Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Uwaga na drogach


hucu

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejna inicjatywa naszego ws(PO)niałego rządu.Kolejny pomysł na łatanie dziury kosztem podatnika-kierowcy.Zapewne już słyszeliście, Inspekcja Transportu Drogowego otrzymała nowe radiowozy. Nie zatrzymują one kierowców, a natychmiast przesyłają do bazy zdjęcia z popełnionym właśnie wykroczeniem. Jeśli jedziecie nieprzepisowo i zobaczycie takie auto w lusterku zapewne będzie już za późno. Macie mandat. Jeśli dla odmiany takowe auto zobaczy Was nadjeżdżających z przeciwka z nadmierną prędkością lub łamiących któryś z przepisów to także macie mandat. Nie zatrzymają Was, o popełnionym wykroczeniu dowiecie się z listu który Wam wyślą.Lepiej więc wcześniej wyjść z domu i jechać przepisowo do celu niż pędzić na ostatnią minutę i ryzykować chudszym portfelem oraz życiem swoim i innych na drodze. Co najmniej 28 nieoznakowanych radiowozów które już wyjechały na nasze drogi jest wyposażonych w czeskiej produkcji fotoradary AD9. Z zewnątrz auta ITD na pierwszy rzut oka niczym szczególnym się nie wyróżniają. Jak je w takim razie rozpoznać?Po bliższym przyjrzeniu się zobaczycie, że z przodu na wysokości tzw. „grilla” został zamocowany czarny okrągły plastikowy element, jest to głowica radarowa. Na zdjęciach poniżej macie przykład Forda Mondeo wyposażonego właśnie w taką głowicę. Widzieliśmy wczoraj w okolicach Olsztyna Forda Focus Combi (zapewne kierował się do Szczytna, gdzie znajduje się Wyższa Szkoła Policji) który miał zamontowany właśnie taką głowicę. Możemy się mylić, gdyż dostrzegliśmy go w ostatniej chwili gdy nadjeżdżał z przeciwka, ale w przeciwieństwie do Mondeo głowica wystawała wyraźnie poza obrys auta. Kolejny detal który pozwoli Wam poznać auto ITD to lampy błyskowe umieszczone pod przednią rejestracją. W słabym świetle np. po zmroku doświetlą one fotografowany pojazd. Z tyłu nieoznakowanego auta ITD zobaczycie co najmniej dwie anteny. Pierwsza to antena CB, druga to antena służąca do natychmiastowego transferu zdjęć do bazy Inspekcji Transportu Drogowego. Ostatnim elementem są mocno przyciemnione tylne szyby. Oczywiście na naszych drogach jest wiele tego typu aut, ale wcale nie aż tak dużo nowych Fordów Mondeo i Focusów ma tak „upiększone” tylne okna. Aktualizacja z 19.12.2012 – jak można było usłyszeć w TOKFM – koszt zakupu i wyposażenia floty nowych radiowozów zwrócił się już po 2 tygodniach (w wartości wystawionych mandatów) . Oznacza to tylko, że auta intensywnie pracują.Poza tym Minister Finansów zaplanował niemałą sumę w przyszłorocznym budżecie tytułem wpływów z mandatów i grzywien. Teraz już wiadomo, że istnieje skuteczne narzędzie aby ten cel zrealizować. Oby nie naszym kosztem ;-). Poniżej lista nowych aut ITD wraz z regionem gdzie możecie je spotkać oraz zdjęcia przyłapanego Forda Mondeo.WE 574CW - Ford Mondeo – granatowy – Delegatura Południowo-zachodnia – WrocławWE 575CW - Ford Mondeo – granatowy – Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym – WarszawaWE 576CW - Ford Mondeo – czarny – Delegatura Północna – BydgoszczWE 577CW - Ford Mondeo – srebrny – Delegatura Wielkopolska – PoznańWE 578CW - Ford Mondeo – czarny – Delegatura Śląska – KatowiceWE 579CW - Ford Mondeo – czarny – Delegatura Wschodnia – LublinWE 580CW - Ford Focus – srebrny – Delegatura Północno-zachodnia – Gorzów WielkopolskiWE 581CW - Ford Focus – granatowy – Delegatura Wielkopolska – PoznańWE 582CW - Ford Focus – czarny – Delegatura Północno-wschodnia – BiałystokWE 583CW - Ford Focus – srebrny – Delegatura Południowo-zachodnia – WrocławWE 584CW - Ford Focus – srebrny – Delegatura Północna – BydgoszczWE 585CW - Ford Focus – czarny – Delegatura Śląska – KatowiceWE 586CW - Ford Focus – granatowy – Delegatura Wschodnia – LublinWE 587CW - Ford Focus – srebrny – Delegatura Centralna – ŁódźWE 588CW - Ford Focus – czarny – Delegatura Południowo-wschodnia – RzeszówWE 589CW - Ford Focus – granatowy – Delegatura Południowa – KrakówWE 590CW - Ford Mondeo – srebrny – Delegatura Centralna – ŁódźWE 591CW - Ford Mondeo – srebrny – Delegatura Północno-zachodnia – Gorzów WielkopolskiWE 592CW - Ford Mondeo – czarny – Delegatura Północno-wschodnia – BiałystokWE 593CW - Ford Mondeo – srebrny – Delegatura Południowa – KrakówWE 594CW - Ford Mondeo – czarny – Delegatura Południowo-wschodnia – RzeszówWE 595CW - Ford Focus – czarny – Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym – WarszawaWE 204EC - Peugeot Partner – Delegatura Wschodnia – LublinWE 212EC - Peugeot Partner – Delegatura Wielkopolska – PoznańWE 214EC - Peugeot Partner + AD9 – Delegatura Południowo-wschodnia – RzeszówWE 215EC - Peugeot Partner + AD9 – Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym – WarszawaWE 216EC - Peugeot Partner + AD9 – Delegatura Północna – BydgoszczWE 217EC - Peugeot Partner – Delegatura Południowa – Kraków

