Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Chyba padło na Andalo


lokiec3

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. mam wstępną rezerwację w Andalo i chyba coraz przychylniejszym okiem patrzę na to miejsce. Gdyby ktoś miał jakieś informacje - najlepiej z autopsji to bardzo byłbym wdzięczny za krótki chociaż opis.

Strona ośrodka:

http://www.paganella.net/

Pozdrawiam.

Edytowane przez lokiec3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem i mi się podobało. Przed wyjazdem znajomi na Paganelle mówili "łeeeee, mało tras". Mieli trochę racji bo co prawda po dwóch dniach zjeździłem już wszystkie (co jest wykonalne w parę godzin) ale pamiętam, że bardzo przypadły mi do gustu długie,kręte i szerokie trasy wiodące między pięknymi lasami. Jedna łączyła się w druga co sprawiało, że mimo małej ilości aż tak szybko się nie nudziły. Dobrze wspominam ten wyjazd i może bym już tam nie wrócił na cały tygodniowy pobyt ale na pewno na 2-dniowy wypad. Myślę, że będziesz zadowolony.

P.S. W mojej galerii jest parę zdjęć z Paganelli.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem tydzień w Fai Paganella - (5 km od Andallo) - ten sam ośrodek.

Powiem tak... pomimo że to 'tylko' kilkadziesiąt km tras to 'będzie pan zadowolony'.... ;). Szczególnie z długiej czarnej. A i gastronomia na niezłym poziomie...

Ciekawe czerwone trasy prowadzone zakosami po murowanych scianach oporowych... komus się baaaardzo chciało.

do tego widoczki.... jedne z ciekawszych w zachodnich Dolomitach:

https://picasaweb.google.com/lh/photo/sAxVfM2_NSB8YK3n3NUUxw?feat=directlink

Kilka fotek:

https://picasaweb.google.com/mic487/Paganella2006?authuser=0&feat=directlink

Edytowane przez mig12345
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też udało mi się tam trafić. Ośrodek interesujący, a widoki... jedne z najpiękniejszych we Włoszech. Jeżeli dołożysz trochę kasy do skipassu to możesz kupić karnet Skirama, a wtedy możesz np. na jeden dzień skoczyć do Monte Bondone, no i odwiedzić kultową Madonne di Campiglio.

Możesz poczytać o tym tutaj: http://www.skirama.it/PL/home/

Ceny skipassów (na nowy sezon) na Paganelli znajdziesz tutaj

Moje zdjęcia z wyjazdu oglądniesz tutaj

A tu obejrzysz film

No i koniecznie polecam wieczorny spacje po Trento, które leży u podnóża Paganelli.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomniało mi się, że jak byłem tam w 2008r. trenowała tam akurat reprezentacja USA :D Na czarnej robili sobie próby slalomu i szaleli po okolicznych trasach w gumach spidera. Było to ciekawe urozmaicenie mojego wyjazdu no i dodatkowo potwierdza, że to fajne miejsce do jeżdżenia skoro trenują tam najlepsi ;)

Co do widoków - potwierdzem, wspaniałe !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomniało mi się, że jak byłem tam w 2008r. trenowała tam akurat reprezentacja USA :D Na czarnej robili sobie próby slalomu i szaleli po okolicznych trasach w gumach spidera. Było to ciekawe urozmaicenie mojego wyjazdu no i dodatkowo potwierdza, że to fajne miejsce do jeżdżenia skoro trenują tam najlepsi ;)

Co do widoków - potwierdzem, wspaniałe !

No tak, bo Paganella to ulubione miejsce Bode Millera. Pamiętacie reklamówkę Trentino z Eurosportu? Była nakręcona na Paganelli.

