Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 2011/2012


marboru

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Również w weekend wybrałem się do SON'ego. Ludzi umiarkowanie, można było trafić na oryczk bez kolejki w niektórych miejscach, oprócz Czyrnej. Traski przygotowane przyzwoicie, twardo. Zastanawiającym jest fakt kiepskiego związania śniegu z twardym podłożem, które po czasie wychodziło na wierzch. Moja partnerka już około 10 narzekała na jazdę po "piachu", bo taki zalegał na bokach. Dziwne, w Austrii było mniej śniegu, a nigdy takiego czegoś nie spotkaliśmy. Oni chyba głaszczą tymi ratrakami w Szczyrku stoki, zamiast porządnie zmielić i ubić.

Nie chcę się czepiać, warunki są bardzo dobre, ale z tym przygotowaniem można się chyba bardziej postarać.

Myslę, że to nie tylko kwestia głaskania ale przezd wszystkim pogody. Przy suchym opadzie choćbyś nie wiem co robił to i tak nie zwiąże. Przy pewneych układach temperatur snieg krystalizuje w grudki lodu póxniej marznie i tez jest niezwiązywalny itd.

Tak jak ze śwnieżeniem - nie wystarczy mieć system. Muszą jeszcze byc warunki aby miało to sens.

Pozdro serdeczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

COS w SzczyrkuWłaśnie wróciłem ze Szczyrku, siadam i piszę. 7:50 udało mi się zaparkować przy głównej drodze, za darmo:) Mrozik dwu cyfrowy ale pogoda super. Karnet 3 godzinny i o 8:04 wjazd krzesłem. 15 minut i jestem na Jaworzynie. Tu trochę wieje, armaty chodzą. Patrzę w kierunku Skrzycznego i widzę że orczyk chodzi więc zapinam buty i w kierunku na Doliny. Na Dolinach też armaty chodzą. Wyjazd orczykiem koło 8 minut i jestem na Skrzycznym. Wieje na samej górze, a tak to bezwietrznie. Jadę w dół FISem do Grzebienia, przelatuję na Kaskadę i przez Jaworzynę do Dolin i na orczyk. Tak klika razy, różne warianty, raz Kaskada, raz FIS, raz pół na pół:) SUPER wszędzie! Sztruks! Po kilku zjazdach, a jeżdżę sam więc prawie bez zatrzymania jadę na dół przez Doliny, pięknie. Niżej w dwóch trzech miejscach uważać trzeba było bo małe kamyczki. I znowu start z dołu, na krześle odpoczywam z uśmiechem. I znowu Skrzyczne warianty jak wyżej pisałem. Jeszcze o 11:03 załapałem się na krzesło na Skrzyczne. 3,5 godziny jazy non stop, przerwa tylko na zdjęcia, bez kolejek, 2 razy jechałem z kimś na orczyku, tak to samemu:) Obróciłem w sumie 14 razy! Mam dosyć ale się w końcu najeździłem:)Pozdrawiam Maciek

