Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Korbielów o co chodzi?


Bigbobo

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa jest następująca.

Wybieram się ze znajomymi na 5(17-22.01) dni pojeździć na nartach na Pilsku. Bedziemy nocować w schronisku na Hali Miziowej. Szperam w internecie i znajduję skrajnie różne opinie na temat tego nazwijmy to kurortu. Niestety. Sam nigdy nie byłem w tamtych okolicach i nie wiem co jest prawdą, a co nie. Koleżanka była kilka lat temu, ale to jeszcze przed remontem schroniska( i nie wiem czy nie przed remontem wyciągu). Na różnych stronach ludzie piszą że straszna komercja sie wkradła, liczy się teraz tylko kasa i generalnie samego klienta mają gdzieś. Nie wiem w ogóle na co się nastawiać. Jedni mówią że totalna porażka, inni że wspaniale i w ogóle palce lizać. Wierzę, że sporo mogło się zmienić od remontów, ale nie wiem niestety kiedy miały one miejsce i nie mogę stwierdzić które opinie internautów dotyczą starych, a które nowych warunków w Korbielowie. Będę bardzo wdzięczny jeżeli powiecie mi czego się spodziewać i na co nastawiać. Dodam że wśród uczestników wyprawy znajdują się tacy co jeżdżą już kilkanaście lat i tacy, którzy pierwszy raz w życiu założą narty na nogi. Będą też snowboardziści z różnym doświadczeniem na desce. Czy będziemy się mogli tam wszyscy wyszaleć? Czy początkujący będą mieli się gdzie nauczyć? Jak myślicie. Jakiej pogody można się spodziewać? Po prostu pytam jaki wyjazd mi wróżycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest następująca.

Wybieram się ze znajomymi na 5(17-22.01) dni pojeździć na nartach na Pilsku. Bedziemy nocować w schronisku na Hali Miziowej. Szperam w internecie i znajduję skrajnie różne opinie na temat tego nazwijmy to kurortu. Niestety. Sam nigdy nie byłem w tamtych okolicach i nie wiem co jest prawdą, a co nie. Koleżanka była kilka lat temu, ale to jeszcze przed remontem schroniska( i nie wiem czy nie przed remontem wyciągu). Na różnych stronach ludzie piszą że straszna komercja sie wkradła, liczy się teraz tylko kasa i generalnie samego klienta mają gdzieś. Nie wiem w ogóle na co się nastawiać. Jedni mówią że totalna porażka, inni że wspaniale i w ogóle palce lizać. Wierzę, że sporo mogło się zmienić od remontów, ale nie wiem niestety kiedy miały one miejsce i nie mogę stwierdzić które opinie internautów dotyczą starych, a które nowych warunków w Korbielowie. Będę bardzo wdzięczny jeżeli powiecie mi czego się spodziewać i na co nastawiać. Dodam że wśród uczestników wyprawy znajdują się tacy co jeżdżą już kilkanaście lat i tacy, którzy pierwszy raz w życiu założą narty na nogi. Będą też snowboardziści z różnym doświadczeniem na desce. Czy będziemy się mogli tam wszyscy wyszaleć? Czy początkujący będą mieli się gdzie nauczyć? Jak myślicie. Jakiej pogody można się spodziewać? Po prostu pytam jaki wyjazd mi wróżycie.

:eek:

Nie chcę Cię martwić,ale to nie najlepszy pomysł...

Schronisko chyba jest ok,oferują konkretny standard(przynajmniej tak wygląda) i do tego jest fajnie umiejscowione. :rolleyes:

Niestety jest wiele ale...

1.Żadnych remontów wyciągów tam nie było i chyba długo nie będzie - są archaiczne dwuosobowe orczyki i nic więcej.No może jedno krzesełko,które dowiezie Cię tylko doooo... powiedzmy śniegu. :P

2.Nie posiadają w górnej części sztucznego naśnieżania i jak na razie nie ma dość śniegu,żeby w ogóle mogli otworzyć trasy! :eek: Zapowiedzi pogody też nie napawają optymizmem...

3.Mówisz,że są narciarze i snowboardziści o różnym stopniu doświadczenia... Pamiętaj,że są tam tylko orczyki,a nie wszyscy snowboardziści,zwłaszcza początkujący,potrafią sobie z nimi poradzić!Do tego kiepsko przygotowane tory pod tymi orczykami...

