w lewo zjechać w dół i skręcić w prawo do stacji benzynowej, którą widać z wiaduktu! Miła obsługa i winietki w normalnej cenie.

O 5 zeta czy dychę bym się nie kłócił - ale za takie zdzierstwo

Wygoda kosztuje! ;) Przecież nikt nikomu nie każe tam kupować!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co? wystarczy wjechać do Czech przez "nowy most" tuz za granicą na rondzie zjechać w lewo zjechać w dół i skręcić w prawo do stacji benzynowej, którą widać z wiaduktu! Miła obsługa i winietki w normalnej cenie.

Wygoda kosztuje! ;) Przecież nikt nikomu nie każe tam kupować!

Wygodnicki to ja jestem do bólu.:rolleyes:

Ale chyba jeszcze bardziej jestem wys....ny :P

I dlatego zawsze zjeżdżam na stację benzynową kupować czeską winietkę.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygodnicki to ja jestem do bólu.:rolleyes:

Ale chyba jeszcze bardziej jestem wys....ny :P

I dlatego zawsze zjeżdżam na stację benzynową kupować czeską winietkę.:D

Ja mam jeszcze jedną fobię, którą nabyłem przez lata jeżdżenia przez Czechy. Nie zatrzymuję się tam, nie kupuję, nie jem! Nawet tankuję w Austrii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeszcze jedną fobię, którą nabyłem przez lata jeżdżenia przez Czechy. Nie zatrzymuję się tam, nie kupuję, nie jem! Nawet tankuję w Austrii.

Ja takiej fobii nie mam.

Umiałem sobie z sąsiadami jakoś radzić,kiedy bywało bardzo ciężko.

Ale nie zatrzymuję się bo nie muszę:)

Kupiłem roczną winietkę i już.

A nie kupuję,nie tankuję,nie jem bo,.......szkoda czasu.:P

Taką godzinę którą straciłbym w Czechach wolę spędzić w Alpach.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Winiety Czechy, Austria

Ja jakoś zawsze kupowałem w PZM-cie i powiem szczerze nie przyglądałem się zbytnio cenom. Z tego co widzę i czytam to czeską już wiem gdzie mam kupić po przekroczeniu granicy, a austriacką? Na stacji benzynowej w Znojmie, a jak jadę przez Mikulov?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jakoś zawsze kupowałem w PZM-cie i powiem szczerze nie przyglądałem się zbytnio cenom. Z tego co widzę i czytam to czeską już wiem gdzie mam kupić po przekroczeniu granicy, a austriacką? Na stacji benzynowej w Znojmie, a jak jadę przez Mikulov?

Z tym nie ma problemu, bo po przekroczeniu granicy masz kilka stacji benzynowych, na których bez problemu kupisz winietkę.

Ja jak jadę przez Znojmo to zatrzymuję się zawsze na stacji Shella koło Goellersdorf - 45 km od granicy!

Można trafić na Panią Wandę Polkę, która tam pracuje, więc i z językiem nie ma problemu.

Kupuję winietkę, tankuję, ... i idę na zakupu do Billi, która jest obok!

Tu masz link: http://maps.google.pl/maps?f=d&source=s_d&saddr=Znojmo,+Czechy&daddr=Lindeng.&hl=pl&geocode=FfV66QIdvuL0ACmntFQQAlVtRzHQPhZmD68ABA%3BFRjt4wIdKtX1AA&mra=mi&mrsp=1&sz=14&sll=48.492663,16.109905&sspn=0.02645,0.084543&ie=UTF8&ll=48.704557,16.230927&spn=0.421422,1.352692&z=10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jakoś zawsze kupowałem w PZM-cie i powiem szczerze nie przyglądałem się zbytnio cenom. Z tego co widzę i czytam to czeską już wiem gdzie mam kupić po przekroczeniu granicy, a austriacką? Na stacji benzynowej w Znojmie, a jak jadę przez Mikulov?

jak jedziesz przez Mikulov to zaraz za granicą masz stację BP. Tam można kupić winietkę. Co więcej, jest to wskazane bo po 25km wpadasz na nową A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak jadę przez Znojmo to zatrzymuję się zawsze na stacji Shella koło Goellersdorf - 45 km od granicy!

Można trafić na Panią Wandę Polkę, która tam pracuje, więc i z językiem nie ma problemu.

Kupuję winietkę, tankuję, ... i idę na zakupu do Billi, która jest obok!

A to ta Billa jest czynna?

Zawsze jak jadę to jest zamknięta:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że te stacje w Czeskim Cieszynie i po przekroczeniu granicy austriackiej są czynne całą dobę?

Jadąc 3 czy 4 lata temu z Wiednia do domu, po godz. 22.00, to pierwsza w pełni otwarta była w dopiero na granicy Znojmie, tak więc zakup winiety w nocy może być problematyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że te stacje w Czeskim Cieszynie i po przekroczeniu granicy austriackiej są czynne całą dobę?

Jadąc 3 czy 4 lata temu z Wiednia do domu, po godz. 22.00, to pierwsza w pełni otwarta była w dopiero na granicy Znojmie, tak więc zakup winiety w nocy może być problematyczny.

Zamów przez PZM-ot,naklej przed wyjazdem:) i nie masz stresów/dotyczy również austriackich;)/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ta stacja jest czynna przez całą dobę?

To już było wyjaśniane.

Ta w pobliżu granicy jest czynna do 22:00

Kawałek dalej jakieś 2 km obok sklepu BILLA jest całodobowa.

Ponieważ Czeski Cieszyn jest nie dużym miastem znajdzie się ją bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...