Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Dwie Doliny - warunki


Czizes

Rekomendowane odpowiedzi

Siema,

Czy ktoś może napisać jakie są warunki w Wierchomli i Muszynie? Chciałem się tam wybrać 6tego na tydzień, ale patrząc na temperatury i prognozy to nie za specjalnie to wygląda...Widok z kamer też za wiele mi nie mówi. Nie wygląda to źle, ale wrażenia osobiste mogą być zupełnie inne przecież...

Pozdrawiam,

MG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Właśnie wróciłem z Wierchomli. Byłem tam 4 dni, od soboty 12.01 do 15.01. Mogę powiedzieć że było lux. Stok przygotowany bardzo dobrze, wszystkie wyciągi pracuja. Przez 4 dni to miałem i mróz i odwilż, i słoneczko i mgłę, i wiatr i opady. Ogólnie wypad udany. Najważniejsze że nie ma ludzi!!!! Prawie pół Polski ma ferie ( 5 województw) a na stoku nie ma ludzi. Pamietam lata ubiegłe i tłumy do wyciagu. Przez cały pobyt nigdy nie stałem w kolejce do wyciągu! Po prostu podjeżdżasz i włazisz przez bramkę. Mogę przypuszczać dlaczego tak jest. Kraj się pieknie rozwija, jest zieloną wyspa, ale ludziom brakuje chyba kasy. Aha, podrożało. Ja brałem 2x karnety dwudniowe, za co płaciłem po 135zł. Znaczy wychodzi 67,5 zł na dzień, czyli od 9 do 18. To chyba najrozsądniejsze wyjście, bo branie karnetów czasowych się nie opłaca. więc jesli dziennie śmigałem od 9 do 17 to chyba nieżle! Co się tyczy nowości- przedłuzono ostatni talerzyk i teraz mozna już spokojnie dostać się na samą górę i zjechać do Szczawnika. nie trzeba podchodzić! Jeśli chodzi o drogę powrotną, nawet jazda na jajo nie pozwala na dojazd do końcowej stacji krzesła w Wierchomli. Trzeba drałować jakieś 300 m minimum. I druga sprawa. Jakiś szalony marketingowiec wymyślił tzw "promocje" ( promocja- słowo to nie oznacza obnizki ceny, ale nie będę tego rozwijał) i zaproponował w jednym barze tańsze ciastko, w drugim herbatkę, w trzecim piwo ( ale tylko zimne) a w jeszcze innych chyba frytki i kawę! A krzesło jak jechało ponad 12 minut, tak jedzie, z tym, ze teraz wiezie znacznie mniej ludzi! Piątego dnia, czyli dziś, jeżdziłem na Jaworzynie. Tu także wszystkie wyciagi i trasy czynne. Śmigałem przy padającym śniegu- 4 godziny za 80 zł. Ludzi znacznie wiecej niż w Wierchomli, ale szału nie ma. Oj sporo jeszcze miajsca wolnego widziałem na parkingach!!! Tu także kolejek do wyciągów nie było- jeżdziło sie na okragło! Coś klientela nie dopisała!!!! Czyżby za drogo? Nie sądzę, przecież kraj tak wspaniale sie rozwija i prawie wszystkich stać na wyjazd z dziećmi na narty! Najtańszy tygodniowy wyjazd dla czteroosobowej rodziny to tylko 6 tys zł