[YOUTUBE]GW1ZiDBNQck[/YOUTUBE]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jeździł.:confused::rolleyes:

I zastanawia się do dzisiaj czy widział właśnie tego Ambro ze skionline.:D:D:D

Gdyby nie zajęta nazwa użytkownika "Bode" pewnie byśmy się znali i razem pojeździli po Paganelli :D

Myślałem, że jak trenował poza kadrą i miał te własne 2 busy gdzie mieszkał i ćwiczył to i miejscowości wybierał inne ? :confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

całkiem fajne miejsce

Byłem w zeszłym roku w połowie stycznia z rodziną. Spalismy w Hotelu Andalo w samym Andalo. Miejsce fajne, do kolejki 50 metrów od drzwi hotelu. Jeśli chodzi o trasy to mimo tego że nie ma ich jakiejś mega ilości spokojnie można poszaleć. Szczególnie polecam czerwone trasy zs szczytu Paganelli biegnące w stronę Fai della paganella. Dla lubiących coś spokojniejszego niebieskie po prawej stronie "górki". W miejscowości jest basen (nie wiem czy dobrze pamietam ale za jakies śmieszne pieniądze o ile nie za okazniem skipass'a). Jedyny mankament to słaby śnieg przy zjeździe do miasteczka. Ostatnie 400-500 metrów to istna masakra - sztuczny, rozjeżdżony, mokry i ciężki a jest tam przy dole dość wąsko więc o wypadek nietrudno (szczegónie w miejscu gdzie schodzą sie dwie czerwone i jedna niebieska trasa codziennie cos się "działo:confused:"). Ale trzeba przyznac że mimo połowy stycznia było ciepło więc pewnie stąd taka sytuacji. Generalnie polecam !:)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też byłem dwa razy w Andalo. Mała spokojna miejscowość ale jest gdzie pojeździć. W zasięgu samochodowym jest i Madonna i na upartego Passo Tonale - tam nawet na lodowcu udało mi się żebra połamać :-)

Faktycznie, jest to oficjalna baza treningowa US Ski Team.

Radzę uważać natomiast na skrajach sezonu. Jednego razu byliśmy pod koniec kwietnia i jak słonko przygrzało to kolega sobie skasował narty na kamieniach, których jak się później okazało było całe mnóstwo pod małą już warstwą śniegu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Hejo, my meldujemy się w Andalo 28.01, jak co to zapodam meteo info:) Kupujemy skipass 5+1 (na Madonne) Jedziemy pierwszy raz do Włoch więc może jakieś info co zabrać?

W biurze zalecają brać czajnik i grzejnik gdyż podobno w apartamentach jest zimniej niż w Austrii a czajników włosi nie używają? :)

Jakie wybieracie ubezpieczenia na narty?

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ubezpieczenia to nigdy w BRE Ubezpieczenia, np. przez mBank. Chętnie ubezpieczaja, mają niskie ceny, wszystko szybko, sprawnie przez internet, ale.... No właśnie, jak się coś stanie, nie bardzo chcą płacić za usługi medyczne. Poza tym w swojej umowie maja taki punkt, "że o zakresie koniecznej pomocy medycznej decyduje lekarz konsultant w kraju na podstawie zgromadzonej dokumentacji medycznej". Znaczy to tyle, ze zawsze mogą odmówić płacenia uznając, że usługa medyczna nie była niezbędna. A ocena lekarza tam na miejscu, mającego kontakt z poszkodowanym, wybór metody diagnostyki czy leczenia, nie liczy się! Kuriozum, brak logiki? Tak, ale w umowa jest umową a my często podpisujemy ją nie wnikajac w szczegóły. Ja to juz mam za sobą. W BRE lekarz konsultant zza biurka- jeśli taki jest, o wszystkim decyduje. Swój przypadek opisałem już na forum skionline. Przestrzegam więc! A co z Włochami, co zabrać? Tak na dobrą sprawę możesz nic nie zabierać, wszystko mozna kupić na miejscu w cenach podobnych do naszych,(są trochę wyzsze, ale nie drastycznie). Weż krem z filtrem! A jak jedziesz z rodziną mozesz wziąć termos- tam w barze 4 herbaty to od 8 do 10 euro. Miłego pobytu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,dowiedz sie dokładnie w biurze w jakim apartamencie będziecie mieszkać, czy w cenie jest pościel,ręczniki,jeśli chodzi o czajnik to mi się jeszcze nie zdażyło żeby nie było , daj se siana z grzejnikiem,chyba że macie za dużo miejsca w aucie.ubezpiczenie wykup u ubezpieczyciela który jest wiarygodny np pzu za 55zł mamy koszty leczenia do 30.000 euro,NNW 4 tys euro,OC 20.000 tys euro,ratownictwo w górach 5tys euro.bagaż500 euro,dodatkowo wyrób sobie kartę europejską NFZ w Twoim regionie na czas wyjazdu za free,może się przydać :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybkie odpowiedzi :)

