Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Warunki narciarskie 2010/2011


aklim

Rekomendowane odpowiedzi

Bez piersióweczki na bujaki na Skrzyczne bał bym się wsiąść. Zamarznięcie gwarantowane :-)

W ogóle to szlak z dużego na Małe Skrzyczne w wielu miejscach nie jest z górki, także spacer murowany.

Z pierwszą częścią jak najbardziej się zgadzam(sprawdziła się wielokrotnie w zeszłym roku :D) a co do drugiej to nie koniecznie trzeba podchodzić z dużego na małe Skrzyczne(wiem bo raz ten BŁĄD popełniłem i dobre 30 minut z nartami na ramieniu i z 7/10 stopniowym wiatrem w twarz) a wystarczyło odbic na rozwidleniu na prawo i zjeżdżasz 100 metrów poniżej małego skrzycznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pierwszą częścią jak najbardziej się zgadzam(sprawdziła się wielokrotnie w zeszłym roku :D) a co do drugiej to nie koniecznie trzeba podchodzić z dużego na małe Skrzyczne(wiem bo raz ten BŁĄD popełniłem i dobre 30 minut z nartami na ramieniu i z 7/10 stopniowym wiatrem w twarz) a wystarczyło odbic na rozwidleniu na prawo i zjeżdżasz 100 metrów poniżej małego skrzycznego.

Nie przepadam za Skrzycznym - może miałam pecha i były beznadziejne warunki. W każdym razie trasy przygotowane tragiczne, należałoby raczej powiedzieć nie przygotowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym sezonie byłem na Skrzycznym trzy albo cztery razy i zawsze trafiłem na uginające się od śniegu drzewa umiarkowany ruch na trasach i stosunkowo krótkie stanie do orczyka a było to w lutym-marcu(nawet 26 marca).Wniosek z tego taki , że jak dopisuje aura to i dopisują warunki na trasach bo na Gat-owców i intensywne naśnieżanie to nie ma co liczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Białka w piątek kręci za darmo. Czynna kolej 7 i 11, czyli w zasadzie cała góra. Na rozgrzewkę - idealnie. Od 9 do 22.

Jeżeli dla Ciebie kolej 7 i 11 to cała góra, to mi bardzo przykro z twojego powodu. Dla mnie to tylko kolejki do wjazdu na górę, po czym się przesiadam na dwie trasy po bokach, ale kto by by zauważył 2 wyciągi krzesełkowego i dwa orczyki, zjazd z głównej trasy Kotelnicy jest bardzo wciągający.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest od dawna. Niestety dość przestarzała i trzeba zarezerwować sobie na jazdę nią jakieś pół godziny ;)

Mieli robić nową, 4 osobową i szybszą, ale chyba na razie cicho w tej sprawie.

Oj, Asiu...Asiu...

Musisz poczytać trochę moich postów wstecz żeby poznać moje sarkazmy(potrzebne - a jak że):rolleyes:

Widzisz Skrzyczne to ja znam i pamiętam jeszcze jak było tam krzesełko 1 os - wiesz w ogóle o czymś takim?:rolleyes:

A napisałem tak ponieważ jestem głęboko zdumiony jak można mieć pomysł żeby nazwać kanapą tą kupę złomu co tam stoi, w moim mniemaniu to mało które urządzenie w Alpach można nazwać kanapą, takowych jest niewiele, bo żeby nazwać wyciąg krzesełkowy kanapą to nie wystarczy żeby był wyprzęgany, zakrywany czaszą, z miękkimi tapicerowanymi siedziskami, muszą być jeszcze siedziska podgrzewane i to dopiero godzi się nazwać kanapą:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żar czynny w weeknd tylko góra( 300 m, orczyk) dzwoniłem i facet mówił że mają (tylko) 20 cm sniegu.U mnie w Katowicach jest 30 !!!

