Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Jaka będzie zima?


Rekomendowane odpowiedzi

Pogoda na sezon 2011/12 przypomina mi tę z sezonu 2006/07.....

9-go XII 2006 sadziłem na działce truskawki, temp. z nocy były dodatnie, w połudn. +12 stC,.... w połowie grudnia nie chodziły jeszcze żadne wyciągi, a i w Alpach kiepsko było ze śniegiem....

Tak było, w Białce z trudem udało się odpalić na święta i to dopiero na 2 dzień świąt tylko Banię

Końcem stycznia sypnęło śniegiem i zaczął się prawdziwy sezon na nartowanie.....

Śnieg spadł dokładnie z 23 na 24 stycznia, a mnie przejechał samochód i pogrzebał plany narciarskie

W połowie marca przyszły już wiosenno-letnie temperatury i sezon zakończył się szybciutko......

Oby tej zimy tak nie było czego sobie i Wam życzę..

Pozdrawiam.....

18 marca na forum pisałem

Co odpisał JC to przeczytajcie i nie chce mi się tego teraz szukać na forum, ale jak myślicie jaka się pogoda Jackowi zrobiła?... no jaka....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętacie ten obrazek z wartościami temperatury z 28.11.2011r.

Czy pamiętacie taki obrazek z prognoz w TVN oczywiście tych długoterminowych. Wystarczy cofnąć się do 28.11.2011r tam jest prognoza temp. na grudzień z TVN z dnia 28.11.2011r i porównajcie sobie je z dzisiejszą prognozą na dzień jutrzejszy wtedy prognozowali aż do 13 stopni dziś już tylko do 4-5 więc to najlepszy dowód że nikt ale to nikt z naszych meteorologów nie potrafi powiedzieć jaka będzie pogoda za tydzień ani temperatur ani innych zjawisk. Tak więc się nie martwię na zapas zima na pewno przyjdzie i to jeszcze przed świętami, może nie będzie sroga ale będzie. Nie słuchajcie prognoz na dłużej niż do 72 godzin a nasi meteorolodzy to znają pogodę max do 24 godzin do przodu a reszta to przypuszczenia jak sytuacja jest spokojna to dają radę natomiast jak jest spora dynamika to mówią takie ogólnik w stylu będzie padało z przejaśnieniami, wiatr dość silny w porywach do i tu różnie do ... i pada klika wielkości taka pogodę przewidzieć może prawie każdy. Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Mam nadzieję ,że w grudniu przynajmniej raz pojeżdżę w Beskidzie śląskim. Na razie pada deszcz co jest bardzo dobre i oby było go jak najwięcej. Po 15.12 chyba będzie kilka dni mroźnych co pozwolić ruszyć ostro z naśnieżaniem.

A gdzie pada?Owszem,tu chwilami mżawka była,ale na tym koniec... Wczoraj,jak wracałem z Bukowiny Tatrzańskiej,przed Wadowicami była mocna ulewa,ale już dalej nic... Dziś wiatr i powyżej +10st. Jeżeli coś się ma poprawić,to chyba przez co najmniej tydzień musiałoby intensywnie padać non stop! :rolleyes:: Jak na razie ten sezon nie zapowiada się ciekawie... :sorrow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i oprócz wody z mrozem przydałyby się też chęci w szczyrku do naśnieżania. Wydaje mi się że to kiedy szczyrk zacznie naśnieżanie pokaże na ile poważnie będą tam traktować temat zarządcy. Piszę o tym bo spotkałem się z tak sprzecznymi opiniami na temat tego Richtera że już sam nie wiem. ale bez OT.

Zimo - PRZYBĄDŹ!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wieczorem w Krakowie trochę popadał deszcz, a teraz jest -1 stopnień. Więc może powoli, powoli ta zima przyjdzie.

