Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 2010/2011


Roobs

Rekomendowane odpowiedzi

Re

To dopiero początki sezonu,nie należy tracić nadziei,bo może się ustabilizuje,

choć może też być tak,jak 2 lata temu,gdy z początkiem sezonu wjechali ratrakiem na cienką warstwe śniegu i potem pół zimy personel zbierał rękami wygrzebane kamienie.Potencjał techniczny i naturalny mają,pierwsza połowa marca jest zawsze nienaganna,ale początek sezonu jest zawsze najtrudniejszy,bo wymaga nienagannego przestrzegania procedur naśnieżania.

Edytowane przez lski@interia.pl
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wisła Nowa Osada

No i nie dali się wyspać! :mad:

Ruszyliśmy więc na Nową Osadę...

Warunki narciarskie dobre!Niestety tylko na początku,tak gdzieś do 11-ej można było pojeździć,później lepiej było spędzać czas w.... barze! :P

Takich mass dawno nie widziałem....

Nie nie,tak idealnie nie było!Niestety otwarli całą szerokość stoku,tyle,że niestety na tej lewej stronie(patrząc pod górę)nie było śniegu!!! :eek: Tam ludziska po minerałach jeździli!!!Jeden nawet "pokazowo" się wyłożył... :eek:

Na starej części trasy dało się fajnie pojeździć,ale na nowej części... lepiej przemilczeć!!! :mad: Nie wiem co za kretyn ją otworzył...

Dzień udany,się pośmigało,ale ciągle śniegu mało. :o

Odradzam tylko wyjazd później jak po... ósmej... ;)

W drodze powrotnej jechaliśmy przez Salmopol;trochę więc podpatrzyliśmy... Klepki to już wiecie,działał jakiś niewielki stok od strony Wisły,nawet jakiś narciarz tam był... :rolleyes: Działali na Białym Krzyżu,Golgota stała,na Skrzycznem krzesła chodziły,chętni byli.... to dla ich nart: [*]

Śniegu naturalnego niewiele sypnęło,przypuszczam,że wszędzie go jeszcze mało,może za tydzień będzie dobrze. :rolleyes:

Za tydzień test krzesła na Cieńkowie... :rolleyes:

Edytowane przez johnny_narciarz
bo k... trza było. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M

No i nie dali się wyspać! :mad:

Ruszyliśmy więc na Nową Osadę...

Warunki narciarskie dobre!Niestety tylko na początku,tak gdzieś do 11-ej można było pojeździć,później lepiej było spędzać czas w.... barze! :P

Takich mass dawno nie widziałem.... :eek:

Nie nie,tak idealnie nie było!Niestety otwarli całą szerokość stoku,tyle,że niestety na tej lewej stronie(patrząc pod górę)nie było śniegu!!! :eek: Tam ludziska po minerałach jeździli!!!Jeden nawet "pokazowo" się wyłożył... :eek:

Na starej części trasy dało się fajnie pojeździć,ale na nowej części... lepiej przemilczeć!!! :mad: Nie wiem co za kretyn ją otworzył...

Dzień udany,się pośmigało,ale ciągle śniegu mało. :o

Odradzam tylko wyjazd później jak po... ósmej... ;)

W drodze powrotnej jechaliśmy przez Salmopol;trochę więc podpatrzyliśmy... Klepki to już wiecie,działał jakiś niewielki stok od strony Wisły,nawet jakiś narciarz tam był... :rolleyes: Działali na Białym Krzyżu,Golgota stała,na Skrzycznem krzesła chodziły,chętni byli.... to dla ich nart: [*]

Śniegu naturalnego niewiele sypnęło,przypuszczam,że wszędzie go jeszcze mało,może za tydzień będzie dobrze. :rolleyes:

Cos Cie johny fantazja poniosła. Gdzie kamienie po lewej stronie widziales? Dwa przetarcia i to wszystko. W kolejce po 11 stalo sie max 10 min, morze te masy widziales w tv na Travelplanet.

