Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Wstyd! Ukradli mu rower.


marboru

Rekomendowane odpowiedzi

Podróżował po całym świecie - w Polsce go okradli!

Somen Debnath podróżuje po świecie i propaguje wiedzę o zagrożeniach, jakie niesie ze sobą HIV i ADIS. Już od siedmiu lat na swoim rowerze przemierza różne kraje świata. Wykłada w szkołach i na uczelniach oraz rozmawia z dziennikarzami. Dwa tygodnie temu zawitał do Polski. Na mapie miejsc, w których miał się zatrzymać, była również Warszawa.

Do stolicy podróżnik dotarł w sobotę. Zatrzymał się w jednym z prywatnych mieszkań na Śródmieściu. Mieszkańca stolicy poznał na portalu dla podróżników. - Somen jest moim pierwszym gościem. Chętnie zaprosiłem go do siebie. Gdy dotarł do mnie w sobotę, rozpakował się, zostawił swoje rzeczy i przypiął rower na klatce schodowej. Potem wybraliśmy się na miasto, pozwiedzać otwarte muzea. Gdy wracaliśmy po północy, rower jeszcze stał na swoim miejscu - opowiada Tymon Radwański, który ugościł podróżnika.

Gdy następnego dnia mężczyzna wychodził na uczelnię, zauważył, że rower został skradziony. Nie pomogło nawet to, że był przypięty łańcuchem, w korytarzu budynku z domofonem. Zamiast na wykłady, wraz z Somanem udali się na komendę.

- Policjanci dokładnie zajęli się sprawą. Byłem miło zaskoczony, że bez problemów porozumiewali się z Somenem po angielsku. Niestety okazało się, że z części, które zostały z roweru nie można zdjąć odcisków palców. Złodziei nie uchwyciły również kamery monitoringu. Szanse na odzyskanie pojazdu są niewielkie - opowiada serwisowi NaSygnale.pl Tymon Radwański.

Plany podróżnika legły chwilowo w gruzach. Rower, na którym do tej pory przemierzał świat, był nie tylko środkiem transportu, ale miał również znaczenie emocjonalne dla właściciela. Hindus otrzymał go jako prezent od angielskiego przedstawicielstwa firmy Trek.

Debnath wciąż przebywa w Warszawie. Nie może kontynuować swojej podróży. - Do czasu zorganizowania nowego roweru Somen pozostanie u mnie. Teraz chcemy nagłośnić sprawę. Mam nadzieję, że znajdzie się ktoś, kto zechce i będzie mógł sprawić, by Somen kontynuował swoją podróż. Potrzebny jest nowy rower - apeluje Tymon Radwański.

Gościnny Polak postanowił zorganizować akcję, która pozwoli Somenowi w dalszym ciągu spełniać jego misję, a zarazem chociaż częściowo wymaże z pamięci złe wrażenia z pobytu w Polsce.

- Sporo osób, zanim jeszcze zacząłem nagłaśniać tę sprawę, zaczęło reagowało śmiechem i słowami:"no tak, witamy w Polsce" lub ironicznym: "co za kraj!". To mnie rozbroiło. Wiadomo, że wszędzie zdarzają się kradzieże, nie tylko w Polsce. Postarajmy się, żeby ta pierwsza reakcja nie była ostatnią - wyjaśnia Tymon Radwański.

Podróż Somena jest objęta patronatem placówek dyplomatycznych, ale realizowana jest przy wsparciu pomocnych i gościnnych ludzi z całego świata. Dlatego Radwański założył specjalną stronę na Facebooku "Rower dla Somena". Wierzy w to, że znajdą się osoby, które pomogą Hindusowi. A może złodzieja ruszy jednak sumienie?

