Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 2011/2012


marboru

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba pora zacząć wątek pogodowy na Sezon 2011/2012 :smile:

Na Kotelnicy, próbują sprzęt do naśnieżania...chyba to próba, przecież :rolleyes::

http://www.bialkatatrzanska.pl/kamery.html

Forumowicze juz to zauważyli: http://www.skionline.pl/forum/showthread.php/14191-Inauguracja-na%C5%9Bnie%C5%BCania-2011-2012-za-nami!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Coś o śniegu w Polsce http://wiadomosci.onet.pl/nauka/gdzie-w-polsce-lezy-snieg-zdjecia-z-satelity,1,4931910,wiadomosc.html

Piszący chyba za duzo spędza czasu na grach, że dał wadliwy link, prawidłowy to : www.gmes.cbk.waw.pl ale i tak coś nie chodzi - czyżby za dużo odwiedzających?

Edytowane przez jeromer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Rusin-ski.Dziś odwiedziłem z Żonką mekkę narciarzy rekreacyjnych - Rusin-ski.Wczesne wstawanie nie jest moją mocną stroną (cecha charakterystyczna narciarzy rekreacyjnych),to też na miejsce dotarliśmy chyba po 9-ej.Droga przebiegła bez żadnych problemów,wszędzie pusto!To ciekawe,ale jadąc w sobotę traciłem czas w korkach,a w niedzielę totalne pustki!Oby tak częściej! :applause:Gramolenie nie zajęło wiele,udało mi się odkupić od jakiegoś gościa karnet do 15-ej w cenie 3-godzinnego.Szkoda,że tylko jeden.Drugi dokupiłem na właśnie 3 godziny.No to jazda!

P1080973.jpg

Pierwszy szus i jest twardo!Baaardzo twardo!Normalnie beton!Dla mnie może być,gdyby nie nieco słabo przygotowany stok - tu i ówdzie były różne pułapki.Może przy takiej pokrywie śnieżnej lepiej się tego nie dało zrobić,a może brakło "serca do pracy". :rolleyes:: Ale tragedii nie ma.Frekwencja na stoku też umiarkowana,żadnego czekania do wyciągu,czy też tłoku na stoku.Dostrzegam jednego z Forumowiczów - "smiths23" - i nawet fotkę mu zrobiłem :wink: :

P1080966.jpg

Ucinamy sobie pogawędkę przy górnej stacji krzesełka.W jej trakcie Żona dostrzega kolejnego gościa z naklejkami "skionline.pl",który nam się przyglądnął.Niedługo po tym odnajdujemy się,to "Hucu" śmiga wraz z ekipą.Trochę byłem zaskoczony,bo przed wyjazdem nie widziałem wpisu na Forum. :wink: I znów pogawędka.Dowiaduję się m.in.,że w Białce kupa ludzi...Jeszcze później się widzimy,bo my z Żonką poruszamy się nieco wolniej,ale ta nawet się rozkręca.

P1080961.jpg

"Smiths23" znika,a "Hucu" z ekipą udaje się na obiadek.Ponieważ my mamy jedną kartę 3 godzinną,przerwę robimy później,trza nawijać! :biggrin: Zaczyna mocniej wiać,mi to nie przeszkadza,ale gorzej z Żoną... Nic to,idziemy zjeść i od razu zasuwamy na... termy!!! :rolleyes::Obiadek,o czym wart wspomnieć,dużo tańszy niż w Białce!Jeszcze dojrzałem inny czynny stok,ale nie wiem co to:

P1080991.jpg

No i właśnie,termy... jakiś mój nowy nałóg!Za niedługo będzie 5 zjazdów i cały dzień w termach. :biggrin: Że przytoczę dzień dzisiejszy:na narty 3 godziny,na termy 4,5 godz... :tongue: Tym razem zawitaliśmy do Bukowiny.Pierwsze wrażenie super!To zdecydowanie większy obiekt,niż ten w Białce i do tego tańszy!Nie ma też takiego tłoku.Jedynie co nas trochę dziwiło,to temperatura wewnątrz - trochu zimno! :confused:: Później jakby podnieśli temperaturę.Poza tym w niektórych basenach trochę za zimna ta woda,ale to może moje fanaberie... :wink:To też był taki test przed Świętami,bo właśnie tam,tj. Rusin i Termy w Bukowinie,zamierzamy je spędzić. :smile:"Smiths23" i "Hucu",dzięki za miłe spotkanie!!! Miło było poznać. :smile:A tu jeszcze fotka;prawie nas "smiths23" dogonił:

P1080977.jpg

P1080966.jpg.504b728f1410b72261f705f1235bbced.jpg

P1080961.jpg.5e74fc66ab11825debcf48a1bb77b597.jpg

P1080973.jpg.7868697e5cf348a3574512e971e56cfb.jpg

P1080991.jpg.4f03445fad897e3be2cdfa719d92e162.jpg

P1080977.jpg.568a93d4aab1eb071e79419c7af9b687.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gramolenie nie zajęło wiele,udało mi się odkupić od jakiegoś gościa karnet do 15-ej w cenie 3-godzinnego.Szkoda,że tylko jeden.Drugi dokupiłem na właśnie 3 godziny.No to jazda!

To trochę się spóźniłeś bo mieliśmy dwa takie karnety.Widocznie kupowałeś jako drugi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pojechalem do Białki, niestety 6 miała awarię. Postałem godzinie, ale nie udało się naprawić. Chodziło tylko krzesło na Bani.

Przyjechałem szybko na Rusin, a tu niestety wyciąg nie chodzi. Przypuszczam, ze trochę z powodu wiatru, a trochę z oszczędności.

Nauczka - powraca konieczność sprawdzania miejscówki przed wyjazdem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie

szukam strony z informacjami o wyciągach ale tylko w Polsce. nie mam czasu na dłuższe wyjazdy więc tylko Polska wchodzi w gre.

polecacie coś?

pozdrawiam

W tej chwili bardzo ciężko gdziekolwiek pojeździć bo nawet w Białce i Bukowinie jest ciepło i śnieg spływa. Od weekendu zimniej to na Podhalu, w Tatrach i we wschodniej części Beskidów coś uda się otworzyć da narciarzy. Ogólnie to teraz jest bardzo kiepsko. W Beskidzie śląskim nie wiem czy do końca roku zdołają cokolwiek przygotować.Trzeba mieć nadzieje ,że styczeń i luty będzie dla narciarzy łaskawsze .Na bieżąco można sprawdzać pod linkiem jaki ci podał kolega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piątkowe wichury trochu pokrzyżowały plany.Udało się tylko zaliczyć Rusinski stok dobrze przygotowany niestety otwarty tylko w polowie szerokości (trwa naśnieżanie pozostałej częsci) w sobotę ludzi nie zadużo w niedzielę do 14 sporo (kilka grup zorganizowanych).Ogólnie z tego co wiadziałem na Podchalu trwa akcja naśnieżania myślę, że te kilka dni z mrozem na początku tygodnia pozwoli dośnieżyć stoki.Jest szansa na otwarcie kolejnych tras i stoków w okolicy Białki.(Małe Ciche,Koziniec Czarna Góra,Grapa-Litwinka, Jurgów ruszył podobno w sobotę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogolnie prognozy sa takie, ze do czwartku beda wystarczajace mrozy na sniezenie... Pozniej?bardzo slabo to wyglada. Osrodki, ktore wczsniej nic nie nasniezyly nie maja teraz szans przygotowac stokow na okres swiateczno-noworoczny. Na podhalu sytuacja troszke lepsza bo temp nizsze, ale bezkidy to kleska... Na pewno ruszy BABA w Korbielowie. Szczyrk i spolka Pana Richtera w te swieta nie pojezdza, mozna sobie tylko wyobrazic jakie straty to przenisie dla wszytskich zyjacych z turystow w Scyrku...

Pozsotaje miec nadzieje, na styczen...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

harenda

czytałem że harenda ma ruszyć jutro ale tylko orczyki , a w karkonoszach sudety lift

W sobotę dzwoniłem na telefon info Harendy i zapewniono mnie ,ze 23.12 (piątek) mogę przyjeżdżać poszaleć bo będzie wszystko u nich czynne tzn. kolejka ,orczyki i wszystkie trasy gotowe. No to czekam i szykuje się do wyjazdu bo na Wisłę ,Ustroń ,Szczyrk.... to chyba do końca roku nie ma co liczyć.

Edytowane przez janek57
błędy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...