Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

baba na gigantkach prosi o radę


kathybee

Rekomendowane odpowiedzi

24 lata mam, od 20 lat, czyli 4 roku życia - jeżdżę:] poziom, nieskromnie 8, ale może przesadzam:] 167, 54 kg, female ;)

Moje pierwsze narty taliowane, które z rozrzewnieniem wspominam, to Atomic Beta Race 9'22 (170) , z sygnaturą wielkiego Herminatora. To na nich złapałam gigantowego bakcyla, i tak mi zostało do dziś.

Aktualnie ujeżdżam niesamowitego Atomica Beta Race 9'20 (170cm)

Ku zdumieniu każdego kto się trochę orientuje w sprzęcie uwielbiam tą nartę i nic na to nie poradzę:D

Użeram się z nią od paru sezonów, i mimo że przeznaczeniem jej jest, zdaje się, 80 kilowy chłop gigantowiec, to ja się czuję na niej znakomicie, i obiektywnie rzecz biorąc radzę sobie z z nią ( trener na obozie przecierał oczy ze zdumienia patrząc na śmig po muldach w wykonaniu moim i moich kochanych Atomów) , co jak sądze jest zasługą starej szkoły na prostych deskach i lat radzenia sobie na polskich stokach w wielu dziwnych okolicznościach.

Ale do rzeczy. Odczuwam niesamowite emocje na tych nartach ( nie żartuję, zdarzało mi się, jadąc z goryczkowej przeżywać coś zbliżonego do ekstazy:D) , ale wiem też że, ze względu na jej wymagania ,trochę mnie omija.

Myśląc o zmianie mam na myśli- godny następca,twardy i szybki, może nieco mniej wymagający, łatwiej wchodzący w skręty.

Nie startuje w zawodach, jeżdżę amatorsko, ale radzę sobie z każdą techniką. Preferuję szybką jazdę gigantowym skrętem, ale cieszy mnie też śmig, często zresztą wymuszony warunkami;)

Zamarzyłam jakiś czas temu o Atomic LT 11, które, jako narty dla zaawanowanych kobiet ( nie mylić z ciężarnymi;) , zebrały świetne recenzje, a potem zostały wycofane z produkcji:(

Szukam ich w zasadzie od 2 sezonów, ale ani widu ani słychu.

moje pytanie- czy macie jakieś propozycje ? Nie chodzi mi o nowości,chętnie dowiem się czegoś o nartach sprzed paru sezonów. Będe wdzięczna za każdą rekomendację.

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ewentualnie jak chcesz pozostać przy atomicach i idąc sladem kmusial-a mozna tez poszukać atomic-a z seri sx np 10 bądz stare 11 choc wydaja mi się troche za twarde jak dla Ciebie- ja jednak bym kupił na twoim miejscu ( z atomic-a ) sx 9 bądz nawet 7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj takiej sam zmieniłem z Atomica http://www.skionline.pl/sprzet/?co=kolekcje_narty&id_grupy=2744&id_modelu=3652 jest lżejsza i uwielbia wymiatać

np http://www.allegro.pl/item910209339_stockli_gs_laser_world_cup_2009_2010.html

przedstawiciel podobno w Żywcu

Edytowane przez magelan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ewentualnie jak chcesz pozostać przy atomicach i idąc sladem kmusial-a mozna tez poszukać atomic-a z seri sx np 10 bądz stare 11 choc wydaja mi się troche za twarde jak dla Ciebie- ja jednak bym kupił na twoim miejscu ( z atomic-a ) sx 9 bądz nawet 7

Popieram Mysiauka. Jak dziewucha wymiata to SX9 dla niej będzie miękka jak coś po tym czymś:P

Magelana propozycja jest ok tylko ta cenka co nie opada.