Są niby dwa krzesełka,ale wątpię żeby był sens zjeżdżać na sam dół do "BABA"(patrz mapka poniżej),lub jeździć przy krzesełku dowożącym na Szczawiny(tam jest wąska przecinka przez las a nie trasa!). :rolleyes:

4.Przygotowanie tras bywa różne - czasem jest niby 2 metry śniegu,a na trasach kamienie się walają!Innym razem bywa fajnie. :confused: Nie ma reguł bo to jest GAT... :o

5.Gdyby Wam jednak się chciało i zjechalibyście na Buczynkę i niżej,to jak Wam przyjdzie poznać tzw. "Płaj"... :eek: to się przekonacie co to "droga przez mękę"...

mapkaA306zz.jpg

Podsumowując:miejsce jest piękne i jak są warunki to fajnie się jeździ... ale nie często one są. :( Jak nie uruchomią tras na Miziowej,to będziecie mieli sporą porażkę,warto to przemyśleć i... uważnie obserwować pogodę oraz warunki narciarskie na Pilsku!

Edytowane przez johnny_narciarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki remont schroniska?

Schronisko które wszyscy wspominają z łzą w oku już nie istnieje....

....nie istnieje do momentu powstania nowego, przy czym nazywanie tego co powstało schroniskiem jest sporym nadużyciem, to nie jest nic innego jak hotel z knajpą. Oczywiście znajdziecie tam godziwe warunki do bytowania(spanie jedzenie), jednak na próżno tam szukać klimatu który oferowało rozebrane stare schronisko:rolleyes:.

Jaki remont wyciągu?

Gat(właściciel wyciągów) zainwestował w ostatnich latach w kolej linową kupioną od Słowaków która miała iść do huty na przetop, no i stoi se tam ta kolejka - stoi to dobre określenie, bo albo jest zepsuta i nie wozi, a nawet jak wozi to w takim tempie że wydaje się że stoi:mad:.

Jeśli chodzi o nowe wyciągi to były tam i owszem w latach 70, to te same które są do teraz, tyle że trudno o nich dzisiaj mówić nowe:rolleyes:.

tacy, którzy pierwszy raz w życiu założą narty na nogi
:eek:

Z taką ekipą przeżyjesz prawdziwy koszmar zanim się dostaniecie na Miziową do...jak już chcesz możemy nazywać to schroniskiem, doznania będą bardziej intensywne jak okaże się że kolej linowa "Szczawiny"(to jest krzesło od Słowaków z demobilu) jest zjeb... zepsuta, czyli jako transport pozostaną Wam orczyki, nie muszę chyba objaśniać co się będzie działo z delikwentem który zamarzył śnić o parapecie w schronisku na Hali Miziowej nie mając z nim(parapetem) wcześniej do czynienia:D.

No a tak do jazdy to super....super.... pod warunkiem że zdarzy się kataklizm zimowy i będzie sypać ciągiem przez tydzień i nasypie 2 metry śniegu, w przeciwnym razie to kamory, borowina, kocie łby, ogólnie katastrofa:eek:.

Zepsułem wyjazd, już udało mi się, czy mam pisać dalej?:D

Edytowane przez SB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

Chłopaki Cię tu straszą i wszystko co piszą to święta prawda.

Ale Ty się nie przejmuj,bo masz dobrą ekipę,jak zrozumiałem o zróżnicowanych umiejętnościach.

Być może będziecie mieli ubaw po pachy jak część waszej ekipy będzie się czołgała za orczykiem podczas próby wyjazdu.

Kamienie na trasach ,no cóż można uznać za tyczki i robić sobie slalom między nimi (świetna zabawa);)

Nieprzygotowane trasy także można zapisać jako plusik,toż to swoisty Airypark,na niektórych muldach będziecie fruwać wyyyyyyyysoko.

No i ten pobyt w luuuuxuuuusooowym hotelu na Miziowej,to dopiero może być niezapomniane przeżycie.

Z pewnością taki wyjazd na długo zapisze się w Waszej pamięci.

