Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Suszarka do butów + pokrowiec na narty


Bury

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kupiłem ostatnio nowe buty i stwierdziłem, że muszę zakupić porządną suszarkę do butów. Wpadłem na ten pomysł rok temu, gdy miałem nieprzyjemność trafić na hotel w Austrii który nie był wyposażony ani w suszarki, ani w grzejące kaloryfery. Nie udało mi się naleźć zbyt wielu informacji na temat tego czym się kierować przy kupnie takiego sprzętu, a zależy mi na tym, żeby nie kupić czegoś, co przy okazji suszenia odkształci mi wkład lub spowoduje inne szkody. Rok temu ktoś mi mówił, że lepiej zainwestować w droższą suszarkę (jak np. ta https://www.tirolski.pl/p,pl,3295,suszarka+therm-ic+refresher.html ), gdyż te po około 100 zł nie są suszarkami, lecz jedynie grzałkami, które nie zapewniają jakiejkolwiek cyrkulacji powietrza i zazwyczaj nie mają termostatów, co często prowadzi do deformacji wkładów przez zbyt wysoką temperaturę. Wie ktoś może, czy jest to prawda? Z drugiej strony inny znajomy polecał mi grzałki takie jak te i bardzo je chwalił: http://sklep.*********/osprzet-narciarski/suszarki-do-butow-narciarskich/suszarka-do-butow-sb-6.html lub https://www.tirolski.pl/p,pl,7684,grzalka+sidas+drywarmer+v2-0+insole.html Jesteście w stanie polecić coś od siebie? :)

Oprócz tego mam jeszcze jedno pytanie. Kupiłem jakiś czas temu pierwsze twintypy i potrzebny jest mi jakiś pokrowiec, gdyż najdłuższy jaki mam w domu ma 170 cm. Może ktoś może polecić coś sprawdzonego? Mam do wydania maksymalnie 100-150 zł i ważne jest, żebym mógł schować do pokrowca narty mające powyżej 190 cm wraz z kijkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, kupiłem ostatnio nowe buty i stwierdziłem, że muszę zakupić porządną suszarkę do butów. Może ktoś może polecić coś sprawdzonego?
To co Ci polecę to nie jest tylko suszarka.I to kosztuje tyle co dwa komplety tych grzałek https://www.tirolski.pl/p,pl,3295,suszarka+therm-ic+refresher.htmlAle nigdy już nie będziesz się zastanawiał czy w hotelu jest możliwość wysuszenia butów.Ubieranie butów wysuszonych i miękkich każdego ranka to bezcenne doznania.http://skigearbag.com/
attachment.php?attachmentid=11555&d=1384778758Poza tym mam wszystko w jednym plecaku.I na narty mogę wyjechać w równie szybkim tempie jak strażacy do pożaru.Niczego nie szukam.A tak wyglądał zestaw "samolotowy" SB

P1020061.jpg

P1020061.jpg.bebf614e6930b0c89c37d09c9f32423e.jpg

Edytowane przez MB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam w pełni suszarkę proponowaną przez Figo. 2 czy 3 lata temu po tym, jak po nartach przyjechałem o godz. 24 do pensjonatu w Korbielowie i suszarnia już była zamknięta moje poprzednie buty (sprzęt parę godzin leżał jeszcze w aucie) rano nadawały się tylko .... nie do powąchania:tongue::wink: - cóż było zrobić - chociaż nie jest to zalecane, to wkłady po 2 praniach wróciły do stanu prawie normalnego:smile: I wtedy też dużo czasu spędziłem w necie czytając o suszarkach - trochę mi szkoda było ale szarpnąłem się - znalazłem w promocji za 199 zł i teraz zawsze wożę ją ze sobą - po powrocie do domu pierwsze co od razu wrzucam do butów i możesz ją sobie ustawić - tryb ciągły - lub wyłączenie po 1, 2 lub 6 h - idziesz spać, sama się wyłącza plus niby bakteria-killer:tongue::wink:. Trochę kosztuje - ale odpukać - po całym dniu jazdy nawet po 6 h pracy małego silniczka but suchutki a nie przehajcowany:smile:

P.S. co do zestawu - kupiłem 2 lata temu na allegro za 60 zł pokrowiec na narty i pokrowiec na buty - boczne kieszonki w tym na buty też są, dół utwardzony, 2 paski na plecy tak więc sprawdza się idealnie - tylko jak masz dłuższą trasę do domu to nie zapomnij przed włożeniem do pokrowca przetrzeć krawędzie (po 3 h jazdy z pozostawionym śniegiem może pojawić się rdzawy nalot) i zostawić trochę uchylonego zamka, coby Ci to co ma odparować-ładnie odparowało:wink:

P.S. z tego co widzę- Figo ma trochę droższy futerał na buty:wink:

Edytowane przez fundu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, z tego co widzę ciężko dostać ten Ski Gear Bag w Europie, nie mówiąc już o samej Polsce. W dodatku na ten sezon nie mam już niestety budżetu, a coś do suszenia butów jest mi niezbędne, tak więc zastanawiam się raczej pomiędzy tym http://www.sport-shop.pl/suszarka-do-butow-elektrowarm-sb6-szara-p-9711.html a tym https://www.tirolski.pl/p,pl,1001,suszarka+therm-ic+dryer.html Co byście wybrali na moim miejscu? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Ktoś używa takiej suszarki http://allegro.pl/hit-suszarka-do-butow-z-uv-i-nadmuchem-gw-2-lata-i3902364399.html - warto wyłożyć te 130 zł czy lepiej dołożyć i kupić tą Therm-ic Refresher.

