Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Istebna - Zagroń


patryk90

Rekomendowane odpowiedzi

No to mieliśmy we wtorek szczęście albo tez wybrałem dobry dzień. Dzisiaj przedostatni dzień śląskich ferii i jutro oraz w weekend będą tłumy. Na Czantorii we wtorek do 12-tej luzy i trasa czerwona dosyć dobrze przygotowana. Po dwunastej warunki trudniejsze bo trochę lodu ,ale bez tragedii. Ludzi od południa do 14-tej więcej ,ale kolejek do wyciągu żadnych. Całkiem dobre nartowanie jak na polskie warunki i córki zadowolone chociaż starsza bez formy i trzy zjazdy musiałem z jej karnetu ja zaliczyć z czego byłem zadowolony. Zaplecze całkiem na poziomie ,można się ogrzać ,coś zjeść , WC darmowe. Parkingi mnie nie interesują bo nie mam samochodu a dworzec PKP i przystanek PKS są pod stokiem.Za wtorek 07.02 wystawiam dobry stopień O.N. Czantoria w Ustroniu-Polanie. Na podstawie jednego nieudanego dnia w Istebnej (nie byłem i nie będę tam jeździł) nie można wystawiać negatywnej opinii o wszystkich O.N. w Beskidzie śląskim. !9.01 2012 podobnie fatalną ocenę wystawiłem Nowej Osadzie bo na to zasłużyła ,ale byłem dwa razy w tym sezonie w SON-ie i było bardzo fajnie narciarsko i kompletnie bez kolejek. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego dałem ":biggrin:", rozmawiałem ostatnio z sąsiadami, którzy zaczynają przygodę z nartami i raczej im odradzam Szczyrk ze względu na orczyki i wiek dzieci. Sam ostatnio pomagałem wyjechać narciarzowi z 4-rolatkiem na Pośredni (ja z jednej, a pan z dzieckiem z drugiej strony). Nie ukrywam, że jak widzę kogoś bez pary, ale znacznie niższego i lżejszego, a na dodatek sprawiającego wrażenie, że będzie ze mną "walczył" na orczyku, a nie dał się po prostu przez niego ciągnąć, to przepuszczam kogoś innego, albo mówię, że czekam na kumpla :frustrating:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popir...y mi się ośrodki i części świata, to nie ta bajka...

Kupiłem karnety do 13 jest 10 a ja już marzę żeby była 13....

...to z nartowaniem nie ma nic wspólnego...

Mówiłem weź dziecka i jedź na http://www.kreischberg.at/ a jeszcze lepiej gdzieś do http://www.skiamade.com/pl (bo najbliżej) :biggrin:

to by byłaby Twoja bajka i dzieciom by się podobała

a dziwnym ci się wydawało jak pewien nasz kolega w Andorze już we wtorek marzył żeby była już sobota :applause::tongue::laughing: a my marzyliśmy żeby się czas zatrzymał w miejscu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego dałem ":biggrin:", rozmawiałem ostatnio z sąsiadami, którzy zaczynają przygodę z nartami i raczej im odradzam Szczyrk ze względu na orczyki i wiek dzieci. Sam ostatnio pomagałem wyjechać narciarzowi z 4-rolatkiem na Pośredni (ja z jednej, a pan z dzieckiem z drugiej strony). Nie ukrywam, że jak widzę kogoś bez pary, ale znacznie niższego i lżejszego, a na dodatek sprawiającego wrażenie, że będzie ze mną "walczył" na orczyku, a nie dał się po prostu przez niego ciągnąć, to przepuszczam kogoś innego, albo mówię, że czekam na kumpla :frustrating:.