Dlaczegóż by więc nie jechać.:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety chłopaki nie robią sobie jaj.. To wszystko prawda.. Jeżeli możecie to wycofajcie się z tego wyjazdu, a jeśli nie to pozostaje nastawić się do tego pozytywnie i może jakos to będzie..!:rolleyes:

Szkoda że wcześniej, przed planowaniem nie napisałeś tego posta, ale masz nauczkę na przyszłość! Kto pyta nie błądzi!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, to co piszecie, w wiekszosci to prawda, chociaz nie ze wszystkim sie zgodze.

Stare schronisko, rzeczywiscie, bylo klimatyczne, mialo cos co przyciagalo i na pewno wielu z Was bedzie wspominac je z sentymentem. Obecne schronisko to zupelnie inny budynek, bardziej wzorowany na stacjach alpejskich, ja bywam tam srednio w sezonie 3-4 razy na piwie i na jakiejs imprezie, wiec za wiele nie moge napisac, na temat warunkow i atmosfery przede wszystkim jesli chodzi o nocleg tam, jednak moge bazowac na opinii ludzi, niejednokrotnie moich klientow, ze jest bardzo pozytywnie.

Jesli chodzi zas o warunki sniegowe, infrastrukturalne, to co pisza poprzednicy to prawda, ale byc moze w nastepnych 2 tygodniach dopada sniegu i bedzie super - na Pilsku musi byc go na prawde duzo, zeby bylo fajnie - zawsze wychodza kamienie a GAT nie moze/nie chce sobie z tym poradzic. Ostantie dwa sezony na Pilsku sa dziwne... zupelny brak sniegu... zawsze gora ruszala jako pierwsza w Polsce i chodzila nie przerwanie do kwietnie, a nawet maja, tymczasem w ostatnich wlasnie 2 sezonach jest zupelnie co innego...Jesli jednak by nie bylo sniegu, zawsze pozostaja nasniezane trasy ponizej - rok temu, gdy nie bylo sniegu, wlasciciel schronisk samochodem zwozil i wywozil turystow. Ten sam wlasciciel ktory przyczynil sie do tego ze rok temu ruszylo nasnieznie na miziowje :)

jedyne co Ci moge doradzic, to nie zrazaj sie po zlych opiniach. Pilsko to na prawde fajna gora, z pieknymi widokami, ktora mimo przestarzalej infrastrukty, dzieki wlasnie widokom i warunkom, ciagle jest jedna z lepszych w Polsce stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest następująca.

Wybieram się ze znajomymi na 5(17-22.01) dni pojeździć na nartach na Pilsku. Bedziemy nocować w schronisku na Hali Miziowej. .

Straszą Cie tu:( bez przesady ze az tak źle, dzis dopiero 2-01 jak bedziesz jechał za 3 tygodnie to sniegu na bank bedzie duzo. Dzis fakt masz kamienie, kawały lodu...proponuje zapytac za tydzień. Ja na Twoim miejscu nie spalabym w tym "ala' schronisku, moze jest dobrze usytulowane, ale nic po za tym, widzisz jak ktos ma w pamieci stare dobre schronisko, to trudno jest chwalic ten kurort:(

Czy będziemy się mogli tam wszyscy wyszaleć? Czy początkujący będą mieli się gdzie nauczyć? Jak myślicie. Jakiej pogody można się spodziewać? Po prostu pytam jaki wyjazd mi wróżycie.

Myslę ze da sie tam pojeździć moze to nie Kasprowy, ale Pilsko. Pogoda to kolego rzecz nie przewidywlna, nie da sie ocenic jak bedzie za 3 tygodnie:)

Jeśli chodzi o krzesło to bedzie Ci ono tylko potrzebne do wyjazdu na górę, na Szczawiny....skoro bedziesz spał na Miziowej to jeździł pewnie też na górze...zatem zostaja Ci dwa orczyki. Az tak źle nie jest - zapewniam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem w 2009 roku. i powiem ze Pilsko to świetna górka ale ... no właśnie. te ale to infrastruktura pamiętająca chyba początek demokracji w Polsce, a nie postęp UE. to co napisała Ewa to prawda , że można sobie pośmigac jak jest śnieg , zwłaszcza jak nie będziesz musiał korzystac z krzesełek .a jak zakupią ratrak to będzie idealnie. wrzucam filmik . moim zdaniem jest bardzo obiektywny

http://pejzaze.onet.pl/filmy/3427,647076,4639136,charts2.html

pozdro rsowa.