Stok byl dobrze przygotowany do 11 doczasu kiedy snieg zaczol sypac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M

Cos Cie johny fantazja poniosła. Gdzie kamienie po lewej stronie widziales? Dwa przetarcia i to wszystko. W kolejce po 11 stalo sie max 10 min, morze te masy widziales w tv na Travelplanet.

Stok byl dobrze przygotowany do 11 doczasu kiedy snieg zaczol sypac

Jak ktoś jeździł w goglach spawalniczych,to na pewno minerałów nie widział... :eek:

Cała ta strona była przerąbana!!!Dobrze że bez ofiar się obyło...

Dwa?

Życzę powodzenia... :P (ślepy?)

10 min.?To nie dla mnie! :cool:

Jak już coś to Johnny :cool:

Edytowane przez johnny_narciarz
realia są dla niektórych niezrozumiałe...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, właśnie wróciłem z Jurgowa.

Wyjazd o 5.45, pod stokiem 8.45.

Słuchajcie, warunki pierwsza klasa.

Tak jak piszą otwarta trasa 1 i 3, ale przygotowane 6/6.

Byłem tam pierwszy raz i na pewno będę wracał.

Też mam podobne odczucia jeśli chodzi o Jurgów.Dlatego często tam zaglądam omijając białczański kociołek.:)

Wczoraj tam jeździłem - było fajnie.

Trzeba wspomnieć o nowej trasce slalomowej, która jeszcze ma niedostateczną ilość śniegu, ale będzie potrzebnym urozmaiceniem w Jurgowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Kasprowym jest zakaz ze względu na Park Narodowy, jednak chyba większą bolączką niż brak naśnieżania jest nierówny grunt który musi pokryć znacznie więcej śniegu niż normalnie. Z resztą w rejonie kasprowego ciężko byłoby również z wodą do naśnieżania, a budowy zbiornika na tym terenie to sobie nie wyobrażam... albo czerpania ze stawów :eek:

Fajnie że w Jurgowie ta nowa traska powstała, aczkolwiek długość i przewyższenie takie samo jak w przypadku czerwonej tj 950m/200m wiec albo długość przesadzona, albo kolor nie czarny a czerwony :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś jeździł w goglach spawalniczych,to na pewno minerałów nie widział... :eek:

Cała ta strona była przerąbana!!!Dobrze że bez ofiar się obyło...

Dwa?

Życzę powodzenia... :P (ślepy?)

10 min.?To nie dla mnie! :cool:

Jak już coś to Johnny :cool:

Przepraszam Johnny :), narzekasz na Nową Osadę a jednak odkąd spadł śnieg co cały czas tam jeździsz i psujesz opinie stoku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy wie ktoś jak warunki w Kasinie Wielkiej? Jutro chętnie bym się wybrała, ale nie chce jechać w ciemno...

Może już po ptokach, a może jeszcze przeczytasz. W czwartek były beznadziejne. Lodowa skorupa na całej długości trasy. Więc zależy, czy dopadało dużo świeżego...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam Johnny :), narzekasz na Nową Osadę a jednak odkąd spadł śnieg co cały czas tam jeździsz i psujesz opinie stoku.

Andrzej,no jak na razie dwa razy wybrałem się na narty,z czego raz to mnie zabrali i prawa głosu nie miałem... ;)

Zacznijmy od tego,że nie ja psuję im opinię,ale oni sami sobie podcinają żyły ..... :eek::cool:

W zeszłym sezonie było dobrze,nawet jak śniegu brakowało,teraz byle by chcieli jeździć... :eek:

Wcześniej Bończa dobrze pisał o standardach na Podhalu;jak nie można zapewnić warunków,to niestety powinno się nie otwierać stoków...

