Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Wiec pod Golgotą!!!!


RAJBI

Rekomendowane odpowiedzi

Podpisałem, ale powtórze to co dopisałem jako krótki komentarz do petycji. Reanimacji wymaga nie tylko GAT, COS i ich infrastuktura, ale cały Szczyrk. I nie chodzi mi nawet o te płatne parkingi. W ostatni czwartek wywaliłem się na Bieńkuli. U samego dołu, przed zakrętem, narata trafiła na kamień i poleciałem. Przekazałem panu obsługującemu orczyk uwagę, a ten udał głupiego i już go nie było. Przyszedł inny i już mi się nie chciało gadać. Dzisiaj rano, o godz. 9 jade, a kamyki leżą jak leżały . A co tam. Mówie akurat temu samemu panu, że mogli od czwartku te kamyli wyzbierać, a on mi na to, że to wina narciaży, co je wygrzebują spod śniegu. Nawet nie chciało mi się dyskutować, bo jak sobie wybraziłem tych narciaży, co z małymi łopatkami zjeżdżają, stają i kamienie wykopują spod śniegu, a potem smyrk, by inni ich nie zobaczyli, to się w duchu uśmiałem.

Przykład drugi. W czwartek było ciepło. Pod orczykiem śniegu prawie brak. Panowie ruszyli z łopatami, by zasypać lód. Do 13 robota się nawet nie ruszyła, bo panowie 2 razy ruszyli łopatami i papieroska. Nawet się nie wstydzili, że ludzie jadą po lodzie, a oni papieroska palą. I tak dalej i tak dalej.

A więc kanapa na GATcie bardzo chętnie, ale to nie jest wszystko. Do Szczyrku nie pojechałbym z rodziną nawet, jak by wagoniki porobili. Trasy może i są, ale wszystkiego innego brak. I to nie tylko wyciągów.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisałem, ale powtórze to co dopisałem jako krótki komentarz do petycji. Reanimacji wymaga nie tylko GAT, COS i ich infrastuktura, ale cały Szczyrk. I nie chodzi mi nawet o te płatne parkingi. W ostatni czwartek wywaliłem się na Bieńkuli. U samego dołu, przed zakrętem, narata trafiła na kamień i poleciałem. Przekazałem panu obsługującemu orczyk uwagę, a ten udał głupiego i już go nie było. Przyszedł inny i już mi się nie chciało gadać. Dzisiaj rano, o godz. 9 jade, a kamyki leżą jak leżały . A co tam. Mówie akurat temu samemu panu, że mogli od czwartku te kamyli wyzbierać, a on mi na to, że to wina narciaży, co je wygrzebują spod śniegu. Nawet nie chciało mi się dyskutować, bo jak sobie wybraziłem tych narciaży, co z małymi łopatkami zjeżdżają, stają i kamienie wykopują spod śniegu, a potem smyrk, by inni ich nie zobaczyli, to się w duchu uśmiałem.

Przykład drugi. W czwartek było ciepło. Pod orczykiem śniegu prawie brak. Panowie ruszyli z łopatami, by zasypać lód. Do 13 robota się nawet nie ruszyła, bo panowie 2 razy ruszyli łopatami i papieroska. Nawet się nie wstydzili, że ludzie jadą po lodzie, a oni papieroska palą. I tak dalej i tak dalej.

A więc kanapa na GATcie bardzo chętnie, ale to nie jest wszystko. Do Szczyrku nie pojechałbym z rodziną nawet, jak by wagoniki porobili. Trasy może i są, ale wszystkiego innego brak. I to nie tylko wyciągów.

Dlatego nazywamy to SzCyrk a nie Szczyrk.Kiedy jedziesz na orczyku musisz się ukłonić i powiedzieć "dziękuję" panom,co właśnie podsypują tory.Ewentualnie poczęstować ich papierosem i podać ognia.Kiedy rozmawiasz z obsługą,masz bezwzględnie wychwalać Szczyrk,nawet jak Ci to przez gardło nie przechodzi.A kiedy pojedziesz pod golgotę na "parking",masz powiedzieć ładnie "dzień dobry,ile się należy?" panu,który właśnie zionie jak Smok Wawelski.A kamyczki?Jak to?Grabek przy sobie nie wozisz?Z choinki się urwał?Trochę kultury proszę Pana! ;):P

Edytowane przez johnny_narciarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkich przyjaciół Szczyrku i miłośników narciarstwa!

Sprawa Pilna !!!

