Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Szczyrku (GAT) sprzedany - co dalej?


JC

Rekomendowane odpowiedzi

Może po prostu dlatego, że Golgota jest trasą bardzo popularną i znaną:rolleyes:

Piszesz też o wariantach, a znając GAT chodziło tam po prostu o ciągnięcie kasy po zmroku przy jak najmniejszych kosztach, bo warianty to dodatkowe oświetlenie i naśnieżanie, a wtedy GAT wydałby za dużo kasy:rolleyes:

No i na tym przykładzie widać jak sie przejechali, bo frekwencja na wieczór jest słaba. Myśle, że na Julianach byłaby dużo większa i skompensowałaby większe wydatki. No ale co my tu wymagamy to przecież GAT:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę mało bo mało ,ale ,,już'' trzeci sezon (razem 19 wyjazdów na narty) a w Szczyrku jeszcze nie byłem. Za to byłem w Alpach. Wystarczy ,że warunki będą tam takie jakie jak na Czantorii, Soszowie czy Nowej Osadzie a przynajmniej trzy razy w sezonie tam pojadę bo dojazd pociągiem i PKS-em zajmuje tyle samo czasu co do Wisły a może mniej. Jeszcze tego połączenia nie sprawdzałem ,ale opinie forumowiczów na temat infrastruktury narciarskiej w Szczyrku (psujące się orczyki, niemiła obsługa ,obskurne WC) spowodowały,że ten kierunek wyjazdu na narty mnie nie interesował.Jak się to poprawi to przecież nie pojadę trzy razy do Nowej Osady gdzie jest praktycznie jedna trasa tylko do Szczyrku gdzie tych tras jest chyba kilkanaście. Nie wiem czy nie przesadziłem. Muszę to sprawdzić na stronach GAt i COS.Wyjazd tygodniowy na narty to tylko w Alpy co w przyszłym sezonie może niestety ,,niy chycić''.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W uzupełnieniu. Po krytyce GAt-wskiego O.N. Czyrna -Solisko w ogóle nie szukałem wiadomości o narciarstwie w Szczyrku i nie poczytałem o ośrodku na Skrzycznem zarządzanym przez COS . Dopiero dzisiaj z rana ,a tam fajne trasy ze Skrzycznego szczególnie FIS-owska długości 2800m czyli zdecydowanie dłuższa niż czerwona na Czantorii. Podobno krzesełko na Skrzyczne bardzo powolne . Byłem tam ostatnio na wycieczce w czasach licealnych. ,,Trochę'' czasu minęło i trzeba by to miejsce odwiedzić w ciepłej porze roku. Na narty na Skrzyczne warto jechać czy nie bardzo? Był ktoś w tym sezonie? Pytania już na przyszły sezon bo zanim zmodernizują O.N. Czyrna -Solisko to chyba ze dwa lata poczekamy a obecny sezon narciarski zakończyłem w sobotę .12.03.11.Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja

bardziej polecam Czyrnę-Solisko od Skrzycznego, choć oba mają swój urok. Krzesło na Skrzyczne jest tak "fajne", że po pierwszym wyjechaniu na samą górę ludzie którzy zjeżdżają fisowsk'ą korzystają z orczyka bo szybciej i ciekawiej. Wiem, że mogę zostać zjechany za moją opinię i chcę jednocześnie podkreślić, że nie bronię GAT'u...ale, dla mnie najważniejsza są trasy a przede wszystkim ich różnorodność, dlatego wolę pojechać do Szczyrku albo na Pilsko niż "kisić się" w Nowej Osadzie tylko dlatego bo jest tam super cool krzesło. Oczywiście zgadzam się że w obecnych czasach ośrodki GATowskie są skansenami i naprawdę mają chyba największy potencjał, który jest niewykorzystany, ale w tym sezonie byłem 7 razy w ON Czyrna-Solisko i 2 razy na Skrzycznym i były to moje najlepsze wypady pod względem warunków, przygotowania tras i przyjemności z jazdy. Byłem też w Wiśle i Ustroniu oraz na Żarze i choćby nie wiem jaką Gondolkę tam wybudowali to co z tego skoro tras tam jest niezawiele.

Mam wrażenie po prostu, że narzekanie na Szczyrk jest modne (choć nie bez winy są ośrodki) to wiele opinii jest typu "bo ja słyszałem że...". Trochę jest to denerwujące bo jak można coś oceniać jeśli nigdy się tam nie było.

