Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Narty Fischer RC4 Race SC - Jaka długość?


andrzejd69

Rekomendowane odpowiedzi

witam i proszę o radę mężczyzna,174cm,90kg,umiejętności 6,jaka długość nart 160 czy lepiej 165 dziękuję i pozdrawiam

Bardzo lubięszybkie odpowiedzi Bugiego, ale na Twoim miejscu wypozyczyłbym i porównał obie dlugości.

Jestem tylko ciut niższy i niewiele lzejszy a na slalomce jednak krótszej jeździ mi się lepiej: czyli 160cm.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzrost masz na 160, wagę na 165, w krótkim skręcie lepsza bedzie 160 ale przy szybkiej jeździe zwłaszcza srednim skrętem będzie traciła stabilność i będzie niepewna - zwłaszcza w gorszych warunkach. Zależy co chcesz od narty, jak tylko walić maksymalną ilość krótkich skrętów na dystansie to 160 a jak jazdę dowolną to 165. No chyba, że zgubisz kilka kg.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzrost masz na 160, wagę na 165, w krótkim skręcie lepsza bedzie 160 ale przy szybkiej jeździe zwłaszcza srednim skrętem będzie traciła stabilność i będzie niepewna - zwłaszcza w gorszych warunkach. Zależy co chcesz od narty, jak tylko walić maksymalną ilość krótkich skrętów na dystansie to 160 a jak jazdę dowolną to 165. No chyba, że zgubisz kilka kg.

... wzrost wlasciwie sie nie liczy, tylko masa, przy 90kg dlugosc 160cm to porazka :(

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzrost masz na 160, wagę na 165, w krótkim skręcie lepsza bedzie 160 ale przy szybkiej jeździe zwłaszcza srednim skrętem będzie traciła stabilność i będzie niepewna - zwłaszcza w gorszych warunkach. Zależy co chcesz od narty, jak tylko walić maksymalną ilość krótkich skrętów na dystansie to 160 a jak jazdę dowolną to 165. No chyba, że zgubisz kilka kg.

Takie dopasowywanie sprzetu na centymetry kilogramy nie ma dla mnie sensu.

Roznice 5 cm praktycznie nie sa odczuwalne.

Powiazal bym to z umiejetnosciami narciarza.

Im wieksze umiejetnosci tym mniejsze odczuwalne roznice w dlugosci.

Pisze o 5 cm.

Proces dostosowania sie narciarza do narty przy wyzszych umiejetnosciach nastepuje bardzo szybko, juz po kilku skretach nastepuje zespolenie narciarza z nartami i jedziesz bracie jakby to byla twoja ulubiona narta!

Gdyby tluc jeden stok tylko rano kiedy warunki zmieniaja sie powoli to mozna by ulegac przyzwyczajeniu i te 5 cm roznice czuc... ale kto chce tak jezdzic.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam i proszę o radę mężczyzna,174cm,90kg,umiejętności 6,jaka długość nart 160 czy lepiej 165 dziękuję i pozdrawiam

moim zdaniem z taką wagą i przy realnych takich umiejętnościach jakie napisałeś to ta narta mało twarda oraz stosunkowo łatwa będzie i raczej do rekreacyjnej jazdy.

zjeździłem na swoim rc4r sc 160cm 4-5 sezonów osiągając w szczytowym okresie 85kg przy 178cm i powiem Ci, że ta waga już była duża do tej narty, no ale takie to czasy były, że zastanawiałem się nawet nad długością 155:confused::o.

wiedząc wtedy jednakże to co teraz wiem zdecydowanie 165 bym kupował

Edytowane przez ravick97
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK ale lepiej przyzwyczajać się do przyjaźniejszej narty, a przed zakupem odpowiednio dopasować nartę pod względem teoretycznym (na przygotowany stok).

A teoretyczne podejście przy nartach typu sc w zdecydowanej mierze dotyczy przygotowanych rannych stoków, szczególnie w polskich warunkach.