DSC00608.jpg

DSC00610.jpg

DSC00605.jpg

DSC00619.jpg

DSC00622.jpg

DSC00608.jpg.02b8ab26d912e6ccbf776f8a87654981.jpg

DSC00610.jpg.ff5eca6b766c0ee7ca5b7a78661f899f.jpg

DSC00605.jpg.a9e7d3c8c99c3ca62ddb4609c5fe82ef.jpg

DSC00619.jpg.6a6fc076f7b10e560452a0ebd56013a7.jpg

DSC00622.jpg.5bce59b93741907b8b492cdaf074a743.jpg

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem ze Szczyrku, siadam i piszę. 7:50 udało mi się zaparkować przy głównej drodze, za darmo:) Mrozik dwu cyfrowy ale pogoda super. Karnet 3 godzinny i o 8:04 wjazd krzesłem. 15 minut i jestem na Jaworzynie. Tu trochę wieje, armaty chodzą. Patrzę w kierunku Skrzycznego i widzę że orczyk chodzi więc zapinam buty i w kierunku na Doliny. Na Dolinach też armaty chodzą. Wyjazd orczykiem koło 8 minut i jestem na Skrzycznym. Wieje na samej górze, a tak to bezwietrznie. Jadę w dół FISem do Grzebienia, przelatuję na Kaskadę i przez Jaworzynę do Dolin i na orczyk. Tak klika razy, różne warianty, raz Kaskada, raz FIS, raz pół na pół:) SUPER wszędzie! Sztruks! Po kilku zjazdach, a jeżdżę sam więc prawie bez zatrzymania jadę na dół przez Doliny, pięknie. Niżej w dwóch trzech miejscach uważać trzeba było bo małe kamyczki. I znowu start z dołu, na krześle odpoczywam z uśmiechem. I znowu Skrzyczne warianty jak wyżej pisałem. Jeszcze o 11:03 załapałem się na krzesło na Skrzyczne. 3,5 godziny jazy non stop, przerwa tylko na zdjęcia, bez kolejek, 2 razy jechałem z kimś na orczyku, tak to samemu:) Obróciłem w sumie 14 razy! Mam dosyć ale się w końcu najeździłem:)

Pozdrawiam Maciek

Moje klimaty z młodości :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis odwiedzilem Bialke. Pierwszy postoj RusinSki. Niestety nie jezdzilem, podszedlem tylko do stoku aby zobaczyc ja to wyglada. Kolejki niestety zadecydowaly ze stok przegral i pojechalem dalej.

Nastepny stop to Kotelnica. Tu kupilem karnet na dwie godziny aby obejrzec osrodek. Tlok masakryczny, i ciagle deptanie nart :(

Piec zjazdow i poddalem sie.

Wiec jazda dalej, zpowrotem do zakopca, kurs sprawdzona Harenda :)

Kupilem wiec karnet zamowilem cos do jedzenia i na stok.Wreszcie zadnych kolejek i nerwow. Jeden zjazd i ZOOONK ! Przerwa godzinna na ratrakowanie do 16.oo.

Nic nie szkodzi, mam do Harendy 5 minut autem wiec wyskocze na sztruks po obiedzie ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CzantoriaPostanowiłem dzisiaj zerknąć na Czantorię.Pogoda ok,słońce,mrozik.Na dole temperatura -13 a na górze zdecydowanie cieplej -7Miłą niespodziankę po przyjeżdzie mamy na głównym parkinguokazuje się że płacimy CAŁE 6zł za cały dzień :applause:Na parkingu może z 25 aut.Udajemy się do kasy-kupujemy karnet czasowy 3 godz.za 65zł.Trasa przygotowana ok,aczkolwiekpo zjeżdzie z pierwszej ścianki napotykamy na duże ilości bryłek loduwielkości kurzych jaj,czyżby został zatrudniony nowy operator :redface:

DSC09611.jpg

no ale nie ma co miałczeć,jest dobrze :smile:

DSC09610.jpg

DSC09616.jpg

DSC09612.jpg

DSC09614.jpg

DSC09610.jpg.223be27179423cdda248d66ec01d9af2.jpg

DSC09611.jpg.a838f3785e1c30fcf4e54da3fed45f2c.jpg

DSC09612.jpg.1364e27e2237ac6e40331da073dc1146.jpg

DSC09614.jpg.72a3ed7ed2a81c4181f24a1f9ac3458a.jpg

DSC09616.jpg.69e1c92fa56468d750d54c511ca21f27.jpg

  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie Czantorii to dorzucę trochu. :wink:

Był tam ostatnio znajomy z Austrii.Jak nie trudno się domyślić,zazwyczaj jeździ do tamtejszych ośrodków.Zaproponowałem mu Czantorię,bo to jedno z fajniejszych miejsc,z fajnym wyciągiem i kolejek tu zazwyczaj nie ma (może ze względu na ceny?). Nie bez znaczenia był też bardzo dobry i łatwy dojazd.Pojeździł cały dzień i wiecie co?Był bardzo zadowolony!!! :smile:

