Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 2010/2011


Roobs

Rekomendowane odpowiedzi

a w poniedzialek chce tam na chwilke wpasc :(

wiadomo co na pilsku sie dzieje?

na kamerkach widac, ze jest dramat... myslalem ze dzisiejszy opad sniegu poprawi sytuacje w Korbielowie, ale jak widac w Beskidach chyba mniej spadlo sniegu niz na Slasku... ;/ powtarza sie sytuacja z zeszlego roku gdzie to byla zima stulecia, ktora ominela gory.

pewnie w okresie swiateczno-sylwestrowym bedize chodzil tylko orczyk przy Kamiennej i Baba(tam jedynie jest nasniezanie). ja od poniedizalku na tydzien jade do Korbielowa, ale do pracy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na kamerkach widac, ze jest dramat... myslalem ze dzisiejszy opad sniegu poprawi sytuacje w Korbielowie, ale jak widac w Beskidach chyba mniej spadlo sniegu niz na Slasku... ;/ powtarza sie sytuacja z zeszlego roku gdzie to byla zima stulecia, ktora ominela gory.

pewnie w okresie swiateczno-sylwestrowym bedize chodzil tylko orczyk przy Kamiennej i Baba(tam jedynie jest nasniezanie). ja od poniedizalku na tydzien jade do Korbielowa, ale do pracy ;)

dzisiaj w Korbielowie spadlo 3, moze 5 cm sniegu takze szalu nie ma. na Pilsku tak jak piszesz, dramat, zeszlo wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zima powróciła w pełnej krasie w Tatry i Podhale. Temperatury -8 -10, biało ponownie wszędzie. Możecie to zobaczyć w relacji z Mistrzostw Polski w skokach z Wielkiej Krokwi. TVP Sport.

Na Kotelnicy fajna jazda po świeżym śniegu, mocno sypał śnieg, wiało u góry i trochę słońca.

W okolicach Bielska od wczoraj non-stop pada śnieg :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw chciałbym sie ze wszytskimi przywitać, gdyz jestem tu nowy. Witam, wszystkich serdecznie :)

Mam pytanie czy ktos jezdził dziś albo wybiera sie jutro na Jaworzyne Krynicką?

Planujemy z narzeczoną jechać tam w drugi dzień swiąt. Dzisiaj jak dzwoniłem do nich to koles niby powiedział ze jezdzic beda napewno, tym bardziej że od soboty zapowiadają znów piekną zime :) Ale jak wiadomo nie zwsze to co sie slyszy od pracowników wyciagu to prawda :)

wczoraj dostałem cynka prosto ze szczytu Jaworzyny że po tych plusowych temperaturach było twardo i trasy przygotowane, 1 i 2 tylko chodzą. Znakomiecie też poradziły sobie z plusami Kluszkowce który mają sporo śniegu, byłem tam w wigilie rano i był beton przy temp +5, nie wiem jak oni to zrobili ale do godz 11 trzyamło niesamowicie, brawa za przygotowanie, naprawde było zaskoczenie bo spodziewałem się miekkięgo sniegu.

W okolicach Bielska od wczoraj non-stop pada śnieg :D

Krynica od wczoraj zasypana, samym popołudniem spadło z 20cm świeżego śniegu, temp ujemne więc pewnie Azoty, Słotwiny i Jaworzyna nie próżnują z dośnieżaniem:)

Edytowane przez smiths23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruszyła Litwinka w Czarnej Górze. www.litwinka-grapa.pl

Parametry krzesła to wg. strony 1000m. długość, 150m. przewyższenie, czyli wygląda że parametry orczyka były zawyżone (podawano 190m. przewyższenia) albo krzesło nie obsługuje całej dawnej trasy.

Postawili jeszcze obok 400m. orczyk.

Nie wiem, czy powinieneś o tym pisać, bo nawet na własnej stronie o tym nie informują. :eek:

Jest jak zwykle, jak u nas!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z rozpedu podalem stary adres, inna sprawa, że strona ruszyła dziś a piszą że wczoraj było otwarcie i jazda za darmo :D deczko naciągane :D

http://www.grapa-litwinka.pl/

Tu też nie lepiej, nawet nie wiadomo w jakich godzinach wyciąg jest czynny i jakie są warunki.

Powtórzę - jest jak zwykle, jak u nas!