Janek57 pisał o warunkach i przygotowaniach tras, że te Wiśle są lepsze niż w Szczyrku - z całym szacunkiem ale to bzdura, mam porównanie bo praktycznie w tym sezonie zwiedziłem większość ośrodków w woj Śląskim.

Jeszcze kwestia panów z GAT'u - ja osobiście nigdy nie spotkałem się z niemiłą obsługą...

Aha no i żeby nie było, też chciałbym kanapy, gondolki a najlepiej połączenie ośrodka COS'u z Gatowskim :)

Zaglądam na stronę MSP i wciąż nie widać ogłoszenia przetargu...:(

Pozdrawiam!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że mogę zostać zjechany za moją opinię i chcę jednocześnie podkreślić, że nie bronię GAT'u...ale, dla mnie najważniejsza są trasy a przede wszystkim ich różnorodność, dlatego wolę pojechać do Szczyrku albo na Pilsko niż "kisić się" w Nowej Osadzie tylko dlatego bo jest tam super cool krzesło. Oczywiście zgadzam się że w obecnych czasach ośrodki GATowskie są skansenami i naprawdę mają chyba największy potencjał, który jest niewykorzystany, ale w tym sezonie byłem 7 razy w ON Czyrna-Solisko i 2 razy na Skrzycznym i były to moje najlepsze wypady pod względem warunków, przygotowania tras i przyjemności z jazdy. Byłem też w Wiśle i Ustroniu oraz na Żarze i choćby nie wiem jaką Gondolkę tam wybudowali to co z tego skoro tras tam jest niezawiele.

Mam wrażenie po prostu, że narzekanie na Szczyrk jest modne (choć nie bez winy są ośrodki) to wiele opinii jest typu "bo ja słyszałem że...". Trochę jest to denerwujące bo jak można coś oceniać jeśli nigdy się tam nie było.

Janek57 pisał o warunkach i przygotowaniach tras, że te Wiśle są lepsze niż w Szczyrku - z całym szacunkiem ale to bzdura, mam porównanie bo praktycznie w tym sezonie zwiedziłem większość ośrodków w woj Śląskim.

I to jest właśnie dylemat przed, którym staje u nas narciarz: powozić wygodnie zadek( Wisła, Ustroń) i zasuwać na jednej czy dwóch trasach lub pomordować się na orczykach i pojeździć na zróżnicowanych trasach ( Szczyrk, Korbielów ). Faktycznie stan przygotowania szlaków narciarskich czy to w Wiśle, Ustroniu czy Szczyrku jest podobny ( trzeba przyznać starają się z roku na rok widać postępy:D). Co nie znaczy, że jeśli istnieje potencjał w Szczyrku i my to widzimy, jak go się nie wykorzystuje, to mamy siedzieć cicho i nie krytykować, bo nie jest to kwestia mody tylko istniejących zaniedbań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardziej polecam Czyrnę-Solisko od Skrzycznego, choć oba mają swój urok. Krzesło na Skrzyczne jest tak "fajne", że po pierwszym wyjechaniu na samą górę ludzie którzy zjeżdżają fisowsk'ą korzystają z orczyka bo szybciej i ciekawiej. Wiem, że mogę zostać zjechany za moją opinię i chcę jednocześnie podkreślić, że nie bronię GAT'u...ale, dla mnie najważniejsza są trasy a przede wszystkim ich różnorodność, dlatego wolę pojechać do Szczyrku albo na Pilsko niż "kisić się" w Nowej Osadzie tylko dlatego bo jest tam super cool krzesło. Oczywiście zgadzam się że w obecnych czasach ośrodki GATowskie są skansenami i naprawdę mają chyba największy potencjał, który jest niewykorzystany, ale w tym sezonie byłem 7 razy w ON Czyrna-Solisko i 2 razy na Skrzycznym i były to moje najlepsze wypady pod względem warunków, przygotowania tras i przyjemności z jazdy. Byłem też w Wiśle i Ustroniu oraz na Żarze i choćby nie wiem jaką Gondolkę tam wybudowali to co z tego skoro tras tam jest niezawiele.

Mam wrażenie po prostu, że narzekanie na Szczyrk jest modne (choć nie bez winy są ośrodki) to wiele opinii jest typu "bo ja słyszałem że...". Trochę jest to denerwujące bo jak można coś oceniać jeśli nigdy się tam nie było.

Janek57 pisał o warunkach i przygotowaniach tras, że te Wiśle są lepsze niż w Szczyrku - z całym szacunkiem ale to bzdura, mam porównanie bo praktycznie w tym sezonie zwiedziłem większość ośrodków w woj Śląskim.

