Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 2011/2012


marboru

Rekomendowane odpowiedzi

No i Kasprowy zaliczony, na obie strony + na sam dol do Kuznic :)

Pogoda byla marzenie, czyste niebo i nawet niezbyt zimno, poza miejscami w cieniu. Polubilem to mjejsce ;)

Troche rozjezdzone , ale nie bylem od samego rana, wiec pewnie to norma, przetarc brak.

Na koniec zrobilem wielka ryse na slizgu na jedynym kamieniu jaki mozna bylo znalesc dzis w gorach :( Powinienem byl wypiac narty kilka metrow wczesniej.

Dzien mega udany !

Mam jedno pytanko - można pojeździć poza trasą?Choćby zaraz obok trasy?Czy choćby ktoś jeździł i nie był ścigany? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po sladach wynika ze mnostwo ludzi to robi wszedzie gdzie tylko sie da, choc prawie nikogo dzis nie widzialem, wiec i scigania tez nie.

W kazdym razie sniegu jest pod dostatkiem aby to robic. Jezdzilem sam, wiec i ostrozniej, ale kusilo aby zjechac z trasy :)

Mam jedno pytanko - można pojeździć poza trasą?Choćby zaraz obok trasy?Czy choćby ktoś jeździł i nie był ścigany? :wink:
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SON

Pogoda narciarska wymarzona, równo, twardo i bez kolejek. Trasy przygotowane bardzo dobrze więc szczerze polecam, przyjeżdżajcie ludzie do Szczyrku!:smile: (chyba mnie jakieś choróbsko bierze, więc i tak teraz nie pojeżdżę:tongue:)

No to pojeździłem w SON-ie dzisiaj w godzinach 10.30 do 14.10 z 40 minutowa przerwą na coś gorącego oraz zdjęcie butów i masaż palców ,które po dwóch godzinach jazdy zmarzły mi kompletnie. Następne dwie godziny jeździłem z poluzowanymi klamrami i palce już nie marzły. Wyjazd udany i w godzinach 11.30- 13.30 fajna jazda przy ,,tylko' minus 13 ,ale w słoneczku dużo cieplej ,piękne widoki. Po Alpach Beskidy wydają się niskimi pagórkami a trasy narciarskie bardzo krótkimi . Kolejki do orczyków małe ,średnio jakieś 2 minuty czekania. Karnet punktowy wyjeździłem za 50zł cały mimo ,ze dalej mam dwa tempa jazdy tzn . ,,wolno i blank wolno’’ . Za to bezpiecznie ,bez żadnej gleby i zsunąłem się nawet dzisiaj z Bieńkuli raz oraz trzy razy z Golgoty. Na Golgocie gorsze warunki bo zalodzenia i kurzą śniegiem z instalacji produkującej śnieg. Od 11.30 do 13,30 na stokach sporo dzieci ,ale później i wcześniej już nie bo za mroźno. Miałem jechać z siostrą i z siostrzeńcami 9-ciolatkami ,ale ze względu na mróz siostra postanowiła nie jechać a szkoda bo 2 godzinki bajtle mogli pojeździć. Moim zdaniem za bardzo siostra trzyma swe dzieci pod kloszem i w efekcie w zeszłym sezonie chłopcy byli dwa razy na nartach a w tym na razie ani razu a narty wymieniane już mieli dwukrotnie bo wiadomo dzieci szybko rosną . Mróz źle, śnieg źle ,chlapa źle. Zawsze powód ,ze nie da się pojechać ze względu na zdrowie chłopców. . No ,ale to nie moja sprawa. Moje córki też czekają na minus 2 i piękne słońce ,inaczej nie pojadą a to już dorosłe kobiety. Zdjęcia późnej ,musze ,,zrzucić’ z komórki. Pozdrawiam.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jedno pytanko - można pojeździć poza trasą?Choćby zaraz obok trasy?Czy choćby ktoś jeździł i nie był ścigany? :wink:
Bez problemu pojeździsz, byliśmy w piątek i dość dużo osób jeździło. Najwięcej widziałem na Goryczkowej.

IMGP0872.jpg

IMGP0872.jpg.109a53289addb0857377823949838584.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie co do mrozów. Planujecie wypady w takie mrozy gdzie temperatura bedzie oscylowac na poziomie od -25 do -20? Wlasnie wrocilem z Nowej Osady i temperatura wynosila -20 i za milo nie bylo nawet powiem wiecej ponizej -20 juz sobie chyba nie wyobrazam jazdy bo zaczyna byc bardzo nie przyjemnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie co do mrozów. Planujecie wypady w takie mrozy gdzie temperatura bedzie oscylowac na poziomie od -25 do -20? Wlasnie wrocilem z Nowej Osady i temperatura wynosila -20 i za milo nie bylo nawet powiem wiecej ponizej -20 juz sobie chyba nie wyobrazam jazdy bo zaczyna byc bardzo nie przyjemnie.

Kilka razy jeździłem,jak było poniżej -20st.,bez tragedii,ale trzeba się non stop sporo ruszać,no i nie za długo...