Czy tak trudno wpaść na to, że otwierając stację narciarską ludzie pierwsze zapytają jakie są warunki, ile jest śniegu i kiedy jest czynne?

Czasami mam wrażenie, że W naszym kraju najmniej pożądanymi osobami na stoku mają być właśnie narciarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telegraf Kielce

W nocy przymroziło, więc dzisiaj z samego rana można było wybrać się na pobliskie nartowanie.

Wybór - Telegraf w Kielcach.

Temperatura -6, drobny śnieg. Stok przygotowany dobrze - powierzchnia, twarda, zmrożona i szybka.

21115b28f2ad04aamed.jpg

Ludzi "na górce" niezbyt wielu.

Przeważały Dzieci z tutejszej Szkółki Narciarskiej, wraz z Rodzicami.

Wśród Nich...

902ea8b9352eaa56med.jpg

...Skionlinowy Hucu, z którym jeszcze przed Świętami umówiliśmy się na małe WZF.

Na niebie, przez Stok przewijały się śniegowe chmury...gdzie powędrowały?

0ff6a368da7afdd8med.jpg

Trenerzy rozstawili slalomik dla swoich podopiecznych:

335a7d9592b5618amed.jpg

Czyż nie jest ładnie na kieleckim Stoku?

c8be0c6f7900ba72med.jpg

Stary epokowy Orczyk w przyszłym roku ma być zastąpiony Krzesłem.

0422ddb31590efa0med.jpg

...ponieważ trasa wyciągu prowadzi, przez las - a ostatnio była odwilż, to pod ślizgami widok był nieciekawy:

57f590655df2b3f4med.jpg

Widok z Góry potrafi wynagrodzić te niedogodności (Telegraf + Kielce + Autor):

6d9563ae31c0770cmed.jpg

W połowie tego narciarskiego dnia - ZONK.

Złamałem Kartę na punkty...nie wiem, jak to się stało.

Cóż było robić - poszedłem do Kasy.

W Kasie - bardzo miła i ładna Pani oznajmiła, że nic się nie da zrobić i 10 zjazdów, które miałem na karcie razem z kaucją - przepadło...

...Kaucja - rozumiem, ale zjazdy?

Poszedłem do Karczmy i Kierownika Ośrodka, Pana Marka - po pomoc.

Tutaj - bardzo miła niespodzianka - Pan Marek, połamaną kartę wymienił na dobrą oraz nabił punkty na 10 zjazdów.

Brawa - dla Pana!!!

Tym razem Telegraf i Kielce: bez Autora...czyż widok nie jest Piękny?

Wyobraźcie sobie jak to wygląda wieczorem, gdy Miasto świeci tysiącem świateł i światełek...

83bfd00faab2ba83med.jpg

Na koniec zapraszam Was na krótki filmik ze zjazdu Telegrafem:

[YOUTUBE]http://www.youtube.com/watch?v=-ETCe4hFh6E[/YOUTUBE]

Z narciarskim pozdrowieniem z nizin

marboru

Edytowane przez marboru
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Mariusz, jak zwykle relacja ponadprzeciętna:)

Dzięki. Szkoda, że mam tak daleko na ten telegraf, chętnie bym ponartował wspólnie.

Pozdrawiam

Piotrze, Telegraf od Bytomia w sumie nie tak daleko ;)

Zapraszam w moje strony, chętnie pobędę przewodnikiem po tutejszych Stokach.

Co do Relacji...chm...cóż to za relacja, cóż to za nartowanie w porównaniu: http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?t=12109

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze, Telegraf od Bytomia w sumie nie tak daleko ;)

Zapraszam w moje strony, chętnie pobędę przewodnikiem po tutejszych Stokach.

Co do Relacji...chm...cóż to za relacja, cóż to za nartowanie w porównaniu: http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?t=12109[/]

Zapomniałeś Mariusz dodać,że Ty też musiałeś pokonać 80 km ,żeby się zregenerować po wigilijnej kolacji i świątecznym obiedzie.

A co do nartowania to na bezrybiu i rak ryba.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GAT Szczyrk - częściowa tragedia

Dzisiaj na trasach wcześniej naśnieżanych były warunki względnie dobre. Golgota twarda, bez minerałów, a na czerwonej trasie z Hali Skrzyczeńskiej do Soliska niekiedy można było spotkać małe bryłki zmrożonej gliny.

