Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 2011/2012


marboru

Rekomendowane odpowiedzi

Zawoja 7 styczniaDzisiaj odwiedziliśmy Zawoję. O 9 byliśmy pod stokiem i o dziwo parking już prawie w połowie zajęty. O 9.15 pierwszy wyjazd kanapą. Temp. -2 stopnie i stok z perspektywy wyciągu wydaje się być przygotowany bardzo dobrze. Niestety już pierwszy zjazd ujawnił, że nocny kilkucentymetrowy opad śniegu nie został wyratrakowany co byłoby nawet bardzo przyjemne, ale w niektórych miejscach tego świeżego śniegu było do 15 cm co dla mnie na nartach slalomowych nie było przyjemne i bezpieczne. Narciarzy przybywało i stok bardzo szybko się zużywał, powstawały mocno hamujące zwały śniegu i muldy. W niektórych miejscach powyłaziły grudki zmrożonej ziemi. Kolejki do wyciągu nie było, wjazdy na bieżąco.Mosorny

070120121738.jpg

070120121740.jpg

070120121744.jpg

070120121748.jpg

O 11. 30 podjęliśmy jedynie słuszną decyzję o zmianie stoku. Karnety udało się za połowę ceny odsprzedać zadowolonym deskarzom.Pojechaliśmy na ośle łączki czyli wyciągi Wojtek

070120121753.jpg

i Baca (tutaj nasz kochany Skionline nie przyjmuje pliku jpg, nie wiem dlaczego)Na obu traskach zjechaliśmy po 4 razy. Warunki nie lepsze jak na Mosornym, ale inne - bardziej miękko i sporo mniej narciarzy.Po nartach zjedliśmy grillowane oscypki z dżemem żurawinowym i do domu.W sumie wyjazd bardzo udany.Jutro chyba SON, chociaż mam duże obawy i czekam z niecierpliwością na inne relacje z dzisiejszego dnia.

070120121738.jpg.dd57c08ff9a661483ed52a2fd7408856.jpg

070120121740.jpg.004b49df9e9e2f2ad13bb5fd98572ef2.jpg

070120121744.jpg.ae71c4aec53d217b11cf325c00c714fb.jpg

070120121748.jpg.a0cd9f3a00ed42a957e06748bd5f0e54.jpg

070120121753.jpg.4c613ddecb3aafb031032ed53766a6c4.jpg

Edytowane przez andy-w
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też zdecydowałem,wygląda na to Janku że widzimy się we wtorek w szczyrku :wink:

No to chyba się zobaczymy,ale w poniedziałek wieczorem jeszcze sprawdzę warunki i przedzwonię do SON-u. Jak pisałem jadę tam pierwszy raz .Jestem łatwy do rozpoznania. Dziwnie jeżdżący facet w sile wieku ze sporym czerwonym plecakiem to ja. Pozdrawiam:smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My właśnie wróciliśmy z Zagronia, powiem wam moi drodzy że było całkiem przyjemnie. Z rana do około 11 pełen luzik warunki powiedzmy na -4 ale spoko, do 13 zrobił się lekki ścisk, tak stania do 10 min, a po 13 już luz prawie pełny :D a po 14 to już podjazd pod same bramki.

Co do warunków to powiem tak o dziwo wraz z upływem czasu robiło się coraz lepiej, z rana lekki lód gdzieniegdzie ale ratrak pracował w nocy :D i doprowadził trasę do porządku, przetarć prawie brak na głównej trasie nie znalazłem ni jednego tak jak i kamieni, także mogę polecić z czystym sumieniem.

Foty wrzucę trochę później (impreza u teściowej ) :cheerful:

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwiedziłem dzisiaj SON w godzinach 8-13. Warunki na stoku jak na naszą zimę przyzwoite, w newralgicznych miejscach lekkie połacie lodu i troszke kamieni wiec dość pozytywnie. Jeżdziłem głownie "2" i "7" do suchego. Gdzie na "2" warunki są fajne na górze lekkie połacie lodu, a potem już sam śnieg. Na 7 ciągle pracował armatki które lekko utrudniały jazdę ale warunki były dobre brak kamieni lecz czasami się znalazły jakieś połacie lodu. Na ostatniej ściance "7" nie ciekawie kamienie, lekko brązowo - przetarcia. Wracałem 7 do soliska i tutaj już nie fajnie lekko brązowo i kulki lodu stworzone przez armatki i wyjezdzone przez narciarzy - dość nieprzyjemne. Dużym plusem była w miare mała ilość ludzi - stanie w kolejce maximum 3-5min :) Przy okazji sprawdziłem jak tam wygląda w lesie - na wysokości hali skrzyczeńskiej jakieś 50-70cm śniegu no ale to jest las :) Pozdrawiam

