Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Jaka będzie zima?


Rekomendowane odpowiedzi

Zdrada

Uwaga !!! Oświadczam ,że nie z własnej woli ale przymuszony i przyparty do muru już w krótce chociaż jedno wiarygodne źródło pogody podam do publicznej wiadomości ,muszę tylko się z tym przespać .Niedowiarkom i wyszydzaccom opadnie szczęka jak pogoda się im sprawdzi .Póki co Pozdrawiam Serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga !!! Oświadczam ,że nie z własnej woli ale przymuszony i przyparty do muru już w krótce chociaż jedno wiarygodne źródło pogody podam do publicznej wiadomości ,muszę tylko się z tym przespać .Niedowiarkom i wyszydzaccom opadnie szczęka jak pogoda się im sprawdzi .Póki co Pozdrawiam Serdecznie.

jorguś Ty tak na poważnie czy se jaja robisz ?:)

Ps

a co do zimy to moja prognoza jest taka :

zacznie się końcem listopada a skończy początkiem kwietnia, będzie śnieżna i mroźna

źródła nie podam;) ,ale chyba każdy narciarz będzie trzymał kciuki żeby się sprawdziła:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jorguś Ty tak na poważnie czy se jaja robisz ?:)

Ps

a co do zimy to moja prognoza jest taka :

zacznie się końcem listopada a skończy początkiem kwietnia, będzie śnieżna i mroźna

źródła nie podam;) ,ale chyba każdy narciarz będzie trzymał kciuki żeby się sprawdziła:D

Nie musisz podawać, bo My wtajemniczeniu, też z tego źródła korzystamy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jorguś Ty tak na poważnie czy se jaja robisz ?:)

Ps

a co do zimy to moja prognoza jest taka :

zacznie się końcem listopada a skończy początkiem kwietnia, będzie śnieżna i mroźna

źródła nie podam;) ,ale chyba każdy narciarz będzie trzymał kciuki żeby się sprawdziła:D

A co pożartować nie wolno ,z tajemnicami wojskowymi to mam tyle wspólnego ile z zeszłorocznym śniegiem.Ale teraz serio dam Wam fajne namiary na stronkę ,nigdy mnie nie zawiodła od 10 lat.Jak ktoś z niej korzysta to gratuluję. więc wchodzimy na Meteo.pl i jest prognoza graficzna na 48 ,72itd. godziny.Trzeba kliknąć w miejscowość lub wpisać dowolną inną ,dotyczy to całej Europy ,sprawdza się na tydzień naprzód w 100 proc.Najlepszą w/g mnie z kolei pogodę dla Słowacjii i nigdy mnie nie zawiodła to trzeba wejść na służby słowackie i wpisać Shmu.sk jest to idealna prognoza dla Słowacjii ,trzeba też wpisać miejscowość ,która nas interesuje,polecam i nie martwić się ,w końcu nie mieszkamy w Malmo,śniegu u nas nie zbraknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meteo.pl działała jeszcze ok rok temu. Rzeczywiscie było tak, że codziennie przez kilka lat co do godziny się zgadzało - pisali że o 15 będzie padać w Wwie i jak o 15 wygladałam przez okno to faktycznie zaczynało padać. To było niesamowite. Prognoza na 3 dni sprawdzała się idealnie...

Niestety odkąd zmienili wzory obliczeń to się posypało wszystko i teraz albo się zgadza albo nie.

Czyli jak w każdej innej prognozie jak dla mnie.:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje prognozy,o dziwo,też przestały się sprawdzać...

Kiedy przychodził piątek,najpóźniej godz. 16.00,zbierały się ciemne chmury i zaczynało lać.Taka pogoda utrzymywała się zazwyczaj do niedzielnego późnego popołudnia.Już w poniedziałek wychodziło słoneczko i robiło się ciepło.I tak w kółko aż do połowy sierpnia i... nagle sprawdzalność prognozy siadła! ;):D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zima w Polsce w mojej opinii będzie słaba dla narciarzy, bo zawsze jest słabo. Choćby nie wiadomo co, Alp u nas nie ma i w najbliższym czasie nie będzie. Najfajniejsze, jak dla mnie miejsca w Polsce, tj. Kasprowy i Skrzyczne, nie mają i pewnie jeszcze długo nie będą miały naśnieżania, więc sezon i tak da się utrzymać pewnie najdłużej do końca marca, oby trochę dłużej.

Z pewnym przymrużeniem oka, to można też powiedzieć, że to jest trochę tak, że jak zwykle biednemu wiatr w oczy wiej. Podczas kiedy w USA są takie śnieżyce, że ich tam chce zasypać, to pewnie w "biednej" Europie śniegu w tym roku będzie mało. Już tam amerykańskie satelity nad tym popracują.

