Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Kominiarka pod kask


SiwyIP

Rekomendowane odpowiedzi

... a po co wlasciwie zaklada sie kominiarke pod kask? co to daje?

W moim przypadku:

nie wiem jak to działa ale kask mnie upocony a bez różnicy na głowie.

Poza tym kominiara z częścią na twarz ciut się przydaje jak zimno.I ostatnie: jeśli ktoś ma niedopasowane gogle to zasłania część między goglami a kaskiem - zatoki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a po co wlasciwie zaklada sie kominiarke pod kask? co to daje?

Ja należę do takich jak Ty.

Tzn. zadałbym takie samo pytanie.

Najzwyczajniej nie używam nie jest mi to potrzebne.

A znam takich którzy ubierają to zawsze i wszędzie.

Chyba na plaży w Egipcie też.:eek:

Ale mnie to nie przeszkadza,skoro czują taką potrzebę to niech ubierają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpisuje sie pod pytaniem jarka:P osobiście nie używam i nie wiem na czym ma polegać jej przydatność.. żeby było ciepło? wątpie, kaski są tak zrobione że nawet największych mrozów nie czuć.. żeby było ciepło po zdjęciu kasku.. hm, a jak mamy plus 5 stopni to po co kominiarka? a jak mamy minus 10 to chyba po to żeby spoconą głowę wystawic na mróz i ryzyko choroby.. osobiścnie nie polecam, ale jak ktoś chcę bo "widział jak tak jeżdzą" to cóż zrobisz?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpisuje sie pod pytaniem jarka:P osobiście nie używam i nie wiem na czym ma polegać jej przydatność.. żeby było ciepło? wątpie, kaski są tak zrobione że nawet największych mrozów nie czuć.. żeby było ciepło po zdjęciu kasku.. hm, a jak mamy plus 5 stopni to po co kominiarka? a jak mamy minus 10 to chyba po to żeby spoconą głowę wystawic na mróz i ryzyko choroby.. osobiścnie nie polecam, ale jak ktoś chcę bo "widział jak tak jeżdzą" to cóż zrobisz?:)

popatrz na moja odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak mamy plus 5 stopni to po co kominiarka? a jak mamy minus 10 to chyba po to żeby spoconą głowę wystawic na mróz i ryzyko choroby..

i tu się Smith zgadzam z Tobą, no ale gdy -15 i porywisty wiatr na grani lub -25 i trzaskający mróz, to ja wtedy zakładam kominiarkę, gdyż mi jest po prostu zimno. kask zdecydowanie tak nie dociepla, chyba, że masz zamykane otwory wentylacyjne.

no i np. w kasku casco masz na karku takie całkiem niemałe wycięcie na pokrętło w skutek czego jak pizga to chłodniej się robi z tyłu głowy.

ps. nie jestem zmarzluchem a wręcz wyznawcą teorii iż lepiej zamarznąć niż udusić się w smrodzie, ale w połowie grudnia jak przy -15 na Kornocku wiało jak w Mielcu na wiadukcie, to przez kolejne 2 godziny intensywnej jazdy nie byłem w stanie rozgrzać z powrotem organizmu bez udania się do ciepłego pomieszczenia.

Edytowane przez ravick97
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wchodziłem do tego wątku, bo myślałem, że tu same peany na temat kominiarek, a tu niespodzianka - paru ludzi też nie lubi, nie używa, nie potrzebuje. Ja powiem więcej, jak widzę tych zamaskowanych w kominiarki, za duże katany, spodnie, którzy nic nie widzą, nic nie słyszą :), tak są opatuleni, to po prostu mam na takiego oko. Nie wiadomo, co ona wymota. Takich naszych Prezydentów na ten przykład ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czepek pod kask

A mnie w kominiarce zdecydowanie jest zbyt gorąco. No chyba, że na dworze jest -20 i twarz w czasie jazdy może odpaść z zimna. Od lat do jazdy na nartach używam (moje dzieciaki także) cieniutkiego czepka (nie pływackiego).

Kiedyś takie czepki pod kask były Intersporcie, ale teraz ich nie widziałem. Zaletą czepka jest zakrycie ewentualnych nieszczelności na obrzeżach kasku. Higiena używania kasku też jest wyższa, ponieważ pot wchłaniany jest przez czepek, który można wyprać. Po zdjęciu kasku można pozostać w czepku nie narażając się na nagłe wychłodzenie rozgrzanej głowy.

Czepek górą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również nie mam przekonania do kominiarki :) po prostu uważam , że kask mi wystarczy. Za zimno w głowę nigdy nie jest. Lecz ciekawą teorię usłyszałem przypadkiem w makro. Jeden z kupujących zapytał się "specjalisty" czy kask wystarczy cy coś jeszcze pod niego. No i usłyszał , że koniecznie należy kupić kominiarkę bo dopiero wtedy jesteśmy w pełni zabezpieczeni :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...