Na Czarnej górze w piatek smigamy za darmoche na dwóch krzesłach, (dzwoniłem)

Na soszowie babka mówiła ze od soboty ale nie była optymistycznie nastawiona do tego co mówiła, (dzwoniłem)

jak macie jeszcze jakies info gdzie jest otwarcie i warunki na weekend (mile widziane za free) to klikac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Solisku uruchomili drugą armatkę,z wypożyczalni pod stokiem widać unoszący się dymek z komina, a na parkingu traktor odśnieża"parkingi" jest dobrze :rolleyes:

Widać, że chyba mają zamiar ruszyć w najbliższy weekend.

A dyć tam trzeba "dwajjściadwie", a nie dwie (trzeba) -żeby napier.aly non-stop do końca lutego co najmniej,żeby się dało jeździć po tym ©hu........steczkowym kamienisku.:mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żar czynny w weeknd tylko góra( 300 m, orczyk) dzwoniłem i facet mówił że mają (tylko) 20 cm sniegu.U mnie w Katowicach jest 30 !!!

Na Czarnej górze w piatek smigamy za darmoche na dwóch krzesłach, (dzwoniłem)

Na soszowie babka mówiła ze od soboty ale nie była optymistycznie nastawiona do tego co mówiła, (dzwoniłem)

jak macie jeszcze jakies info gdzie jest otwarcie i warunki na weekend (mile widziane za free) to klikac.

Nie tylko na weekend.

Taglich betreib!

http://www.turracherhoehe.at/de

:D:D:D

Oj sorry!!!

Nie dostrzegłem ,że za free mioało być.

Jak znam życie to za free........nawet w mordę nie dają.:P

Edytowane przez MB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żar czynny w weeknd tylko góra( 300 m, orczyk) dzwoniłem i facet mówił że mają (tylko) 20 cm sniegu.U mnie w Katowicach jest 30 !!!

Warstwa śniegu na stoku to nie to samo co u Ciebie na trawniku pod familokiem:rolleyes:, warstwę śniegu mierzy się w stanie zagęszczonym, żeby to zrozumieć to udeptaj sobie te 30 cm na trawniku i zmierz ile zostanie... 5...7 cm?... na pewno nie 10:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SB ty to masz zawsze coś do powiedzenia.Pomóż lepiej, doradź coś ( z całym szacunkiem do tego co robisz na tym forum).Pisze ci ze facet twierdzi ze nie ma śniegu i tyle.Po co się tu rozpisywac jak sie mierzy ilość śniegu.W szkole tego nie uczyli.Ja to i tak się dziwie ze wszystko rusza w weeken.Bo jak nawet u mnie pod familokiem jest te 30 niech tam będzie 50 cm sniegu wiec jak sie ma jedno do drugiego.Za wynalezienie armatek piwko dla tego gościa.

NIe musi byc koniecznie za free.jakoś pare ostatnich sezonów otwierałem za free:cool:

Edytowane przez karlik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SB ty to masz zawsze coś do powiedzenia.Pomóż lepiej, doradź coś ( z całym szacunkiem do tego co robisz na tym forum).Pisze ci ze facet twierdzi ze nie ma śniegu i tyle.Po co się tu rozpisywac jak sie mierzy ilość śniegu.W szkole tego nie uczyli.Ja to i tak się dziwie ze wszystko rusza w weeken.Bo jak nawet u mnie pod familokiem jest te 30 niech tam będzie 50 wiec jak sie ma jedno do drugiego.Za wynalezienie armatek piwko dla tego gościa.

No to właśnie starałem Ci się przekazać wiedzę że 30 cm pod Twoim familokiem to nie to samo co 30 na stoku - a o takie porównanie się pokusiłeś:rolleyes:, i tyle!

A że rusza w weekend to i tamto to tylko zasługa że mają czym śnieżyć bo bez tego to ani rusz, na tą naturalną warstwę(30 cm) nawet jak by ratrak wpuścić to narobi syfu i nic więcej, tu też jest odpowiedź dlaczego w SzCyrku nie ratrakują regularnie tras, a na dlatego że jest za mała warstwa śniegu:rolleyes:, a narobić nie mają czym bidulki bo burmistrz to moher:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...