Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Korbielow 2012


Rekomendowane odpowiedzi

witam :)

dzisiaj o poranku, termometr u mnie w domu wskazywal -12,4 (godzina 8)

widok jaki mialem z okna:

img%5D

dzisiaj caly dzien piekne niebo, slonce, a przez to temperatura odczuwalna, duzo wyzsza...

brak opadu w ostatnim czasie.

wczoraj jezdzilem z Miziowej do Szczawin. w lasach ciagle miekko, ale ciezko bardzo trafic na jakis nietkniety slad.

duzo lepiej na 9ce...tam malo kto dociera.

czytalem opis jednej osoby, ze na buczynce, przetarcia, kamienie itp... troche mnie to dziwi, bo przed 11 jechalem tamtedy na lekcje na Babie, trasa przygotowana bardzo dobrze i szczerze mowiac mineralow nie znalazlem... pierwszy zjazd 5ka z Miziowej do Szczawin - dla rozgrzewki, rowno jak na stole i dosc twardo :)

dzisiaj o 9 zaczynalem na Babie, swietnie przygotowana trasa, rowny i zmrozony, szybki snieg. polecam. u gory nie jezdzilem, ale jako ze nie padalo, to pewnie wiele sie nie zmienilo.

do zobaczenia jutro :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :) ostatnio dlugo sie nie odzywalem, bo dosc zapracowany bylem i mialem ograniczony dostep do neta...

W Korbielowie od ponad tygodnia nie sypalo, utrzymuja sie duze mrozy(jak wszedzid pewnie) -25 to standard, ale od 11 do 14 nie ma tragedii bo slonce fajnie ogrzewa, poza tymi godzinami jest jednak ciezko. Wczoraj bylem 7 godzin na stoku i wrocilem jak kostka lodu.

Warunki narciarskie ciagle super. Trasy przygotowane bardzo dobrze(wszystkie), ludzi malo, co dzien slonce i piekne widoki.

Poza trasami gorzej, bo wszystko rozjezdzone, wiec przydala by sie nowa dostawa puchu.

Johny, w sobote widzialem Twoje slady ze szczytu do kopca ;) sam na ostatni zjazd myslalem czy by sie tam nie udac, ale te slady mnie odstraszyly i udalismy sie tam gdzie wczesniej , gdzie nikt nie jezdzil ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Johny, w sobote widzialem Twoje slady ze szczytu do kopca ;) sam na ostatni zjazd myslalem czy by sie tam nie udac, ale te slady mnie odstraszyly i udalismy sie tam gdzie wczesniej , gdzie nikt nie jezdzil ;)

:applause:

Wiedziałem,że je poznasz - dwa koślawe skręty i w przybliżeniu orzeł w puchu i tak do Kopca... :wink:

Z soboty na niedziele trochę może posypać + silny wiatr. W niedzielę rano może być więc ciut puchu. Niestety niedziela nie dla mnie :(

Ale za to sobota od rana :D

W sobotę będę na 90%. Te 10 % to fanaberie szefa w piątek o godz. 15.30 typu:"wiesz,że jutro pracujemy?" :tongue:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

udalismy sie tam gdzie wczesniej , gdzie nikt nie jezdzil ;)

Zapewne nie ma co liczyć na to, że w gogle maps przybijesz szpileczkę w tym miejscu i się nim podzielisz z pozostałymi ;) Bo jak nie trzeba zbyt dużo zwiedzać pilska, by jeszcze trochę puchu skosztować, to bym się wybrał tam jeszcze raz - przetestować zwłaszcza buczynkę pod kątem minerałów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne nie ma co liczyć na to, że w gogle maps przybijesz szpileczkę w tym miejscu i się nim podzielisz z pozostałymi ;) Bo jak nie trzeba zbyt dużo zwiedzać pilska, by jeszcze trochę puchu skosztować, to bym się wybrał tam jeszcze raz - przetestować zwłaszcza buczynkę pod kątem minerałów ;)

Nie bede tego miejsca polecac na necie, bo zgubic sie na prawde latwo, jak ktos bedzie w KOrbiowie i ma ochote, to moge tam zabrac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj znać :) ja już spakowany. Budzik na jutro na 4.30 ustawiony... będę próbował wstać :)

Bierzesz coombacki? :D

Oczywiście! :biggrin: Czy na miękkim,czy na twardym,wszędzie dobrze jeździły.No może sztruks nie za bardzo lubią. :tongue:

Nie wiem czy jest sens zabierać na taki beton coś szerszego,

stałem sie posiadaczem czegoś takiego ale chyba sobie daruje w sobotę je.

