Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 2011/2012


marboru

Rekomendowane odpowiedzi

Orczyk to taki "samozadawalacz" :applause:

A Ty prosiłaś z obsługą to co się dziwisz,że facet niemal "wszystkich świętych" wzywał.

Tak poważnie to orczyk założyć w ten (niebezpieczny :wink: ) sposób,to bezpiecznie założyć można samemu kilka metrów po starcie,kiedy masz już jakąś prędkość i jedziesz na nartach.

Samo szarpnięcie przy starcie z tak założonym orczykiem może doprowadzić do upadku,szczególnie mało wprawnego narciarza.

Nie proś więc obsługi tylko działaj sama.:biggrin:

....

Jak zadziałałam sama, to nie byłam w stanie przełożyć orczyk...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krynica - Słotwiny.

Śniegu w pigułę i więcej - dawno już czegoś takiego tam nie widziałem.

Na trasie miękko (sobota) i bardziej miękko (niedziela), obok trasy miód - niezjeżdżony puch 30-60 cm i banan na twarzy.

Ludzi znośnie, choć z powodu ferii ilość w niedzielę wzrosła, kolejka do orczyka na góra 2 minuty stania.

Śniegowo zima zrobiła się rewelacyjna, nic tylko brać kredyty, zwalniać się z pracy i NARTOWAĆ :laughing:.

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój pierwszy wyjazd w tym roku ,a drugi po rekonstrukcji ACL. 8.15 wjazd na parking na Nowej Osadzie. Górny i dolny parking prawie cały pełny. Długa kolejka po kartę do kasy. 8.40 pierwszy wyjazd. Warunki znośne, ale wiatr i pracujące armatki. O dziewiątej kolejka mocno zniechęcająca. Dwie godziny na stoku(głównie w kolejce)= 5 zjazdów. Szaleństwo. Ale może dobrze się stało jak na pierwszy raz w tym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krynica - Słotwiny.Śniegu w pigułę i więcej - dawno już czegoś takiego tam nie widziałem.Na trasie miękko (sobota) i bardziej miękko (niedziela), obok trasy miód - niezjeżdżony puch 30-60 cm i banan na twarzy.Ludzi znośnie, choć z powodu ferii ilość w niedzielę wzrosła, kolejka do orczyka na góra 2 minuty stania.Śniegowo zima zrobiła się rewelacyjna, nic tylko brać kredyty, zwalniać się z pracy i NARTOWAĆ :laughing:.
dokładnie TAK. ja byłem piątek / sobota i wyjeździłem sie jak mops. olanie jaworzyny i tamtejszych kolejek było słusznym posunięciem.[ATTACH=CONFIG]5304[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]5305[/ATTACH]

DSC_0026.jpg

DSC_0028.jpg

DSC_0026.jpg.de1c84be205f7634e82fdf7a9b58b8ec.jpg

DSC_0028.jpg.2c51be121aaad3c45f7d4bac9f6b3c0f.jpg

Edytowane przez mifilim
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie TAK. ja byłem piątek / sobota i wyjeździłem sie jak mops. olanie jaworzyny i tamtejszych kolejek było słusznym posunięciem.

[ATTACH=CONFIG]5304[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]5305[/ATTACH]

PS

sprawa powrotnej drogi samochodem w sobotę to oddzielny temat. krynica - NS godzina. W NS w centrum szklanka i samochody robiące piruety. dalej było OK i tylko 1 godz. opóźnienia.

i tak było warto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagroń niedziela 15.01.2012

Byliśmy o 8:30 na parkingu więc ludzi jeszcze mało.

Bez kolejki do kasy.

Pierwsze zjazdy sztruks.

Jak to po świeżych opadach śnieg wolny ale później się wyrobił.

Wiało i sypało - gogle rulez.

Z dzieciakiem się wyjeździłem na maksa.

Minusy - kolejki.

Kto zna usytuowanie kasy i mostu to niech ma w wyobraźni, że ok 10:00 kolejka do kasy była aż za most (do drogi / parkingu).

Później ta kolejka z kasy przeniosła się na krzesło.