ps. ja już tam nie pojadę. za daleko i po polskich drogach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucę jeszcze dwa kamyczki do ogródka w Korbielowie: 1.żeby dostać się z H.Miziowej na Buczynkę trzeba podjechać lub podejść (deskarze) jakieś 100 m (jeżeli się za mocno nie hamuje zjeżdżając z Hali) obok wyciągu nr lX 2.Wyciąg "Baba" (na dole) nie jest już na skipasie GATu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucę jeszcze dwa kamyczki do ogródka w Korbielowie: 1.żeby dostać się z H.Miziowej na Buczynkę trzeba podjechać lub podejść (deskarze) jakieś 100 m (jeżeli się za mocno nie hamuje zjeżdżając z Hali) obok wyciągu nr lX 2.Wyciąg "Baba" (na dole) nie jest już na skipasie GATu.

ad. 1 100 metrow to chyba nie az taka straszna mordega :)?

ad. 2 jestes w bledzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Re:gregor_g4

Przez ostatnie dwa sezony "Baba" widniała na cenniku GATu, a w tym sezonie zniknęła: http://www.gat.pl/352.php, (w grudniu była informacja na stronie, że "Baba" już nie jest w systemie GATu).Dla mnie przejście kilkuset metrów z nartami i kijami na ramieniu nie jest żadnym problemem, ale widziałem i słyszałem ludzi, którzy "zdrowo" nadawali koło tego wyciągu (lX) na swoich znajomych, którzy "zorganizowali" wyjazd do Korbielowa.Narciarze od biedy mogą podejść na nartach odpychając się kijami, ale deskarze muszą ściągnąć deski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie spoglądałem na prognozy pogody... pod koniec tygodnia odwilż i halny! :mad:

Bigbobo,jeśli później konkretnie nie dosypie,to będziecie musieli z buta do śniegu zasuwać i to... na dół!To nie koniec atrakcji - z buta będziecie musieli się dostać na Miziową! :eek:

Zwróć też uwagę,że GAT nie podaję warunków narciarskich na trasach Pilska(tak jak w SzCyrku),jakby w ogóle mieli to Pilsko w d... :eek:

Edytowane przez johnny_narciarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyżby "Baba" sie sprzęgła z GATem ? :eek:

nic o tym nie słyszałem

gdyby tak było byłby to precedens w Beskidach

jesteś (gregor g4) tego pewien ?

tak jestem pewien, tak bylo w zeszlym sezonie i jesli pamiec mnie nie myli to 2 sezony temu tez... nie wiem jak jest teraz, ale nie wydaje mi sie by karnet GAT przestal w tym sezonie obowiazywac na Babie. powstalo 3 wejscie, dla karnetow Gat wlasnie, 2 pozostale sa dla karnetow z Baby.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie specjalizuję się w beskidzkich ośrodkach bo one nie są w moim typie :P

Och sorry ,ośrodki może by i były .....ale infrastruktura i zarządzanie zupełnie nie.

byłem ze dwa razy na Babie wieczorkiem - i tylko na Babie

a jak byłem na Pilsku to sie za "Babami" nie oglądałem ,nie szukałem więc trzeciego wejścia

a czy też przez przypadek karnecik z Baby obowiązuje na wyciągi GATtu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest, Baba ma wspólny katnet z GAT i osobne bramki. Specjalisci od Beskidow od siedmiu boleści. ...

Panie moderatorze-"ekspercie",co jak co,ale Tobie nie przystoi obrażać innych,a już na pewno nie wprowadzać ich w błąd...

Nie byłem tam w tym roku,ale wystarczyłoby zajrzeć tutaj i sobie poczytać. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a jak zakupią ratrak to będzie idealnie. wrzucam filmik . moim zdaniem jest bardzo obiektywny

http://pejzaze.onet.pl/filmy/3427,647076,4639136,charts2.html...

Ratrak to oni mają i to nie jeden, problem jest tylko z używaniem tego sprzętu:rolleyes:, albo nie jest używany, a jak jest używany to zupełnie nie umiejętnie:rolleyes:.