Proszę wspomóc społeczną inicjatywę mieszkańców miasta Szczyrk żądających natychmiastowych zmian własnościowych ośrodka narciarskiego GAT Czyrna - Solisko. Odkładana od lat prywatyzacja i modernizacja ośrodka Czyrna - Solisko doprowadziła do zapaści finansowej podmioty gospodarcze i całe miasto, a sam ośrodek stał się narciarskim skansenem.

W sobotę dnia 19 lutego 2011 o godzinie 11:00 na Solisku (pod "Golgotą") odbędzie się wiec protestacyjny. Prosimy o czynne wsparcie naszego protestu, a także o wyrażenie swojego niezadowolenia obecnego fatalnego stanu rzeczy pod petycją do Prezesa Rady Ministrów: http://www.petycje.pl/petycja/6557/rozwiszanie_trwajscej_od_12_lat_debaty_prywatyzacyjnej_dotyczscej_wycisgow_narciarskich_w_szczyrku.html

Hej Romku będę na bank niestety mnie też w tym roku sponiewierało. Pozdrowionka dla Agaty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykład drugi. W czwartek było ciepło. Pod orczykiem śniegu prawie brak. Panowie ruszyli z łopatami, by zasypać lód. Do 13 robota się nawet nie ruszyła, bo panowie 2 razy ruszyli łopatami i papieroska. Nawet się nie wstydzili, że ludzie jadą po lodzie, a oni papieroska palą. I tak dalej i tak dalej.

A więc kanapa na GATcie bardzo chętnie, ale to nie jest wszystko. Do Szczyrku nie pojechałbym z rodziną nawet, jak by wagoniki porobili. Trasy może i są, ale wszystkiego innego brak. I to nie tylko wyciągów.

Ja patrzę na to w ten sposób:

- jeśli nauczysz się jeździć na orczykach w Szcyrku i Korbielowie to wyjedziesz każdym wyciągiem na świecie:D:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja patrzę na to w ten sposób:

- jeśli nauczysz się jeździć na orczykach w Szcyrku i Korbielowie to wyjedziesz każdym wyciągiem na świecie:D:cool:

Czyli preferujesz "szkołę przetrwania"? :) Tyle, że większość wolałaby pojeździć na nartach, a nie walczyć o angaż do GROMU ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inicjatywa słuszna i wcale się nie dziwie mieszkańcom SzCyrku, że wychodzą na ulicę ale... czy równie chętnie szli do urn podczas ostatnich wyborów samorządowych, wtedy gdy naprawdę mieli władze w ręku i mogli wiele zmienić?

Wg danych PKW frekwencja w pierwszej turze wyniosła 53,88%...co zatem robiła połowa mieszkańców SzCyrku? po prostu olała sprawę, więc z takim podejściem do obywatelskich obowiązków daleko nie zajdziemy, ponadto podejrzewam, że połowa rajców doczekała się reelekcji, a z obecnego stanu SzCyrku wynika, że to zasiedziałe nic nie robiące misie, które doprowadziły do obecnego stanu rzeczy.

Zatem popieram organizatorów, którzy zapewne byli na wyborach, aczkolwiek największa szansa na zmiany już minęła, następna za 4 lata może dzięki takim inicjatywą i im podobnym mieszkańcy nie zapomną o Was i sami będziecie mogli odmienić los SzCyrku... tego wam życzę i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety parkingowi ściągali opłatę parkingową 10 PLN jak w każdym innym dniu. Miałem nadzieję, że pokażą jak może być po zmianach.

No tak, ale w petycji nic o zniesieniu opłat nie było.

Diabeł tkwi w szczegółach.

A to szczegół który pozwala patrzeć "optymistycznie" w przyszłość.

Bez żadnego wysiłku będziemy mieli piękny skansen,a właściwie to już mamy.:P

Byłem pewny,że nie zrezygnują z pobrania opłat choćby w tym tylko dniu.

Łoj tempy tyn naród tempy,ze hej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Makabreska czy szczur na GATcieNie zabardzo wiedziałem gdzie to wstawić, ale ten wątek dotyczy Szczyrku i ewentualnych zmian na lepsze w tej miejscowości.Tym czasem wszyscy wiemy, że w Szczyrku jest źle, a teraz jest kolejny na to dowód. Tytułowego szczura spotkałem dzisiaj, kilka minut po 9 pod kasą GATu w Czyrnej. Jak się domyślam, wyzionął ducha, bo pewnie nie mógł znieść kiepskich warunków narciskich w tej miejscowości. Szczur leżał tak sobie napewno do 13, bo kiedy szedłem oddać karnet, to jeszcze tam był. Na moją uwagę do pana w kasie, usłyszałem, że o szczurze już mu mówiono. Nie wiem więc, czy mam taką siłę przekonywania, bo pan wyszedł z kasy i powiedział, że potrzeba rękawicy, by szczura wyrzucić do kosza. Nie wiem, czy chodziło mu może o to, że ja mam rękawice. W każdym razie, dla osób chętnych do jazdy na naratach w Szczyrku dodam tylko, że na Bieńkuli warunki takie sobie, masę przetarć, ale da się jeździć, o ile orczyk się nie zerwie, co znowu stało się w mojej obecności. Pozdrawiam

