Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Val di Sole apartamenty


Rekomendowane odpowiedzi

Nie dramatyzuj:

http://www.bergfex.com/la-plagne/wetter/

Co prognoza to inna pogoda :)

No , ale od 2.02 to za pięknie to nie wygląda ta pogoda we Francji

Zauważyłem w innych postach że teren Val di SOLE nie jest Ci obcy , mieszkać będziemy w dolinie i jazda własnym samochodem ( Pejo , Tonale , Marilleva , Madonna )

Napisz jakieś ciekawostki ( może byc na priv ) lub na co w szczególności zwrócić uwagę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marilleva, Folgarida, Madonna i teraz jeszcze Pinzolo są połączone systemem wyciągów w jeden gigantyczny ośrodek. Jest po czym jeździć! :cool:: Tylko wymaga to odpowiedniego karnetu. Najlepiej kupcie sobie SuperSkiRama - będzie na wszystko. Pejo to malutki ośrodek na max jeden dzień. Ale jest tam jedna fajna rzecz - "kolejeczka" Pejo 3000. Polecam. Oprócz dość fajnej czerwonej trasy oferuje zapierające dech w piersiach widoki. Przy odpowiedniej pogodzie oczywiście. Rzecz polega na tym, że na inne szczyty patrzysz z góry. Tonale musicie zaliczyć koniecznie. Jak będziecie mieli SuperSkiRamę to obejmie i ten ośrodek. Po prawej stronie mnóstwo wyciągów i łatwe trasy. Po lewej słynny lodowiec Presena oraz czarna Paradiso. Repertuar obowiązkowy! Jak już będziecie w Tonale to koniecznie (ten sam karnet) musicie wyskoczyć do Ponte di Legno i Temu. Można się tam dostać fajną kolejką linową śmigającą nad okolicznymi wioskami ale można też i na nartach. Fajne trasy, mało ludzi. Żeby zjeździć całe Tonale, Ponte di Legno i Temu jeden dzień nie wystarczy. O Madonnie nie będę nic pisał bo to klasyka. Generalnie - świetne tereny narciarskie!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście będziemy mieli SuperSKIRama bo inaczej ja sobie nie wyobrażam .

Nawet planujemy wyjazd spokojnie na noc aby rano w sobotę ruszyć do boju :cheerful:

Czytałem coś o źródłach termalnych w Pejo , czy jest tam jakiś kompleks basenów czy tylko hotele mają jakieś swoje "maczałki " ?

Kwaterkę mam idealnie położoną ( 15 Tonale , 5 Marileva i do Pejo niedaleko )

Jeszcze tylko 3 dni i w drogę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basenem w Pejo nie warto sobie zawracać głowy. Mały (jakieś 10x20m- może 12x25m?),płytki i wstęp kosztuje 10 euro. Przy basenie jest "wanna" termalna ( na jakieś 6 osób),to wszystko. W budynku jest też część "saunowa". Sauny chyba ze 3, sucha, parowa no i basenik z jacuzi oraz pokoje z leżankami, herbatką i relaksującą muzyką. Problemem jest to, że jak kupisz wstęp na basen, to nie masz dostępu do części "saunowej", i odwrotnie, z sauny nie ma wyjścia na basen. Najprawdopodobniej będziecie mieli znizkę 20% na podstawie skipasu czy potwierdzenia zamieszkiwania. W budynku jest jeszcze część masażowo-upiekszająco-lecznicza. Z niej, z racji nienagannej urody i zdrowia, :smile:nie korzystałem, więc nie mogę się wypowiadać. Odwiedzić basen i saunę mozna, ale chyba tylko po to żeby zaliczyć. Aha, jak planujecie odwiedzić basen, zabierzcie ze sobą jakieś czepki, bo inaczej to trzeba będzie na miejscu zakupić jakieś "szmatki" na głowę. Nie wiem jak traktują łysych:smile:

Edytowane przez Bumer
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja, w Langefeld pamiętam jeszcze "termy" w postaci kałuży/bajora! Za szatnię słuzyła szopa z desek. Jedyny plus to to, że było bezpłatnie, no i była tam rzeczywiście ciepła woda! Póżniej tam już nie byłem i nowego kompleksu basenów nie zaliczyłem. PS. W Ponte di Legno jest basen. Chyba lepszy niz w Pejo. Nie zaliczyłem go, jakoś nie było mi po drodze. Może w tym roku?