Jeżeli ktoś oczekuje od narty sc szybkiej jazdy w średnich skrętach to moim zdaniem te 5 cm zrobi różnicę. Bo narty o długości 160 mogą być mniej stabilnie przy dużych prędkościach. Oczywiście trzeba zaznaczyć co to znaczy "mniej stabilnie", bo dobrze będą się prowadzić obydwie pary.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje bardzo wszystkim za podpowiedż w tym sezonie chcę popróbować jazdy na tyczkach a raczej nauczyć się,mam dobrego instruktora myślę,że coś z tego będzie pomimo moich 41 lat ale kondycja dobra lubię krótki i średni skręt umiejętności jak pisałem pewne 6 może i do mojej wagi będą za miękkie,ale na wc niemam umiejętności chyba,że się myle? co do długości to w mordę jeża dalej nie jestem pewien na krechę jeżdzić nie bendę bo to nie rc średnia prędkość krutkie skręty pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przy mojej masie 78 w porywach :P 80 jezdze na Rossi 165 WC i mysle ze gdybym mial tak ponizej 75kg to moglbym sie zastanawiac nad krotszymi ale oczywiscie WC i wlasciwie tylko do jady na tyczkach (bo poza nimi to taka krotka narta nie mialaby zastosowania), model SC Race mysle ze jest miekszy a Twoja masa zdecydowanie wieksza niz moja (nawet w porywach), wg mnie 165cm to jest "no brainer".

Nie zgadzam sie tez z tym co pisal Alferedo ze 5cm nie robi roznicy, troche robi bo dodatkowo narta dluzsza jest sztywniejsza. Narta to jest resor i sztywnosc musi byc dobrana do charakterystyki narciarza a wiec: numero uno - masy potem dynamiki i umiejetnosci, capisci? :D

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dotąt jeżdziłem na rx8 fire,narty raczej używane mam upatrzone po jednym sezonie właśnie 160 lub 165 narty w dobrym stanie

Tym bardziej 165 cm. Używane = miększe, lepsze miększe/dłuższe wg mnie mnie ...od miększych/krótszych oczywiście :)

Swoją drogą uważaj na używane narty tego rodzaju a zwłaszcza na ten model - popularne w wypożyczalniach więc często wytłuczone; popularne na allegro - często przewartościowane, sprzedawane za chore pieniądze nieadekwatne do stanu technicznego.

RX8 -> RC4 SC = dość logiczny krok w dobrą stronę :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym bardziej 165 cm. Używane = miększe, lepsze miększe/dłuższe wg mnie mnie ...od miększych/krótszych oczywiście :)

Swoją drogą uważaj na używane narty tego rodzaju a zwłaszcza na ten model - popularne w wypożyczalniach więc często wytłuczone; popularne na allegro - często przewartościowane, sprzedawane za chore pieniądze nieadekwatne do stanu technicznego.

RX8 -> RC4 SC = dość logiczny krok w dobrą stronę :)

między 160 a 165

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć z mojego doświadczenia doradziłbym Ci 160 bo to jest slalomka i po to ona jest żeby była zwinna i zwrotna ,minus 15 cm jest jest na slalomkę ok.dla mnie akurat .Codo stabilności przy bardzo szybkiej jeździe to na wszystko jest sposób ,tnąć długie łuki ale zawsze łuki stabilność jest.Może to być łuk o bardzo dużym promieniu ale żeby był nacisk na krawędź .W ogóle jazda zupełnie na wprost nawet w slalomce 175 będzie Ci narta myszkowała -to nie są stare dechy długie i proste jak sztachety w płocie .Jorguś

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Witam,

Mam podobne pytanie - 188cm wzrostu, 94kg wagi, jezdze od 20 lat ale nigdy nie krecily mnie puch, muldy ani tyczki wiec wiecej niz 6-7 w skali umiejetnosci sobie dac nie moge. Do tej pory jezdzilem na gigantkach 172 cm i teraz planowalem sie przesiasc na rc4 wc sc 165 - co myslicie o tej narcie i tej dlugosci dla mnie?

z gory dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

165 - jesteście ciężkimi facetami, wyciśnięcie taj narty nie powinno wam sprawiać problemów, zwłaszcza, że nowsze rc4 są bardziej przyjazne narciarzom amatorom

(pisałem o narcie WC, bo nie doczytałem tematu, ale na Twoją nartę też jest aktualne)

Edytowane przez ziom10
ss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Witam,

Mam podobne pytanie - 188cm wzrostu, 94kg wagi,..... Do tej pory jezdzilem na gigantkach 172 cm i ......

z gory dzieki za pomoc

Nie ma mowy o prawidłowym określeniu umiejetności przy tego typu doborze. Sugeruje popróbowac najpierw nim podejmie się jakąs decyzje.

Pozdro

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...