Jeszcze kwestia panów z GAT'u - ja osobiście nigdy nie spotkałem się z niemiłą obsługą...

Aha no i żeby nie było, też chciałbym kanapy, gondolki a najlepiej połączenie ośrodka COS'u z Gatowskim :)

Zaglądam na stronę MSP i wciąż nie widać ogłoszenia przetargu...:(

Pozdrawiam!

Świetnie napisane mam identyczne podejście do tematu jak ty :)

Wyjeździłem się na Maxa w Szczyrku w tym sezonie po wyratrakowanych równiutkich stokach. Orczyki hmm Jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma.

Edytowane przez KubaBB
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm

Ja nikomu nie bronię krytykować Szczyrku i jego ośrodków bo na krytykę zasługują lecz jeśli już się podejmujemy tak owej to piszmy prawdę i najlepiej własne odczucia odnośnie tego co nam się podoba a co nie.

Moje zdanie jest takie, że w tym sezonie na Śląsku jeździło mi się najlepiej w Szczyrku. Pewnie dlatego, że było pusto ale też dlatego, że stoki były przygotowane dobrze...co więcej 2 razy miałem iście amerykański "powder day", czego w Polsce rzadko można doświadczyć. Na moją opinię zapewne wpływa splot wielu czynników zwłaszcza pogodowych, które są przypadkowe, jednak ja czuję minimalną namiastkę "wolności, ciszy, spokoju - czegoś epickiego" jeżdżąc w Szczyrku, na Pilsku lub na Chopoku. Tego na prawdę nie odczuwam w jednotrasowych ośrodkach. Chcąc nie chcąc większe ośrodki mają gigantyczną przewagę, co nie oznacza, że te w Wiśle czy Ustroniu są niepotrzebne.

Koniec końców, w trakcie oczekiwania na ogłoszenie przetargu polecam zobaczyć filmik: http://vimeo.com

/7875517

O wiele bardziej lubię takie, niż te z raperską muzyką :D

Pozdrawiam!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już wiadomo, że nowe kolejki prawdopodobnie będą (może nie za rok, ale za dwa), to jeszcze bardziej zniechęca mnie do jeżdżenia w Szczyrku - oczami wyobraźni widzę już tam 6-osobowe kanapy, więc to co jest teraz traktuję tylko jako złom czekający na rozbiórkę.

Poza tym nie trzeba wybierać między Szczyrkiem a "jednotrasowymi" ośrodkami w Wiśle - tuż za granicą mamy przecież Velką Racę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

SB my nie dokońca się rozumiemy, Zdajesz sobie sprawę że tylko na weekendach i 3 godzinnych zjazdach Szczyrk nie zarobi.

Tutaj potrzebne są wielkie pieniądze do zainwestowania, duża wizja rozwoju, społeczność Śląska nie wystarczy na odrobienie inwestycji, trzeba sięgnąć po duży przemiał turystów, ja myślałem coś w kategoriach szerokiego kurortu ogólnopolskiego dla klasy średniej i zwykłych ludzi.

A co to jest: "szeroki kurort ogólnopolsk8i dla klasy średniej i zwykłych ludzi"??

SB pisze Ty nie czytasz albo nie rozumiesz co czytasz bo wiesz swoje.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Polsce mieszkasz to co się dziwisz Kase pewnie by zdobyli szybko a kolejki buduje się kilka miesiecy

Dokładnie około 3-4 miesięcy razem ze wszystkimi pracami "od zera" aż do pierwszego uruchomienia. Trzeba pamiętać jednak, że zamówienie wyciągu np. krzesełkowego nie jest takie łatwe. Na zwykłą, wolną kolej od Tatrapomy, Leitnera, Doppela czy Pomy czeka się do roku. Natomiast na wypaśne szybkie kanapy z bąblami Doppela czy Leitnera, czy gondole czeka się nawet do dwóch lat zależnie od skomplikowania projektu.

Oczywiste jest, że w SzCyrku nie ma żadnych projektów czy planów, więc nie ma najmniejszych szans, że jakakolwiek kolej stanie tam na przyszły sezon, nawet jakby ośrodek przejął Bill Gates. Dodatkowo problemem jest plan zagospodarowania, jednak w mojej opinii nie trzeba go zmieniać, jeśli nowe wyciągi pobiegną po trasach starych. Wnioskuję, że jednak szykuje się coś więcej skoro konieczne są zmiany w planie zagospodarowania gminy Szczyrk.