To tak w ramach ciekawostki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To cieszy Johnny,a propo Czantori i dziszejszego wyjazdu jak

już pisałm na trasie były grótki lodu,ale na górze na FAKTURCE bajka

płaściutko,czyżby inny operator jeżdził :rolleyes::

Na "fakturce" chyba nie ma naśnieżania,więc nie ma też ubocznych skutków działalności armatek,tak mi się wydaję. :rolleyes::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

COS SzczyrkDziś ponownie COS. Chyba od wczoraj się zaraziłem:) Parking jak wczoraj, free przy drodze, 8:11 już na krześle. Mróz większy, grzeje dłonie na krześle! Jadę na Skrzyczne i pomyślałem sobie,że na rozgrzewkę zjadę Ondraszkiem do Jaworzyny. Dobry początek, ale się nie rozgrzałem, dłonie dalej zamarznięte:) Dopiero przy drugim zjeździe dłonie mi odtajały:) Na Kaskadzie dziś sypały armaty, zwłaszcza na górnym odcinku więc tylko raz od samej góry się skusiłem, ale na FISie SUPER, tak ja wczoraj. Trochę też pojeździłem na Dolinach, szeroko i super. Niestety po paru zjazdach zamroziło mi palce w nogach. Nawet wojskowe skarpetki nie pomogły...Dziś dużo szkółek narciarskich, slalom specjalny ćwiczyli, nawet raz pozwolili mi przejechać, nawet nie wypadłem... Na Dolinach też szkółki, gdyby nie one to nie byłoby prawie nikogo. Ale i tak jazda bez kolejki, znów karnet 3 godzinki za 35 złoty. Się opłaca.Pozdrawiam Maciek

DSC00629.jpg

DSC00632.jpg

DSC00629.jpg.bf6ff28189c2af3b762d97780b530607.jpg

DSC00632.jpg.e43acab3f037da71280977c299dffd1c.jpg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SON

Pogoda narciarska wymarzona, równo, twardo i bez kolejek. Trasy przygotowane bardzo dobrze więc szczerze polecam, przyjeżdżajcie ludzie do Szczyrku!:smile: (chyba mnie jakieś choróbsko bierze, więc i tak teraz nie pojeżdżę:tongue:)

Jutro jadę . Jest ekstremalnie mroźno. Trzeba chyba pod skarpety narciarskie założyć zwykłe (bawełna). Czy dobrze myślę? Najbardziej marzną mi w przy takich mrozach polce u nóg. Mnie wyleczył w dwa dni ibuprom max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro jadę . Jest ekstremalnie mroźno. Trzeba chyba pod skarpety narciarskie założyć zwykłe (bawełna). Czy dobrze myślę?

Niewiele Ci to da, jak Ci marzną palce to będą marzły i nie ma na to złotych środków natury technicznej, jedyna rada to jazda na GAZ(tylko bez niepotrzebnych sarkazmów, nie chodzi o wchłanianie płynów z podwyższoną zawartością oktanów), chodzi o intensywną jazdę, to pobudza krążenie i palce nie marzną. Jednak przyznam szczerze że najbliższe miejsce gdzie by można tak pośmigać jest jakieś troszkę ponad 600 km stąd :stupid:.

Edytowane przez SB
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro jadę . Jest ekstremalnie mroźno. Trzeba chyba pod skarpety narciarskie założyć zwykłe (bawełna). Czy dobrze myślę? Najbardziej marzną mi w przy takich mrozach polce u nóg. Mnie wyleczył w dwa dni ibuprom max.
Janku57 dasz radę,jak nie ma wiaterku to wierz mi nie odczuwa się mroziku,a jeszcze jutro zapowiada się piękne słoneczko :smile: Ps.Janku będzie jakaś relacja z Aosty :rolleyes:: Edytowane przez marcinn
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba chyba pod skarpety narciarskie założyć zwykłe (bawełna). Czy dobrze myślę? Najbardziej marzną mi w przy takich mrozach palce u nóg