Bumer, właśnie kiedyś czytałem twoje posty i dało mi to do myślenia z ubezpieczeniem, dlatego pytam :) Kartę NFZ zawsze wyrabiam, a to pzu jest całkiem ciekawe za55zł?

Jedziemy z biura Dolomity Tour i tam właśnie sugerują czajnik i grzejnik :) Proponują tez ubezpieczenie w AXA cena ubezpieczenia Kontynenty czyli pakietu narciarskiego KL + NNW + AS + OC + SS na okres 10 dni ( 7 dni

pobytu na nartach) wynosi 17 Euro, jakieś przykre doświadczenia z tym ubezpieczeniem?

Acha, czy na Paganelli do skipasa potrzebne jest zdjęcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybkie odpowiedzi :)

Bumer, właśnie kiedyś czytałem twoje posty i dało mi to do myślenia z ubezpieczeniem, dlatego pytam :) Kartę NFZ zawsze wyrabiam, a to pzu jest całkiem ciekawe za55zł?

Jedziemy z biura Dolomity Tour i tam właśnie sugerują czajnik i grzejnik :) Proponują tez ubezpieczenie w AXA cena ubezpieczenia Kontynenty czyli pakietu narciarskiego KL + NNW + AS + OC + SS na okres 10 dni ( 7 dni

pobytu na nartach) wynosi 17 Euro, jakieś przykre doświadczenia z tym ubezpieczeniem?

Acha, czy na Paganelli do skipasa potrzebne jest zdjęcie?

Nie jest potrzebne. Przynajmniej 4 lata temu nie było. Gdyby im sie odmieniło to wystarcza to z dowodu osob. lub zrobią kamerką na kasie.

Zwróćcie uwage na kwoty OC w ubezpieczenich narciaskich. W wiekszoci pop[ularnych ubezpieczeń kwoty te są dramatycznie niskie. Roszczenia cywilne mogą duuuuuuuzo kosztować..

--

Pozdrawiam

Michał

Edytowane przez mig12345
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mario p jedziesz ze sprawdzonym biurem,ubezpiczenie jest ok ,zdjęcie nie potrzebne,w razie wątpliwości skontaktuj się z biurem :wink:

sprawdzone biuro tu nie ma nic do rzeczy. Zostawi klienta z jego problemem prawnym tak samo bez skrupułow (przeciez obsługa p[rawna nie lezy w jego obowiazkach) jak niesolidne. A 20 000E to może wystarczy (z bidą ) ma niejscowego adwokata w byle powazniejszej sprawie ....

--

Pozdrawiam

Michał

Edytowane przez mig12345
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AXA to sprawdzona oferta tak jak pisałem wcześniej z wyrobioną kartą EKUS nie ma najmniejszych problemów,z tym konkretnym biurem podróży akurat mamy styczność od kilku ładnych lat i niestety w tym czasie zdażyły się wypadki,jeden na tyle poważny że pan Artur z tegoż biura podróży osobiści zangażował się w pomoc przyjeżdżając do Włoch,tak więc ja polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AXA to sprawdzona oferta tak jak pisałem wcześniej z wyrobioną kartą EKUS nie ma najmniejszych problemów,z tym konkretnym biurem podróży akurat mamy styczność od kilku ładnych lat i niestety w tym czasie zdażyły się wypadki,jeden na tyle poważny że pan Artur z tegoż biura podróży osobiści zangażował się w pomoc przyjeżdżając do Włoch,tak więc ja polecam

Ja o kozie, Ty o wozie... ;)

wiesz co to jest OC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...