Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Warunki narciarskie 2010/2011


aklim

Rekomendowane odpowiedzi

za portalem "Twoja pogoda"

....Listopad z prawdziwą zimą

W listopadzie zima będzie już w pełni. Temperatury bardzo często będą przechodzić na wartości ujemne, co oznacza, że spadły w dużych ilościach śnieg nie będzie się zbyt szybko roztapiać. Będziemy mogli mówić o zimie z prawdziwego zdarzenia.

Grudzień wciąż zimowy

Zima nieco przystopuje, zwłaszcza na południu kraju, ale nadal musimy się liczyć z niskimi temperaturami i zalegającym śniegiem. Odwilży będzie jednak więcej niż w listopadzie, więc jest szansa, że przynajmniej kilka dni grudnia będzie dość ciepłych.....

no normalnie miód na serce:) , oby tylko sprawdziła się ta prognoza :rolleyes:

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warto być optymistą:)

ale niestety te bucyfały nie potrafią przepowiedzieć pogody na za 5 godzin a co dopiero na listopad przykład : icm dzisiaj podał że będzie lało od rana do 14, jeszcze nie widziałem kropli a jest 13:)

tak więc zawsze mają 50/50 że jednak będą mieli farta

pozdrawiam i oby się sprawdziły te mżonki z fusów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo często zdarza mi się skopiować taką prognozę do komputera i gdy ją wyciągam za parę miesięcy okazuje się że nic, ale to kompletnie nic się nie sprawdziło.Dostałem wczoraj od Darkalewandowskiego MMSem, z krótką informacją że warunki ciężkie i że lodowiec płynie:

zdjęcie od Darka.jpg

57da8110e6825_zdjcieodDarka.jpg.2b56d56d28615cf6415545c5ba440a0f.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko odrobinkę chłodniej się zrobiło ,a na naszym forum pełne ożywienie.

Jakby kij w mrowisko wsadził.:P

A to noclegów szukają ,a to kiedy się pierwsze zjazdy zacznie rozmyślają,a to co nowego wybudowali w alpach,itp.:D:D:D

No żyjecie!

Bo czasem jak zaglądałem na forum to mi się wydawało,że te wszystkie kataklizmy tegoroczne Was zmiotły.

Ale na szczęście nie.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

półki co pakuje walizkę i od jutra plażowanie:D Ale fakt że już wszystko się zmienia zwróćcie uwagę ile sprzętu już jest w sprzedaży, a jeszcze miesiąc temu na aledrogo było parę sztuk.

Ciekawe kto w tym roku pierwszy przyniesie info że sa gdzies warunki no i kiedy?

pozdrawiam

przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w zeszłym roku byłem ok.11 listopada na Tuxie i warunki były wspaniałe wprawdzie w wyższych partiach ale i tak mało kto jeżdzi na sam dół.Dojazd do lodowca super bo drogi były suche i w ogóle było cieplutko i słonecznie a na górze pełnia zimy. Tylko na weekend było sporo Austriaków gdyż w pobliżu nigdzie poza Tuxem nie było jeszcze warunków.Myślę że w tym roku będzie podobnie .Pozdrawiam wszystkich nie mogących się doczekać śniegu Jorguś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Soelden - lodowiec otwarty

W Soelden (Austria) otwarto dla narciarzy, pierwszy raz w tym sezonie, trasę na lodowcu Rettenbach. Czynna jest niebieska trasa nr 32 o długości 3.1 km.

Prognozy na najbliższe dni zapowiadają dalsze opady śniegu :)

Aktualne warunki narciarskie: http://www.skionline.pl/pogoda/?co=pogoda&id_miejscowosci=178

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie ostra zima!