Źródło: www.nasygnale.pl

---------------------------------------------------------------------------------------

Ech ta polska gościnność :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to akurat żadne usprawiedliwienie :rolleyes:

a u nas na dodatek , jak taki skór%&%&... nie może czegoś ukraść to przynajmniej musi zniszczyć:mad:

zgadzam się z Tobą, nie brakuje u nas niestety "ale złodziej - wandal"

Mój rower był przypiety na Słowacji i nie dało sie go buchnąć - wiec czemu by z kopa go nie potraktować na tyle ze koło sie skrzywiło..i to wcale nie "nasz" zrobił ale nawalony słowak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest rower dla Somena

Misja Somena Debnatha będzie trwać dalej. Firma Giant Polska chce przekazać mu nowy rower, by mężczyzna mógł dalej uczyć ludzi z całego świata o zagrożeniach związanych z AIDS i HIV. Podróżnik przejechał 90 tysięcy km, dopiero w Warszawie ktoś ukradł mu rower.

Somen wyruszył na rowerze z Indii w 2004 roku. Odwiedził 60 krajów, dopiero wizyta w Warszawie okazała się pechowa. W Noc Muzeów ktoś ukradł mu rower. Mimo to jest szansa, że misja podróżnika będzie trwać dalej.

Spotkają się w czwartek

- W czwartek spotkamy się z Somenem i ustalimy jakiego roweru potrzebuje. W ciągu 2 dni jesteśmy w stanie dostarczyć mu pojazd – powiedziała tvnwarszawa.pl Monika Zduńczyk z firmy Giant Polska.

- Bardzo się cieszę i nie mogę się doczekać spotkania z przedstawicielami firmy. W Polsce zostanę jeszcze przez minimum 10 dni. Chcę przez Niemcy, Szwecję i Danię jechać na Islandię i dalej na Grenlandię – powiedział tvnwarszawa.pl Somen Debnath.

Wsparcie dla podróżnika

Akcja szukania roweru dla Somena zaczęła się na Facebooku. W ciągu 4 dni przyciągnęła prawie 3500 internautów. Mimo licznych gestów wsparcia w internecie, jest to pierwsza konkretna propozycja przekazania nowego roweru - mówi podróżnik.

Źródło: www.tvnwarszawa.pl

------------------------------------------------------------------------------------------------

No i mamy pozytywny finał sprawy :) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sukces Policji - złapali złodzieja!!!

Z ostatniej chwili...

Był wstyd na pół Europy - teraz jest sukces!

Był wstyd na pół Europy, a teraz jest sukces! Stołeczna policja zatrzymała właśnie dwóch nastolatków, którzy ukradli rower obywatela Indii Somena Debnatha. Niestety samego roweru na razie nie odnaleziono. Kolarz musiał przerwać swoją 7-letnią podróż po świecie podczas której promuje kulturę Indii.

Policjanci już po kilkunastu godzinach wiedzieli, kto stoi za kradzieżą roweru. Dzisiaj w południe weszli do mieszkania przy ul. Mochnackiego i zatrzymali 19-letniego Wojciecha W. ps. "Hardkor". Nastolatek miał w mieszkaniu skradzione akcesoria - klucze do roweru i tuby ze smarami. Kilkanaście minut później wpadł drugi ze złodziei - 19-letni Adam K. ps. "Bakuś". Jak się okazało, podczas kradzieży "Hardkor" zadowolił się tylko akcesoriami. Za to jego wspólnik połasił się na rower, który sprzedał u pasera.

Młodzi przestępcy dzisiejszą noc spędzą w izbie zatrzymań. Jutro usłyszą zarzuty. Są bardzo dobrze znani policji. Byli już zatrzymywani za kradzieże rowerów. Teraz policjanci szukają pasera, który kupił rower od "Hardkora". Odzyskanie go - to jak twierdzą mundurowi - tylko kwestia czasu. Miejmy nadzieję...

- Policjanci od razu zajęli się sprawą. Byłem miło zaskoczony, że bez problemów porozumiewali się z Somenem po angielsku - opowiada serwisowi NaSygnale.pl Tymon Radwański.

