Narty - skionline.pl
Jump to content
Sign in to follow this  
marczello

Zakythos

Recommended Posts

ja po powrocie ze stanów na początku września mam zamiar wybrać się na jakiś urlop. Marczello wrzuć więcej info i jakiś zdjęć bo ta plaża po mnie "chodzi" od dawna:)

Widząc wątek zapoczątkowany przez Ciebie,spodziewałem się,że pokażesz nam jakieś egzotyczne miejsce do nartowania...

Ale paskudnie! :eek: Tak ciepło,tylko piosek,woda i ani grama śniegu! :eek: Tylko kolor piasku i skały przypominają te przyjemniejsze klimaty. ;):D Ja tam wolę taką plażę:

kaprun_1.jpeg

Szeroko,temperatura odpowiednia i nie mało wiela śniegu,nawet trochu puchu! (zdjęcie z lipca) :cool::D

A tak poważnie to bosko! ;)

Edited by johnny_narciarz
  • Like 3

Dodałem trochę zdjęć z wyjazdu na Zakynthos.

http://zante2011.pxd.pl/album/35333/1/zante2011

Polecam letnie wakacje na tej wyspie.

My jechalismy samochodami w 4 rodziny ( 4 auta ) , z Venecji płynęlismy promem z Patras , z Patras 70km od Killini i stamtąd nastepnym promem juz do Zante.Wynająłem przez neta dół willi ( dwa 100m2 apartamenty z pełnym wyposażeniem , sprzatane codziennie, co drugi dzień wymiana pościeli ).Z willi do morza 150m , przy plazy basen ogolnodostepny.Plaza piasek.

Codziennie od 35-40st ciepła , woda w morzu jak w basenie u nas ok.27st.

Dzieciaki zwariowały :).Starzy też.

Wyspa bardzo zróżnicowana, na południu bardziej płasko, plaże piasek, połnoc to góry, zatoczki, klify , na plażach kamyczki.

Zobaczylismy wszystko co sobie zaplanowałem.Wyjazd bardzo udany.

Podobnie jak zimą wszystko organizuje sam, bez biur podróży itp.

Edited by marczello
  • Like 3

Oglądanie takich zdjęć w moim przypadku (nigdzie nie wyjeżdżam tego lata) to jest czysty masochizm.

W ostatnich dniach planowałem wrześciony urlop i dzięki Tobie Marczello wiem już gdzie pojadę ! :) Dzięki !

Edited by Ambro

Też właśnie wróciłem z Gr - cóż, trzeba wspierać ludzi w kryzysie:D. Byłem po drugiej stronie czyli na Cykladach a dokładniej na wyspie Naxos. Przelot do Aten (750 zł/os), prom (80 euro w dwie strony), apartamencik w prywatnym domu 100m od morza, samochód ( ale też motor, quad czy co kto chce) można porzyczyć na miejscu -30-50 euro/dzień, do tego można promami pochasać po archipelagu ( w zasięgu ze 20 wysp w tym Paros,Mykenos, Iraklia, i Santorini). Ja tam jeżdżę w "celach windsurfingowych", ciepły wiatr Meltemi latem wieje bardzo przyjemnie i często mocno dzięki czemu też na wyspach nie ma upału i klimat jest przesympatyczny i nie męczący. Wyspa ma jeszcze jeden plus, lotnisko lokalne nie obsługuje tzw czarterów przez co nie ma t6am wielkich hoteli i turystycznych kombinatów

• Like 2

No dobra Panowie, czuję się zachęcony :).

Może teraz ktoś z Was by się pokusił o dokładną rozpiskę jak to wychodzi cenowo przy własnej organizacji (zwłaszcza noclegi + jakieś sprawdzone namiary), no bo alpejski cennik jest powszechnie znany i praktykowany, a Grecki już nie .

ps. Mnie podobno rzuci gdzieś w te okolice początkiem września (więc czemu by nie na własną rękę), ale ja nic prawie o tym nie wiem, za to Żona...:D

Edited by ravick97

Wpisujesz nazwę wyspy w google i wyrzuca Ci pełno portali z masą ofert. Dobierasz standard i udogodnienia względem własnych wymagań i wychodzi Ci cena. ;)

marczello, a jak ze strajkami i innymi tego typu perełkami ?