ZaĹÄcznik bez tytuĹu 00059.jpg

ZaĹÄcznik bez tytuĹu 00062.jpg

ZaĹÄcznik bez tytuĹu 00065.jpg

ZaĹÄcznik bez tytuĹu 00068.jpg

57da855fc7142_Zacznikbeztytuu00059.jpg.6afbfe97e877a41591a764703a32e5b6.jpg

57da855fd5cb0_Zacznikbeztytuu00062.jpg.553d7f7370ca22da44d80a9e1c7260ea.jpg

57da855fdbf06_Zacznikbeztytuu00065.jpg.88ce8535dd693e95122e726543c8d29e.jpg

57da855fe2313_Zacznikbeztytuu00068.jpg.78d133991ca74b9a534b7f79dd8fe647.jpg

  • Like 14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na CB nie podadzą, gdzie jest dokładnie taki samochód i choćbyśmy znali je na pamięć, to zanim spostrzeżemy się, że to właśnie ten, to pewnie będzie już po ptokach i będziemy mieć zrobione zdjęcie. A jeszcze gorzej jak taki przyparkuje sobie za krzakami, czy między innymi samochodami i będzie trzepał zdjęcia na potęgę. A znając podejście pryncypałów do podreperowania budżetu będzie rejestrował przekroczenia prędkości już od 11 km/h.

Taka ciekawostka, pierwszy kurs Mondeo na trasie Warszawa - Gliwice... zrobione 1020 zdjęć :eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WE 593CW - Ford Mondeo – srebrny – Delegatura Południowa – Kraków

Nie wiem skąd masz te dane ale ja osobiście ok miesiąca temu mijałem się z takim ale ciemnym

Jak na CB nie podadzą, gdzie jest dokładnie taki samochód ....

