Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Narty dla bezkijkowca


romekKR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie (bo to mój pierwszy post) i od razu proszę o poradę. Chcę zmienić narty na inne. Do tej pory jeździłem na krótkich snowblade'ach a wcześniej na normalnych z kijkami, do których nie zamierzam wracać. Więc szukam czegoś co będzie daleko bardziej stabilne niż metrowe snowblady, ale jednocześnie zapewni pełną swobodę i nie będzie wymagało użycia kijków. Zastanawiałem się nad nartami freestylowymi, ale ja nie jeżdżę po parkach tylko na ubitych trasach i ew jeśli jest możliwość po puchu. Z kolei zwykłe all round nie mają zakrzywionych tyłów, a mnie zdarza się jeździć do tyłu :) Proszę więc o poradę, co powinienem wybrać.

1. Płeć -Facet

2. Wiek -36

3. Waga -85

4. Wzrost -193

5. Na nartach jeżdżę od dziecka, jakieś hmm 20 sezonów :)

6. Moje umiejętności określam na 7

7. Moje buty to -Salomon jakieś

8. Teraz jeżdżę na nartach/model -Salomon Snowblade 99

9. Preferuję styl jazdy (krótkim skrętem, rekreacyjną, po przygotowanych stokach)

10. Upatrzyłem sobie narty - takie np

11. Mój budżet na narty to około - jak najmniej, najlepiej poniżesz 600 zł z wiązaniami

jeśłi macie jakieś pomysły to zapraszam i z góry dziękuję za porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w puchu bez kijków:eek::confused:

to chyba tylko na snołbordzie:rolleyes:

wielokrotnie jeździłem po świeżym śniegu do gł około 40 cm i dawałem radę, więc nie wiem skąd to zdziwienie:confused: to nie mają być nartki do puchu tylko w miarę uniwersalne, najlepiej by było to połączenie nart freestyle ze zjazdowymi all round

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metron 9 w długości 171 powinien spełnić twoje oczekiwania, spokojnie można na nich tyłem (mają trochę podniesione piękti) jeździć, zrobić piruecik i inne takie, mają dosyć krótki promień skrętu i dają radę spokojnie w przykrótkiej długości, w miękim idą super w myśl zasady im gorzej tym lepiej, w puchu też przyzwoicie dają radę, bez kijów nieźle sie jeździ, sporo tak jeździłem na nich tylko z tą różnicą, że dodatkowo z dzi3eckiem w nosidle:D. Jeśli zaś wziąłbyc 164 to nie wiem czy przykrótkie nie będą ale jak dla Ciebie to by były wtedy prawie jak przedłużone snowblady. No i w tej cenie znajdziesz je chyba bez problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to tak:D

Atomic sobie odpuść bo one w środku z pianki a pianka traci dość szybko właściwości które drewno trzyma dłużej.

Może salomon lord tylko że cenna większa trochę. i do tego wiazanką może tyrolie peak albo tyrolie 130SP które sam mam na dynastarach legendach 8000 i daja rade i na trasie i na lekkim puchu. ale to opcja na big portfel.

można też poszukać okazji na podobnym forum ale to ci wyśle na priv bo nie wiem czy mogę tak otwarcie pisać tutaj:D proponuje ci też napisać maila do państwa K. ale to też na mailu cie powiem :D oni maja dużo nart z grupy fs i może fr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to opcja na big portfel.

można też poszukać okazji na podobnym forum ale to ci wyśle na priv bo nie wiem czy mogę tak otwarcie pisać tutaj:D proponuje ci też napisać maila do państwa K. ale to też na mailu cie powiem :D oni maja dużo nart z grupy fs i może fr.

twin tip to narty do jazdy poza trasą czy uniwersalne? bo wyglądają spoko, myślę, że możesz spokojnie wklejać tu linki, wszak to temat o zakupach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to tak:D

Atomic sobie odpuść bo one w środku z pianki a pianka traci dość szybko właściwości które drewno trzyma dłużej.