Jeśli chodzi o program "Skok na stok" to widziałem go parokrotnie w TV. O zgrozo jak można zatrudnić prowadzącego który nie umie jeździć na nartach przynajmniej w miarę względnie, a ten ani względnie ani bezpiecznie, na dzień dobry(w 4 minuta 50 sekund) zajechał drogę innemu narciarzowi:eek:.

Baba i GAT w tym sezonie wzieli rozwód.. karnet GATowski nie obowiazuje na Babie i na odwrót.

Tak było faktycznie.

A wzięło się to z zimy a raczej jej braku przed dwoma laty. Było wtedy na tyle ciepło że śniegu nie dało się robić i to GAT potrzebował Baby(a nie odwrotnie) po to żeby Baba wywiozła narciarzy niemal pod Soliskko, bo orczykiem nie dało rady, a dalej już był śnieg. I tak dzięki Babie mógł GAT jako tako funkcjonować. A jak teraz jest śnieg na dole to GAT ma już w dupie Babę:mad:.

Straszą Cie tu:( bez przesady ze az tak źle, dzis dopiero 2-01 jak bedziesz jechał za 3 tygodnie to sniegu na bank bedzie duzo.

I Ty mu dajesz gwarancję:rolleyes:

A może Ty(Ewuniu) tylko tutaj grasz:D

Nie zmienię zdania, choćby nie przypalali, bywałem na Pilsku całymi latami "na co dzień" i za te naście lat 1(słownie jeden) raz trafiłem perfekcyjne warunki narciarskie( czyli ilość śniegu połączona z wzorowym przygotowaniem tras), bo to co piszecie warunki śniegowe panują tam bardzo dobre często, ale to jeszcze nie wszystko co narciarzowi do szczęścia potrzebne:cool:.

zako_czenie_sezonu_pilsko_08.04.06_001_small_.jpg

O, jeszcze wtedy bez kasku jeździłem:D

sixeqca98zs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to historia z życia wzięta... ;)

Wybrałem się na Pilsko w kwietniu,bo rzekomo dobre warunki były:

Wspinaczka z buta,bo wyciąg nie dowoził...

attachment.php?attachmentid=569&d=1240778891

Zlodowaciałe muldy,bo oszczędzili na ratraku...

attachment.php?attachmentid=570&d=1240779847

Niestety tylko dla TV! :mad:

Dzień wcześniej rozjeździli i GAT to tak zostawił! :mad:

Dopiero po interwencji jednego z wk... narciarzy Prezes GAT zareagował:

p4.jpeg

p3.jpeg

I tak narciarze mijali się z ratarkiem... :eek:

Edytowane przez johnny_narciarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem się na Pilsko w kwietniu,bo rzekomo dobre warunki były:

Wspinaczka z buta,bo wyciąg nie dowoził...

ok, zgadzam się i tak tu bywa, chyba wszyscy sie zgodzimy, ze GAT - to GAT...

Ale czy wybrałbys się z drugiego końca Polski - jakbys wiedział ze są niby dobre warunki ? Chyba sprawdziłbys to dokładnie.

Kolega jedzie 17 stycznia, istotnie idzie odwilż - ale od połowy przyszłego tygodnia snieg i poźniej mrozy. Nie sprowadzajmy do najgorszego poziomu Pilska. Bo i wyszalec tez tu sie mozna było nieraz. Zgadzam sie ratraki jeźdzą jak chca - trasy nie zawsze przygotowane, ale jak jest snieg a jestes na nartach od 8:30 juz na górze, to mozna pojeździć...przecież

Gat Gatem, Piast Piastem - sa armatki w Przyłękowie, jest też jakis tam ratrak... mimo tego mozna było sobie nieźle nart zjechąć wczoraj na samej górze, kamieni nie zliczysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I Ty mu dajesz gwarancję:rolleyes:

A może Ty(Ewuniu) tylko tutaj grasz:D

nie dałam gwarancji ale przedstawiłam jak ja to widzę, jak i zaproponowałam by zapytał za tydzień, do wyjazdu jest jescze kupa czasu..

echhh nie gram tu przecież:confused:

w sezonie na Pilsku jestem 2-3 razy w tygodniu, jak jest snieg. Nie jest az tak źle, przecież. Jak dobrze pamietamy, ostatnie zimy nas nie ropieszczaja pod wzgledem białego puchu, Gat olewa sprawę z tym sie zgodzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...