Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Alpy brak śniegu!


JC

Rekomendowane odpowiedzi

Jeden porządny front atmosferyczny może wszystko zmienić w ciągu kilku dni. Z tym, że na taki front się nie zanosi, gdyż wyż nad zachodnią Europą ma się bardzo dobrze. Swoją drogą w mojej krótkiej narciarskiej karierze takiej posuchy chyba nie pamiętam. Może jakaś wyliczanka kiedy było gorzej? Jak na razie to z ośrodków nielodowcowych ruszyły chyba tylko Gurgle:

http://www.obergurgl.com/main/DE/GG/WI/wetter_schnee/heute/index.html

http://www.obergurgl.com/main/DE/GG/WI/skigebiet/skigebietspanorama/index.html

Tydzień później niż w zeszłym roku i nie z takim rozmachem.

A ja się przed świętami umówiłem na nartowanie w Karkonoszach i cienko to widzę.

Dobrze, że nie dałem się namówić na Freeski wiadomo gdzie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 lata temu było niewiele lepiej, śniegu było więcej niż teraz ale tylko bardzo wysoko, ośrodki otwierały się w pierwszym tygodniu grudnia ale były otwierane tylko pojedyncze trasy, w drugim tygodniu grudnia jeździłem na Katchbergu i na trasach powyżej 1600 bez naśnieżania nie byłoby szans na otwarcie czegokolwiek, sytuacja niewiele się poprawiła w zasadzie do końca stycznia gdzie wszyscy ratowali się armatkami, najlepsze warunki były w marcu, w zeszłym roku za to początek sezonu był super ale później to już było tylko gorzej, śniegu w lutym było dużo na trasach ale poza trasami w zasadzie nie dało się jeździć. Ostatnie zimy w Alpach są marne co by nie mówić, przez ostatnich kilka lat (grubo ponad 100 dni w Alpach) dużo świeżego śniegu widywałem tylko w kwietniu i w maju niemniej teraz patrząc na listopadowe zdjęcia z lodowców to zgroza.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paskudnie, co dzień śledzę pogodę i kamerki. Dołujące to jest :( I to akurat jak pierwszy raz zdecydowaliśmy się na narty początkiem grudnia.

Jeszcze mam małą nadzieje na nagłą śnieżycę w Soelden, jednak szanse kiepskie :frown::

Trudno, będziemy okupować lodowiec...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asiek,na pociesznie powiem Ci że my z żonką też będziemy okupować lodowiec w Tignes a najgorsze to to że zapewniłem lubą o gwarantowanym śniegu na jej pierwszy wypad do Francji :redface:

Cóż, pozostanie nam cieszyć się z tego co będzie i wykorzystać czas maksymalnie.

Śnieg faktycznie gwarantowany, a że tylko na lodowcu to już inna kwestia :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam, a może już miałem zaplanowany :rolleyes:: tydzień przedświąteczny na Katschim, ale patrząc na to co się dzieje, to coraz częściej zerkam tutaj.

Swoją drogą nie licząc lodowców, to wygląda na to, że za tydzień więcej tras będzie działało w Polsce niż w Austrii :eek:.

Edytowane przez ravick97
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paskudnie, co dzień śledzę pogodę i kamerki. Dołujące to jest :( I to akurat jak pierwszy raz zdecydowaliśmy się na narty początkiem grudnia.

Jeszcze mam małą nadzieje na nagłą śnieżycę w Soelden, jednak szanse kiepskie :frown::

Trudno, będziemy okupować lodowiec...

Nie wiem gdzie masz kwaterę. Jak będzie lipa w Soelden to we wspomnianych Gurglach chyba będzie lepiej, ba nawet już jest lepiej, nie wiem czy w końcu mają wspólny skipass, czy z opcją tylko na jeden dzień, możesz tam spróbować. Moim zdaniem Giggijoch do grudnia powinni naśnieżyć. Jednak, jak nie ruszy Gaischlachkogl........ wielka szkoda...... to tak jakby jeździć autem tylko na trzech pierwszych biegach.

Pozdrawiam i życzę śniegu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bywały takie lata,a nawet gorsze-nie pamiętam dokładnie,kiedy to było,ale chyba okolice 2002 czy 2003 roku-musieliśmy odwołać wyjazd 10.12 do Saalbach i przenieść się na Molltal-do 16.12 wszędzie do 2000 mnpm były zielone łąki,ale wystarczył jeden dzień z porządnym opadem 17.12 i otworzyli prawie wszystkie osrodki w Alpach....

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asiek,na pociesznie powiem Ci że my z żonką też będziemy okupować lodowiec w Tignes a najgorsze to to że zapewniłem lubą o gwarantowanym śniegu na jej pierwszy wypad do Francji :redface:

We Francji ma sypać od początku tygodnia, tak przynajmniej prognozuje France Meteo. W Tignes intensywnie śnieżą trasy pow. 2500m, poniżej również, ale z marnym skutkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie masz kwaterę. Jak będzie lipa w Soelden to we wspomnianych Gurglach chyba będzie lepiej, ba nawet już jest lepiej, nie wiem czy w końcu mają wspólny skipass, czy z opcją tylko na jeden dzień, możesz tam spróbować.

Dzięki za radę, duża szansa na rozważenie tematu pozytywnie. Kwatery mamy w Langenfeld, więc dojeżdżać będziemy tak czy siak. Nawet nam już przemknęło przez głowę, żeby dopiero na miejscu rozeznając pogodę zdecydować jak kupić karnety i m.in. od biedy w jeden dzień zaliczyć Stubai. Przy sprzyjających warunkach to godzina drogi...

Moim zdaniem Giggijoch do grudnia powinni naśnieżyć. Jednak, jak nie ruszy Gaischlachkogl........ wielka szkoda...... to tak jakby jeździć autem tylko na trzech pierwszych biegach.

Pozdrawiam i życzę śniegu.

Oby tak się stało, bo inaczej to lekki klops będzie :frown::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy kwaterę niedaleko Kitzbuhell od 12.12 i codziennie sprawdzając pogodę załamuję się coraz bardziej. Żona nie chciała jechać w grudniu bo śnieżyce i brzydka pogoda a tu całkiem odwrotnie - tylko brak najważniejszego :frown::

Jaki lodowiec jest najbliżej mojej lokalizacji ( wiem, że Kaprun jest około 50 km ) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze znając swoje "szczęście" to pewnie teraz piękna i słoneczna pogoda, a jak my tam zawitamy to będzie pochmurno ... chciałabym, żeby tym razem moje czarnowidztwo się nie sprawdziło :rolleyes::

Pochmurno jak bedzie to pikuś:) Bedzie nieźle jak sie front zmieni. Kilka razy widziałem taką akcje jak spada w ciągu 24H metr śniegu i fajnie wtedy nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzardzi Molltal http://www.skionline.pl/stacje/?co=stacje&id_miejscowosci=134 ,jest jeszcze Dachstein http://www.skionline.pl/stacje/?co=stacje&id_miejscowosci=650 nie jest warty uwagi,Kaprun i Molltalen będą ok gdyby było cianko że śniegiem,aczkolwiek od 12 grudnia myślę że nie będzie tragedi :wink:

Edytowane przez marcinn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...