Raz nawet z buta wyprawę zrobiłem,jak było -22st - zanim się rozgrzałem przy podchodzeniu,minęło dobre pół godziny!Myślałem nawet zawrócić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pólnocy wszystko działa,śniegu raczej niewiele-większość sztuczny,ledwo wróciłem z Włoch i już za 8 godzin byłem na stoku Góry Chrobrego.Chyba jest najdrożej w Polsce,albo ceny europejskie -k....:eek:3 zł wjazd na stok o 400 m.Co zrobić,trzeba płacić i ćwiczyć,dziś znowu pare zjazdów w celu niezapomnienia,ale w piątek Wieżyca po 2,0 zł wjazd.Mróz srogi.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wybiera się na Pilsko w sobotę? Jesli sprawdzi się prognoza pogody to moze być kompletnie pusto :)

Oby tylko samochód odpalił ...

Będą jeździć . Pogoda podobna do dzisiejszej . Rano minus 20 do minus 25 potem dużo ,,cieplej" około 14-18 stopni na minusie. Jeżdżą co można zobaczyć na kamerkach z rożnych O.N.Podobna pogoda będzie w weekend w całych Beskidach i miastach też . Dzisiaj rano na moim termometrze -21 stopni a to jest on 1metr od podgrzewającego powietrze bloku. Teraz mam minus 16,5 stopnia. Co do lutego,który miał być bardzo ciepły prognozy ,w tym moje się nie sprawdziły ,ale druga połowa może być wiosenna do plus 15 lub wyżej w cieniu. Na Pilsko mam za daleko i zresztą z kilku powodów muszę kończyć sezon. Jeszcze we wtorek na Czantorię i odkładam narty do grudnia.Pozdrawiam

Edytowane przez janek57
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CzantoriaTak więc ponownie jestem na Czantori :smile:Pogoda git,troszkę zimno -19 ale nie ma wiaterkua słoneczko ładnie operuje od rana.Kupuje karnecik 100 punktowy za 70 zł i do dzieła.Trasa przygotowana ekstra,ludzi co pies napłakał,mrozik zrobił swoje.Po 5 zjazdach czuję a właściwie nie czuję nosa,na 2 śniadanie trochę za wcześniejwięc wjeżdżam do góry nart w dłoń i zapylam na punkt obserwacyjny na Czantorię Wielką.Po około 30 min jestem na szczycie,trochę zmachany,ale rozgrzany.Na górze płacę komunikatywnej czeszce 5,50 zł za wejściena stalową wieżyczkę,cykam parę fotek i jazda.Po drodze tłumaczę jeszcze zdziwionym turystom żenie wjechałem tu wyciągiem tylko wszedłem w butach narciarskich :tongue:

DSC09632.jpg

DSC09636.jpg

DSC09641.jpg

DSC09647.jpg

DSC09649.jpg

DSC09632.jpg.d5a034b9a3a51cebfc1769b0f631b2ae.jpg

DSC09636.jpg.f459eccf6c7c47acf91648d087439a91.jpg

DSC09641.jpg.972756a0d0ff45b9645ede8aee6aae9e.jpg

DSC09647.jpg.0ec9d806e691731e0b9504649f989402.jpg

DSC09649.jpg.78548801f305383fb08242b45bcd2fde.jpg

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tumlin nocą: - 24.

Podobnie jak tydzień temu, po pracy wieczorny wypad na deski.

Ponownie Tumlin.

Na stoku kilku narciarzy.

Pogoda ekstremalna -24.

Pierwszy rzut oka na stok:

bfee7955cf761886med.jpg

U góry obsługa wyciągu grzeje się przy ogniu...a ogień grzeje się światłem latarni :wink:

0d896f8f99fa1fa6med.jpg

Jest bardzo twardo, po popołudniowym ratrakowaniu. Szybko :smile:

Pusto...

d64d66173fb2a727med.jpg

Kilka zdjęć i palce prawie odmrożone...delikatny wiatr potęguje uczucie zimna.

Po kilku zjazdach przerwa i grzaniec w karczmie.

Ustaje wietrzyk i wracam na Górkę.

Kolejne kilkanaście zjazdów i pora do domu...

...po drodze, termometr przy drodze krajowej nr 7 - pokazuje temperaturę -26,1 stopni.

Niby nizina...a jednak ekstremalna jazda...

...sorry za jakość zdjęć - telefon przy takiej temperaturze niestety nie działa zbyt dobrze.

3f2237cb1c74a075med.jpg

Pozdrawiam odmarzając

marboru

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę spóźnione, ale:

W czwartek namówiony zostałem na wieczorną jazdę w nowej osadzie. Namawiać mnie trzeba było nie z powodu mrozu, ale z powodu iż już raz odwiedziłem ten twór i było źle. Tak też było i teraz, co przeczuwałem jeszcze przed przyjazdem. Przez telefon dowiedziałem się od osoby która odebrała w ośrodku, iż trasa przed wieczorną jazdą nie jest ratrakowana bo jeżdżą na niej ludzie :-o Nie no na całym świecie można zrobić 30-60min przerwy i przygotować, wyrównać trasę, na nowej osadzie nie.