Edytowane przez Slash0r
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To był najgorszy sezon od 20 lat. Cztery razy naśnieżałem trasę, ale za każdym razem przyszedł halny i zabrał cały śnieg. Muszę dopłacić do tego interesu - załamuje ręce Tadeusz Kaim (na zdjęciu), właściciel ośrodka narciarskiego Kaimówka w Szczyrku.

Wczoraj szczyrkowska Informacja Turystyczna poinformowała o oficjalnym zakończeniu sezonu narciarskiego pod Skrzycznem. Od 4 do 22 kwietnia zaplanowano przegląd techniczny kolei krzesełkowej na Skrzyczne.

Sabina Bugaj, szefowa szczyrkowskiego Miejskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Informacji, stwierdziła, że sezon faktycznie był trudny.

- Złożyły się na to trzy rzeczy: kryzys, brak

naturalnego śniegu, więc nawet sztuczne naśnieżanie tras niewiele pomogło, oraz brak inwestycji w infrastrukturę narciarską - wylicza Bugaj. Dodaje, że inwestycje są potrzebne, bo o ile kiedyś narciarze zadowoleni byli z tego, że mogli tylko pozjeżdżać, to teraz - oprócz szusowania w nowoczesnych warunkach - oczekują także innych atrakcji.

- Niektórzy nocowali w Szczyrku, a jeździli na narty do Wisły, bo tam infrastruktura jest lepiej przygotowana. Bez inwestycji się nie obejdzie. Niestety, co roku żyjemy nadzieją, a później nic z tego nie wynika - podkreśla Kaim.

Sezon narciarski się skończył, ale - jak mówi Bugaj - do Szczyrku warto przyjechać także wiosną i latem. - Przygotowujemy wiele niespodzianek dla turystów. Jedną z nich będzie szukanie skarbu. Na razie nie chcę zdradzać szczegółów, ale to będzie fajna impreza - zapewnia Bugaj.

Źródło: Dziennik Zachodni.

------------------------------------------------------------------------------------------

Szukanie Skarbu...:D :D :D dobre...a ja myślałem, że Scyrk sam w sobie to Skarb :) :) :) Skarb przeszłości...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Przy dobrym systemie naśnieżania ostatnie dwie mroźne zimy z małymi opadami śniegu były całkiem udane narciarsko np. na Czantorii czy Nowej Osadzie można było pojeździć do końca marca. W Nowej Osadzie gdzie stok jest eksponowany na poł.-zach. 12 marca ( byłem ostatni raz) leżało jeszcze około 80 cm pokrywy śnieżnej. Czyli kto dba ten ma.Zwalanie winy za nieudany sezon na pogodę w Szczyrku to stara ,,śpiewka".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Przy dobrym systemie naśnieżania ostatnie dwie mroźne zimy z małymi opadami śniegu były całkiem udane narciarsko np. na Czantorii czy Nowej Osadzie można było pojeździć do końca marca. W Nowej Osadzie gdzie stok jest eksponowany na poł.-zach. 12 marca ( byłem ostatni raz) leżało jeszcze około 80 cm pokrywy śnieżnej. Czyli kto dba ten ma.Zwalanie winy za nieudany sezon na pogodę w Szczyrku to stara ,,śpiewka".

No widzisz kolejny dowód że się nie znasz. Nie można kogoś krytykować bez wiedzy o tym co się krytykuje.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wynika z info poniżej, to za dużo chętnych, którzy nie tylko pomarudzili, ale złożyli ofertę nie ma.

Wydaje się więc, że sprawa rozstrzygnięta.

http://www.radiobielsko.pl/news/9963-Kto_kupi_szczyrkowski_osrodek.html

To było do przewidzenia. Pisałem o tym----> http://www.skionline.pl/forum/showpost.php?p=130163&postcount=9

Ale ja uważam, że to nic na razie nie znaczy. Nie wierze w to, że Richter zapłaci tyle i Gat chce, więc przetarg może być unieważniony. Zobaczymy jutro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To było do przewidzenia. Pisałem o tym----> http://www.skionline.pl/forum/showpost.php?p=130163&postcount=9

Ale ja uważam, że to nic na razie nie znaczy. Nie wierze w to, że Richter zapłaci tyle i Gat chce, więc przetarg może być unieważniony. Zobaczymy jutro...

Może i zapłaci, tylko co dalej? To dopiero początek wydatków, a na nie trzeba mieć kasę, duuuuużą kasę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...