Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Andora - samolotem na narty


JC

Rekomendowane odpowiedzi

A może JC powiesz coś więcej? Jak z bazą noclegową, warunkami, transportem?

Loty do Girony kuszą cenami, a stamtąd to już niespełna 200 km i są busy zdaje się:-)

Andora, to jeszcze bardzo egzotyczne miejsce dla nas, ale...

Dostaniemy się tam w około 6 godzin: samolot 2.5 godz. i bus ok 3 godz. Ja leciałem liniami Wizz Air z Katowic do Barcelony .

Wyjazdy do Andory organizuje Infoski.pl Wszystko jest tak zorganizowane, aby narciarz miał jak najmniej problemów. Dzięki umowie Infoski.pl i Wizz Air - osoby lecące do Andory samolotem mogą zabrać narty bezpłatnie. Na lotnisku czeka autobus, który dowozi wszystkich do hoteli.

Pobyt w apartamentach + przelot + skipass + zwiedzanie Barcelony można wykupić od 2250 zł (to mniej więcej tyle ile chcą wydać osoby na wyjazd na Słowację). Oczywiście do dyspozycji są także hotele w różnych cenach i o różnym standardzie.

Ja osobiści byłem bardzo ciekawy Andory. Ponieważ mam złe wspomnienia z wyjazdów do Francji chciałem sprawdzić, czy Andora jest bardziej francuska czy hiszpańska. Na szczęście okazało się, że Andora to... Andora. Tak przy okazji informacja, że jest to jedyny kraj, w którym oficjalnym językiem jest kataloński. Drugim językiem powszechnie używanym jest hiszpański.

Narciarsko Andora spokojnie konkuruje z ośrodkami alpejskimi. Naśnieżane trasy, bogata oferta restauracji i barów, wyciągi to w większości "kanapy" i 193 km tras o różnym stopniu trudności.

Do tego dochodzi jeszcze brak podatków, czyli ceny kosmetyków i alkoholu, baaaardzo tanio! Ja trochę się zawiodłem, bo szukałem tańszej elektroniki. Niestety na to nie liczcie w Andorze. Elektronika jest tam w takich samych cenach jak u nas.

  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Tak dla odmiany po Austrii wybrałem się ponownie do Andory. Jako, że śniegu przybyło warunki narciarskie są bardzo dobre. Na trasach zalega głównie sztuczny śnieg, ratraki wieczorami robią dobra robotę, jest równo i twardo.

Dzisiejsze warunki porównałbym do marca w Dolomitach.

Tak przygotowane trasy stały się idealnym polem testowym dla nart Fischer Worldcup SC C-Line Tune.It

andora-fischer-img_0199.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek, to umie stopniować napięcie :).

Też jestem ciekawy, jak działa Tune.it - na filmiku jest tabelka, która po zastosowaniu poszczególnych parametrów (waga, styl, warunki) daje w efekcie kolor, jaki powinniśmy ustawić. Czy na stoku trzeba się posługiwać jakąś ściągawką, czy też tych kolorów na pokrętle jest tylko dwa?

No, ale dajmy gościowi pojeździć na nartach czasami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek, to umie stopniować napięcie :).

Też jestem ciekawy, jak działa Tune.it - na filmiku jest tabelka, która po zastosowaniu poszczególnych parametrów (waga, styl, warunki) daje w efekcie kolor, jaki powinniśmy ustawić. Czy na stoku trzeba się posługiwać jakąś ściągawką, czy też tych kolorów na pokrętle jest tylko dwa?

No, ale dajmy gościowi pojeździć na nartach czasami :)

Już Ci obniżę ciśnienie:

W Szczyrku nie było czuć różnicy żadnej kręcąc pokrentełkiem czy to w prawo czy lewo:rolleyes:, za to po użyciu ręcznej ostrzałki była zdecydowanie odczuwalna różnica:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka. W Andorze dopiero teraz jest jasno.:D Jako, że obowiązuje taki sam czas jak w Polsce w Andorze w styczniu zupenie jasno ok 8 rano, a za to nie trzeba uciekać wcześnie ze stoku.

A nartach napiszę parę słów. Musze jeszcze się w nie wjeździć, bo od dłuższego czasu (dwa lata) jeździłem na slaomkach sporadycznie. Zawsze tylko długie narty :D

A co do ręcznej ostrzałki, to tutaj jest ona obowiązkowym wyposażeniem. Jest na tyle twardo, że po każdym dniu trzeba delikatnie poprawić krawędzie.

I jeszcze jedno słowo o pogodzie w Andorze, bo dzisiaj się zepsuła, tzn są chmurki na niebie. Na szczęście na jutro zapowiadają poprawę i chmurki znikną :)

Pogoda to duuuża zaleta przyjazdu tutaj.

Wczoraj było tak:

163222_192543327438577_100000487329501_712058_959283_n.jpg

168791_192543340771909_100000487329501_712059_3876980_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...