Dlaczego tak myślę? Bo właśnie na TVN24 pokazują kilkudniowe kolejki samochodów w oczekiwaniu na węgiel pod śląskimi kopalniami :D

Co roku ta sama sytuacja! nie mająca nic wspólnego z ostrą zimą, tylko się .... robić nie chce, jak Ty byś tak "efektywnie" pracował jak górnicy to byś nie miał co do garnka wsadzić, a ze pracujesz inaczej zarabiasz płacisz od tego podatki to i jest z czego dokładać do kopalni, więc nie muszą fedrować i mogą klienta olewać!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stubai rusza w piątek - dostałem właśnie newsletter:

Otwarte wyciągi i trasy od 17.9.2010

Kolejki gondolowe I i II, Schaufeljoch

Wyciąg krzesełkowy Wildspitz

Orczyki Windachferner i Daunferner

Kaunertal w niedzielę 18.09, Pitztal na razie falstart - miało być dziś - na razie szaro buro - w kamerach widać że śniegu na dole przy gondolach brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem przygotowania do sezonu rozpocząć w bytomiu na igielicie. Niestety na stronie www.dsd.pl wprowadzają uzytkowników w błąd.

Mają napisane czynne codziennie od 9 do 21, jednak po zweryfikowaniu informacji telefonicznie okazało się że mogą uruchomić tylko jeżeli będzie zrobiona rezerwacja kilka dni wcześniej na grupę conajmniej 10 osób. Do tego obecnie nawet jak by się 10 osób znalazło nie odpalą wyciągu bo coś robią na trasie.

Nie lubie takiego podaejścia do klienta, nie moga na stronie zaznaczyć że nieczynne.

To tak jakby ktoś chciał ich odwiedzić w najbliższym czasie.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Znalazłem na Onecie.

"Ostra zima już za dwa tygodnie

dzisiaj, 11:08 KLe / Polska The Times Polska The Times

W połowie października spadnie pierwszy śnieg, a w listopadzie zima będzie już w pełni. Scenariusz przewidujący wczesne nadejście zimy na terenie Polski potwierdzają m.in. Amerykanie z Agencji Badania Oceanu i Atmosfery, którzy publikują prognozę sezonową dla wybranych rejonów świata. Według nich zbliżająca się zima będzie w Polsce co najmniej tak mroźna i śnieżna jak poprzednia.

Synoptyków z poznańskiego biura prognoz Aura również nie dziwi pytanie o śnieg w październiku. - Wcale mnie nie zdziwi, jeśli w październiku spadnie pierwszy śnieg - przyznaje Wojciech Krasowski z Aury. - Przypominam, że w zeszłym roku stało się to na początku listopada. Październikowy śnieg to nic nadzwyczajnego - dodaje. - W październiku nie będzie zbyt wielu ciepłych dni. Miesiąc będzie raczej mokry i wietrzny, a pod koniec spadnie śnieg. Ten rok zapamiętamy jako wyjątkowo męczący - potwierdza Grażyna Bebłot, starszy specjalista hydrometeorolog z Górnośląskiego Centrum Hydrologiczno-Meteorologicznego w Katowicach. Za obecny deszczowy rok odpowiadają niże śródziemnomorskie. Są wyjątkowo uciążliwe i mokre. Meteorolodzy przypuszczają więc, że pierwszy śnieg poprzedzą opady marznącego deszczu.

Opinie meteorologów i naukowców potwierdzają ludowi znawcy pogody. Andrzej Murański, znany zielarz i gawędziarz z Juszczyny na Żywiecczyźnie, pogodę przepowiada od lat. Jego zdaniem w górach zrobi się biało po 20 października. Tak wynika z obserwacji roślin i zachowania zwierząt. Jeśli jednak modrzew nie gubi igieł lub traci ich niewiele, zimy się nie obawia. Dlatego jest przekonany, że w październiku śnieg będzie tylko prószył. Jego obserwacje sięgają jednak dalej niż prognozy synoptyków. - W listopadzie będzie wiało, cały miesiąc będzie zimny, z przelotnymi opadami śniegu. Grudzień będzie spokojny, śniegu niezbyt dużo, a na święta ocieplenie - wróży Murański.

Autor: Katarzyna Piotrowiak, Polska The Times"

:rolleyes::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...