Nic nie poradzimy, że na traskę 800 zjeżdża się kilka tys. ludzi.

Tam zawsze warunki są świetne i się nie dziwię.

Teraz w Beskidach nie ma chyba miejsca gdzie nie można pojeździć.

PS. Droga z powrotem totalna porażka. Jeżeli jest na forum ktoś kto może mieć wpływ na Ustrońskie władze to niech jakoś zadziała.

ŚWIATŁA NA OBWODNICY PRZY CZANTORII MUSZĄ BYĆ INTELIGENTNIE ZMIENIONE NA ŚNIEŻNE WEEKENDY !!!

To one, tylko one powodują korki aż od Malinki i zjazdu z Istebnej !

Edytowane przez kaeres
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazda na stok Pks-em, PkP lub innym środkiem komunikacji publicznej ma swoje plusy. Mam zestawione połączenie do Wisły nowa osada .Za trzy godziny jestem na stoku od wejścia z domu w południowej dzielnicy Ruda śląskiej. Owszem wożę po stoku cały majdan łącznie z butami (traperki) ,ale już się przyzwyczaiłem. Odpada parking i mecząca jazda autem bo w PKS sobie ucinam drzemkę. Trochę dłużej wyjazd narciarski wychodzi ,ale mniej nerwowo i taniej.Do szczyrku na stok dojeżdżam w 3 godz. 40 minut co tez jest do zaakceptowania.Pozdrawiam samochodziarzy:smile:

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagroń niedziela 15.01.2012

PS. Droga z powrotem totalna porażka. Jeżeli jest na forum ktoś kto może mieć wpływ na Ustrońskie władze to niech jakoś zadziała.

ŚWIATŁA NA OBWODNICY PRZY CZANTORII MUSZĄ BYĆ INTELIGENTNIE ZMIENIONE NA ŚNIEŻNE WEEKENDY !!!

To one, tylko one powodują korki aż od Malinki i zjazdu z Istebnej !

Kaeres, władze Ustronia mają to gdzieś, natomiast powiem ci jeszcze, że na czteropasmówce w Nierodzimiu będą kolejne światła. Tak więc droga jeszcze się wydłuży. Ta cała wiślanka zaczyna przypominać paranoję, niedługo przy wyjeździe z każdej stodoły będą światła:angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czantoria

Witam,

Korzystając z wolnego dnia postanowiłem wybrać się na czantorię(bo najbliżej mam ze śląska, a niestety za dużo wolnego nie miałem).

Na stoku byłem po 11.30 niestety warunki na drogach nie pozwoliły na szybszy dojazd. Cały czas mocno sypało i wiślanka biała.

Warunki generalnie ciężkie. Na niebieskiej trasie dużo świeżego puchu i jak się pojawiłem na trasie było już sporo muld. W dolnej części trasy(odcinki przez las) trochę przetarć i minerałów.

Na czerwonej trasie cały czas pracowały lance i armatki. Też sporo muld, przetarcie i kamienie sporadyczne.

Jak by raz ratrak obie trasy przejechał warunki były by wręcz idealne. Szkoda że przy mocnych opadach nie ratrakują stoku w środku dnia.

Ludzi praktycznie brak, jazda płynna.

Pierwszy raz byłem na czantorii i wrażenia mam pozytywne. Fajne kolejka 4 osobowa z sprzęgłem.

Szkoda tylko że tak drogo.

Parking 6pln

Karnety: 2h-50pln, 3h-65pln, 60 punktow(6 zjazdów) - 45.

pozdrawiam

Luce

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PalenicaWprawdzie miałem dziś pojechać na Nową Osadę ale ostatecznie dojechałem do Ustronia i za Czantoriom na światłach odbiłemw lewo na Palenice.O godz.8 zameldowałem się przy kasie i kupiłem karnecik 4 godz za 40 dyszki,fajna cena no i dzieciaczki do 5 lat darmoszka (teoretycznie,obsługa starsze dzieci także wpuszczała za free :smile:) Warunki bardzo przyzwoite ,wyratra- kowane ok.50 cm śniegu,do 10 jeżdziło 15 osób potem 2 razy tyle.Ogólnie byłoby ok,gdyby nie te wolniutkie 2-osobowekrzesełko,sprawdziłem z ciekawości ile zajmuje jazda z dolnej stacji do góry ok kilometra-8 minut(osiem) :frown:: no ale co tamceny wyciągu jak przy wyciągu orczykowym :rolleyes::,może potem wrzucę jakieś zdjęcia