Ha, ha, w Szczyrku miałem przyjemność jechać orczykiem z Czyrnej na Halę Skrzyczeńską z takim kolosem (ok 2m i ze 130kg). Wisiałem na tym orczyku dosłownie i zamiast pod d... miałem go pod łopatkami. I to on się do mnie dosiadł, a nie ja do niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]5751[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]5752[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]5753[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]5754[/ATTACH]

Kolejka puchnie, a czas oczekiwania w niej to ok 10 minut, jak na wyciąg o długości 760 m to o całe 10 min za długo, kocham narty i pojeździć sobie, ale widać nie aż tak bardzo.... zaliczamy jeszcze 3 zjazdy i spadamy, to z nartowaniem nie ma nic wspólnego, jakaś porażka, przecież tam dzisiaj widziałem więcej narciarzy jak miesiąc temu w całej Grandvalira:biggrin:.

No cóż, jak na ten ośrodek kolejka do wyciągu jest w miarę przyzwoita:) 10 min to i tak tutaj niewiele, a w weekendy czeka się 30 min.:) Kolega strasznie niecierpliwy i rozpuszczony na zachodzie:cool::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

No cóż, jak na ten ośrodek kolejka do wyciągu jest w miarę przyzwoita:) 10 min to i tak tutaj niewiele, a w weekendy czeka się 30 min.:) Kolega strasznie niecierpliwy i rozpuszczony na zachodzie:cool::

Wiesz może i troche rozpuszczony ale i racji ma duzo. Dlatego tez startam sie unikac stacji z krzesłami w Polsce jak ognia. Dzieci juz na szczęście w tym wieku narciarskim, że podjadą nawet na gołej linie więc nie ma problemu.

Osobiście wyznaje zasadę: jezeli narty w Polsce to tylko jazda zadaniowa. Wybieram stoki gdzie mozna ustawić tyczki, zjechac w las czy też poćwiczyc skoki lub balet. Jeżdżenie dla samego jeżdżenia na stoku takim jak Istebna gdzie normalnie dlugośc zjazdu mierzy sie w sekundacj jest absolutnie bez sensu. Jezli stanie + podjazd na górę zabieraja ci 30-35 minut to juz lepiej sobie podejśc. człowiek się nie nudzi, korzyśc dla organizmu, cieplej i za darmo na dodatek.

Pozdrawiamm serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, jak na ten ośrodek kolejka do wyciągu jest w miarę przyzwoita:) 10 min to i tak tutaj niewiele, a w weekendy czeka się 30 min.:) Kolega strasznie niecierpliwy i rozpuszczony na zachodzie:cool::

Kolega zbyt ciężko na pieniążki pracuje żeby czuć się radośnie wydając je w tak beznadziejny sposób.:cheerful:

także samo i,jak piszący te słowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko mam takie, czy ktoś się orientuję na której części stoku na Zagroniu będzie rozgrywany ten rodzinny slalom w sobotę ??

Bo nie wiem gdzie się wybrać w sobotę, czy warto może tam, czy gdzieś indziej uderzyć ? Czy nie będzie nawału ludzisków ??

Więcej niż w sobotę bez zawodów już nie będzie, bo po prostu już tam więcej się nie zmieści:biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...
  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
Ktoś był może dzisiaj? Jak sprawa wygląda? Zamierzam się jutro wybrać sprawdzić, ale obawiam się trochę że zmarnuje tylko czas na lodzie pokrytym piachem z armatek... już po prostu nie mogę wytrzymać i muszę gdzieś wyskoczyć na nartki w końcu.

Tam nie byłem ,ale w czwartek (03.01.13) na Nowej Osadzie dało się pojeździć . Warunki to ponad 50 cm śniegolodu na trasie.Po Alpach potrzebne były 4 zjazdy przystosowawcze do polskich realiów. Następne 8 zjazdów już całkiem niezłe. Miałem fatalna pogodę bo najpierw śnieg potem śnieg z deszczem i na koniec sam deszcz. Bez kolejek. Od czwartku spadło sporo deszczu ,ale nadchodzi ochłodzenie i opady śniegu. Trzeba się nastawić na zalodzone trasy i jeździć.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...