Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 2010/2011


Roobs

Rekomendowane odpowiedzi

Andy czyżby na Małe Skrzyczne wybudowali jakieś krzesło albo gondolkę?;)

Bo niby z jakiego powodu przy silnym wietrze mają nie chodzić orczyki.:confused:

Każdy powód jest dobry żeby oszczędzać zużycie energii.:rolleyes:

rozmawiałem z GOPRowcem, który mówił, że orczyki mają dość dużą powierzchnię i przy silnym wietrze je jakoś takoś obraca i lina spada.

Ja byłem także na Czyernej: trasa nr 1- minerały; bieńkula- usypana z grudek lodu.

Glogotę potwierdzam, właściwie do 13 warunki bardzo dobre.

Gdy zamknięto 1 czy 2 wyciągi to kolejka na Golgocie znacznie się wydłużyła- 10-15 min

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłęków - narty bez kolejek.Po udanym wypadzie na Cieńków uznałem,że warto by odwiedzić drugi ośrodek Nadwiślańskiej Agencji Turystycznej w Przyłękowie.Nie ukrywam,że liczyłem też na jazdę bez kolejek.Dodam jeszcze,że nie chciało mi się wstawać z kurami... :pPostanowiłem wyjechać tak,żeby dojechać na 12-tą.Drogi w większości czarne,dość sporo samochodów do Żywca.Później im dalej od Żywca tym gorzej,a sama końcówka do Przyłękowa już standard biały na przemian z lodem.Wjechałem na teren ośrodka,a tam może 5 samochodów stało,z czego część chyba należała do pracowników.Szybkie gramolenie i do kasy.Tutaj bardzo przyjemnie;od 12.00 do 16.00 25zł!!! :)Do dyspozycji narciarzy jest jeden podwójny wyciąg orczykowy,taki jak w znanym nam pewnym skansenie. ;) Stok podobnej długości jak Nowa Osada,ale zdecydowanie stromiej na początku i na końcu.Są też łatwiejsze opcje jazdy.Szybki wyjazd na górę no i czas na jazdę... Nie spodziewałem się rewelacyjnych warunków,ale liczyłem na w miarę ubity stok.Niestety przygotowanie(jeśli można to tak nazwać)fatalne!Dobrze,że Dżonki nie zabrałem.Dużo przetarć i kamieni,stok bardzo nie przewidywalny - robię jeden skręt po twardym,a w następnym wpadam w śnieg po kolana.Dopiero po kilku zjazdach zacząłem sobie jakoś tam śmigać.Zdecydowanie to psuję obraz tej stacji,bo tak poza tym byłoby super - mało ludzi,w porywach może 10 narciarzy by uzbierał,miła obsługa i darmowy parking niemal przy wyciągu.Denerwować mogły bramki dla narciarzy,które same przekręcać się nie chciały,trza było nogą pchnąć. :pNa koniec udałem się do knajpki coś przekąsić.Niestety były tylko frytki,a tak mi się gulasz marzył... :rolleyes: Do tego herbatka na ogrzanie się,bo na polu -10st.Za to browarów czy grzańca nie brakuję. ;)Dzień taki sobie,przez to "przygotowanie" stoku trudno było czerpać przyjemność z jazdy,to raczej była walka o zachowanie zdrowia...Jeśli ktoś planuję się wybrać,to niech lepiej weźmie sobie narty free,wtedy może być nawet przyjemnie. :rolleyes:Nie polecam tego stoku do nauki jazdy!!!

P1070235.jpg

P1070236.jpg

P1070238.jpg

P1070244.jpg

P1070248.jpg

P1070235.jpg.5b5ec3832bc3507dc94e6a2b9e471c00.jpg

P1070236.jpg.5d507595674c4fb134c5ff1c62b180ea.jpg

P1070238.jpg.51e38e1c7724c00c47f9c3f0fd5fa594.jpg

P1070244.jpg.e3de9961c15ec69f8acceb8dedc8394c.jpg

P1070248.jpg.0300f79e92e8db6792922edc975f1ce9.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozmawiałem z GOPRowcem, który mówił, że orczyki mają dość dużą powierzchnię i przy silnym wietrze je jakoś takoś obraca i lina spada.

Ja byłem także na Czyernej: trasa nr 1- minerały; bieńkula- usypana z grudek lodu.

