Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Kominiarka pod kask


SiwyIP

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jako, że moja biedna twarz strasznie cierpiała z powodu zeszłorocznych mrozów postanowiłem zaopatrzyć się w kominiarkę pod kask. W intersporcie wybór był niewielki a na allegro są dostępne polarowe lub z włókien sztucznych. Wydaje mi się, że włókna będą lepszym wyjściem. Co sądzicie o takich kominiarkach? Z góry dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam

Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszukaj allegro. W dziale narciarstwo-odzież jest zakładka kominiarki. Wybór jest duży i często można trafić na firmy, które same produkuje podobne rzeczy nie odbiegające jakością od markowych.

Jeśli planowałbyś w najbliższym czasie zmianę kurtki to rozejrzyj się za modelami z wszytymi kominiarkami. Ja mam taki patent w swoim Killtecu. Kominiarkę masz wtedy zawsze przy sobie i pod ręką. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej kurtałce mam też na wyposażeniu kominiarkę.

Jak dotąd jeszcze jej nie używałem.

Przepraszam - użyłem raz na próbę.

I myślałem,że mam grypę.;) Zacząłem się pocić jak mysz przy porodzie.

Ogólnie rzecz ujmując nie potrzebuję kominiarki pod kask.

Ale takie "urządzenie" jak ma JC nieraz by się przydało.Szczególnie przy padającej zamarzającej mżawce,która kuje w pyszczysko niemiłosiernie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Intersporcie są takie cieńiutkie kominiarki z Odlo - w małych kartonijkach je sprzedaja, chyba po 60 złotych, są to specjalne kominiarki pod kask - naprawdę fajny produkt.

Cześć Mihumor.

Dwa lata temu zakupiłem te kominiarki dla siebie i córy (mówię o ODLO).

Faktycznie są ciepłe, niestety jakościowo są słabe.

Po godzinie użytkowania naciągają się i przesuwają we wszystkie strony.

Wiecznie je trzeba poprawiać bo włażą na gogle i szczerze mówiąc są z lekka wk.....ce:D:D.

Już bym ich nie kupił.

Żona ma natomiast z BERKNERA i jest zadowolona (i chyba była tańsza i też w Intersporcie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żona ma Zienera - mega zadowlona po dwóch latach.

Ja mam... z Tyrolii? razm z czymś na mordkę i nie narzekam :)

Uzywam też tej zabawki jak mam coś porobić na dworze - w łeb ciepło i nie namaka potem - w przeciwieństwie do czapek.

Jeszcze jeden plus: jesli ktoś ma gogle niedopasowane do kasku, miedzy goglami a kaskiem ma dziurę na wysokości zatok. Przy mroziku kominiara zakrywa nieoslonięty kawałek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Mihumor.

Dwa lata temu zakupiłem te kominiarki dla siebie i córy (mówię o ODLO).

Faktycznie są ciepłe, niestety jakościowo są słabe.

Po godzinie użytkowania naciągają się i przesuwają we wszystkie strony.

Wiecznie je trzeba poprawiać bo włażą na gogle i szczerze mówiąc są z lekka wk.....ce:D:D.

Już bym ich nie kupił.

Żona ma natomiast z BERKNERA i jest zadowolona (i chyba była tańsza i też w Intersporcie).

Ja swoją kupiłem w zeszłym roku w grudniu w Austrii (13E) - przez pierwszy sezon nie przejawiała takich skłonności- może jest to kwestia dobrania rozmiaru, moim zdaniem powinno się to zakładać tak by kominiarka była naciągnięta i opinała się dobrze na człeku - moja jest zrobiona z takiego cieniutkiego polaru ze strechem. Niemniej jest to bardzo cieniutki materiał i na pewno wytrzymałośc nie jest tu największym atutem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że moja biedna twarz strasznie cierpiała z powodu zeszłorocznych mrozów postanowiłem zaopatrzyć się w kominiarkę pod kask. W intersporcie wybór był niewielki a na allegro są dostępne polarowe lub z włókien sztucznych. Wydaje mi się, że włókna będą lepszym wyjściem. Co sądzicie o takich kominiarkach?l

ja mam kominiarkę "techniczną" z Brubeck-a i jestem zadowolony, ma inaczej tkany materiał na uszy i usta, oddycha, jest bardzo OK,

brat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Trochę dziwna ta wypowiedź

Trochę dziwna ta wypowiedź dla mnie. Przy największych mrozach mój kask wystarczał mi do ochrony, natomiast na gębe miałem osłonę ( nie wiem jak ją nazwać - to nie kominiarka). Kominiarka w moim rozumieniu to osłona głowy i twarzy, przy dobrym kasku osłona głowy jest niekonieczna. Moze w tym kierunku powinineś spróbować ? :D

Innym, zreszta bardzo fajnym rozwiązaniem jest chusta, ktora doskonale izoluje szyję od kołnierza kombinezonu, ktora w każdej chwili mozna "odwrócić" (jak bandidos podczas napadu na bank), która doskonale zasłania gębę i chroni szyję. Większośc kurtek ma dosć sztywny kołnierz i gdy się spocisz nie jest to najlepsze połaczenie. Moze chusta jest dla Ciebie dobrym rozwiązaniem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producenci kasków nie zalecają dodatkowych okryć głowy/zmienia parametry ochronne kasku:p/,jedynie maska ochronna;)

No jak się czapkę, albo kaptur z bluzy pod kask wkłada to nic dziwnego że zmieniają się parametry ochronne kasku :-P

Myślę że cieniutka kominiarka nic nie zmienia.

Osobiście używam Brubeck'a. Nie rozstaję się z nią przez cały rok. W lecie pod kask motocyklowy, jesień pod kask rowerowy, zima wiadomo.

Aha no i jak dla mnie to nie osłona głowy, a przede wszystkim tej części szyi która znajduje się często miedzy kołnierzem kurtki a kaskiem. Jak tam człowiekowi zawieje, robi się zimno w całe ciało.

Edytowane przez kemyR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji kupna kasku zaopatrzyłem się w maskę, podobną do takiej:

59c.jpg

Okrywa szyję, co jest według mnie dość istotne. Dodatkowo znalazłem w szafie ojca cienką kominiarkę motocyklową, więc po powrocie z wyjazdu napiszę małe porównanie. Dzięki za odpowiedzi, pozdrawiam

Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po długiej nieobecności,jeśli coś mogę doradzić co do kominiarki to mam sprawdzoną od paru lat.Vikinga z cienką tkaniną pod kask a na twarz jest z innego materiału i posiada jakąś membranę,rewelka .Sprawdzona w każdych warunkach tj.mróz -20 z wiatrem na lodowcu i opadach marznącej mżawki w Polsce.

Edytowane przez kazio65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...