Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 2010/2011


Roobs

Rekomendowane odpowiedzi

przypominam o moim pytanku.

Jaka górka bedzie najodpowiedniejsza, gdzie najdłużej pojeżdze,.

Na pewno pojeździsz na Żarze,z tego co piszą,to do 20.00.

Tu stronka: =5&cHash=a68f880cdb6f5af3d8b8d6b086621b92"]http://www.pkl.pl/zima/zimowa-oferta/gora-zar/kolej-linowo-terenowa-zar/warunki-pogoda.html?tx_pbpklskiweather_pi1[showUid]=5&cHash=a68f880cdb6f5af3d8b8d6b086621b92

Może chodzić Soszów,mają oświetlenie,ale nie wiem czy będą działać,jak w sezonie,do 20.00.

Tu stronka: http//www.soszow.home.pl/index.html

Nowa Osada rusz ponownie dopiero w piątek. :confused:

Może będzie działać kolej Baba w Korbielowie,bo skoro zaczynają o 12.00 to chyba do tej 20-ej powinni jeździć.

Tu stronka: http://www.kolejbaba.pl/

Istebna chodzi od poniedziałku do czwartku od 9.00 - 17.00

Tu stronka: http://www.istebna.org/

Może zadzwoń i się upewnij,jak coś sobie wybierzesz,bo jeszcze wszędzie w tygodniu mają małą frekwencję,więc info na stronce może być błędne. ;)

Może jeszcze coś będzie działać z mniejszych stoków,jak Andaluzja w Międzybrodziu,czy dolna część czerwonej trasy na Czantorii,ale to chyba nie warto rozważać... :rolleyes:

Edytowane przez johnny_narciarz
Dodałem Istebną. :)
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybieram się własnie na Żar( no chyba ze ekipa zakwestionuje ale myśle ze to najrosądniejsza górka). Dzwoniłem i smigaja do 20 w istebenej do 17. Jeszcze ten soszów mnie kusi ale już sobie w tamtym roku powiedziałaem że ichn nie bede utrzymywał- bo tam tylko nja zysk lecą.Koszty w porównaniu z "innymi" straszne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybieram się własnie na Żar( no chyba ze ekipa zakwestionuje ale myśle ze to najrosądniejsza górka). Dzwoniłem i smigaja do 20 w istebenej do 17. Jeszcze ten soszów mnie kusi ale już sobie w tamtym roku powiedziałaem że ichn nie bede utrzymywał- bo tam tylko nja zysk lecą.Koszty w porównaniu z "innymi" straszne.

Też bym wybrał Żar.

Na Soszowie to chyba im się w głowach poprzewracało! ;)

Ciekawe co będzie jak wejdziemy do strefy Euro... :eek:

Cen nie zmienią,tylko zamiast "pln" będzie "ojro"... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle że Żar bedzie rozsądniejszy bo długość 1300 do 600 w rzykach nie ma sie jak porównać.A jak pojeżdze od 16 myśle ze bedzie dobrze.Mam nadzieje ze dojade bezproblemowo bo 60 km licze że w godzine przejade.

Trochę lipkę będziecie mieli z karnetami...

Karta wieczorna zaczyna się od 17-ej...

W opcji możecie wziąć droższą o 10zł od 14-ej. :rolleyes:

Tylko znów pozostaje pytanie co się bardziej opłaca,bo jeśli wagonik będzie jeździł co 15-20 min,to nie wiem czy wybrać czasówkę czy przejazdy.

Ważne!Inna jest cena za pojedyncze przejazdy przed 17-ą i po 17-ej!

Edytowane przez johnny_narciarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I już nigdzie dzisiaj nie pojeżdzę.Zmiana planów rozsypala sie ekipa, ale dla mnie to na ręke bo pojade jutro choćby sam na cały dzień i napewno będzie super.

Wybiore chyba Czantorie lub cos w tej okolicy.

Na Żarze jak nie ma kompletu ludzi to wagonik faktycznie jedzie co 15 min. przecież nie bedzie robił pustych przebiegów.

mam nadzieje ze czantoria da mi popalic-potrzebuje tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem właśnie po jeździe na Nowej Osadzie. Planowaliśmy Soszów, ale ich piękny podjazd uniemożliwił nam jazdę tam :DJeździliśmy od 9 warunki naprawdę dobre, myślałem, że będzie gorzej po tych ostatnich opadach. Dopiero w granicach 12/12.30 zaczęło się trochę na tej dolnej ściance zbierać śniegu i wybijało, ale ogólnie spoko.Ludzi z rana mało, potem trochę więcej, bez tłoku. Kolejki do wyciągu zero.Pogoda naprawdę fajna, z rana mocniejszy mrozik, bez mgły. Wyszło nawet słońce.Dojazd bez problemów, drogi czarne (trochę gorzej w Wiśle, ale okej).

IMAG0042.jpg

IMAG0043.jpg

IMAG0044.jpg

IMAG0042.jpg.620fb4062198cf59fb370fc1a151866e.jpg

IMAG0043.jpg.e82c72181c0a3f8c8d0fc5b56500457b.jpg

IMAG0044.jpg.28a8776554ea922da2d6173a39359d08.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak obstawiacie- przy małej ilosci ludzi gdzie wiecej da sie pojeździc na Żarze czy na krzesełku (np. Nowa osada, czantoria, itp). chodzi o to ze Żar ciut dłuższy ale wagonik nie bedzie kursował non stop z np 5 narciarzami a krzesło chodzi non stop.Więc pewnie krzesło??!!??!!

Krzesło pewniejsze,bo na pewno przestojów robić nie będą. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczyrk GAT

Dziś o 0830 zameldowałem się pod kasą w Czyrnej. Wykupiłem jazdę do 13.

Działał tylko jeden orczyk, ale na tą ilość ludzi więcej nie było potrzeby. Pod drugim dopiero równano zalegający śnieg. Bieńkula zamknięta, ale spróbowaliśmy zjazdu - do połowy super, od połowy zlodowaciałość dzięki armatkom.. chyba starają się zmrozić i utwardzić śnieg. Na innych już otwartych trasach warunki świetne. Wytratrakowane.. ogólnie do 10 po trasach krzątały się ratraki. Podłoże w miarę miękkie, świetne trzymanie nart. Śniegu mnóstwo, gdzieniegdzie nawet 100cm - sprawdzałem kijaszkiem. Knajpy w większości pozamykane.

Ogólnie nartowanie rewelacyjne, ludzi praktycznie kilka sztuk, warunki wyśmienite.. coprawda w dwóch standardowych miejscach gdzie zawsze coś wyłazi z pod śniegu dzisiaj też wyłaziło, ale oni nigdy nie nauczą się zabezpieczać tych miejsc :P

Do Soliska na sam dół zjechać się nie da, wiec do wyboru mamy wszystkie trasy do Czyrnej+Małe Skrzyczne gdzie również dobre warunki.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno wróciłem z Czyrnej. Warunki bardzo dobre. Tam gdzie trasy są otwarte śnieg jest dobrze ubity i krawędzie trzymają super. Bieńkula zamknięta, ale zjechałem i jedno wielkie lodowisko.

GAT Goglote ma uruchomić na weekend. Skrzyczne FIS podobno rewelacyjne nawet Ondraszek jest świetny i szeroki co najważniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...