Debnath wciąż przebywa w Warszawie. Na razie nie może kontynuować swojej podróży. - Do czasu zorganizowania nowego roweru Somen pozostanie u mnie. Mam nadzieję, że znajdzie się ktoś, kto zechce i będzie mógł sprawić, by Somen kontynuował swoją podróż. Potrzebny jest nowy rower - apeluje Tymon Radwański.

Gościnny Polak postanowił zorganizować akcję, która pozwoli Somenowi w dalszym ciągu spełniać jego misję, a zarazem chociaż częściowo wymaże z pamięci złe wrażenia z pobytu w Polsce.

- Sporo osób, zanim jeszcze zacząłem nagłaśniać tę sprawę, zaczęło reagowało śmiechem i słowami: "no tak, witamy w Polsce" lub ironicznym: "co za kraj!". To mnie rozbroiło. Wiadomo, że wszędzie zdarzają się kradzieże, nie tylko w Polsce. Postarajmy się, żeby ta pierwsza reakcja nie była ostatnią - wyjaśnia Tymon Radwański.

Podróż Somena jest objęta patronatem placówek dyplomatycznych, ale realizowana jest przy wsparciu pomocnych i gościnnych ludzi z całego świata. Dlatego Radwański założył specjalną stronę na Facebooku "Rower dla Somena".

Całość + Film z zatrzymania sprawców pod linkiem: http://nasygnale.pl/kat,1025343,title,Byl-wstyd-na-pol-Europy-teraz-jest-sukces,wid,13421424,wiadomosc.html

---------------------------------------------------------------------------------------------

Brawo Policja

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Kodeks Hammurabiego ptk./par. 22. To nie było takie złe prawo. Skuteczne, nieobciążające uczciwej częsci społeczeństwa.

Pozdro

Jasne. do tego podział na panów i niewolników. Prawa uzaleznione od statusu społecznego. Wolę jednak nasze kodeksy a nie Mezopotamię.

Pozdro,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...
  • 2 years later...
  • 3 weeks later...
  • 7 months later...

Na słabą wykrywalność złodziei rowerów wpływ ma przekonanie sądów, że jest to niska szkodliwość społeczna. Policja nie widzi sensu zaangażowania się w ukróceniu tego procederu. Jako osoba związana z tematem rehabilitacji, uważam, że rower dobry jest na wszystko i szkoda, że wielu rezygnuje z zakupu roweru z obawy przed kradzieżą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na słabą wykrywalność złodziei rowerów wpływ ma przekonanie sądów, że jest to niska szkodliwość społeczna. Policja nie widzi sensu zaangażowania się w ukróceniu tego procederu. Jako osoba związana z tematem rehabilitacji, uważam, że rower dobry jest na wszystko i szkoda, że wielu rezygnuje z zakupu roweru z obawy przed kradzieżą.

Sąd na wykrywalność nie ma wpływu. Sąd osądza a nie wykrywa, łapie itp. Wydaje wyroki a że w PL różnie z tymi wyrokami bywa to wiemy i nie tylko w sprawie rowerów. Policja jest taka jak w przypadku innych podobnych przestępstw kradzieży. Dużą winę ponoszą sami właściciele rowerów, nawet jak chcą zgłosić kradzież to nie maja nr ramy! Nie wspomnę już o zarejestrowaniu na policji i oznakowanie roweru.

Edytowane przez Roobs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sąd na wykrywalność nie ma wpływu. Sąd osądza a nie wykrywa, łapie itp. Wydaje wyroki a że w PL różnie z tymi wyrokami bywa to wiemy i nie tylko w sprawie rowerów. Policja jest taka jak w przypadku innych podobnych przestępstw kradzieży. Dużą winę ponoszą sami właściciele rowerów, nawet jak chcą zgłosić kradzież to nie maja nr ramy! Nie wspomnę już o zarejestrowaniu na policji i oznakowanie roweru.

Przede wszystkim winę za kradzieże rowerów ponoszą ich własciciele. Gdyby ich nie posiadali, nie byłoby kradzieży!:smile: Porównując,tak samo częściową winę za gwałty ponoszą same zgwałcone, szczególnie gdy są ładne. :shocked:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...