Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Jaka będzie zima?


Rekomendowane odpowiedzi

Przy tym poziomie wód może być rzeczywiście problem z naśnieżaniem. Nie wiem jak to jest w regionach gdzie są stoki ale w części Polski doszło to poziomu suszy hydrologicznej. To już dość krytyczne stadium.

Ilość opadów w woj.śląskim jest katastrofalnie niska a wody w rzekach i zbiornikach poniżej minimum historycznego. Za listopad opady np. w Bielsku- Białej czy Katowicach wyniosły zero co w tych miastach, gdzie np. w Bielsku -Białej suma średnia rocznych opadów przekracza 900mm ( w tym roku spadło trochę ponad 600mm!) jest niespotykane od bardzo dawna.Tylko w tym roku popadało mocno w lipcu a sucho też było u nas w lutym, kwietniu i w czerwcu. Mnie w Polsce interesują tylko wypady na narty do O.N.w Beskidzie śląskim (Wisła,Ustroń, Brenna) bo nie mam samochodu.Czy w grudniu ,któryś z nich otworzą ? Po 8.12 mają być mroźniejsze noce,ale skoro taka susza to nie wiem jak z naśnieżaniem .Może trzeba będzie poczekać do Nowego roku. Kiedyś w końcu musi popadać a w styczniu temperatura powinna być w normie, czyli w górach lekki mróz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest tez dobry portal.Nie wiem czy już ktoś go podawał.

Wystarczy wpisać nazwę miejscowości , kurortu , szczytu itp .

http://www.yr.no/sted/%c3%98sterrike/Steiermark/Planai~2768723/langtidsvarsel.html ( tu akurat pogoda na Planai w Schladming )

Znam ten portal. Opady im się sprawdzają, ale to chyba w tym okresie wszystkim. Temperaturę w tym dłuższym okresie mocno ostatnio zaniżali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest tez dobry portal.Nie wiem czy już ktoś go podawał.

Wystarczy wpisać nazwę miejscowości , kurortu , szczytu itp .

http://www.yr.no/sted/%c3%98sterrike/Steiermark/Planai~2768723/langtidsvarsel.html ( tu akurat pogoda na Planai w Schladming )

Każda z aktualizacji daję mniejsze opady.

Pewnie w ostatecznosc skonczy się lipnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

portal pogodowy

Portal dobry i prognozy dokładne np. podana wielkość opadów. Alpy na razie średnio mnie interesują .W styczniu ,jak tam będę będzie zima jak z bajki! Prognoza dla Wisły http://www.yr.no/sted/Polen/Schlesien/Wis%C5%82a~3081874/langtidsvarsel.html Spore opady po długiej suszy. To dobrze. W połowie miesiąca powinno przymrozić na kilka dni i będziemy szusować po beskidzkich stokach jeszcze przed Świętami:smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Portal dobry i prognozy dokładne np. podana wielkość opadów. Alpy na razie średnio mnie interesują .W styczniu ,jak tam będę będzie zima jak z bajki! Prognoza dla Wisły http://www.yr.no/sted/Polen/Schlesien/Wis%C5%82a~3081874/langtidsvarsel.html Spore opady po długiej suszy. To dobrze. W połowie miesiąca powinno przymrozić na kilka dni i będziemy szusować po beskidzkich stokach jeszcze przed Świętami:smile:

Jak tak dalej pójdzie to w styczniu tez moze byc nieciekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meteogroup najbardziej wiarygodny . Prawie pokrywa się z tym http://www.weatheronline.co.uk/weather/maps/city?PLZ=_____&PLZN=_____&LANG=en&CEL=C&SI=mph&CONT=euro&LAND=PL&REGION=0001&WMO=12625&LEVEL=52&R=0&NOREGION=1 Przyszły weekend na Podhalu i w Tatrach szykuje się prawdziwie narciarsko. Na stoki w Wiśle i Szczyrku od 15 grudnia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogoda na sezon 2011/12

Pogoda na sezon 2011/12 przypomina mi tę z sezonu 2006/07.....

9-go XII 2006 sadziłem na działce truskawki, temp. z nocy były dodatnie, w połudn. +12 stC,.... w połowie grudnia nie chodziły jeszcze żadne wyciągi, a i w Alpach kiepsko było ze śniegiem....

w Połowie stycznia na stokach Podhala, rejonie Krynicy itp leżało błoto pośniegowe, a w południe temp. sięgała +10 st.C...