Co do prognozy pogody, to zgadzam się w pełni, że METEO.PL zeszło trochę na psy, ale nadal jest chyba najdokładniejszą porognozą nie zweryfikowaną przez meteorologa. Więc też nie ma co oczekiwać, że komputer już sam wszystko wymyśli. Jeżeli chodzi o prognozę pogody dla Austrii, Włoch itp. do wszystkim posiadaczom komórek z Androidem, polecam bezpłatne iSki. Jest prognoza na 10 dni (nie wiem czy się sprawdza, bo dopiero co zainstalowałem), są maki stoków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest prognoza na 10 dni (nie wiem czy się sprawdza, bo dopiero co zainstalowałem), są maki stoków.

Nie sprawdza się.

I zresztą nie można mieć co do tego pretensji, bo jak sama nazwa wskazuje to nie jest pogoda na 10 dni, tylko prognoza pogody.

Kilkanaście dni temu to obserwowałem dla TH, na 6 dni do przodu przewidywany opad śniegu był 60 cm, a potem co dzień była korekta o 10 cm w dół, finalnie śnieg spadł, ale w ilości parunastu cm i na dzień dzisiejszy po tym opadzie praktycznie śladu nie ma:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....Zdaniem prof. Mirosława Miętusa, kierownika Katedry Meteorologii i Klimatologii Instytutu Geografii Uniwersytetu Gdańskiego ostatnie dwie zimy były klasyfikowane jako chłodne. A ponieważ nigdy w Polsce nie mieliśmy z rzędu trzech chłodnych zim, ta sroga być nie powinna. Obserwujemy wzrost aktywności Słońca, co także uprawdopodobnia tezę, że ta zima będzie cieplejsza niż ostatnie, twierdzi utytułowany synoptyk.

Całość---> http://wiadomosci.onet.pl/kraj/zima-coraz-blizej-aura-znow-zaskoczy-wladze,1,4898031,wiadomosc.html

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na obecną ilość śniegu i ilosć tras czynnych na lodowcach , to wydaje mi się że w tamtym roku w tym okresie było zdecydowanie lepiej.

Ludzi na zblizając sie długi weekend bedzie na czynnych lodowcach bardzo duzo.Cudów nie ma się co spodziewać.

A i podobno do wilgilii nie ma się co spodziewać jakiegoś wieszego ataku zimy.

Pożyjemy zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak było rok temu na weekend 11 listopadowy w Kaprun.

O niebo lepiej to wyglada w porównaniu z stanem obecnym.

Widziałem dzisiaj ogłoszenie organizatora wyjazdów narciarskich chyba Prisport czy jakoś tak ,który przekłada zaplanowane wyjazdy narciarskie w połowie listopada na dalszy termin z powodu niezbyt dobrych warunków śnieżnych na lodowcach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem dzisiaj ogłoszenie organizatora wyjazdów narciarskich chyba Prisport czy jakoś tak ,który przekłada zaplanowane wyjazdy narciarskie w połowie listopada na dalszy termin z powodu niezbyt dobrych warunków śnieżnych na lodowcach.

:eek: :eek: :eek:

Nie straszcie :( ale może przed końcem listopada jednak coś na lodowcach dosypie :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana pogody, będzie coraz chłodniej

Już niedługo temperatury zdecydowanie spadną, a mieszkańcy Polski muszą przygotowani na to, że maksymalna temperatura wyniesie jedynie 5 stopni Celsjusza. Taka zmiana pogody oznacza nadejście zimy, która najprawdopodobniej utrzyma się dłużej - informuje TVN24.

http://wiadomosci.onet.pl/raporty/pogoda-w-polsce/zmiana-pogody-bedzie-coraz-chlodniej,1,4900140,wiadomosc.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana pogody, będzie coraz chłodniej

Już niedługo temperatury zdecydowanie spadną, a mieszkańcy Polski muszą przygotowani na to, że maksymalna temperatura wyniesie jedynie 5 stopni Celsjusza. Taka zmiana pogody oznacza nadejście zimy, która najprawdopodobniej utrzyma się dłużej - informuje TVN24.

http://wiadomosci.onet.pl/raporty/pogoda-w-polsce/zmiana-pogody-bedzie-coraz-chlodniej,1,4900140,wiadomosc.html

Nareszcie... !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana pogody, będzie coraz chłodniej

Już niedługo temperatury zdecydowanie spadną, a mieszkańcy Polski muszą przygotowani na to, że maksymalna temperatura wyniesie jedynie 5 stopni Celsjusza. Taka zmiana pogody oznacza nadejście zimy, która najprawdopodobniej utrzyma się dłużej - informuje TVN24.

http://wiadomosci.onet.pl/raporty/pogoda-w-polsce/zmiana-pogody-bedzie-coraz-chlodniej,1,4900140,wiadomosc.html

Cudowne wiadomości :D

Wśród znajomych, nie jeżdżących na nartach, już mam przechlapane za gadanie o śniegu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pare dni temu czytalem w szweckiej gazecie o przygotowaniach SJ-"szweckie koleje" do tegorocznej zimy . W tamtym roku zostali zaskoczeni niesamowicie. Obawiaja sie wiekszego ataku zimy niz zeszloroczny :D. Sadze ze jezeli maja jakies podstawy do obaw to napewno dostep do dobrych prognoz rowniez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...