CB w tym przypadku wiele też nie pomoże jeżeli taki samochód jest w ruchu. W przypadku nie oznakowanych samochodów policji można było zauważyć jak już kogoś zatrzymał a i to nie raz łapali kierowców którzy mieli CB. W przypadku ITD jak nie będą zatrzymywali i nie będą stali gdzieś na poboczu szanse na uniknięcie fotki są niewielkie.

Najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że ITD przysyła powiadomienie o wykroczeniu gdzie należy uiścić mandat lub wskazać osobę która kierowała bez przesłania zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd masz te dane ale ja osobiście ok miesiąca temu mijałem się z takim ale ciemny

Nie mam w zwyczaju sprzedawać swoich informatorów,ale źródło zaufane.A ten konkretny samochód mijałem osobiście w Antolce 27 XII i zdecydowanie był srebrny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"By żyło się lepiej.Wszystkim!"!!!!! - grrrrr!!!!

Miałem tą przyjemność być nagrywanym przez ok.30-40 minut przy powrocie znad morza na krajowej 11-stce. Czyli typowe polowanie - łoją tak długo, aż w końcu coś chwycą (dodam, że za prędkość się nie doczepili) a potem jeszcze 10-15 minut dalszej jazdy i nagrywania - zbieramy na kumulację jak najdłużej, żeby jak najwięcej wyszło-grrr!! - dla przestrogi - policyjna,nieoznakowana kia ceed hatchback w kolorze http://www.czerwonesamochody.com/details.php?image_id=21553&sessionid=ut03o6gqlhpds7us32vr0p2en6 .

Na zwróconą uwagę innego, też nagranego kierowcy - a wy jak jechaliście-jak piraci - odpowiedź: "Nam wolno" - no comment.

Ostatni raz po dłuższej przewie skusiłem się na krajową 11-kę! (pomijając już czas "toczenia się" - 12 h). Chciałbym widzieć, jak Ci, co tak cwaniacko nagrywają wracają potem swoimi cywilnymi samochodami do domu i na co dzień prywatnie jeżdżą - ponagrywałbym ich z miłą chęcią - zobaczylibyśmy, czy tak grzecznie sobie 50 czy 70 pomykają.

No tak - VAT-u już ruszać w górę nie wypada, dziurę budżetową z czegoś łatać trzeba, a to wszystko w imię co chwila podejmowanego "bezpieczeństwa".

Z tym, że premier z W-wy do Gdańska na weekendy toczyć się po krajówkach nie musi - w ramach "oszczędności" nie lata już wyczarterowanym dla rządu EMB175, "tylko" śmiga rejsowym Eurolotem - może wskoczyłby do rządowej limuzyny i zobaczył, jak to miło przeciskać się po drogach (hehe-ciekawe, czy ITD również by ich nagrała- a potem kto w ITD po weekendzie od razu za takie nagranie poleciał:tongue::wink:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całą pewnością mogę powiedzieć, że to co się dzieje na POlskich drogach, nie jest dobrym rozwiazaniem. Wszyscy decydenci wycierają sobie mordy sloganami o bezpieczeństwie i ograniczeniu ilości wypadków, a co za tym idzie strat! A ja przekornie podam pewne przykłady braku jakiejkolwiek logiki działań.

1. Obowiazek jazdy w zapiętych pasach bezpieczeństwa. Ustawodawca wie lepiej od nas, że jazda bez pasów to większe zagrożenie w razie wypadku, większe koszty leczenia, odszkodowań itp. Ale, wolno uczestniczyć w ruchu ulicznym w zimie, bez czapki, w letnich butach bez protektora. To także są zachowania przyczyniające się do zwiekszenia zagrożeń i kosztów społecznych.

2. Jeszcze nie obowiazuje, ale opony zimowe i letnie w zależności od pory roku. a co z butami?

3. Nie można gadać przez telefon kom, ale wolno gadać przez CB, gadać z pasażerem,, słuchać radia, palić fajki, odwijać cukierki....