Zdjęcie0279.jpg

Zdjęcie0280.jpg

Zdjęcie0281.jpg

57da812019dea_Zdjcie0279.jpg.8a1b2b0398aade0f51b4d485eb89dd94.jpg

57da812020dd6_Zdjcie0280.jpg.ccfa0d1f63a85059f2a8d8a949f054c5.jpg

57da8120284fc_Zdjcie0281.jpg.065c9b523db54d0ea1c9b3a0b4a4498d.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zabardzo wiedziałem gdzie to wstawić, ale ten wątek dotyczy Szczyrku i ewentualnych zmian na lepsze w tej miejscowości.

Tym czasem wszyscy wiemy, że w Szczyrku jest źle, a teraz jest kolejny na to dowód. Tytułowego szczura spotkałem dzisiaj, kilka minut po 9 pod kasą GATu w Czyrnej. Jak się domyślam, wyzionął ducha, bo pewnie nie mógł znieść kiepskich warunków narciskich w tej miejscowości.

Szczur leżał tak sobie napewno do 13, bo kiedy szedłem oddać karnet, to jeszcze tam był. Na moją uwagę do pana w kasie, usłyszałem, że o szczurze już mu mówiono. Nie wiem więc, czy mam taką siłę przekonywania, bo pan wyszedł z kasy i powiedział, że potrzeba rękawicy, by szczura wyrzucić do kosza. Nie wiem, czy chodziło mu może o to, że ja mam rękawice.

W każdym razie, dla osób chętnych do jazdy na naratach w Szczyrku dodam tylko, że na Bieńkuli warunki takie sobie, masę przetarć, ale da się jeździć, o ile orczyk się nie zerwie, co znowu stało się w mojej obecności.

Pozdrawiam

No a teraz EKO-ludki powiedzą, że gryzoń padł przez zbyt nowoczesną infrastrukturę narciarską :D:D:D;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jeszcze potrzeba człowieka który zainwestuje 200-300mln i będzie git:) No chyba że ekoterroryści podrzucą jakiegoś świstaka albo żabkę.

ale powiem ci ze doszły mnie słuchy że Zasada jest chętny na zakup Czyrna-Solisko jeżeli to jest prawda to o kasę nie ma się co martwić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchy że pilsko ma kupic PKL były 1,5 roku temu, tak więc jak nie zobaczę to nie uwierzę:)

Jezeli sprawdzi się to co piszesz to super kasa zawsze jest najwazniejsza, bo z niej trzeba opłacić ekologów itd. Druga kwestia to warunki formalno prawne w kwestii modernizacji. Skomplikowane prawo skutecznie może unicestwić rozbudowę na kilka kolejnych lat. Ale ja im życze jak najlepiej, bo z nowoczesnymi wyciągami szczyrk może byc naprawdę konkurencyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchy że pilsko ma kupic PKL były 1,5 roku temu, tak więc jak nie zobaczę to nie uwierzę:)Jezeli sprawdzi się to co piszesz to super kasa zawsze jest najwazniejsza, bo z niej trzeba opłacić ekologów itd. Druga kwestia to warunki formalno prawne w kwestii modernizacji. Skomplikowane prawo skutecznie może unicestwić rozbudowę na kilka kolejnych lat. Ale ja im życze jak najlepiej, bo z nowoczesnymi wyciągami szczyrk może byc naprawdę konkurencyjny.
Ja twierdze że nawet bez konkurencyjny z zasobami i różnorodnością tras. A Przy takiej pogodzie i warunkach Śniegowych orczyki kompletnie nie maja dla mnie znaczeniaDzis na Solisku i Golgocie było TAK

20110301244.jpg

20110303254.jpg

20110301245.jpg

20110303258.jpg

20110301244.jpg.e3950aa46037cca511ab5eefa3e324f3.jpg

20110303254.jpg.30ebd1d4f66f1f55c27b8834f6201145.jpg

20110301245.jpg.06d2e2212e758cf290fe9456448c504b.jpg

20110303258.jpg.e6735895c35af737d28cd48418c98a13.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...