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wybrałem. We wtorek Szczyrk SON . Ze względu na skomplikowany dojazd na trasie od około 11-tej ,ale będzie to już normalny, roboczy dzień to chyba luzy.Najnowsza prognoza. Od czwartku 12.01 wyraźne ocieplenie na 5 dni. Noce w górach z lekkim mrozem. Od 17.01.ma się znowu ochłodzić , w nocy mroźno. Do końca stycznie nie powinno być źle i w końcu pojeździmy w naszych górkach (Beskid śląski). Ja za dwa tygodnie będę w Alpach . Tam zaczynają mieć problemy z nadmiarem śniegu np.Cervinia 100-300 cm! Panuje tam zmienna pogoda z okresowymi dużymi śnieżycami.

Dziś w Szczyrku...

Głownie dzień spędzony na strasie nr 2 i 4, z Małego Skrzycznego przez Halę do Suchego. Warunki na tym odcinku z Małego Skrzycznego trasa nr 2 warunki bardzo fajne, jedynie miejscami lód ale do przeżycia, na trasie nr 4 już troszkę gorzej bo sporo kamieni pod powierzchnią świeżego śniegu, które w trakcie dnia powychodziły na wierch, i zostawiły swoje ślady na ślizgach :mad::

Przy zjeździę na Czyrną, mimo silnego opadu z ostatnich dwóch dni, wystająca trawa więc nie polecam zostawiać auta na Czyrnej, bo będzie trzeba zjechać po nieprzygotowanej trasie. Na Julianach + Golgota, nieporozumienie, nie ma co jeździć.

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można "urwać" parę złotych z karnetu w SON, http://www.plus.pl/indywidualna/Abonament/AktualniKlienci/Promocje/SMSkiNaStokach/smski_regulamin.pdf, dzisiaj przetestowałem - karnet 48 zł (do 13-tej) kupiłem za 37 zł (minus 23 %). Nie jestem w Plusie, ale mam domu starą komórkę, kupiłem starter za 9 zł (na 30 dni), myślę, że kilka a może więcej razy wyskoczę do skansenu. Dzisiaj byłem pierwszy raz na nartach w tym sezonie. Jeździłem głównie z Hali Skrzyczeńskiej do Soliska, a potem na Julianach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, muszę podjąć decyzję o której jutro wstać :)

Biały Krzyż

Skrzyczne

Zagroń

Biorę 7 letniego syna, drugi sezon jeżdżenia więc na FIS na pewno z nim nie wejdę :)

Co polecacie ?

Nie znam Zagronia i nie wiem jak jeździ twój syn, ale mnie rodzice w tym wieku brali na Juliany albo na Biały Krzyż, więc ja bym poleciła tą miejscówkę, szczególnie, że zwykle tam nie ma problemu z warunkami.

W sumie na Pilsku też otworzyli już te łatwiejsze trasy położone wyżej i tam na pewno będzie dużo śniegu...tylko po moich wczorajszych doświadczeniach nie jestem pewna czy aby na pewno trasy będą przygotowane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czerwona (7) z Hali dość dobra (minus - armatki), niebieska (4) dobra, w dolnej części minus dobra, raz zjechałem z Małego Skrzycznego - dość dobrze, pojechałem też do Czyrnej niebieską (2) - do połowy trasy dobrze, niżej dostatecznie (na szczęście wziąłem dziś "żwirówki" :laughing:), ale można zjechać - opcja dla "oszczędnych" - tańszy parking w Czyrnej (wg. SON). Byłem też na Golgocie i Julianach (ok. godz. 11-tej), ale były już rozjeżdżone, może rano było lepiej ? Powtórka koło czwartku (jak będzie pogoda).

