Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Po co komu krótkie narty?


lokiec3

Rekomendowane odpowiedzi

Mam swoje Head icon tt 80, 3 sezony, i jestem bardzo zadowolony . Dl 164 cm waga 85 - 175 cm wzrostu. Testowalem wiele innych, szerszych nart dluzszych i krotszych. Nic z tego, nie potrafie narazie znalesc nic co mi bardziej odpowiada. Mam jeszce wielu faworytow

ale do puki nie wytestuje nie kupie, a malo braklo, byl bym posiadaczem Nordica Firearow.

Rozmawialem z czeskim zawodnikiem w zime i powiedzial ze dla mnie dlugosc slalomki +/- 164 cm. Gdy zapytalem jakie dla mojego kolegi wzrostu 190 odpowiedzial 164 :biggrin:

Co do wupowiedzi Mitka, mialem narty 156, i poczulem na wlasnej skorze co to wyjezdzajace tyly :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Dywagacje nad wyborem nart mnie osobiście bawią a im są bardziej dogłębne i więcej modeli jest wymienianych tym gorzej to świadczy o świdomości narciarskiej wybierającego....

Ja uwazam, ze dlugosc narty jest bardzo wazna a dokladniej dlugosc i sztywnosc, te dwa parametry. Ja zawsze zestaw buty/narty rozpartuje jako czesc "zawieszenia" narciarza przez analogie do zawieszenia w samochodzie.

--------------------

wysłane z normalnego kompa :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Ja uwazam, ze dlugosc narty jest bardzo wazna a dokladniej dlugosc i sztywnosc, te dwa parametry. Ja zawsze zestaw buty/narty rozpartuje jako czesc "zawieszenia" narciarza przez analogie do zawieszenia w samochodzie.

--------------------

wysłane z normalnego kompa :wink:

Wiesz o co mi chodzi przecież. Dobór to jedno a przerzucanie się nazwami modeli, które częstro nie mają ze soba absolutnie nic wspólnego to drugie.

Zeby wybrać nartę tak jak sugerujesz trzeba mieć nielicha wiedzę ale przede wszystki dostęp do sprzętu i testowania a i tak wybór bedzie opatrzony sporym błędem.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Wiesz o co mi chodzi przecież. Dobór to jedno a przerzucanie się nazwami modeli, które częstro nie mają ze soba absolutnie nic wspólnego to drugie.

Zgadza sie, nie można poddawać sie marketingowi. Ja moze jestem w tym trochę skrajny ale czasem wyobrażam sobie ten sztab specjalistów którzy cały czas głowią sie jak zwiększyć sprzedaż :) sadze ze bierze w tym udział niejeden psycholog. Chwila nieuwagi i już nas mają :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

To będzie moja pierwsza wypowiedź na tym forum, ale i mój staż jako narciarza jest niewielki, dlatego proszę o wyrozumiałość, jeśli napiszę coś głupiego. Mam 44 lata, 185 cm wzrostu, 100 kg wagi, jeżdżę na nartach od 2 lat, swoje umiejętności oceniam na 3-4. Do tej pory objeździłem trzy pary nart: Salomon Streetracer 600 164 cm, Elan Exar e-Rise 164 cm i Volkl RTM 74 153 cm i 166 cm. Dlaczego takie? Bo takie dostawałem w wypożyczalni. Ostatnio zacząłem jednak przymierzać się do zakupu własnych nart i stąd zainteresowanie doborem ich długości. Przeczytałem na tym forum niejedną opinię na ten temat i wywnioskowałem, że powinienem szukać nart o długości min. 170 cm, a najlepiej 180 cm, z uwagi na umiejętności, wzrost i wagę, ale... Ale źle się czuję na dłuższych nartach, najlepiej jeździło mi się na Volkl RTM 74 153 cm z uwagi na pewny skręt (nie bałem się, że wjadę w kogoś lub podporę wyciągu albo że wyjadę poza trasę), choć przyznam, że miałem problemy z wyhamowaniem, a w długim skręcie traciłem pewność prowadzenia. Zapewne w grę wchodzi tu moje małe doświadczenie i słaba technika, czy jednak na etapie szlifowania techniki już powinienem przesiąść się na narty długości 180-185 cm czy stopniować ich długość? I jeszcze pytanie dla bardziej doświadczonych, czy dłuższe narty pomogą mi lepiej kontrolować prędkość zwłaszcza w długim skręcie, bo przy mojej wadze rozpędzam się jak na mój gust i umiejętności zbyt szybko i do zbyt dużych prędkości. Tak na marginesie dodam jeszcze, że najgorzej jeździło mi się na Elanach Exar e-Rise 164 cm, prawie w ogóle nie mogłem ich kontrolować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest tak , że koniecznie trzeba się "zafiksować" na narty długie .

Jak mam coś doradzić to po prostu sprawdzaj na stronach producentów jak dobrać długość nart z określonej kategorii/modelu ( AM , AR , SL , GS , FR ) w oparciu o swoje gabaryty , umiejętności , preferencje , itd . Myśląc o długości nie można też zapominać o sztywności nart , bo inaczej będzie się jeździło na nartach z segmentu AM a inaczej z GS pomimo takiej samej długości .

Jak szukasz czegoś z kategorii AM/AR to proponuję coś z przedziału 170cm(nie mniej) do 180-185cm .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest tak , że koniecznie trzeba się "zafiksować" na narty długie .

Jak mam coś doradzić to po prostu sprawdzaj na stronach producentów jak dobrać długość nart z określonej kategorii/modelu ( AM , AR , SL , GS , FR ) w oparciu o swoje gabaryty , umiejętności , preferencje , itd . Myśląc o długości nie można też zapominać o sztywności nart , bo inaczej będzie się jeździło na nartach z segmentu AM a inaczej z GS pomimo takiej samej długości .

Jak szukasz czegoś z kategorii AM/AR to proponuję coś z przedziału 170cm(nie mniej) do 180-185cm .

Dziękuję aklim za podpowiedź w kwestii długości. Myślę, że popróbuję w najbliższym czasie 170-172 cm, bo jakoś do 180 i wzwyż mam opór :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

moje zdanie przychylam do dłuższej. Mi się wydaję, że 168 z rockerem przy moim wzroście 183 można uznać za krótką. Ale na pewno zdania będa podzielone. Wyrażając zwyczajnie swoją opinię to jestem za dłuższymi. Kolejne na pewno z przedziału 175-180. Długości własnego wzrostu przy swoich umiejętnościach mam stracha. Ale ongiś przez lata jeździłem non stop na drewnianych polskich 180 cm nartach z wiązaniem można powiedzieć "skitourowym komunistycznym" na takiej sprężynie i było super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...