O jakiej piance piszesz i co to znaczy dłużej? Znasz jakieś modele Atomica do których można odnieść twoją wypowiedź? Nie są to narty z rdzeniem drewnianym co nie znaczy, że są kiepskie i należy je obchodzić szerokim łukiem - tyczy sie to zwłaszcza całej serii Metronów, o których ogromna część ich użytkowników wypowiada się z zadowoleniem. Przez wiele lat uzywałem narty Race z taką "pianką" i śmiem twierdzić, że są raczej trudne do zajechania i nie łatwo je wyklepać. Jeśli znajdziesz człowiekowi uzuwanego twin tipa w dobrym stanie do 600 zł w w długości odepowiadającej jego parametrom to ok, pewnie będą odpowiednie tylko trudno osiągalne i ciekawe w jakim stanie za takie pieniądze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i kup te kijki dodatkowo bo jazda bez kijków poza funcarvem wyglada tragicznie smiesznie:)

nie wrócę już do kijków nigdy i mam gdzieś czy to wygląda śmiesznie, po prostu kijki mi zawadzają i nie lubię ich tachać, dlatego snowblade tak m isię podobały: były niewielkie i niekłopotliwe w transporcie

po waszych wpisach wychodzi, że powinienem szukać czegoś w długościach 160-170

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześc

nie wrócę już do kijków nigdy i mam gdzieś czy to wygląda śmiesznie, po prostu kijki mi zawadzają i nie lubię ich tachać, dlatego snowblade tak m isię podobały: były niewielkie i niekłopotliwe w transporcie

po waszych wpisach wychodzi, że powinienem szukać czegoś w długościach 160-170

W takim razie doradzenie Ci jest niemożliwe z powodu nietypowego sposobu jazdy.

Pozdrawiam

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześc

W takim razie doradzenie Ci jest niemożliwe z powodu nietypowego sposobu jazdy.

Pozdrawiam

popieram Cie Mitek

30%? a liczyles ich? dzis we wspołczesnych technikach narciarskich poza funcarvem nie ma stylu ktorym jeździ się bez kijków. na forum są lepsi teoretycy wiec moze wyjaśnią dlaczego

Mitek moze Ty?

swoja drogą wygląga to głupowato i z technikami jazdy nie ma nic wspolnego ale jak Mitek tu zajrzy to moze powie coś więcej.

bo i w puchu wszyscy urzywaja kijków- obejzyj choc jeden film

na stokach też- zobacz jak jezdza zawodowcy poza zawodami byl filmik na forum a nawet jak nie zawodowcy to instruktorzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mihumor > no ogólnie z tego ci mi wpajano od roku to atomic twin tipy są dość słabe i broń Boże nie mówie o nartach race tej firmy bo nigdy nie miałem z nimi żadnego kontaktu typu but-wiązanie, i rdzeń piankowy traci elastyczność, ale masz rację to prawda ciężko znaleźć dobre twin tipy za 600 ale dla chcącego nic trudnego bo jest masa ofert na forach o typowaj tematyce freeskingu

-można znaleść dynastary na allegro po 450 stówy (ja wyrwałem za 350 z wiazaniem tyroli 130 ) może i gadają że na puch nie da rady to jednak jak na początek te 80 mm pod wiązaniem wydaje mnie się wystarczające pomimo tego że standard to jakieś 95mm no i tylny nose jest podgięty gdzieś na 1/3 wysokości w stosunku do przedniego, a przedni ma (mierzone nie na oko lecz z linijką :D) 9 cm także na switchu spoko da rade

- salomon gun ale to już bardziej pro

-armady el ray (trasa + snowpark + lekki freeride)

co do kijków? no cóż czasami chociaż by jest się łatwiej poruszać w głupich kolejkach pod wyciągiem, szczególnie z długimi dechami , kijki to jak najbardziej dobry pomysł, kup sobie może jakieś takie za 50 dych popróbuj jak nie będzie pasować to sprzedaż jak się spodoba to kupisz lepsze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

ale dlaczego? na ostatnio moim pobycie na nartach w lutym br w Cernym Dule (CZ) zauważyłem, że bez kijków jeździ jakieś 30% narciarzy, czy to zatem aż taki ewenement?

