Narty - skionline.pl
Jump to content
Sign in to follow this  
szymongzik

Nowy rower holenderski

Recommended Posts

Witam,

Planuję kupno nowego roweru miejskiego. Nastawiam się na coś z Holandii. Mam do wydania na ten cel 10k zł.

Zastanawiam się między 4 markami: Gzelle, Koga, Batavus, Sparta.

Ma ktoś jakieś doświadczenie z tymi markami? Gdzie można kupić taki rower na żywo (nie przez neta)?

Jeżeli masz na myśli 10.000 pln to chyba nie ta grupa rowerowa :) za te pieniądze można znaleźć "carbonowy" wózek mtb lub szosowy, ale karbonowych holendrów jeszcze nie widziałem ale to może dlatego że nie szukałem.

Marki Koga nie znam, z pozostałych trzech, Gazelle najlepsza.

Planujesz zakup typowo miejskiego, z klasyczną ramą, czy coś bardziej uniwersalnego, też poza miasto? Mam model Gazelle Basic z trzema biegami, jeżdżę na nim codziennie od 3 lat i sprawuje się bez zastrzeżeń. Oprócz koszyka ma wszystko co niezbędne do jazdy miejskiej w standardowym wyposażeniu. Basic kosztuje ok 2000zł, nie wiem, po co chcesz wydawać więcej... Droższe modele mają więcej biegów, skórzane siodełko i chwyty... Od przyszłego roku Gazelle wprowadza częściowo carbonowe rowery turystyczne.

We Wrocławiu jest chyba najlepszy/największy sklep z rowerami miejskimi. Zobacz sobie stronę internetową http://rowerystylowe.pl/. Oficjalny dystrybutor marki Gazelle w Polsce to http://www.chillride.pl/

Pozdrawiam

Natalia

Nieźle. Osobiście nie ładowałabym aż takich pieniędzy w miejski rower. Tym bardziej, że kradną non stop. Złodzieje nie odpuszczają sobie sprzętu za 500 zł, więc coś za kilka tysięcy będzie smakowitym kąskiem.

swoją drogą to zawsze się zastanawiam czemu rowery miejskie sa tak drogie. Za podobne kwoty mozna kupic jakiegoś mtb, który bedzie bardziej zaawansowany technicznie. Moda?

Ja kupiłem dla żony taniej, bo skorzystałem z giełdy używanych rowerów przywiezionych z Holandii i jesteśmy bardzo zadowoleni. Rower miał dosłownie jedno zarysowanie, a jest świetnej jakości. No i plus taki, że zaoszczędziliśmy

A w tym miesiącu nagrodę za wykop miesiąca dostaje:

Ja kupiłem dla żony taniej, bo skorzystałem z giełdy używanych rowerów przywiezionych z Holandii i jesteśmy bardzo zadowoleni. Rower miał dosłownie jedno zarysowanie, a jest świetnej jakości. No i plus taki, że zaoszczędziliśmy
Gratulacje!

beznazwy.jpg

beznazwy.jpg.5362e4a840d669df179951afe019a081.jpg

• Like 2

Cześć

Czy dobrze rozumiem 10000 za rower miejski??? Musze to powiedzieć mojej żonie - zapłacze się.

Pozdrowienia

Cześć

Czy dobrze rozumiem 10000 za rower miejski??? Musze to powiedzieć mojej żonie - zapłacze się.

Pozdrowienia

No wiesz..... jest miasto i Miasto.... :eek:

Pozdrawiam przedrowerowo

M

Kurcze też chciałbym kupić sobie nowy rower, szczególnie jak tak czytam sobie na tym forum wasze wypowiedzi, ale niestety aktualnie mnie na niego nie stać ;/

1 hour ago, salames33 said:

Kurcze też chciałbym kupić sobie nowy rower, szczególnie jak tak czytam sobie na tym forum wasze wypowiedzi, ale niestety aktualnie mnie na niego nie stać ;/

Dwa razy w tym samym wątku. Tego jeszcze chyba nie było :)

beznazwy.jpg

• Haha 2

a w ogóle to Holendrzy po miastach jeżdżą strasznym złomem, bo im dobre rowery kradną, albo do kanałów wpadają o ... naganiacze, za 10k to masz rower miejski wypożyczony do końca Świata i jeden dzień dłużej, a że go ukradną, to już problem wypożyczającego

Edited by Sariensis

2 hours ago, Sariensis said:

a w ogóle to Holendrzy po miastach jeżdżą strasznym złomem, bo im dobre rowery kradną, albo do kanałów wpadają o ... naganiacze, za 10k to masz rower miejski wypożyczony do końca Świata i jeden dzień dłużej, a że go ukradną, to już problem wypożyczającego

Wczoraj wróciłem z NL i ogólnie trochę czasu spędzam w Amsterdamie i nie powiedziałbym. To, że niektóre wyglądają na coś mocno używanego nie znaczy, że jest złomem.

Tak samo w NL jak i BE.

Duzo zależy od poziomu kradzieży na danym obszarze, oczywiscie pomijac fakt, ze rower miejski Juz z samej nazwy jest strasznym złomem, na którym nie da sie normalnie jeździć, chociażby ze względu na wagę a o geometrii to nawet szkoda gadać, to coś jej nie posiada ;).

Edited by Sariensis

Własnie wg mnie geometria rowerów typowo miejskich (holenderek) jest idealna... oczywiście do poruszania się po mieście takim jak Amsterdam np.  Wyprostowana pozycja odpowiednie przełożenie duze kola. Musimy pamiętać, że oni nie poruszają się (głownie) dla relaksu lecz  aby sie przetransportować do pracy szkoły do domu. Jazda kolarką czy innym gorskim rowerem w garniturze czy tez spódnicy z parasolem w dłoni i dzieckiem na bagażniku raczej odpada a na pewno jest mniej komfortowa.