Znalazłem jeszcze taką http://www.sklep.elektrowarm.com/suszarka-butow-funkcja-sterylizacji-ozonem-model-p-35.html?cPath=4 pomijam już te dodatkowe funkcje ozonowania samochodu i pomieszczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a zastanowiliście się kiedyś, jakie macie skarpetki ? po co te suszarki ?

to nie są buty dla nurków ...... tylko dla narciarzy .... są "plastikowe"

więc problem jest gdzie indziej ..... kupujecie grube skarpetki .... ( pominę kwestie ruchowe, bo to osobny temat(ciekawy) ), a później suszycie to co się "spoci" ..... !!!!

lepiej kupić skarpetki narciarskie, a nie "góralskie" i postawić buty w domu ( jak każde inne ) i nic nie trzeba kupować !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a zastanowiliście się kiedyś, jakie macie skarpetki ? po co te suszarki ?

to nie są buty dla nurków ...... tylko dla narciarzy .... są "plastikowe"

więc problem jest gdzie indziej ..... kupujecie grube skarpetki .... ( pominę kwestie ruchowe, bo to osobny temat(ciekawy) ), a później suszycie to co się "spoci" ..... !!!!

lepiej kupić skarpetki narciarskie, a nie "góralskie" i postawić buty w domu ( jak każde inne ) i nic nie trzeba kupować !!!

Ciekawa teoria. :shocked:

Tyle,że nie prawdziwa.:stupid:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tamtym roku kupiłem te suszarki http://www.sklep.elektrowarm.com/suszarka-butow-sb61-p-12.html?cPath=4 . Opierdziel od żony, że gadżet, że po co to, że przesadzam, a po pierwszym dniu, kiedy trzeba było suszyć nie tylko buty narciarskie, ale i zwykłe buty, rękawice, itp. które mają to do siebie, że szybko same schnąć nie chcą, stwierdziła, że to jeden z najlepszych i najpraktyczniejszych zakupów :laughing: A wtyczka 12V do samochodu też przydaje się chociażby po to, żeby założyć ciepłe i suche buty.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tamtym roku kupiłem te suszarki http://www.sklep.elektrowarm.com/suszarka-butow-sb61-p-12.html?cPath=4 . Opierdziel od żony, że gadżet, że po co to, że przesadzam, a po pierwszym dniu, kiedy trzeba było suszyć nie tylko buty narciarskie, ale i zwykłe buty, rękawice, itp. które mają to do siebie, że szybko same schnąć nie chcą, stwierdziła, że to jeden z najlepszych i najpraktyczniejszych zakupów :laughing: A wtyczka 12V do samochodu też przydaje się chociażby po to, żeby założyć ciepłe i suche buty.

ale po co bym też to babie,tfu-tfu sorry, żonie o taki rzeczach mówił

wyciągam z kieszeni plecaka i robię wielkie oczy i z ogromnie zdziwioną :eek: stwierdzam,że musiały tu być od początku (jako gratis do plecaka)

tylko dopiero teraz je znalazłem,zupełnie przez przypadek :applause:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a zastanowiliście się kiedyś, jakie macie skarpetki ? po co te suszarki ?

to nie są buty dla nurków ...... tylko dla narciarzy .... są "plastikowe"

więc problem jest gdzie indziej ..... kupujecie grube skarpetki .... ( pominę kwestie ruchowe, bo to osobny temat(ciekawy) ), a później suszycie to co się "spoci" ..... !!!!

lepiej kupić skarpetki narciarskie, a nie "góralskie" i postawić buty w domu ( jak każde inne ) i nic nie trzeba kupować !!!

Jak się nie ma problemów z poceniem to można takie teorie wymyślać, zmiana skarpet mało pomoże a czym cieńsza skarpeta w moim przypadku tym wiece potu w bucie i to w każdym nie tylko narciarskim.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tamtym roku kupiłem te suszarki http://www.sklep.elektrowarm.com/suszarka-butow-sb61-p-12.html?cPath=4 . Opierdziel od żony, że gadżet, że po co to, że przesadzam, a po pierwszym dniu, kiedy trzeba było suszyć nie tylko buty narciarskie, ale i zwykłe buty, rękawice, itp. które mają to do siebie, że szybko same schnąć nie chcą, stwierdziła, że to jeden z najlepszych i najpraktyczniejszych zakupów :laughing: A wtyczka 12V do samochodu też przydaje się chociażby po to, żeby założyć ciepłe i suche buty.

Też zastanawiałem się nad tą wersję z wtyczką 12 V.