No i tak to właśnie wyglądało - lód, i mega nierówno, ogromne górki które z powodzeniem mogą służyć jako chopy, ale nie gdy ich nie widać, bo oświetlenie również pozostawia wiele do życzenia moim zdaniem.

Po godzince uciekłem na kochaną golgotę.

Tam rewelacja, równo, bez lodu, kilka osób na stoku. Jak widać, da się.

5 gorących zjazdów i ucieczka z lodowej krainy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę spóźnione, ale:

W czwartek namówiony zostałem na wieczorną jazdę w nowej osadzie. Namawiać mnie trzeba było nie z powodu mrozu, ale z powodu iż już raz odwiedziłem ten twór i było źle. Tak też było i teraz, co przeczuwałem jeszcze przed przyjazdem. Przez telefon dowiedziałem się od osoby która odebrała w ośrodku, iż trasa przed wieczorną jazdą nie jest ratrakowana bo jeżdżą na niej ludzie :-o Nie no na całym świecie można zrobić 30-60min przerwy i przygotować, wyrównać trasę, na nowej osadzie nie.

No i tak to właśnie wyglądało - lód, i mega nierówno, ogromne górki które z powodzeniem mogą służyć jako chopy, ale nie gdy ich nie widać, bo oświetlenie również pozostawia wiele do życzenia moim zdaniem.

Po godzince uciekłem na kochaną golgotę.

Tam rewelacja, równo, bez lodu, kilka osób na stoku. Jak widać, da się.

5 gorących zjazdów i ucieczka z lodowej krainy.

Byłem na Nowej Osadzie 19.01 przed wyjazdem w Alpy i podobne wrażenia.Stok rozjechany, za dużo ludzi i tylko 1,5 trasy do dyspozycji :mad:: W środę 01.02 byłem w SON-ie i było 10 razy lepiej niż w przereklamowanej N.O.:smile:Trochę przeszkadzał srogi mróz ,ale na to nie ma mocnych.Najlepiej przypadła mi do gustu 7-ka bo na Golgocie było w środę trochę lodu. Na N.O. w dającej się przewidzieć przyszłości się nie wybieram. Główny kierunek na przyszły sezon w Polsce to SON. We wtorek sprawdzę Czantorię (wyjazd rodzinny) i kończę już sezon .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilsko.Pobudka o 5:00, na termometrze niespodzianka...tylko -18 :)Szybka akcja i 5:45 wyjazd. Drogi puste. Samochód zimny, ogrzewanie na full.Sporo autek stoi na poboczach dróg. Wyglądają na ciut przymarznięte.No to dojeżdżamy:

P1020365.jpg

P1020366.jpg

Za ciepło nie jest. Przebieram się w aucie. Pan obok rzuca parę haseł pod tytułem głupoty ludzkiej jak ma łóżko w domu. Johny dojeżdża -> nie wygląda na zadowolonego.Szybko do kibelka przed otwarciem kasy. W kasku na kibelku i grzeję się:)Dobrze, że miałem złotówkę w kieszeni... na ten kibelek. No ale nawet papier dają! :eek:Wychodzę, a tu Johny umarznięty więc zapraszam go do środka a sam kieruję się w stronę kas.A tam...

P1020373.jpg

Dojeżdża jeszcze kolega "Nurek1974" z towarzyszem i powoli pniemy się w górę. Ludzi totalnie brak. Na trasach sztruks. Na Szczawinach pustki. Na miziowej pustki. Wyciąg na Pilsko puścili koło 9tej. Trzy zjazdy i idziemy na grzańca i 50tke cytrynówki. Od razu lepiej się jeździ.ZERO LUDZI. ZERO. Nawet w marcu bywa więcej.NA trasach sztruks i idealnie płasko.Niestety na trasie wyciągu na Miziową kamienie i na samej Miziowej też to i owo się znalazło. Ale ... ZERO LUDZI :DMaciek ucieka koło 11.30 -> wygląda na zamarzniętego.Ja walczę do końca.Natomiast na trasach pojawia się"cukier puder" i powoli można gdzieniegdzie w nim stracić kontrolę. W tym momencie udaję się spokojnie przez Buczynkę na dół. Buczynka ciut rozjeżdżona ale poniżej IDEALNY STÓŁ. Podsumowując:minusy: zimno, minerały na upartego są (pod wyciągiem bez upartości:rolleyes::)plusy: pustki, stół na trasach do 11-11.30 potem stół i cukier miejscami.Widoki:super widzialność ale sam kontrast miejscami bardzo marny.

P1020382.jpg

P1020379.jpg

P1020365.jpg.0eb41eed696d3d492af4002f77fa47ae.jpg

P1020366.jpg.2fb5bed430e466dd39fd05a8c2836989.jpg

P1020373.jpg.e0fcb7dad34560dfb7230bf4ee5c6bdf.jpg

P1020382.jpg.88663b48d20944dbea39c2af841b02cc.jpg

P1020379.jpg.9e5e0631c5f59c4854e6aa4369b71e15.jpg

Edytowane przez mysiauek
  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...