Glogotę potwierdzam, właściwie do 13 warunki bardzo dobre.

Gdy zamknięto 1 czy 2 wyciągi to kolejka na Golgocie znacznie się wydłużyła- 10-15 min

Druga sprawa to kto utrzyma tor jazdy na wyciągu przy wietrze 80-100km/h taki dziś wiał w Beskidach. Wyłączony został głównie dla tego że ludzie zjeżdżając z osi wyciągu potrafią zrzucić line.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem takie dylematy, ale już nie mam:)

Gwarantuję Ci że nie zapomniał:)

Pierwszy zjazd to była makabra ;) zachowywał się jakby kompletnie nic nie pamiętał i miał narty pierwszy raz :rolleyes:

Na szczęście potem już było lepiej, jednak i tak wiemy, że jeszcze 2-3 lekcje z instruktorem to konieczność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istebna - Zagroń.

Sezon otwarty (dopiero) wczoraj na Zagroniu. :D

Na początku malutko ludzi i na bieżąco podjeżdżało się do kolejki. Niestety dość szybko zapełnił się stok, ponieważ były dwie szkółki narciarskie, a i ludzie dojeżdżali.

Wszystko szło płynnie i w miarę szybko tak do 12, potem już spora kolejka.

Stok przygotowany dobrze poza małym fragmentem w połowie stoku gdzie było trochę zlodowaceń.

Charakterystycznych muld w połowie trasy nie zlikwidowali ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie - dziś jeździłem w Kasinie, rano było -1-0, jak schodziłem koło 15tej +4 stopnie, stok nie wykazywał żadnych oznak ocieplenia, były bardzo dobre warunki do jazdy a sniegu od ubiegłego czwartku nie ubyło prawie wcale. Ludzi było bardzo mało a po 13tej gdy skończył się tzw karnet poranny stok był prawie pusty i można było bardzo fajnie pojeździć:)

Rano podjechałem pod Lubomierz (było -2st) ale wyciąg nie chodził, mieli awarie prądu:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za tymi słowami. Pojechałem tam pierwszy raz, otwarta była tylko czerwona i niebieska trasa. Dla mnie jak na początek sezonu końcówka czerwonej trasy była trudna(wysiadały nogi). Ogólnie trasa słabo wy ratrakowana, duże grudy lodu leżały na środku. Ale to było tydzień temu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś Szczyrk.

Golgota z rana ok.

Potem Solisko i trasy wyżej (niebieska, czerwona, zielona) też okej.

Trochę przetarć na bokach, ale nic dziwnego. Pogoda robi swoje.

Zjechałem 1 (czyt. jedynką) czerwoną i żałuję. Ta trasa powinna być zamknięta. Z początku super się rozpędziłem, a tu nagle zonk bo ziemia :D dalej znów śnieg i znów przetarcia itd..

Na Julianach też dwa wyciągi chodziły, ale się tam tylko rozglądałem, bo aura spowodowała, że w fajnych miejscach można było ujrzeć tylko ziemię lub trawę.

Z dojazdem też nie było problemów.

Mimo nieciekawej aury, fajnie się jeździło. Trasy te po których można było jeździć bez problemów były dobrze przygotowane.

Trochę przeszkadzał wiatr.

Szkoda, że nawet nocą mają tam dodatnią temperaturę. U mnie w Tychach było na minusie jeszcze z rana.

W szybkim tempie się to wszystko rozpływa.

Tam gdzie rzucali sztucznie to się powinno utrzymać bo dość grubo tego jest.

Edytowane przez Mario
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś Szczyrk.

Golgota z rana ok.

Potem Solisko i trasy wyżej (niebieska, czerwona, zielona) też okej.

Trochę przetarć na bokach, ale nic dziwnego. Pogoda robi swoje.

Zjechałem 1 (czyt. jedynką) czerwoną i żałuję. Ta trasa powinna być zamknięta. Z początku super się rozpędziłem, a tu nagle zonk bo ziemia :D dalej znów śnieg i znów przetarcia itd..

Na Julianach też dwa wyciągi chodziły, ale się tam tylko rozglądałem, bo aura spowodowała, że w fajnych miejscach można było ujrzeć tylko ziemię lub trawę.

Z dojazdem też nie było problemów.