U mnie w takich przypadkach opierdzielu nie ma ale mina wyraża wszystko, czasami chyba lepiej opierdziel dostać niż jak kobita przez kilka dni chodzi naburmuszona.:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się nie ma problemów z poceniem to można takie teorie wymyślać, zmiana skarpet mało pomoże a czym cieńsza skarpeta w moim przypadku tym wiece potu w bucie i to w każdym nie tylko narciarskim.

pozdrawiam

a nie wpadłeś na to, że wtedy noga przestanie Ci się pocić ? ....

But skorupa jest "plastikowy" ale but wewnętrzny kapeć już nie - i jego się suszy.

ano dlatego,że wysuszone i ciepłe buty narciarskie to rzecz bezcenna

od kilku sezonów używam takiego czegoś

http://skigearbag.com/classic110v-1.aspx

i wiem co mówię i piszę

a skarpet narciarskich używam jeszcze dawniej

a moje stopy wcale nie pocą się nadmiernie

też miałem suszarkę, ale pojechałem bez niej w listopadzie ... w cienkich skarpetkach (narciarskich ) i bez suszarki i ....

szok buty stojące w pokoju suche i ciepłe (nie gorące)

zastanawialiście się dlaczego wasze buty są mokre ?

ja już temat ogarnąłem - nogi się pocą w grubych skarpetkach .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat Zamieszczone przez nurek1974 Zobacz posta

Jak się nie ma problemów z poceniem to można takie teorie wymyślać, zmiana skarpet mało pomoże a czym cieńsza skarpeta w moim przypadku tym wiece potu w bucie i to w każdym nie tylko narciarskim.

pozdrawiam

a nie wpadłeś na to, że wtedy noga przestanie Ci się pocić ? ....

Mam wrażenie że albo nie przeczytałeś co napisałem lub nie zrozumiałeś tego co napisałem więc wytłuściłem jeden fragment.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tego nie przyjmuję

ale Tobie wolno tak sądzić

fakt to jest kontrowersyjne !!!

też w tamtym sezonie jeździłem w grubych skarpetach i suszyłem mokre buty - po zmianie na twarde buty / wygrzewane .... w grubych skarpetach w listopadzie - dostałem odmrozin.... przez to że miałem za małe krążenie w stopach (temperatury nie były ekstremalne)

po zmianie skarpet na cienkie narciarskie ( jest ich mało na rynku) oraz wygrzaniu ponownym butów ( by je dopasować) .... buty po jeździe są suche , nie potrzebują suszenia, wystarczy że wstawiam je do ciepłego pokoju - rano są suche

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt to jest kontrowersyjne !!! ....

Ja myślę , że kontrowersyjny to jesteś Ty i Twoje poglądy :wink:

Nie zrozum mnie źle , bo lubię Cię czytać:smile: , ale w wielu sprawach mam inne zdanie , chociażby w kwestii suszenia butów . Jak jednak faktycznie nie masz problemów z wilgotnymi/mokrymi botkami , to normalnie Ci zazdroszczę bo ja mam i to raczej nie jest wina skarpetek , ani jakoś nadmiernie pocących się nóg .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jodek stopa nie poci się w zależności od skarpet, bo oprócz nich jest jeszcze wkładka, która otula stopę i but z tworzywa. Stopa ma określoną ciepłotę, jeżdżąc na nartach pracujesz nogami, stopami mimo, że praktycznie zabetonowane też, a przez ten ruch i wysiłek fizyczny oraz otuloną stopę wytwarza się ciepło i pot, który nie ma siły, musi gdzieś uciec, a ucieka w skarpetę i we wkładkę buta. Zauważ, że na mrozie, kiedy po kilku godzinach jazdy ściągasz buta, to stopa paruje i z wnętrza buta też paruje i nie ma możliwości, żeby wkładka pozostała sucha, no chyba że skarpetę owinąłbyś szczelnie folią :stupid:

Edytowane przez kmarcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę , że kontrowersyjny to jesteś Ty i Twoje poglądy :wink:

Nie zrozum mnie źle , bo lubię Cię czytać:smile: , ale w wielu sprawach mam inne zdanie , chociażby w kwestii suszenia butów . Jak jednak faktycznie nie masz problemów z wilgotnymi/mokrymi botkami , to normalnie Ci zazdroszczę bo ja mam i to raczej nie jest wina skarpetek , ani jakoś nadmiernie pocących się nóg .

dzięki za zdecydowanie wątpliwe, ale jednak jakieś tam .... uznanie :biggrin:

różne mam teorie, ale własne :)

może coś w tym jest może 10 osób to wyśmieje , jedna skorzysta takie jest działanie forum.

to że w Warszawie w Arkadii w Intersporcie są 3-4 mocne marki skarpetek i wszystkie grube, jak na Monte Everest, a zero skarpetek cienkich narciarskich .... to że, wszystkim się pocą nogi i mają mokre buty to również przypadek .... to tylko moja teoria - może jest głupia

Ja mam po nartach buty zimne, ale rano w ciepłym pomieszczeniu bez suszarki są suche...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...