Edytowane przez Bumer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja, w Langefeld pamiętam jeszcze "termy" w postaci kałuży/bajora! Za szatnię słuzyła szopa z desek. Jedyny plus to to, że było bezpłatnie, no i była tam rzeczywiście ciepła woda! Póżniej tam już nie byłem i nowego kompleksu basenów nie zaliczyłem. PS. W Ponte di Legno jest basen. Chyba lepszy niz w Pejo. Nie zaliczyłem go, jakoś nie było mi po drodze. Może w tym roku?

To faktycznie daawno byłeś :wink:

Teraz są jak dla mnie super , razem o odnową rewelacja a i cena nie jakaś kosmiczna ( porównywalna z tym co w Wawie )

I już tylko 2,5 dnia:cheerful:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę arbiter że napięcie sięga ZENITU:shocked: ja tak dobrze nie mam będę tydzień w Zakopcu i tydzień w Szczyrku:angel:

e tam , z tym zenitem to bez przesady

na święta byłem na Kronplazu ale faktycznie lubię pojeździć sobie na nartkach :laughing:

a jak sobie pomyślę że 16.03 znów wyjazd to :angel:

żona mówi że mam coś nie tak z głową :rolleyes:: , tylko narty i narty :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e tam , z tym zenitem to bez przesady

na święta byłem na Kronplazu ale faktycznie lubię pojeździć sobie na nartkach :laughing:

a jak sobie pomyślę że 16.03 znów wyjazd to :angel:

żona mówi że mam coś nie tak z głową :rolleyes:: , tylko narty i narty :wink:

pociesz Twoją żonkę,że nie tylko Ty tak masz

"paru" takich co mają z głową na tym tle to jeszcze jest na tym świecie :cheerful:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak po wyjeździe w czwartek na Czantorię ,po 20 godzinnej służbie w piątek, domowych zaległych robotach w sobotę o jedenastej wieczorem zakomunikowałem rodzinie (trzy baby) ,że w związku z nadchodząca odwilżą zmieniam plany i jadę w niedzielę do Zwardonia (pobudka o 5:30) zamiast w środę 30.01.to pukanie się po czołach trwało kilka minut.Wyjazd miałem bardzo udany:smile: Dodam tylko ,że jeżdżę sobie autobusami i pociągami bo auta nie mam i nie mam zamiaru kupować.A szajba narciarska coraz większa:cheerful:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I do wyjazdu została godzinka :angel: :cheerful: :applause:

Aparat zabrałem , relacja po powrocie gdyż netu nie mamy w domku :sorrow:

Arbiter, bierz laptopa czy co tam masz! Zawsze jakąś falę złapiesz :wink: żeby nas poinformować jak się sprawy mają w Val di Sole! :biggrin: Brak netu w domku nie może być usprawiedliwieniem! :stupid:

No to zostało już tylko 50 minut! :applause: Pewnie dopijasz ostatni łyk kawy .... Jeszcze tylko siku i .... w drogę!:biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arbiter, bierz laptopa czy co tam masz! Zawsze jakąś falę złapiesz :wink: żeby nas poinformować jak się sprawy mają w Val di Sole! :biggrin: Brak netu w domku nie może być usprawiedliwieniem! :stupid:

No to zostało już tylko 50 minut! :applause: Pewnie dopijasz ostatni łyk kawy .... Jeszcze tylko siku i .... w drogę!:biggrin:

Lapusia mam ale gdzie tam będę z nim latał ?

Jak na święta byłem przy Kronplazu to lipa z netem była i szkoda prądu , w telefonie nie miałem jakiegoś Hotspota czy innego ...........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ze się wcinam, ale zobaczyłam że ktos tu wyjeżdża do Val di Sole i strasznie mi żal ze mnie tam nie będzie teraz. Właśnie wróciłam w niedzielę z Marillevy ( mieszkałam w Marillevie 900 blisko wyciągu ok 200m) i ciągle czuję żal ze ten tydziń tak szybko minął. Już nie mogę się doczekać kiedy znów tam pojadę . Proszę pozdrowić ode mnie Val di Sole i moja ukochaną Madonnę :happy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...