Oczywiście narciarstwo to sport ludzi wolnych i można jeździć jak się chce i na czym się chce. Blady to skądinąd świetny pomysł na zabawę a jednocześnie świetne ćwiczenie prawidłowego wyważenia. Na bledach jeździ się zazwyczaj bez kijków ale blady to nie narty.

Narciarstwo to sport typowo techniczny i w trakcie jego historii wypracowano wiele technik jazdy, które doskonalono i optymalizowano aby uzyskać jak najlepszą skuteczność i bezpieczeństwo jazdy.

Wzorowano się tutaj głownie na narciarstwie wyczynowym - oczywiste - uczymy się od najlepszych.

Znane mi jest parę sytuacji w których jeździmy bez kijków:

- zaawansowany fun carving (celowo zaznaczam zaawansowany)

- nauka poczatkujących - kijki eliminujemy aby uprościć pierwsze chwile na nartach - kijki to dwie dodatkowe zmienne. Zazwyczaj jednak jest to etap tak krótki, że właściwie niezauważalny

- ćwiczenia celowe, w których odłożenie kijków ma wzmóc efekt ćwiczenia

- nauka jazdy dzieci - choć tu również należy kijki wprowadzić natychmiast po ustabilizowaniu pozycji małego narciarza

- gdy ktoś nam kijki zasunął w trakcie naszego pobytu w barze

- gdy kije uległy uszkodzeniu.

Ostatnio modne stało się jeżdżenie bez kijków i rzeczywiście w krajach niealpejskich można sporo takich osób na stokach zobaczyć. Przyczyny są dwie:

- chęć bycia jak najszybciej funcarivngowcem

- nieumiejętność używania kijków

Jeżeli chodzi o technikę jazdy to można jeździć technicznie bez gogli, spodni czy kasku na kiepskich nartach czy też na nartach nietaliowanych. Bez kijków jednak technicznie na nartach poruszać się nie da.

Pozdrawiam

Edytowane przez Mitek
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

twin tip to narty do jazdy poza trasą czy uniwersalne? bo wyglądają spoko, myślę, że możesz spokojnie wklejać tu linki, wszak to temat o zakupach

:ma dwa nose-y większość twin tipów jest do freestyle, ogólnie mówiąc nie ma narty uniwersalnej bo gdzieniegdzie piszą dla danej narty że trasa/teren ma 50/50 ale nie ma złotego środka na każde warunki, są tylko deski które w 70 moze 80 % daja rade temu podołać ale nigdy w całości

dla mnie kosą jest ten stinger graphite Shane-a McConkey-a co był pokazany w

Edytowane przez Bańka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o technikę jazdy to można jeździć technicznie bez gogli, spodni czy kasku na kiepskich nartach czy też na nartach nietaliowanych. Bez kijków jednak technicznie na nartach poruszać się nie da.

Pozdrawiam

w 98% tak, ale Mitku w swoim katalogu sytuacji bezkijkowych zapomniałeś o jeszcze jednej technice, spełniającej Twoje założenia, a przecież w niej jest rozgrywany puchar o randze FIS no i powstają specjalnie do niej dedykowane narty.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w 98% tak, ale Mitku w swoim katalogu sytuacji bezkijkowych zapomniałeś o jeszcze jednej technice, spełniającej Twoje założenia, a przecież w niej jest rozgrywany puchar o randze FIS no i powstają specjalnie do niej dedykowane narty.

Jak zacząłem czytać twojego posta to pomyślałem, że myślisz o tym :) też w randze FIS i też są specjalne narty :)

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

w 98% tak, ale Mitku w swoim katalogu sytuacji bezkijkowych zapomniałeś o jeszcze jednej technice, spełniającej Twoje założenia, a przecież w niej jest rozgrywany puchar o randze FIS no i powstają specjalnie do niej dedykowane narty.

Jasne. W moim podziale pochodzi to pod zaawansowany funcarving.;)

W zawodach tychn jak wiesz startuja z praktycznie w 100% zawodnicy lub byli zawodnicy w narciarstwie alpejskim. Ja przynajmniej nie słyszałem o kims kto startowałby w carvingcup i uczył sie od podstaw jazdy bez kijków ale moge sie mylic.:)

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...