DSC09546.jpg

DSC09547.jpg

DSC09549.jpg

DSC09548.jpg

DSC09546.jpg.f9e1b90efea6c36e9fc215d54dfa7cdd.jpg

DSC09547.jpg.2236bf020293311e42742c90a299b9b1.jpg

DSC09549.jpg.8189ba06da83572e844f934dbc0bb1d3.jpg

DSC09548.jpg.47cc0934935fef3b4a46e55c9a6cc3ce.jpg

Edytowane przez marcinn
  • Like 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie miałem dziś pojechać na Nową Osadę ale ostatecznie dojechałem do Ustronia i za Czantoriom na światłach odbiłem

w lewo na Palenice.O godz.8 zameldowałem się przy kasie i kupiłem karnecik 4 godz za 40 dyszki,fajna cena no i dzieciaczki do

5 lat darmoszka (teoretycznie,obsługa starsze dzieci także wpuszczała za free :smile:) Warunki bardzo przyzwoite ,wyratra-

kowane ok.50 cm śniegu,do 10 jeżdziło 15 osób potem 2 razy tyle.Ogólnie byłoby ok,gdyby nie te wolniutkie 2-osobowe

krzesełko,sprawdziłem z ciekawości ile zajmuje jazda z dolnej stacji do góry ok kilometra-8 minut(osiem) :frown:: no ale co tam

ceny wyciągu jak przy wyciągu orczykowym :rolleyes::,może potem wrzucę jakieś zdjęcia

[ATTACH=CONFIG]5306[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]5307[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]5308[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]5309[/ATTACH]

To jest normalna prędkość wyciągu.

Nadal końcówka zjeżdżając już do wyciągu jest taka stroma ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie miałem dziś pojechać na Nową Osadę ale ostatecznie dojechałem do Ustronia i za Czantoriom na światłach odbiłem

w lewo na Palenice...

Muszę tam się wybrać, kiedyś często tam bywałem chociaż 2 godzinki pośmigać wieczorkiem, ale ostatnio jakoś - nie wiedzieć czemu - omijałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do warunków w SON. Prócz sztucznego nasniezania ktore wcale u nich nie jest wspaniale to poki co malo sie zmienilo. Dla mnie wyznacznikiem poprawy bedzie jesli trasy beda dobrze przygotowane gdyz czesto mają wiele do życzenia szczególnie bryły lodu na długich odcinkach stworzone przez armatki co jest kompletną porażką i nigdzie indziej tego nie spotkałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz,nie wiem,czy w przyszły weekend nie wybiorę się na Kasprowy.Dużo zależy od Wojtusia... :wink: Więc jak coś... :cheerful:

Dla mnie to było ciekawe przedsięwzięcie logistyczne :wink: i gdyby nie ta pogoda,która w sumie cieszy,to zapewne bym dołączył do Was.

Te Koninki za słabo sprawdziłem,może temu,że niby nowa stacja = nowe krzesło. :redface:

No ale ktoś musi przetrzeć szlaki... :wink: :tongue:

A tak szczerze Ci powiem,że jakbyście w okolice B-B przyjechali,to na Pilsko bym Was zabrał.Może pogoda paskudna - zamiecie i mgły - ale zima jest ja z bajki!!!Co najmniej 3 lata takiej nie było. :rolleyes::

Maciek ten weekend odpuszczam wyjazdowo.

Będę testował świętokrzyskie stoki.

W Piątek Bałtów bądź Tumlin, w sobotę lub niedzielę Telegraf - takie są plany...jakby co - to zapraszam w moje strony :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...