Na moich oczach "stary wyjadacz" poleciał prosto na pysk właśnie na tych rzekomo niby dwóch przetarciach... :eek::mad:

Edytowane przez johnny_narciarz
Bo ku... musiałem ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej,no jak na razie dwa razy wybrałem się na narty,z czego raz to mnie zabrali i prawa głosu nie miałem... ;)

Zacznijmy od tego,że nie ja psuję im opinię,ale oni sami sobie podcinają żyły ..... :eek::cool:

W zeszłym sezonie było dobrze,nawet jak śniegu brakowało,teraz byle by chcieli jeździć... :eek:

Wcześniej Bończa dobrze pisał o standardach na Podhalu;jak nie można zapewnić warunków,to niestety powinno się nie otwierać stoków...

Na moich oczach "stary wyjadacz" poleciał prosto na pysk właśnie na tych rzekomo niby dwóch przetarciach... :eek::mad:

W Bielsku lało cała noc 90% śniegu zlazło i jest wstrętnie za to w Szczyrku przez noc dowaliło ponad 20cm i zaczelo znowu sypac Zima na całego to samo pewnie tyczy sie Wisły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myślisz to poważniejsza awaria usuną ją dziś?? Bo planuje wieczorne nartowanie i nie wiem jeszcze gdzie

Jeśli to to samo co tydzień temu to pamiętam, że wtedy wyciągu nie uruchomili w ten sam dzień.

Planujesz wieczorne nartowanie, także dobrym pomysłem byłoby zadzwonić tam podczas ratrakowania (czyli pewnie przed twoim wyjazdem) i zapytać się jak wygląda sprawa wyciągu. Poza tym na kamerkach widać czy wyciąg chodzi.

|EDIT

Może się jednak okazać, że obsługa już wie co nawala i szybko to posklejają.

Połączenie dolny stok - górny stok obsługują już oba ratraki :)

Pozdrawiam

Edytowane przez Slash0r
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Łodzi też rozpoczęli sezon;)http://lodz.gazeta.pl/lodz/1,35136,8741633,Malinka_juz_dziala__narciarze_testowali_dzis_stok.html

W Polsce pólnocnej czynna Wieżyca,Łysa Góra w Sopocie,Trzepowo,Amalka w Sulęczynie,Ruś k.Olsztyna,Góra Czterech Wiatrów w Mrągowie,czynne ośrodki na Suwlszczyźnie.Śniegu 50-60 cm,warunki dobre:rolleyes:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laskowa-Kamionna

Wróciłem niedawno z Laskowej. Dzisiaj rozpoczęli sezon.

Warunki narciarskie bardzo dobre, zero przetarć itp. niespodzianek, śniegu całkiem sporo. Ludzi też sporo ale tak do 11.30 kolejki do krzesła nie było.

Nowa czarna trasa jeszcze zamknięta ale wygląda całkiem obiecująco (tylko potem dojazd do krzesła dość płaski). Co ważne nie zmienili cen karnetów, są takie same jak w zeszłym sezonie.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłam z Kasiny.

Na Śnieżnicy warunki średnie, do ok.11 dało się pojeździć, potem pełno lodu, małe przetarcia i muldy. Ludzi było dużo, ale kolejka na ok. kilka minut. Ceny karnetów wyższe niż na stronie internetowej... ;/

Ogólnie jestem zadowolona, jak na otwarcie sezonu może być.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój pierwszy mail, więc na początku witam wszystkich.

Dzisiaj rozpocząłem sezon na stoku w Jurgowie. Ponieważ dopiero się uczę (w poprzednim sezonie zaliczyłem dwa razy Soszów i dwa rasy Sihelne Gruniky) stok jak dla mnie był rewelacyjny:) Chodził talerzyk i wyciąg krzesełkowy. O 10:00 ludzi niewiele, potem przez chwilę pojawiła się większa ilość. Na wszystkich trasach nie zauważyłem żadnych kamieni lub przetarć, miałem wrażenie że śniegu jest tam całkiem sporo. Nie jestem ekspertem od stoków i od tego jak powinny być przygotowane, ale dla mnie było rewelacyjnie - w porównaniu z tym co dotychczas widziałem. To było bardzo udane rozpoczęcie sezonu :)

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...