Niestety to co spotkałem na niebieskiej z Małego Skrzycznego do Hali to była tragedia i chamstwo ze strony GATu. Wyciąg otwarty więc postanowiłem spróbować zjazdu ze szczytu. U góry przewiany świeży śnieg na zlodziałym podłożu - dało się jechać. W środkowym odcinku kataklizm. Pod świeżym puszkiem na odcinku kilkudziesięciu metrów kamienie wielkości kocich łbów. Wpadłem na to jak kilku innych narciarzy. Na szczęście mnie tylko zatrzymało. Dwóch narciarzy niemalże wyskoczyło obok mnie z butów. Wszyscy pomstowali na tych co otworzyli trasę.

Obok Gatowcy walczyli z zamarzniętą armatką, a ratrak wykonywał jakieś ruchy (chyba przywiózł dzielnych Gatowców).

Po obejrzeniu strat w ślizgach przeszedłem kilkadziesiąt metrów z buta i szczęśliwy, ze żyję zjechałem po płaskim na Halę.

Oczywiście wygarnąłem obsługującemu wyciąg co myślę o całej sytuacji i o Gacie, a gościu do mnie, że przecież na trasie był znak "UWAGA KAMIENIE" .

Ostrzegłem jeszcze kilkunastu narciarzy, aby absolutnie nie jechali na Małe Skrzyczne i zawrócili.

Następnie udałem się do Goprówki, aby GOPR zamknął tak niebezpieczną trasę. Niestety otrzymałem odpowiedź, że nie mają takich kompetencji, a po ich interwencji w Gacie w dniu wczorajszym zmieniono tabliczkę na Bieńkuli informującą o warunkach z warunków trudnych na bardzo trudne.

Proszę nie mówcie mi, że jestem sam sobie winien i że nie powinienem jeździć do Szczyrku na narty. Ja to wiem, ale niestety czasem człowiek ma nadzieję, ze tym razem będzie lepiej...

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę nie mówcie mi, że jestem sam sobie winien i że nie powinienem jeździć do Szczyrku na narty. Ja to wiem, ale niestety czasem człowiek ma nadzieję, ze tym razem będzie lepiej...

Jest jeszcze takie powiedzenie:

"Nadzieja matką głupich":rolleyes:

Na następny raz jak się wybierzesz to nie szacuj że będzie lepiej, tylko szacuj że chyba nie będzie gorzej niż poprzednio.

Wydaje mi się że jak zrobisz tak jak napisałem to powinieneś wrócić z SzCyrku względnie zadowolony:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze takie powiedzenie:

"Nadzieja matką głupich":rolleyes:

Na następny raz jak się wybierzesz to nie szacuj że będzie lepiej, tylko szacuj że chyba nie będzie gorzej niż poprzednio.

Wydaje mi się że jak zrobisz tak jak napisałem to powinieneś wrócić z SzCyrku względnie zadowolony:D

My jutro do Wisły, dam znać jak było. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Oczywiście wygarnąłem obsługującemu wyciąg co myślę o całej sytuacji i o Gacie, a gościu do mnie, że przecież na trasie był znak "UWAGA KAMIENIE" .

:D Mają wymówkę... sorry za ten uśmiech,ale już to przerabiałem... ;)

A podobno mieli wyzbierać wszystkie kamienie przed sezonem.

Proszę nie mówcie mi, że jestem sam sobie winien i że nie powinienem jeździć do Szczyrku na narty. Ja to wiem, ale niestety czasem człowiek ma nadzieję, ze tym razem będzie lepiej...

Rozumiem w pełni,też się często łudziłem.Teraz korzystam z własnego doświadczenia i jeśli jadę do SzCyrku,to tylko wtedy,kiedy musieliby sporo spartolić,żeby było ...ujowo... W sumie to wiem,kiedy tam jechać,żeby zawodu nie było. :cool:

Tutaj podziękowania dla Figo - dzięki niemu pojeździłem na Skrzycznem w wyjątkowych warunkach,niezwykle rzadko spotykanych...

A warunki wtedy wyglądały tak:

attachment.php?attachmentid=1211&d=1268941723

attachment.php?attachmentid=1210&d=1268941569

attachment.php?attachmentid=1212&d=1268941917

attachment.php?attachmentid=1213&d=1268942081

attachment.php?attachmentid=1214&d=1268942297

attachment.php?attachmentid=1215&d=1268942452

attachment.php?attachmentid=1216&d=1268942601

Edytowane przez johnny_narciarz
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...