Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 2010/2011


Roobs

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiecie co jest z wyciągami z Soliska na Pośredni (Golgota) i na Julianach ? Boję się, że nie dostali pozwolenia na uruchomienie tych wyciągów po przeglądach. No chyba, że zabrakło farby na pomalowanie podpór.

Solisko i golgota ruszą na bank do świąt Gorzej z Julianami tam stały problem z jednym z właścicieli gruntu którego lekka chcą wyrżnąć na umowie o dzierżawie polanki,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laskowa

13 grudnia popołudniu warunki bardzo fajne. Chociaż ludzi garstka, środkiem stoku świeży śnieg rozjeżdżony, bokami z racji ciągłego opadu puch, tak że dla każdego coś przyjemnego. Górna polana i nowa trasa zamknięte i ciągle dośnieżane, widać że nie chcą otworzyć bubla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mieliście zajefajne warunki nic tylko używać takiej zimy :D

no właśnie:)

za mało śniegu - źle , za dużo - jeszcze gorzej , ehh ,ludziom to się nie dogodzi :rolleyes:

wiadomo ,że jak taki opad:):):) to nie ma siły żeby od razu stok tak ubić ,żeby się muldy nie robiły . Trzeba sie cieszyć ,że tego śniegu jest od groma a na sztruksik na pewno przyjdzie jeszcze czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie:)

za mało śniegu - źle , za dużo - jeszcze gorzej , ehh ,ludziom to się nie dogodzi :rolleyes:

wiadomo ,że jak taki opad:):):) to nie ma siły żeby od razu stok tak ubić ,żeby się muldy nie robiły . Trzeba sie cieszyć ,że tego śniegu jest od groma a na sztruksik na pewno przyjdzie jeszcze czas

Dlatego jak słyszę narzekania ludzi na Szczyrk, że trasy nieprzygotowane przy takim opadzie to mam wrażenie, że narzekanie na Szczyrk po prostu jest trendy dzisiaj. Ja zaliczam samą jazdę na piątkę z plusem :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jestem kto pisze o warunkach narciarskich na Zagroniu ,podają grubość pokrywy śnieżnej 120 cm,byłem tam 11 grudnia i pokrywa była 30-40cm,

a miejscami przebija się już trawa.To wszystko do zmylenia narciarzy bo jak tam już przyjedziesz to chcesz trochę pojeździć nie szukać białych miejsc żeby przypadkiem nie porysować nart .A obsługa wyciągu w czasie opadów śniegu zamiast dźwigać siedziska ,żeby potem usiąść na suchym to się pochowała do ciepłych kątów i zadowoleni bo jak masz karnet to i tak pojedziesz nawet na mokrym siedzisku, o demie duży minus ,patrzą tylko na zyski a nie na warunki.

Mi osobiście obsługa już kilka razy podniosła ciśnienie - pan/panowie tam pracujący straszliwie nerwowi :rolleyes: Nie raz słyszałam jak unoszą głos na ludzi, żeby nie napisać krzyczą. Nie mówię, czasem ma rację, ale można przecież inaczej.

Często jednak przesadza :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jestem kto pisze o warunkach narciarskich na Zagroniu ,podają grubość pokrywy śnieżnej 120 cm,byłem tam 11 grudnia i pokrywa była 30-40cm,

a miejscami przebija się już trawa.To wszystko do zmylenia narciarzy bo jak tam już przyjedziesz to chcesz trochę pojeździć nie szukać białych miejsc żeby przypadkiem nie porysować nart .A obsługa wyciągu w czasie opadów śniegu zamiast dźwigać siedziska ,żeby potem usiąść na suchym to się pochowała do ciepłych kątów i zadowoleni bo jak masz karnet to i tak pojedziesz nawet na mokrym siedzisku, o demie duży minus ,patrzą tylko na zyski a nie na warunki.

W niedzielę na trasie nie było ani jednej trawki.

Pokrywy śnieżnej nie ocenię na głębokość ale 120cm na pewno nie było.

Siedzenia były dźwigane na górnej + odśnieżane szczotką na dolnej stacji.

Patrzą na zyski to normalne ale za 35zł / 4h nie oczekuj również cudów.

Może na Soszowie znajdziesz to czego szukasz ale niestety niemal 2x więcej będziesz musiał zapłacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!!

Proszę o radę, wybieram się w czwartek do Wisły, Szczyrku lub Ustronia. Nie wiem gdzie najlepiej się skierować. Jadę ze słabo jeżdżącymi znajomymi, dlatego potrzebowałabym miejsca, gdzie obok przyzwoitej trasy czynny byłby mały orczyk lub talerzyk dla początkujących. Niestety w większości ośrodków działa tylko część wyciągów i nie wszystkie trasy są otwarte.

Czy ktoś może mi pomóc? Z góry wielkie dzięki!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!!

Proszę o radę, wybieram się w czwartek do Wisły, Szczyrku lub Ustronia. Nie wiem gdzie najlepiej się skierować. Jadę ze słabo jeżdżącymi znajomymi, dlatego potrzebowałabym miejsca, gdzie obok przyzwoitej trasy czynny byłby mały orczyk lub talerzyk dla początkujących. Niestety w większości ośrodków działa tylko część wyciągów i nie wszystkie trasy są otwarte.

Czy ktoś może mi pomóc? Z góry wielkie dzięki!!!

Cześć,

Jedźcie na Klepki w Wiśle. Tam się szybko podszkolą :)

Ewentualnie Nowa Osada ten stok nie jest super wymagający.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Harenda

Odwiedziłem dzisiaj popołudniem Harendę. Ludzi mało, warunki dobre, choć udostępnione jest 1/3 stoku od góry oraz cała część przy orczyku. Temp. -10 i wieczorem armaty zaczęły pracować. Generalnie bardzo fajnie. Parę fotek poniżej.

BTW dowiedziałem się, że w pon. 19 odbędzie się Młodzieżowy Puchar Polski z pokazowym udziałem zawodników z czołówki Alpejskiego Pucharu Świata. Kto to będzie, na razie tajemnica, ale zapowiada się ciekawa impreza z udziałem gwiazd narciarstwa i tv.

Jeśli ktoś dysponuje czasem w poniedziałek i wtorek, to do zobaczenia na Harendzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko tak w skrócie opisze bo nadal jestem w Wiśle, dziś poświęciłem 4 godz. na Nowej Osadzie. Ogólnie padał śnieg, ale dało się jeździć z goglami. Ogólnie zero kolejek, Armatki ostro pracowały cały dzień by zgromadzić jak najwięcej śniegu. Ratrak tylko jeździł, a potem jeździło się po świeżym śniegu. To tak w skrócie, jutro wieczorkiem dodam jakieś zdięcie. Jutro pewnie pojadę Stożek lub Zagroń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie / Panie - mnie po prostu zaj#@ło śniegiem.

8 km do chaty jechałem ponad 1,5 h na 4 razy z dwóch kierunków i do końca nie dojechałem, ale odwrotu już nie ma. Śnieg / zaspy przewalały się przez maskę i dach, dosłownie zaklejał - "gasił" światła (a łańcuchów założyć się nie chciało :o).Jutro pokazuje, że ma cały czas padać (szlag już wie cieszyć się czy kląć :D). w każdym razie do roboty rano na pewno nie wyjeżdżam.

Wszystko po małej nocej jeździe z Endrju69 na lokalnym stoczku, który miał warunki bardziej do FR - troche twardego pod spodem i około 30-40 cm puchu wszedzie dookoła + pizgawica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...