BTW. Właśnie wróciłem z kanjpy gdzie gadałem z 3 kanaryjczykami i oni też czekają na śnieg bo 2 z nich nigdy wcześniej śniegu nie widziało :) Nie jesteśmy więc sami w czekaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, koniec żartów: gdzie ta zima :mad::

Człowiek się rozjeździł i nabrał ochotę na więcej, a nie ma za bardzo gdzie :frown::

Z tego co pokazują w Istebnej nocami do końca tygodnia powinien padać śnieg, niestety z deszczem.

Jak coś się nie zmieni to będzie kiepsko tej zimy :sorrow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja stojąc dzisiaj na przystanku miałem złudzenie (albo i nie) że widzę pierwsze płatki śniegu :biggrin: ale było ich tak mało że równie dobrze to mogły być śmieci z komina, ale człowiek widzi to co chce widzieć więc pozostanę przy swoim "objawieniu"

Nie złudzenie ja tez widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zimy nie będzie, bo... LATO nie chce odejść!!! ;)

Gdyby była pogoda jak w lecie to by było OK :) Najgorsza jest jesień, bo za zimno żeby pojeździć na rowerze, popływać czy posurfować, śniegu jeszcze nie ma i robi się wcześnie ciemno. Jak dla mnie mogło by lato (25-30 stopni) trwać do końca września, potem w październiku "złota polka jesień" (słońce i temp. w okolicach 10-15 stopnii) i od listopada już zima (dużo śniegu i cały czas temp. od -2 do -5 stopni) aż do Marca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny filmik z przygotowań tras w Reiteralm. Armatki, koparki, ciężarówki stały się standardem tej jesieni i to nie tylko w Austrii. W Val Thorens na kamerkach widziałem całkiem nie dawno ciężarówki ze śniegiem na wys. 2700 m

[video=youtube;tIGYqVma1oU]http://www.youtube.com/watch?v=tIGYqVma1oU&feature=player_embedded

Edytowane przez fanatyk
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby była pogoda jak w lecie to by było OK :) Najgorsza jest jesień, bo za zimno żeby pojeździć na rowerze, popływać czy posurfować, śniegu jeszcze nie ma i robi się wcześnie ciemno. Jak dla mnie mogło by lato (25-30 stopni) trwać do końca września, potem w październiku "złota polka jesień" (słońce i temp. w okolicach 10-15 stopnii) i od listopada już zima (dużo śniegu i cały czas temp. od -2 do -5 stopni) aż do Marca.

Sorry za OT...

ale Niby dlaczego za zimno na rower? Przecież to tak samo sport jak narty a na Nartach jest jeszcze zimniej :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idzie zima z mrozem . Jeszcze tylko parę ciepłych dni i prawdziwa zima przynajmniej tydzień, w tym w nadchodzące Święta.Konkretne opady śniegu 23-26.12 . Opady w prognozy długoterminowej (model GFS).W Wiśle w znanym O.N. zapewniali mnie ,że chcą ruszyć 24.12 w Wigilię. czekają na prognozy z kilkoma mroźniejszymi nocami bo wody dalej mało i wtedy będą naśnieżać. Czyli pojeżdżę jeszcze w tym roku:smile:http://www.weatheronline.co.uk/weather/maps/city?PLZ=_____&PLZN=_____&LANG=en&CEL=C&SI=mph&CONT=euro&LAND=PL&REGION=0001&WMO=12625&LEVEL=52&R=0&NOREGION=1

http://www.weatheronline.co.uk/weather/maps/city?PLZ=_____&PLZN=_____&LANG=en&CEL=C&SI=mph&CONT=euro&LAND=PL&REGION=0001&WMO=x5348&LEVEL=52&R=0&NOREGION=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.twojapogoda.pl/wiadomosci/106241,prognoza-sezonowa

Jeśli to się sprawdzi to chyba się zapłaczę.....:sorrow:

No to jestem spokojny o zimę! Pogoda jest zawsze odwrotna do tego, co jest prognozowane w tym serwisie. Tak było w ubiegłym sezonie i tak było tej jesieni!

Nasze prognozy: Szczyrk i Zakopane

I jeszcze jedno źródło na 14 dni - Szczyrk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...