Janku nie tylko Tobie tak marzną palce, ja mam podobnie. Ostatnio również założyłem dwie pary skarpet :) jedne zwykłe i drugie narciarskie...niestety było podobnie. Najgorzej podczas wyjazdu orczykiem oraz stanie w kolejce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro jadę . Jest ekstremalnie mroźno. Trzeba chyba pod skarpety narciarskie założyć zwykłe (bawełna). Czy dobrze myślę? Najbardziej marzną mi w przy takich mrozach polce u nóg. Mnie wyleczył w dwa dni ibuprom max.

rozwiązanie ; skarpety z wełny merino 80% - pomaga :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janku57 dasz radę,jak nie ma wiaterku to wierz mi nie odczuwa się mroziku,a jeszcze jutro zapowiada się piękne słoneczko :smile: Ps.Janku będzie jakaś relacja z Aosty :rolleyes::

Do relacji z Doliny Aosty na razie się mobilizuję i ukaże się raczej niewielka z kilkoma fotkami z komórki do 15.02. Przepraszam,ale ciężko z czasem bo sprawy przyziemne np. praca, remont w mieszkaniu mocno destabilizują właściwy tryb życia zimą czyli uprawianie narciarstwa i zajmowanie się głównie tym:smile:Do mistrzów fotorelacji narciarskich np.kolegi marboru jest mi dalekoooo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzis zdecydowalem sie na narty okolo 18tej (jestem wczorajszy i wachalem sie :) )

Przeprosilem wiec Szymoszkowa bo mam 200 metrow do wyciagu. Mroz -16 i zaczalem myslec ze cos nie tak z moimi nowymi butami. Palce lekko marzl. Okolo 21ej bylo juz naprawde bardzo zimno, a temperatura caly czas spada. Na stoku moze bylo z 10 osob.

Jutro Kaaaaaasprowy ! :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wisła-nowa osadaPostanowiłem dzisiaj pośmigać w Wiśle.Kupujemy przejazdowe skipasy 66zł za 12 wyjazdówniby promocyjne :redface: dla mnie średnia promocja,ale nie mawyjścia,koleżanka raczej początkująca więc czasówka nie wchodzi w grę.Stok przygotowany całkiem,całkiem ale armatki sypią cały czas ,średnia przyjemność.Po godz.11 robi się kolejka ale nie ma tragedi.Najważniejsze że znajomi zadowoleni :smile:[ATTACH=CONFIG]5650[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]5651[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]5652[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]5653[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]5654[/ATTACH]

DSC09621.jpg

DSC09622.jpg

DSC09624.jpg

DSC09626.jpg

DSC09627.jpg

DSC09621.jpg.cdb0d1d65f3d75ea9c57dd4bdde723e0.jpg

DSC09622.jpg.8b23b4b09f19ba40f9b7175066228f3e.jpg

DSC09624.jpg.f4d3540dbdd44ca96b88c228dedbe7cc.jpg

DSC09626.jpg.5201982fad791d6b4aa7a53c27864bfe.jpg

DSC09627.jpg.e8522054639947449096d210c344cab5.jpg

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i Kasprowy zaliczony, na obie strony + na sam dol do Kuznic :)Pogoda byla marzenie, czyste niebo i nawet niezbyt zimno, poza miejscami w cieniu. Polubilem to mjejsce ;)Troche rozjezdzone , ale nie bylem od samego rana, wiec pewnie to norma, przetarc brak.Na koniec zrobilem wielka ryse na slizgu na jedynym kamieniu jaki mozna bylo znalesc dzis w gorach :( Powinienem byl wypiac narty kilka metrow wczesniej.Dzien mega udany !

_IGP2553.jpg

SDC12580.jpg

_IGP2536.jpg

_IGP2553.jpg.2d70be93a791a9e6a53477c9609cb443.jpg

SDC12580.jpg.60088241a8c9d7c0bf484c4dceeb685f.jpg

_IGP2536.jpg.acd31a1c27c89d48585dd28f2b0c7303.jpg

Edytowane przez artix
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...