Narty - skionline.pl
Jump to content

Recommended Posts

Witamy wszystkich zainteresowanych!Chcielbysmy podzielic sie ze wszystkimi swoimi spostrzezeniami i dzieki temu pomoc w podjeciu decyzji odnosnie wyjazdu do Bukoveli. • Po pierwsze: granicaZ racji, ze jechalismy z Bialorusi, granica nie sprawila zanych problemow. 30minut i po sprawie.• Po drugie: drogiDrogi sa kiepskie (dziura na dziurze), jednak zawieszenie mocno nie ucierpialo, ale wymagalo to ostroznej jazdy. Srednia predkosc 65km/h. Nalezy uwazac na kierowcow ukrainskich-zero kultury jazdy. Nalezy zaopatrzyc sie we wlasny prowiant i termos z kawa poniewaz brakuje przydroznych barow i dobrych stacji. Jezeli chcecie tankowac to stacja WOG i Lukoil-tam kawka jest:smile:.• Po trzecie: zakwaterowanieMy skorzystalismy z wariantu tanszego i wynajelismy dom (bylismy 13-osobowa grupa znajomych) w miejscowosci Tatariv to 12 km od bukovieli. Co wymagalo chociaz jednego trzezwego kierowcy poniewaz sa przeprowadzane kontrole trzezwosci na trasie do/z Bukovieli.Dojazd zajmowal nam okolo 20minut codziennie. Samo zakwaterowanie znalezlismy przez strone internetowa: http://www.karpaty.info/ru/uk/if/jr/tatariv/ wymagalo to znajomosci jezyka rosyjskiego jednak istnieje mozliwosc dogadania sie po polsku. Cena to w naszym przypadku: 60zl os/doba. Jednak mozna znalesc i taniej. • Po czwarte: wynajecie sprzetuByly z nami osoby, ktore wynajmowaly sprzet kosztowalo ich to 400 hru za 5dni (narty, buty, kijki, okulary i obowiazkowy kask). Wypozyczac jest najlepiej dalej od Bukovieli-logiczne im blizej Bukovieli tym drozej. • Po piate: wyciagi i stokiPieciodniowy karnet na wyciagi dzienne (8:30-16:30) kosztowal 1026hru. Przy zakupie poproscie o mapke tras. Daja ja bezplatnie. Istnieje mozliwosc jezdzenia noca na wybranych trasach za dodatkowa oplata. Niektorzy nasi znajomi kupowali na ilosc podciagow 26hru za jeden.Same trasy przygotowane dosc dobrze (porownujemy z Austria). Ilosc tras zadawalajaca-uparty narciarz przejedzie je wszystkie przez jeden dzien, chociaz jezdzac na nich przez tydzien nie mozna sie nudzic. Minusem jest to, ze ratrak nie jezdzi codziennie co wplywa tez na jakosc tras. Poziom tras jest zroznicowany, no najwiecej jest czerwonych, ale na niektorych spokojnie poradza sobie zwolennicy niebieskich. Minusem moze byc tez to, ze laczenie niektorych wyciagow wymaga silnej pracy rak-poziome mostki o dlugosciach srednio 50metrow:smile:.• Po szoste: jedzenie na stokachNa stokach zlokalizowane sa mini karczmy w ktorych mozna zjesc smaczny obiad koszt okolo 120hru/os. Wersja tansza „gorski fast-food” kanapki na cieplo lub kielbaska z kawa/herbata/bulionem i oczywiscie wszedzie grzane wino.• Po siodme: jedzenie poza stokamiSmaczne domowe obiadki/kolacje. Polecamy kartoszke po domasznemu, szaszlyk (kawalki miesa bez patyczka:smile:) oraz barsz ukrainski. Z alkoholi koniecznie koniak zakarpacki-hit wyjazdu! Glowa na nastepny dzien nie boli:smile:Podsumowujac: Wyjazd ten porownujemy do zeszlorocznych Apl austriackich i nalezy stwierdzic, ze widoki w Austrii sa niezapomniane jedak przyjemnosc z jazdy jest taka sama, a ceny w obu tych krajach sa nieporownywalne. To sa nasze osobiste odczucia.INFORMACJE DODATKOWE:

• Nasz pobyt 12.02-18.02.2012 (w innych terminach ceny moga roznic sie)
  • Obowiazkowe kaski
  • Kurs waluty ~1hru=0,4pln
  • Polacy wjazd bezwizowy do Ukrainy
  • Na wymienionych przez nas stacjach benzynowych oraz placenie za karnety mozliwe jest za pomoca karty
  • http://bukovel.com/

.. i kilka zdjec dla zachety :)

DSC02011.jpg

DSC02074.jpg

DSC02130.jpg

DSC02139.jpg

DSC02140.jpg

DSC02011.jpg.802771a4294ef6e2bd0e839dcb827a9e.jpg

DSC02074.jpg.b4fb08b76adb62f51a41e913ec05fd8d.jpg

DSC02130.jpg.81430a5ade501483be5e451124785e7d.jpg

DSC02139.jpg.7f322186b44e28666dca8b0ea358ca57.jpg

DSC02140.jpg.38f28707959f71a54484d7b04502f2db.jpg

Edited by Robert Chmielewski
  • Like 13

Dziękuję ci dobry człowieku za ostrzeżenie.:smile:

Sorry ale toco wkleję poniżej z Twojego posta wyklucza się wzajemnie.

"- Same trasy przygotowane dosc dobrze (porownujemy z Austria)....

- ratrak nie jezdzi codziennie co wplywa tez na jakosc tras "

wiem,że to wyjęte z kontekstu ale... już mam dreszcze

Nawet w Alpach zdarzy się,że nie codziennie przejadą ratraki ale to tylko w przypadkach jakiejś ekstremy pogodowej.

A taką loteryjkę typu przejadą-nie przejadą mamy u nas w Szczyrku.

Szkoda byłoby jechać tak daleko.

Mnie za dopłatą by tam nikt nie wyciągnął.

Edited by MB
  • Like 1

Oczywiście zrozumiałem to.

Nikogo nie ganię i nie odradzam korzystania z Bukovela.

To też tylko moje osobiste odczucia.

Pozdrawiam.

• Like 1

Witam

Ja jak byłem tam w grudniu 2011 to wszystkie trasy były ratrakowane codziennie.

Teraz jadę na 5 dni i zobaczę.

Pozdr.

Jan

Witam,

Prosba do triad: napisz jakie warunki panują w marcu ponieważ w przyszłym roku planuje tam dwie wyprawy w grudniu i właśnie w marcu.

Pozdrawiam

Witam

swoje spostrzeżenia z grudniowego wypadu opisałem tutaj

http://www.skionline.pl/forum/showthread.php/11819-Bukovel-Ukraina?highlight=Bukovel

Natomiast w tą niedzielę wypadam do Bukovela na tydzień

od niedzieli do niedzieli i po powrocie postaram się dokładnie opisać co i jak. Chociaż jak rozmawialiśmy z obsługą wyciągów w grudniu i patrząc na foty to tam sezon trwa do maja.

Jedziemy większą grupą zapaleńców którzy zwracają głównie uwagę na jazdę, trasy, itp.

Bliskość klubów i dyskotek ma drugorzędne znaczenie.

Kumple z którymi byłem w grudniu jadą w komplecie, i każdy kogo znam i kto jeździ na nartach bo to lubi

i był w Bukovelu jeździ tam co rocznie.

Także relacja będzie zdana

Foty z wyjazdu grudniowego i kilka filmików kręconych aparatem foto

można pooglądać tutaj http://www.triada.org.pl/bukovel/

Pozdr.

Jan

Witam W miniony piątek wróciłem z Bukovela po 5 dniach na nartach. Robercie. Możesz śmiało jechać do Bukovela w marcowych terminach. Stoki przygotowane świetnie, Ludzi mało. Było tak że np. na czerwonej trasie byłem tylko sam, nikogo za mną i przedemną. Jedna tylko uwaga. 8 marca to na Ukrainie dzień wolny więc w tym roku dodając do tego piątek to się zrobił dłuuuugi w polskim stylu weekend więc ludzi się w tym jednym dniu najechało co niemiara. Kolejki do tras niebieskich na ok. 10-15 min, czerwonych o połowę mniej. przy czarnych wyciągach prawie wcale. Kilka fotek

