Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Gogle...


Roobs

Rekomendowane odpowiedzi

Rozglądam się za goglami,dotąd używałem zwykłych moto-crossowych :)

Cena nie ma znaczenia tylko jakość i użyteczność.Preferuję bezbarwny wizjer, choć chętnie z możliwością zmiany szybki ( słoneczny dzień i nocna jazda).Wczoraj przymierzałem Oakley Gogle i Uvex tylko zwrócono mi uwagę że trzeba mierzyć do kasku ( którego jeszcze nie mam)

Zaznaczam iż wolę lekki kolor niż gorsze zmieniane dwie szybki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz gogle z wymienną szybą to polecam Ci Carrera X-Change: http://www.skionline.pl/sprzet/?co=kolekcje_gogle&id_grupy=2585&id_modelu=818

Sam używam takich od kilku sezonów i jestem bardzo zadowolony. W komplecie masz dwie szyby: na słońce i na kiepska pogodę. Praktycznie kolory szybek nadają się na każde warunki - sprawdzone!

Co do szybek neutralnych (białych), to będziesz miał z tym kłopot, bo w handlu nie spotkałem się z takimi. Ja osobiście mam taką szybę do gogli Carrera Kimerik, ale otrzymałem je po znajomości w całym kompletem jaki jest na wyposażeniu zawodników Pucharu Świata. Dodam, że szyby takie są pojedyncze i częściej parują niż te sklepowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz gogle z wymienną szybą to polecam Ci Carrera X-Change: http://www.skionline.pl/sprzet/?co=kolekcje_gogle&id_grupy=2585&id_modelu=818

Sam używam takich od kilku sezonów i jestem bardzo zadowolony. W komplecie masz dwie szyby: na słońce i na kiepska pogodę. Praktycznie kolory szybek nadają się na każde warunki - sprawdzone!

Najlepsze gogle.

Szybki można dokupić na Allegro i w sklepach - tylko trzeba dopytywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym sezonie pojawiły się Uvex take off z wymienną szybką magnetyczną (szybka standardowo pomarańczowa), którą można wozić w kieszeni. Dodatkową szybkę zakłada się przy jaskrawym świetle.

Zgadza się. Oglądałem je na ispo w Monachium. Interesujące rozwiązanie.

67052be207.jpg

Innym nowatorskim rozwiązaniem Uvexa są gogle Variotronic , w których szyba przyciemnia się po naciśnięciu "guziczka"!

w09-uvex-variotronic01.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/gogle-uvex-take-off-wymienna-magnetyczna-szbas1-s3-i1302949393.html

Ma ktoś znajomego w Uvexie ze zniżką? :)

JC miałeś okazję zobaczyć jak to się sprawdza?

Ewentualnie może ktoś dałby radę zobaczyć w Uvexie (Bystra koło BB?) czy to w ogóle ma sens?

Nie w Bystrej a w Buczkowicach ale to drobny szczegół.

Problemem jest to,że nie obsługują detalu.Nawet po znajomości!

Spóźnienie jest drobne bo od 22 X do 05 XI odbywał się tam kiermasz i pełno "różnego badziewia";) było wystawione.Od bielizny poprzez inne ubiory,kaski ,rękawice no gogle.

Każdy mógł coś dla siebie wybrać.

Wpadnę tam dzisiaj i "zetnę głupa" ,że ja na kiermasz ,może jeszcze nie posprzątali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o takie które zakłada się na okulary i można wymienić szybki. Szkła w wkładce korekcyjnej dodatkowo podnoszą koszty. Przy moich szkłach o około 200 pln

Zerknij do linka z allegro, którego wstawił mysiauek. Na dole masz tabelkę zastosowane technologie i jest tam napisane OTG (Over The Glass) -dla osób noszących okulary. Niemniej radziłbym przymierzyć w okularach i z kaskiem na głowie. Gogle mają różne "oprawki" mniejsze lub większe i powinieneś sprawdzić czy Ci pasują.

Co do ceny to ze względu na to, że jest to nowość może być ciężko z rabatem.... :(

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/gogle-uvex-take-off-wymienna-magnetyczna-szbas1-s3-i1302949393.html

Ma ktoś znajomego w Uvexie ze zniżką? :)

JC miałeś okazję zobaczyć jak to się sprawdza?

Ewentualnie może ktoś dałby radę zobaczyć w Uvexie (Bystra koło BB?) czy to w ogóle ma sens?

max do 10% w dół mogę te gogle załatwić. Tylko powiem wam szczerze ze z Uvexa została tylko marka i nic poza tym wiele firm i to dużo tańszych przegoniło Uvexa w jakości już dawno :) optykę jaką by nie mieli zawsze będzie kiepska. Kontrast widzenia w szybkach jest nieciekawy i meczący wzrok. Chromy np z modelu APACHE PRO same złażą. Warto mieć Uvexa na sklepie bo się sprzedaje kiedyś na świecie była Carerra i Uvex stąd ludziskom w pamięci marki zostały. Lepiej kupić jakieś z fotohromem za duzo niższa cenę a efekt ten sam Masz wtedy gogle w zasadzie na każde warunki pogodowe.

NP: Bolle modulator vermilion jezdze w nich i sa rewelacyjne

Bolle_nova_black_modulator_250.jpg

http://www.sporteyes.com/bollec32.jpg

Edytowane przez KubaBB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale jak miałem Bolle to przy sztucznym i w mgłe spisywały się baaaaaaaaardzo średnio. Tak, z różową szybą.

Pytanie jaka cena teraz za te vermiliony w wersji OTG?

No niestety do sztucznego oświetlania jest przeznaczona tylko i wyłącznie w każdych goglach szybka Clear czyli bez zabarwienia.

Szybka sa albo Vermillion albo Modulator Vermilion co do OTG to jest Model Y6 z modulatorem 289zł vermilion 219zł

Y6

opplanet-bolle-y6-google.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...