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z Wierchomli. Byłem tam 4 dni, od soboty 12.01 do 15.01. Mogę powiedzieć że było lux. Stok przygotowany bardzo dobrze, wszystkie wyciągi pracuja. Przez 4 dni to miałem i mróz i odwilż, i słoneczko i mgłę, i wiatr i opady. Ogólnie wypad udany. Najważniejsze że nie ma ludzi!!!! Prawie pół Polski ma ferie ( 5 województw) a na stoku nie ma ludzi. Pamietam lata ubiegłe i tłumy do wyciagu. Przez cały pobyt nigdy nie stałem w kolejce do wyciągu! Po prostu podjeżdżasz i włazisz przez bramkę. Mogę przypuszczać dlaczego tak jest. Kraj się pieknie rozwija, jest zieloną wyspa, ale ludziom brakuje chyba kasy. Aha, podrożało. Ja brałem 2x karnety dwudniowe, za co płaciłem po 135zł. Znaczy wychodzi 67,5 zł na dzień, czyli od 9 do 18. To chyba najrozsądniejsze wyjście, bo branie karnetów czasowych się nie opłaca. więc jesli dziennie śmigałem od 9 do 17 to chyba nieżle! Co się tyczy nowości- przedłuzono ostatni talerzyk i teraz mozna już spokojnie dostać się na samą górę i zjechać do Szczawnika. nie trzeba podchodzić! Jeśli chodzi o drogę powrotną, nawet jazda na jajo nie pozwala na dojazd do końcowej stacji krzesła w Wierchomli. Trzeba drałować jakieś 300 m minimum. I druga sprawa. Jakiś szalony marketingowiec wymyślił tzw "promocje" ( promocja- słowo to nie oznacza obnizki ceny, ale nie będę tego rozwijał) i zaproponował w jednym barze tańsze ciastko, w drugim herbatkę, w trzecim piwo ( ale tylko zimne) a w jeszcze innych chyba frytki i kawę! A krzesło jak jechało ponad 12 minut, tak jedzie, z tym, ze teraz wiezie znacznie mniej ludzi! Piątego dnia, czyli dziś, jeżdziłem na Jaworzynie. Tu także wszystkie wyciagi i trasy czynne. Śmigałem przy padającym śniegu- 4 godziny za 80 zł. Ludzi znacznie wiecej niż w Wierchomli, ale szału nie ma. Oj sporo jeszcze miajsca wolnego widziałem na parkingach!!! Tu także kolejek do wyciągów nie było- jeżdziło sie na okragło! Coś klientela nie dopisała!!!! Czyżby za drogo? Nie sądzę, przecież kraj tak wspaniale sie rozwija i prawie wszystkich stać na wyjazd z dziećmi na narty! Najtańszy tygodniowy wyjazd dla czteroosobowej rodziny to tylko 6 tys zł

TO kolega taki NIEPOKORNY :angel:

Dlatego w tym kraju, gdzie każdy normalny zmienia się w świnię przy żłobie:

1. dbaj o rodzinę, przyjaciół i bliskich i

2. dymaj system , nie wierz politykom/ idiotom

3. jak śpiewał Młynarski: róbmy swoje

A w niebie jestem pewien, że nas rozgrzeszą

A :stupid: miało być o nartach.

DON'T BELIEVE exelowi ministra Rostowskiego i narciarza Donka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, macie racje! Obiecuję że będzie tylko o nartach! Tak się trochę zapędziłem.

W Wierchomli przetestowałem 3 rodzaje nart z najnowszych kolekcji. Zacznę od najgorszych- Volkl 77, ni pies ni wydra. Jakieś takie nijakie, jak dociśniesz wycina skręt, jak pojedziesz szybko, dobrze trzyma. Mnie nie pasują. Drugie to head integrale ( czy jakoś tak), takie zielone. Przyjazne,łatwe ale nie bardzo trzymaja na twardym. Jakieś takie lużne. Najlepsze- head magnum. Wspaniałe! Szybkie, trzymaja na twardym, skręty wycinaja jak po szynach. Tym daję 1 miejsce. Za 3 godz. testowania zapłaciłem 50 zł. wypożyczalnia ma dużo wiecej nart, ale w 3 godz. nie jest się w stanie przetestować wiecej jak 3 - 4 pary. Następnym razem przetestuję inne.

Edytowane przez Bumer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam z Wierchomli.

Warunki bardzo dobre. Śniegu dosyć, temp. ok.0 i poniżej. Trasy doskonale przygotowane. Właśnie znowu sypie :wink:

Odwiedziliśmy Szczawnik, odradzam. Zero nastroju a kubeczek grzanego winka 12 zł. W Wierchomli tylko 6 zł.

Pozdrowienia dla tych, co pracować muszą. :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam z Wierchomli.