buk9.jpg

buk1.jpg

buk2.jpg

buk3.jpg

buk4.jpg

Pogoda świetna. Szkoda tylko że te dni tak szybko mijają. PozdrJan

buk9.jpg.21c530cd5efef42fe2b5a7b754080cb7.jpg

buk1.jpg.dd9cb8cbb06073fd1edf992a38b54bd1.jpg

buk2.jpg.1e7593dfa7fcf955a8b70cf713f408ad.jpg

buk3.jpg.3da077e98e7255b35dfaafb0a273bbad.jpg

buk4.jpg.20ed59d3eeb6c77d28a414ef09297eb8.jpg

Edited by triad
link
  • Like 9
  • Thanks 1

Witam triad!

Dziękuję za zachętę.

O mały włos a ze znajomym byśmy się tam wybrali właśnie na ten długi weekend - na Białorusi też mieliśmy wolne :).

W przyszłym roku jest plan na dwa wypady i mam nadzieję go zrealizować!

Pozdrawiam

ps. na fotkach widać że pogoda dopisała :)

Witam

Pogoda dopisała tak że lepiej nie mogła.

Jedna uwaga dla planujących wyjazd na Ukrainę do Bukovela. jadąc tam skądkolwiek z Polski trzeba jechać przez Lwów i Iwano Frnakowsk.

DO Frankowska z e Lwowa lepiej jechać drogą M10 i póżniej odbijać do Iwanofrankowska. Jest to dłużej o ok. 40 km od jazdy drogą N09

ale droga N09 strasznie się popsuła od czasu jak byliśmy w grudniu. Nie bardzo wierzę że ją od nowa zrobią, a droga M10 jest drogą międzynarodową prowadzącą na zakarpacie ukraińskie i est utrzymywana w lepszym stanie. Przy okzazji jadąc tą drogą mamy po drodze możliwość odwiedzenia innej znanej stacji narciarskiej na ukrainie czyli SŁawska - tylko tam to ponoć stki się ratrakue od przypadku do przypadku, ale za to ceny dużo niższe niż bukovel.

W nowym sezonie na początku grudnia chcemy waśnie uderzyć na taki kilkudniowy wyjazd - czyli Sławsko, bukovel.

Zobaczymy.

Pozdr

Jan

Byłem na desce w terminie (12-15/02/2017). Super spędzony czas.

Stoki dobrze przygotowane (nie wszędzie są jednak oznakowania, można się na początku trochę pogubić). Snowpark był bardzo dobrze przygotowany. Każdy stopień trudności.

Jednak trzeba uważać na wypożyczalnie (szczególnie wypożyczalnię numer jeden) i najlepiej wypożyczać na jeden dzień i potem dopłacać ponieważ w razie wypadku i konieczności oddania sprzętu nie odają kasy za niewykorzystane dni mimo, że i tak wypożyczą ten sprzęt. Kase po prostu biorą do kieszeni. W moim przypadku właśnie tak było:/

p.s.

swoim samochodem nie proponuje jechać. drogi są fatalne plus trzeba wykupić dodatkowe ubezpieczenie kradzieżowe, które będzie obejmowało Ukrainę. Najlepiej jechać autokarem jak ktoś już tu pisał.

Dobra jakość za kasę:)

• Like 1

Guest
1 godzinę temu, DMO napisał:

PS. swoim samochodem nie proponuje jechać. drogi są fatalne plus trzeba wykupić dodatkowe ubezpieczenie kradzieżowe, które będzie obejmowało Ukrainę. Najlepiej jechać autokarem jak ktoś już tu pisał.

Podaj jeszcze telefon firmy i wszystko będzie jasne!

PS. a na dole POST ZAWIERAŁ LOKOWANIE PRODUKTU tylko malutkimi żeby nikt nie zauważył! ŻENADA!!!

Dnia 22.02.2017 o 20:27, DMO napisał:

Byłem na desce w terminie (12-15/02/2017). Super spędzony czas.

Stoki dobrze przygotowane (nie wszędzie są jednak oznakowania, można się na początku trochę pogubić). Snowpark był bardzo dobrze przygotowany. Każdy stopień trudności.