Mimo nieciekawej aury, fajnie się jeździło. Trasy te po których można było jeździć bez problemów były dobrze przygotowane.

Trochę przeszkadzał wiatr.

Szkoda, że nawet nocą mają tam dodatnią temperaturę. U mnie w Tychach było na minusie jeszcze z rana.

W szybkim tempie się to wszystko rozpływa.

Tam gdzie rzucali sztucznie to się powinno utrzymać bo dość grubo tego jest.

Potwierdzam przejeżdżałem dziś przez salmopol Golgota bialutka bez przetarć czysty śnieg. No przy tej odwilży to aż dziwne na pewnie bardzo miękko ale ogólnie wyglądała super. Oby od soboty znowu zaczęło sypać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no cóż każdego roku staram się rozpocząć sezon w grudniu w alpach, tego roku jest inaczej ze względu braku czasu:mad:,

wczoraj tj.21.12 wtorek postanowiłem odwiedzić po wielu latach przerwy jeden z polskich ośrodków. wybór padł na Kotelnice Białczańską.

na miejscu byłem przed godziną 9 rano( wyciągi od 9), na parkingu mało autek(parking darmowy:eek: chyba była jakaś promocja?!),zakup karnetu do godziny 14 koszt 55zł+kaucja 10zł, toaleta na górze i na dole-darmowa:eek: dalszy ciąg chyba promocji?!.

kolejne zaskoczenie to szybka kanapa-6osób(szkoda że nie zamykana),potem bardzo dobre przygotowanie tras:). jazda bez ścisku i kolejek na naprawdę dobrze przygotowanych trasach( w parku maszyn widziałem 6 ratraków). zamknięty jeszcze był orczyk i czerwona trasa nr8 na której zalegają góry sztucznego śniegu. jestem pod miłym wrażeniem takiego ośrodka, jednak pamiętajmy że trasy są płaskie i bardzo szerokie(polecam początkującym,szczególnie pani która mnie ścięła z nóg jak stałem przed czytnikiem!)o przetarciach niema mowy,i strach pomyśleć co tam dzieje się w weekendy i ferie. obok tras powstają termy(planowane otwarcie na lato 2011), jeszcze jedno-dojazd Zakopianka:( ale... jestem zadowolony! jeździłem;)

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kotelnica

W Białce disiaj było wprost mistrzostwo świata :) Wczoraj wieczorem się zastanawiałem, gdzie tu pojechać dzisiaj pojeździć. Myślę może Tatrzańska Łomnica, SP, Rohace - tam wyżej i warunki się nie pogorszyły zapewne w związku z halnym. I tak przeglądając forum trafiłem na post Fazola z relacją z Białki. Przypomniałem sobie, że oni zawsze stają na wysokości zadania w trudnych warunkach. No, ale dzisiaj to zrobili poezję po prostu.

Temperatura w Zakopanem rano była 9, a w Białce 1. Warunki perfect, o 11, 12 trochę zmiękło, ale bez problemu jeździłem do 14. Brawo ludzie od tras!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw chciałbym sie ze wszytskimi przywitać, gdyz jestem tu nowy. Witam, wszystkich serdecznie :)

Mam pytanie czy ktos jezdził dziś albo wybiera sie jutro na Jaworzyne Krynicką?

Planujemy z narzeczoną jechać tam w drugi dzień swiąt. Dzisiaj jak dzwoniłem do nich to koles niby powiedział ze jezdzic beda napewno, tym bardziej że od soboty zapowiadają znów piekną zime :) Ale jak wiadomo nie zwsze to co sie slyszy od pracowników wyciagu to prawda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narty w Wigilię

To był dobry pomysł. Ludzi jeszcze mało było, choć wracając z Białki zaobserwowałem wzmożony ruch. Na stoku koło południa też przybyło narciarzy.

Kotelnica trzyma się bardzo dobrze. Dzisiaj nawet po wczorajszych pracach 6 ratraków w eksploatacji była trasa Bystra przy orczyku. Także wszystko działa.

Dobry pomysł to karnety na 2 i 3 godziny jazdy, odpowiednio 30 i 40 zet.

Zauważyłem też z oddali ruchy ratraka na Litwince, choć wyciąg nie działał.

W Zakopanem śnieg prawie zniknął, padał deszcz. Czekamy na ochłodzenie i nowy śnieg.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...