Warunki bardzo dobre. Śniegu dosyć, temp. ok.0 i poniżej. Trasy doskonale przygotowane. Właśnie znowu sypie :wink:

Odwiedziliśmy Szczawnik, odradzam. Zero nastroju a kubeczek grzanego winka 12 zł. W Wierchomli tylko 6 zł.

Pozdrowienia dla tych, co pracować muszą. :biggrin:

E tam, e tam! Ale z tego co pamietam zimne piwo jest za 4 zł! Frytki na górze za 3 zł, herbata na dole polanek za 3 zł, szarlotka przy dolnej stacji w Wierchomli 4 zł, wszystko co taniej porozp.... po całym ośrodku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

Dwie Doliny- Wierchomla

Czy mógłby ktoś opisać jakie są warunki w Dwóch Dolinach- Wierchomla.. na kamerkach internetowych to "średnio to wygląda". Są prześwity ziemi.. Stok obecnie jest naśnieżany?

Może ktoś z Państwa jest obecnie i może się wypowiedzieć w tym temacie.

Dziękuje i Pozdrawiam,

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Może ktoś opisać aktualne warunki panujące w Wierchomli? Wybierałem się z dzieciakiem (7 lat) na 3-4 dni ale po sprawdzeniu prognozy to nie wiem czy warto (wiadomo, że dla dzieciaka jazda w deszczu to dyskusyjna przyjemność). Może nie jest tak źle?

Pozdrawiam,

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś opisać aktualne warunki panujące w Wierchomli? Wybierałem się z dzieciakiem (7 lat) na 3-4 dni ale po sprawdzeniu prognozy to nie wiem czy warto (wiadomo, że dla dzieciaka jazda w deszczu to dyskusyjna przyjemność). Może nie jest tak źle?

Pozdrawiam,

Mariusz

Praktycznie nie ma już w Polsce dzieci, są dzieciaki. Czyżby wzorem świnek - warchlaki, prosiąt - prosiaki? Kociąt - kociaki- no nie, są i kocięta i "kociaki"!:smile:

Ciekawe jak wyglada połączenie Wierchomli ze Szczawnikiem? Ponoć już jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Pływak, za daleko posunięte insynuacja... Od wczoraj - Awaria kompa i stad ograniczone możliwości reakcji... Do sedna: łącznik z Wierchomli do Szczawnika k. Muszyny - no problem! Ale w 2. stronę, w większości po naturalnym, wiec z czasem będzie problem! Na razie dajemy radę (mało powiedziane!), do duspozycji ok. 8km tras!!! I 6 kolei i wyciągów; za tydzień rusza 7. Wyciąg ( Płatek; chwilowa awaria...). To po Białce w tym sez. I tak najwiecej w Polsce..., w tym najdłuższa czynna trasa w kraju, do Szczawnika. Pozdrawia i zapraszam! W tym tyg., jak dotąd - Alpejskie warunki!!! Śnieg, mróz (do południa) i słońce! A wczoraj z niejakim Kapustą (znany spółeczności narciarskiej w tym kraju?! No myślę...), najlepszy trening na tyczkach od dawna... !!!

Wysłane z mojego iPad przez Tapatalk

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Dzięki za info DD. Mam nadzieję, że te tyczki to nie była jednorazowa impreza. Jeżeli da się kręcić to znaczy, że jest naprawdę nieźle> jakby co to jestem do dyspozycji w kwestii wywożenia, noszenia kręcenia zbierania itd. Tylko dajcie parę razy zjechać. :wink:

A kwestii różnych postów to jakie ma znaczenia to czy trasa ma 1500 czy 1700 metrów? Zjazd trwa pewnie z minutę czy minute i 10 sekund?? Co za różnica? czy to przypadkiem nie czepianie się nieistotnych szczegółów?

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogoda w Wierchomli

Witam. Wybieram się na ferie w Dwie Doliny. Wyjazd już w sobotę a tu widzę jak kolor śniegu zmienia się z białego w brązowy. Jeśli jest ktoś na miejscu to prosze o raport czy snieg jest jeszcze do jazdy czy to już ostatnie jego tchnienie i lepiej zabrać ze sobą deskę do serfowania.

Pozdrawiam. Życzę wszystkim feriowiczom MROZU. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...