DYNASTAR PRO XXL

DŁUGOŚC: 194 CM

PROMIEŃ SKRĘTU: 41 m

TALIOWANIE: 132/109/122

WIĄZANIA : SALOMON 12

[ATTACH=CONFIG]5680[/ATTACH]

Ale sprzęcior! :applause:

Moje Coombacki mają promień skrętu 26 m (jeśli dobrze doczytałem),taliowanie 135/102/121 i długość 188cm.

Toś mnie przebił! :wink:

No puchu wiele nie zobaczysz,wszystko rozjeżdżone,ale zawsze możesz po testować nowy sprzęt na trasie i obok niej :wink:

PS.Ja zaparkuję koło orczyka i w zależności od czasu ruszę pod krzesełko lub Płaj.

Edytowane przez johnny_narciarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście! :biggrin: Czy na miękkim,czy na twardym,wszędzie dobrze jeździły.No może sztruks nie za bardzo lubią. :tongue:

Ale sprzęcior! :applause:

Moje Coombacki mają promień skrętu 26 m (jeśli dobrze doczytałem),taliowanie 135/102/121 i długość 188cm.

Toś mnie przebił! :wink:

No puchu wiele nie zobaczysz,wszystko rozjeżdżone,ale zawsze możesz po testować nowy sprzęt na trasie i obok niej :wink:

PS.Ja zaparkuję koło orczyka i w zależności od czasu ruszę pod krzesełko lub Płaj.

No twoje chyba by mi bardziej podeszły ze względu na ich większą uniwersalność moje na trasie to trochę takie DH a jak nie to tylko śmig zostaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

malej korbielowskiej "la ninja" ciag dalszy :)zaczelo sypac rano, Wojtek, na stronie korb.net, podaje ze spadlo 30 cm. wg mnie troche zawyzyl, ale 15 to godzine temu z auta sciagalem :) :) :)ostatnio nie pisalem za wiele, ale tez duzo sie nie dzialo w Korbielowie - 2 tygodnie mocnych mrozow, ze slonkiem i dobra widocznoscia. pracowalem po 5-7 godzin w najwieksze mrozy, takze przemarzlem strasznie, wiec nawet nie bylo checi i czasu by cos jezdzic prywatnie...ostatnio na Pilsku bylem w niedziele, wczesniej w zeszla sobote.Sobota - byl jeszcze super warun i nie tkniety snieg ze szczytu, w niedziele nie bylo juz mowy o jakimkolwiek skrawku nie przejechanego przez kogos sniegu :)pokrywa ciagle jest gruba, poza trasami, snieg rozjezdzony, przewiany i lekko zmrozony. w ciagu tych dwoch tygodni mozna za to bylo nacieszyc oko pieknymi widokami. ponizej wrzuce Wam pare fotek :)warunki na trasach sa na prawde dobre, mineralow wlasciwie brak, trasy wyrownane i ubite, bylo twardo, dosc czesto jezdzilem na Babie, nawet popoludniami utrzymywaly sie dobre warunki, ale to przez to ze duzo sniegu jest i trzyma mroz.jutro moze wybiore sie na Pilsko z rana, sprawdzic co w lesie slychac :)a to obiecane fotki, sprzed 10 dni bodajze :)

IMG_1170.jpg

IMG_1174.jpg

IMG_1175.jpg

IMG_1194.jpg

IMG_1178.jpg

IMG_1170.jpg.733083ec0abc54fb0ab96d1b251d2899.jpg

IMG_1174.jpg.4b6a5a0b0a8080a4e4d0dc6df068817b.jpg

IMG_1175.jpg.5f0a2142da7f7250f256bfa583e9ed15.jpg

IMG_1194.jpg.b9d81d9b6ad1c1c81518dac8d7cf0d6d.jpg

IMG_1178.jpg.de8809aefee3ae710b4e09e683de68f7.jpg

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co tu duzo pisac, zaczne od tego, ze takiego opadu (w ciagu jednej nocy) w tym sezonie, ani pewnie przez pare ostatnich lat nie bylo. rano kolo mojego domu i samochodu ok 40 cm bylo, tam gdzie nawiewalo po pas i wyzej - snieg padal caly dzien i sypie do teraz, chociaz juz nie tak intensywnie.

sytuacja w Korbielowie o godzinie 9: drogi poboczne, ledwo odsniezone, wyjazd do drogi glownej, jesli tylko jada nia auta, nie mozliwy, wasko, brak chodnikow.