Na Jaworzynie i na Podkarpaciu stały wszystkie wyciągi, a prognozy nie zwiastowały śniegu...

Końcem stycznia sypnęło śniegiem i zaczął się prawdziwy sezon na nartowanie..... W połowie marca przyszły już wiosenno-letnie temperatury i sezon zakończył się szybciutko......

Oby tej zimy tak nie było czego sobie i Wam życzę..

Pozdrawiam.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecną suszę obserwuje z niepokoję. Najdziwniejsze w tym,że w pasie zachodnim i północnym polski mimo bardzo suchego listopada suszy nie ma a nawet np. w Szczecinie suma opadów od początku roku już przekroczyła średnią sumę z całego roku. Największa susza jest w województwach: opolskim, śląskim,małopolskim,świętokrzyskim,lubelskim. Niewiele lepiej w podkarpackim. W zeszłym roku w tych rejonach było rekordowo mokro. Co dalej. Bardzo rzadko po skrajnie suchej jesieni następowała równie sucha zima. Uważam ,że zima będzie ciepła i mokra z opadami zdecydowanie powyżej normy. Cały styczeń i pierwsza dekada lutego powinno być sporo śniegu,lekki mróz i dobre warunki narciarski. Mam nadzieję ,że w grudniu przynajmniej raz pojeżdżę w Beskidzie śląskim. Na razie pada deszcz co jest bardzo dobre i oby było go jak najwięcej. Po 15.12 chyba będzie kilka dni mroźnych co pozwolić ruszyć ostro z naśnieżaniem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecną suszę obserwuje z niepokoję. Najdziwniejsze w tym,że w pasie zachodnim i północnym polski mimo bardzo suchego listopada suszy nie ma a nawet np. w Szczecinie suma opadów od początku roku już przekroczyła średnią sumę z całego roku. Największa susza jest w województwach: opolskim, śląskim,małopolskim,świętokrzyskim,lubelskim. Niewiele lepiej w podkarpackim. W zeszłym roku w tych rejonach było rekordowo mokro. Co dalej. Bardzo rzadko po skrajnie suchej jesieni następowała równie sucha zima. Uważam ,że zima będzie ciepła i mokra z opadami zdecydowanie powyżej normy. Cały styczeń i pierwsza dekada lutego powinno być sporo śniegu,lekki mróz i dobre warunki narciarski. Mam nadzieję ,że w grudniu przynajmniej raz pojeżdżę w Beskidzie śląskim. Na razie pada deszcz co jest bardzo dobre i oby było go jak najwięcej. Po 15.12 chyba będzie kilka dni mroźnych co pozwolić ruszyć ostro z naśnieżaniem.

Czytam od dłuższego czasu "Twoje" prognozy i przyznam, że masz nosa:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecną suszę obserwuje z niepokoję. Najdziwniejsze w tym,że w pasie zachodnim i północnym polski mimo bardzo suchego listopada suszy nie ma a nawet np. w Szczecinie suma opadów od początku roku już przekroczyła średnią sumę z całego roku. Największa susza jest w województwach: opolskim, śląskim,małopolskim,świętokrzyskim,lubelskim. Niewiele lepiej w podkarpackim. W zeszłym roku w tych rejonach było rekordowo mokro. Co dalej. Bardzo rzadko po skrajnie suchej jesieni następowała równie sucha zima. Uważam ,że zima będzie ciepła i mokra z opadami zdecydowanie powyżej normy. Cały styczeń i pierwsza dekada lutego powinno być sporo śniegu,lekki mróz i dobre warunki narciarski. Mam nadzieję ,że w grudniu przynajmniej raz pojeżdżę w Beskidzie śląskim. Na razie pada deszcz co jest bardzo dobre i oby było go jak najwięcej. Po 15.12 chyba będzie kilka dni mroźnych co pozwolić ruszyć ostro z naśnieżaniem.

Ciepła i deszczowa zima bardzo dobrze rokuje dla wyżej położonych ośrodków narciarskich. Jeżeli twoje prognozy się sprawdzą wreszcie będziemy moli pośmigać na Goryczkowej. Do tego świetne warunki będą na Pilsku, Rochaczach, Łomnicy oraz Chopoku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...