Jednak trzeba uważać na wypożyczalnie (szczególnie wypożyczalnię numer jeden) i najlepiej wypożyczać na jeden dzień i potem dopłacać ponieważ w razie wypadku i konieczności oddania sprzętu nie odają kasy za niewykorzystane dni mimo, że i tak wypożyczą ten sprzęt. Kase po prostu biorą do kieszeni. W moim przypadku właśnie tak było:/

p.s.

swoim samochodem nie proponuje jechać. drogi są fatalne plus trzeba wykupić dodatkowe ubezpieczenie kradzieżowe, które będzie obejmowało Ukrainę. Najlepiej jechać autokarem jak ktoś już tu pisał.

2 godziny temu, puciek19 napisał:

Witam. Wlaśnie wracamy z Bukovela. Warunki bardzo dobre. Stanu wojennego się nie odczuwa. Wracamy tu w lutym :)

Co tam stan wojenny. Mozna zaopatrzyć się w broń i  czuć się bardziej bezpiecznie. 

3 godziny temu, puciek19 napisał:

Witam. Wlaśnie wracamy z Bukovela. Warunki bardzo dobre. Stanu wojennego się nie odczuwa. Wracamy tu w lutym :)

Poprosimy o jakieś zdjęcia i choć krótką relację...

Dnia 2.01.2019 o 22:49, Cosworth240 napisał:

Poprosimy o jakieś zdjęcia i choć krótką relację...

Siemanko!

Wczoraj z rana wróciliśmy z rekonesansu w Bukovelu, gdzie byliśmy od 27 grudnia do 2 stycznia. Poniżej postaram się opisać to, co widzieliśmy, podzielić się swoimi spostrzeżeniami i udzielić paru wskazówek 1f609.png;)

A więc...

1) Wyjazd rewelacyjny, miejsce rewelacyjne, klimat rewelacyjny. Wybór kurortu jak najbardziej trafiony. Pozytywne opinie, które można przeczytać na forach jak najbardziej prawdziwe.
2) Warunki do jazdy na nartach- start 8.30 koniec 16.30. Na wieczorne jazdy nie ma co się wybierać gdyż po całym dniu stoki są i tak rozbite. Najlepsze warunki są z rana i do godz. 12.30. Trasy są bardzo urozmaicone, o różnym stopniu trudności, tak więc każdy znajdzie coś dla siebie.
3) Pogoda- Osobiście posiadam gogle z szybkami SP3, SP2, SP1. W każdych mało widać. Polecam zakup gogli bez przyciemnienia-  Koszt najprostrzych to ok 30 zł więc grosze. Poza tym masa śniegu, stoki są regularnie dośnieżane i ratrakowane. 
4)Noclegi- spaliśmy 20 km od Bukovela, a co za tym idzie dojazd zajmował nam ok 45- 90 min. Dlaczego taka rozpiętość? Otóż do kurortu prowadzą dwie drogi, w tym jedna jest dobra. W momencie, w którym osoby mieszkające poza centrum dojeżdżają pod wyciągi, a na mieście jest pełno turystów mamy do czynienia z permanantnym zakorkowaniem. Uwaga! przed godz 9.00 nie ma korków, więc warto wstać wcześniej i oszczędzić sobie problemów 1f609.png;)
5)Jedzenie- mniam, mniam, mniam. Pyszne, świeże 1f609.png;) Cenowo różnie, w zależności od lokalizacji. Na stokach obiad dla jednej osoby z piwkiem to koszt około 300 hrywien- 45 zł, im dalej od centrum tym taniej. Piwko ok 20 hrywien. Wypasiona kolacja, w dobrej restauracji dla 1 osoby z winem to ok 500 hrywien- warto chociaż raz pójść i spróbować. 
6) Parkingi- większość płatnych. Duży, bezpłatny parking na końcu Bukovela, 200 m od wypożyczalni skąd mamy 30 m do wyciągu. Żeby nie kombinować postanowiliśmy wypożyczyć narty w tej wypożyczalni i mieliśmy spokój z parkingiem + nie trzeba było biegać w butach narciarskich do wyciągu.
7) Drogi- generalnie nie jest źle. Jechaliśmy DK19 z Białegostoku na Hrebenne. Czas odprawy ok 4 godzin. od granicy mamy 4-5 godz do Bukovela w zależnosci od warunków na drodze. Czasami zdarzają się dziury ale tragedii nie ma, więc spokojnie można wybrać się własnym autem 1f609.png;)
8) Wypożyczanie nart- jest ich naprawdę dużo. Jest w czym wybierać. Koszty wypozyczenia sprzętu klasy B ( sprzęt 2-3 letni, w miarę świeży, dobry dla średniozaawansowanych lub zaawansowanych) to koszt 1080 Hrywien za 5 dni. Za tę kwotę otrzymujemy narty Fisher RC4 XTR. Ważne- jeżeli ktoś jest początkujący to nie ma sensu aby przepłacać. Można zaoszczędzić parę zł i wypożyczyć sprzęt klasy C (nieco starsze modele, bardziej rozbite). Wyglądają dość dobrze.
9) Waluta- W Polsce hrywna w zakupie to ok 15,00-15,5 zł/ 100 hrywien. Na Ukrainie spotkałem się z kursem 14,22 bezpośrednio za granicą. Jeżeli ktoś znajdzie kantor i będzie maił cenę ok 14,50 może spokojnie wymieniać. Ja osobiście biorę złotówki i po przejechaniu granicy będę wymieniał na hrywny 1f609.png;)
10) Koszty- wyjazd kosztował nas 2200 zł/ osoba. Nie oszczędzaliśmy na jedzeniu, kupiliśmy pamiątki. Na pewno można się pokusić o wypożyczenie droższego sprzętu lepszej klasy (+150 zł/5 dni), aczkolwiek ten krok polecam jedynie osobom ważącym powyżej 90 kg i dobrze jeżdżącym. W innym wypadku nie ma to sensu. Jechaliśmy też autem w 4 osoby stąd koszty podróży wyniosły nas ok. 800 zł/ auto. Osobiście na kolejny wyjazd będę wymieniał 2000 zł, aby czuć się dość komfortowo i nie bać się, że zabraknie mi kasy 1f609.png;) Resztki zawsze można odpowiednio "spożytkować" na pamiątki z bezcłówki 1f609.png;)