Edytowane przez lokiec3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nastepca narty ma być twardy i szybki - wg mnie powinno byc to cos z najlepszych modeli SX Atomica (koniecznie z system power brigde lub b5) bo pozostałe bedą słabe.. nie może to być chyba typowa gigantka, taka jest niepotrzebna jak sie nie jezdzi na bramkach, osobiscie polecam Head'y Supershap'y z serii Speed, sam zakupilem w tym roku taką sprzed dwóch lat i spisuje sie znakomiecie co nawet opisalem w testach sprzetu:)

http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?p=95122#post95122

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem na XR 176 promień 20. Do ostrego zapi...nia normalnie czołg. Tylko, że dziewucha musi naprawdę dobrze śmigać (zakładam, że tak jest) bo przy jej wadze to prędkości są potrzebne kosmiczne żeby nartę wygiąć albo siła Herkulesa. Niemniej jednak narta robi wrażenie a raczej odwrotnie: mało jest rzeczy na trasie co robią wrażenie na tej narcie. Naprawdę świetny wyrób.

Tylko jak zwykle cenka nie opada. Ale jakość musi kosztować.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no bardzo Wam wszystkim dziękuję! spisałam z wszystkich wypowiedzi ładną listę i teraz zrobię mały desk research a potem sie zobaczy.

No właśnie, jak to jest z testowaniem. przeczuwam że ciężko o dobrą nartę w wypożyczalniach:/Zresztą ostatnio pożyczyłam jakieś raceowe fishery oznaczone szumną etykietą vip, i co mogę powiedzieć... ślizgawkowe zabawki:]

raz jeszcze dziękuję za wasze rady, bo co prawda jeżdżę już milion lat, ale ze względu na ślepą miłość i opisane już wczesniej sentymenty nie siedzę zbytnio w temacie;)

@mysiauek- zdarzyło się ale dosłownie kilka razy. nie startuję więc i nie mam okazji, a szkoda, bo to niezła frajda:D

pozdrawiam i życzę sobie i Wam, no dobra, głównie sobie, otwarcie goryczkowej, W KOŃCU:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a propo testowania:) przegladnij sobie taki watek:

http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?p=95642#post95642

21.02 (chyba bo wczysca chetni musze potwierdzic) spotykamy sie na jednym ze słowackich ośrodków i bedziemy testowac przedewszystkim slalomki, każdy ma jakies przywiezc, jakbys miała ochote to zapraszamy, rzuci sie haslo zeby wziasc dluzsze narty to mysle ze ktos cos przywiezie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, jak to jest z testowaniem. przeczuwam że ciężko o dobrą nartę w wypożyczalniach:/Zresztą ostatnio pożyczyłam jakieś raceowe fishery oznaczone szumną etykietą vip, i co mogę powiedzieć... ślizgawkowe zabawki:]

Parę osób z forum wie, że testowanie nart Kneissl i Duel nie jest zbyt wielkim problemem.

Trzeba wykazać tylko trochę inicjatywy.:)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym o damskich nartach nie wspominał w tym wątku. Po zapoznaniu sie z damskim sprzętem przez moją Panią jesteśmy teraz na etapie wymiany go na tzw normalny, narty i buty kobiece są generalnie miękie i nastawione na łatwosc i wygodę a nie osiagi i trzymanie, wykazują sie dużym komfortem ale gdy jest potrzeba to brak im żaru. Do rekraacji są ok ale jak ktoś chce nieco więcej to niestety. A tu mamy rasową "rajderkę" na poważnych dechach więc takie zabaweczki dla niej to najwyzej do zdjęc albo lansu ale nie do jazdy - tak myślę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bode

A ja polecam GS9m 170. Narta gigantowa, ale nie super twarda, do tego neoxy 3-11, więc to jest mój faworyt. Narta niesamowicie skrętna, R=15m dla 170, płyta , wiązania bezpieczne. Prowadzi się jak "lokomotywa po szynach" cytując jednego z forumowiczów. Przy kącie 88* i podwieszeniu 0,5* i 1* na końcach i początkach /ok 30 cm/ można spokojnie się położyć. Coś idealnego dla lżejszych zawodników/ kobiet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...