Pytam, bo ja akurat jestem kretyńskim kretynem i jakoś takoś mi zostało na dłużej z tą wyspą ( jak na razie 3 x wakacje ) - w tym roku zero , ale za rok na pewno. .

Słyszałem o blokowaniu na krecie lotnisk przez taksówkarzy , itd.

Jak to wygląda na Zakynthos ?

Jasu ( jakby to powiedział grek :D ) !

marczello, a jak ze strajkami i innymi tego typu perełkami ?

Jak to wygląda na Zakynthos ?

Jasu ( jakby to powiedział grek :D ) !

Nikt nic nie słyszał o strajkach :)

No dobra Panowie, czuję się zachęcony :).

Może teraz ktoś z Was by się pokusił o dokładną rozpiskę jak to wychodzi cenowo przy własnej organizacji (zwłaszcza noclegi + jakieś sprawdzone namiary),

Mieszkalimy w Ammos Villa http://www.ammosvillas.gr/ - duży apartament 100m2 na dwie rodziny 100eur/doba ( na rodzine 50eur/doba )

Prom w dwie strony z Wenecji do Patras ( rodzina 3 lub 4 os ), oraz Killini do Zante - razem 1600zł

Paliwo to dojazd z Polski do Venecji i z powrotem oraz na miejscu.

Jedzenie z kraju.

Wyszlo nas jakies 60% tego jakbysmy zapłacili przez biuro podróży.

Tutaj jest baza noclegowa : http://www.greeka.com/ionian/zakynthos/hotels/index.htm

• Like 3

Witam!

Byłem w zeszłym roku na tej wyspie. Również wyjazdy zorganizowane nie wychodzą tak drogo. W czasie mojego pobytu strajkowali dostawcy benzyny i były z tym problemy (patrz wypożyczalnie samochodów). Poza tym wszystko jest bardzo fajne. Szczególnie polecam zwiedzanie wyspy na własną rękę pożyczonym pojazdem i odwiedzanie różnych plaż.

He, he, przy takiej pogodzie w Polsce, to każdy kierunek za granicą jest dobrym rozwiązaniem. ;-)

Edited by JC
No to chłopie pojechałes z tymi reklamami!

Zakynthos nie ma moze tych zabytkow, ktore sciagaja turystów na wczasy w Grecji, ale za to jest to jedna z najpiękniejszych wysp jeśli chodzi o krajobrazy. Byłam dwa razy i naprawdę polecam każdemu.

Jeśli ktoś chce aktywnie wypoczywać - są tam świetne warunki, np. do nurkowania. Pozdrawiam :)

• Like 1

cudne miejsce. też chcę się tam wybrać. z tym że jestem takim dziwnym typem który na urlop woli jechać w maju-kwietniu tak żeby się opalić przed wakacjami. nie interesują mnie wyjazdy we wrzesniu a wtedy niestety najłatwiej złapać promocje
to trenuj formę w : Sliders Wake Park El Gouna - Egipt znajomy teraz jest :

cymer.jpg

cymer.jpg.a29aebeeef48a939bfed3ec2e4f0391c.jpg

Guest SOFIA75

Maleńka wysepka jeszcze mało popularna, więc nie zdeptana przez turystów. Przepiękne krajobrazy - słynne białe skały i niesamowicie błękitne morze. Ładne plaże. Urokliwe małe, portowe miasteczka i wiele klimatycznych knajpek. Dobra kuchnia.

Guest HugonAbc93

Wyspa jest faktycznie przepiękna byłam zarówno na Rodos jak i na Krecie, ale nie ma piękniejszej Greckiej wyspy niż Zakynthos, byłam w zeszłym roku już po raz drugi i jedyny minus to taki że nie jest już tak mało popularna jak kiedyś, kilka lat temu było tam pusto pięknie i spokojnie , a w zeszłym roku już tylko pięknie :)

Guest DORIA78

Ja w tym roku po raz drugi wybieram się do Zakythos ... pierwszy raz byliśmy tam 5 lat temu i było bardzo fajnie mała cicha piękna i spokojna wyspa, ale wiem że w tym czasie sporo się zmieniło ponieważ jest coraz modniejsza