pod rondem korek, 3 czy 4 auta nie moga wjechac, mimo ze nie ma lodu, a na drodze sam snieg i przyczepnosc byla na prawde niezla... ja moim autem, na slabych zimowkach wjezdzam bez problemu.

parkingi pod wyciagami (te wzdluz drogi) nie odsniezone, ludzie parkuja wzdluz ulicy, jedynie ten szeroki parking powyzej mostku gdzie idzie sie na solisko, dostepny.

na trasach sporo swiezego sniegu - miekkiego i kopnego. ok 1030 jestem na Szczawinie - od razu kierunek Miziowa i laskiem w dol - jest po prostu pieknie, sniegu jest tak duzo, ze nawet najwieksze stromizny na Pilsku wydaja sie latwiutkie, predkosci nie czuc, plynie sie miedzy drzewami :)

60 cm przybylo przez noc spokojnie - piekny swiezutki i mieciutki puszek :)

ludzi jak na lekarstwo, Ci co sa katuja trasy, lub czarna 7ke, w lasach stala ekipa ;) po jakichs 7-8 zjazdach, kolo 1330/14, lecimy na szczyt. widocznosc zerowa, dodatkowo ilosc sniegu nie zacheca nas do spaceru powyzej wyciagu. lecimy trawersem na maksa w lewo. jest dosc ciezko, ciagle nawiewa snieg, miejscami sa nasypy 3metrowe, a kawalek dalej gola ziemia... ciezka walka i przeprawa, zjazd w sumie nie najlepszy, wrocilismy na Miziowa, by tam sie dobic :)

na koniec 6, przez Płaj i Buczyne i w tym momencie przyszedl mi do glowy pomysl by odbic w dol do Jontka.... na tym przesmyku w lesie od Plaja do Buczynki, polecialem z kolezanka na desce w prawo - zjazd bajka :) najwieksza ilosc sniegu na Pilsku jaka spotkalem. wszystko co spadlo 2-3 tygodnie temu, tam nie bylo ruszone, nie zjezdzone i nie zmrozone, teraz dowalilo na to kolejne 60 cm... jak zjezdzalem to snieg wsypywal mi sie pod kurtke przez kaptur i kolnierz ... cos pieknego :) caly czas fajne nachylenie, dlgi zjazd i w miare rzadki las.

jedyny minus tego, ze wyladowalismy zbyt na prawo i czekalo nas jakies 1000m przedzierania sie wzdluz rzeki, po plaskim, w sniegu po kolana i pas... taki mily akcent na dobicie i koniec dnia :)

ale za to paczki lepiej teraz smakuja :)

jutro tez jakos od 11 startuje :)

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest- lub nie było ostatnio tak pieknie . W poniedziałek 13.02.2012 r. byłem na Pilsku . Około 11 godziny poniżej Miziowej było tyle kamieni na trasie że trzeba było jeździć bokami . Gdzie te 150 cm śniegu. W miejscu gdzie poszerzono trasę wystawały resztki drzewek - gałęzi i kamienie . Pozdrawiam Janusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

meldunek z dzisiaj:

śniegu dużo i bardzo dużo , poza trasami są miejsca , gdzie jeździłem w metrowym świeżym puchu , po prostu bajka:tongue: , ale też jest już sporo rozjeżdżonych miejsc . Cały czas przed południem dosypywało , więc jutro poza trasami też powinno być OK .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rowniez bylem dzisiaj od 12, gorzej niz wczoraj jesli chodzi o puch, Tlusty Czwartek to byl dzien sezonu, bez dwoch zdan ! :)w lesie sniegu sporo, ale w nocy nie nasypalo juz tyle co ostatnio, wiec duzo rozjezdzone.oczywiscie mozna trafic fajne linie i nie ruszony snieg, ale wiekszosc wymaga podchodzenia, a to przy tej ilosci puchu, wietrze i slabej widocznosci nie jest najlepsza opcja :)na trasach dzisiaj miazga : muldyy puch itp :) ale obSethed kochaja takie warunki, wiec dla mnie bylo pieknie.dorzucam 3 fotki z wczoraj, z dropa w lasku :)

3.jpg

2.jpg

1.jpg

3.jpg.bf33c1db7c009b4a5159baf84124a6e2.jpg

2.jpg.cd6f2eaabe8b3890d281902d905fd848.jpg

1.jpg.a9ef7709c3bd383bbb39fec4de8d1a82.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...