Ewidentnie widać tu, ŻĘ DECYDENCI ZALOŻYLI ŻE KIERUJĄCY AUTEM TO CZŁEK BOGATY I MOŻNA Z NIGO ŚCIĄGNĄĆ KASĘ!!! Łatwo to zrobić, bo jak ścigać gościa bez czapli czy w lakierkach?

A dlaczego np. zamiast radarów nie poprawić oznakowanie przy przejściach dla pieszych? Dlaczego nie wprowadzić np.wzorem Austrii czy Turcji, migającego światła żielonego, co sygnalizować będzie jego rychłą zmianę na żółte i czerwone, i nie zaskoczy jadącego kierowcy?

Dlaczego znaki ograniczenia prędkości nie są umieszczane po obu stronach drogi i ewentualnie wymalowane na jezdni? Dziś wyprzedzając np. ciężarówkę możesz przeoczyć ograniczenie prędkości czy oznakowanie obszaru zabudowanego.

Mogę dać jeszcze wiele przykładów- ale to nic nie da, RZONT WIE, TOWARZYSZE,LEPIEJ! Zawsze tak było, bo praktycznie każdy rząd rządzący w Polsce wykonywał rządy nie dla Polaków ( obywateli) a dla mocodawców, grup wpływów, kapitału itp.

A przykład Tuska- klip o radarach , jest kwintesencją jego obłudy i chamstwa.

Jedyną logiką rządu jest ściągnąć jak najwięcej pieniędzy gdzie się da! A jeśli to jakoś da się uzasadnić, choćby naiwnie, bezsensownie, to tylko plus! A miro z jednorękimi bandytami wolny, większość oszustów w rajach POdatkowych. A nam każe się więcej pracować choć pracujemy prawie najwięcej w Europie.

Edytowane przez Bumer
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, ot całe rzadzenie tych patałachów i nierobów. Czy jest choć jeden akt prawny bez wad? Mam nadzieję że ten o pedałach którym ma się zająć "rzont" i wybrańcy narodu będzie wspaniały i bez wad! Będzie idealny i szczegółowy bo będzie regulował ilość lubrykantu na centymetr kwadratowy i jeden posuw przy kopaniu gliny!:laughing:

Edytowane przez Bumer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj załatwiałem sprawę pięknej fotki jaką zrobił fotoradar mojemu samochodzikowi we Wigilię kiedy to pomykałem ze Szczyrku :sad:

celowo piszę,że samochodzikowi bo nic więcej nie widać na fotce.

napiasane ,że na 50 jechał (mój samochodzik) 71 :eek: w polach między Meszną a Bystrą

ale żeby 15-to letni samochód rozwijał takie prędkości to przecież nie możliwe :wink:

150 PLN = 1dniowy skipass

+ 4 pkt karne

te 150 zapłacę ja, ale punkty,... kierowcą była obłożnie chora osoba która prawdopodobnie nigdy już nie usiądzie za kierownicą

ale właśnie we Wigilię zapragnęła mnie przewieźć moim samochodem :applause:

ot taki kaprys chorego :biggrin: a choremu się nie odmawia prawda :laughing:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe:smile:

Ale to i tak dobrze, bo ja nie miałem wyboru - 500zł ("Jak się Panu nie podoba to mogę dać zaraz 1000 zł! "- kultura:tongue:) i 10 pkt-shit:angry:

No to na dalszą poprawę nastroju -

- w dalszej części również o drogach:wink: - po 6 latach - wiecznie żywe:tongue::wink: (ale z tego co Daniec mówi - za 2 lata ma już być dobrze:biggrin:) Edytowane przez fundu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to było w miejscu gdzie są znaki, że będzie pomiar na odcinku 700 m ?

Radaru stacjonarnego tam nie ma, to musieli postawić pstrykacza w krzakach, albo był w zaparkowanym aucie.

tak dokładnie

tam jest "ogromne" uzasadnienie do ograniczenia prędkości :stupid:

pstrykacz musiał być zaparkowany w zatoczce autobusowej przystanku w kierunku B-B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...