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś czy w tej promocj z plusa z 23% zniżki w Szczyrku można z jednego numeru wysłać np 3 smsy i mieć zniżke dla 3 osób ?http://www.plus.pl/indywidualna/Abonament/AktualniKlienci/Promocje/SMSkiNaStokach/smski_regulamin.pdf

W regulaminie nie widzę nic na ten temat.

PS. W soszowie ładnie sypie ;)

Edytowane przez viruss3000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilsko! :smile:

Gdyby nie choroba... :mad::

Rozłożyło mnie,ale wybrałbym Pilsko!

Pozdrowionka! :smile:

Pilsko mnie korci od zawsze ale to jednak 20% dalej w km niż np. Biały Krzyż co robi mi trasę 2,5 godz, a to już 50% dłużej.

Kiedyś tam się wybiorę, przysięgam :)

Chyba się wybiorę na Biały Krzyż.

Proszę o następujące informacje:

- czy tam się podjeżdża pod sam wyciąg, na jakiś parking, płatny ?

- jakieś lipne info znalazłem to tam są wyciągi po 250m - same orczyki ?

- jaki jest cennik ?

- od której otwarte ?

- jaki jest adres dla auto mapy ?

Edytowane przez kaeres
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o następujące informacje:

- czy tam się podjeżdża pod sam wyciąg, na jakiś parking, płatny ?

- jakieś lipne info znalazłem to tam są wyciągi po 250m - same orczyki ?

- jaki jest cennik ?

- od której otwarte ?

- jaki jest adres dla auto mapy ?

Nie na wszystkie pytania odpowiem, ale:

- podjeżdża się pod sam wyciąg (w zasadzie to nad wyciąg, bo z parkingu zjeżdża się w dół i przy dolnej stacji wyciągu kupuje karnet). Parking 4 tygodnie temu był darmowy.

- rzeczywiście, są tam dwa (czynne) orczyki. Jeden podwójny (pewnie ze 250m) i drugi, trochę krótszy, pojedynczy. Mają oddzielne (!) karnety.

- cen niestety nie pamiętam, ale płaci się za wjazdy, nie ma karnetów czasowych. Przed wejściem na dłuższy, podwójny orczyk (na krótszym nie jeździłem), przez okienko podaje się karnet i pani/pan w kasie skreśla na karnecie wykorzystane zjazdy.

- nie wiem od której jest otwarte.

- w Automapie, w POI wystarczy wpisać Biały Krzyż i nawet wypisuje długości wyciągów. Wystarczy jechać z Wisły do Szczyrku przez Salmopol i nie sposób przegapić.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie może wydać się prozaiczne ale jak to się dzieje że biorąc dla przykładu soszów gdzie górna stacja w porównaniu z dolna to 200m różnicy. A na górze wali co sił śniegiem a na dole w ogóle nie pada. Zauważyłem że tak jest w większości wypadków. Może ktoś mi powiedzieć dlaczego tak się dzieje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja wróciłem po porannych 2h :P - wole puste stoki :-P

Szczyrk... 20cm ... świeżego śniegu... jakiś ratrak może około 6 rano przejechał... ale na 1/2 szerokości...

około 8:45 na 4-ce pojawiły się ratraki... ale po 20 min.... śnieg był znów kopny...

wreszcie piękna zima... = pługi przejechały tylko do góry...

jak wracaliśmy - pas "powrotny" zasypany... :-) jeździ się super :-P tylko hamuje... strasznie (chciałem skręcić pod Czyrna... i przejechałem za skrzyżowanie ;-P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozglądałem się w którym jesteś miejscu (zdjęcie blisko CPN-u :-P) ale miałem zmarzniętą żonę w samochodzie :-P

Info dla ludzi z FIAT-a :-P którzy mają karnety z CRIK-u - nie można oddać karnetów i dostać $... :-/ masakra :-P

aaaa... i przy okazji... człowiek uczy się na błędach... wsadzenie nart do bagażnika będąc przekonanym że były... serwisowane... po zakończeniu sezonu i próba jazdy na nienasmarowanych nartach...

w kopnym, mokrym, klejącym śniegu... masakra...

dziękuję obsłudze baru na "Suche" za udostępnienie świeczki na prowizoryczne smarowanie :-) - coś dało :-P - nie za dużo ale zawsze coś... :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...