Jeżeli macie jeszcze jakieś pytanka, zachęcam do zadawania. Chętnie odpowiem 1f609.png;)

49567330_1241905392626355_2546967081711042560_n.jpg

49706019_335782933816759_2249830094438662144_n.jpg

49841081_508437622979070_4945199768084152320_n.jpg

49592332_1744903078949205_6923702587862548480_n.png

• Like 2
  • Thanks 2

Na stronie Bukovela  nie mogę znalźć mapki tras, oraz szczegółowego opisu tras,  głównie chodzi mi o ich długość. Po pojeździe na miejsce żeby nie okazałao się , że to taka Białka albo co gorsza Zieleniec z masą tras ileś tam dziesiąt km w którym każda ma 1000-1600 m

Jest info, trzeba tylko trochę poszukać.

Po kliknięciu na dany wyciąg pokazuje się lista tras przy tym wyciągu. Po kliknięciu na daną trasę pokazują się jej parametry, w tym długość. Strona ma ponadto tłumaczenie na polski język.

https://bukovel.com/pl/status/

Edited by Slavko

Dzięki kolego

Mapa nie działa w języku pl, ale opisy po kliknięciu jak najbardziej

Najdluższa suma czerwonych tras  11d+12a daje prawie 3km jednorazowego zjazdu, reszta tras raczej średnjej długości 1,5-2,5km

Niebieskich nie ma co liczyć , bo nie wiadomo jak z ich nachyleniem 

Kolego płaciłeś może Revoult-em? kurs wtedy wynosi 13 PLN za 100 Hrywien. Działo to u nich? :)

Ja wybieram się za miesiąc. 

W tamtym roku jak byłem to najdłuższa trasa jaką zrobiłem miała 3 km, ale sporo było 2 z hakiem. Nie było źle. 

A, no i z jedzeniem prawda, mega dobre, wszyscy byliśmy zachwyceni po prostu :) Kawałek od wyciągu za obiad i dwa browary dałem na nasze dwie dyszki