Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

W poszukiwaniu Słońca


marboru

Rekomendowane odpowiedzi

Powrót

Pakowanie, to coś, czego najbardziej nie lubię robić przed wyjazdem powrotnym do domu.

Zaraz po nartach uwijamy się szybko, bo biorąc pod uwagę warunki pogodowe, postanawiamy wyjechać jeszcze wieczorem. Czekanie do rana może być ryzykowne ze względu na nadal padający śnieg.

Poszło szybko, tak jak ostatni przywieziony obiad z Polski - bigos. Bigos jest dobry na wszystko, zawsze i wszędzie :biggrin:

Nim zaczniemy ruszać w dół i dalej ku autostradzie, odwiedzamy i żegnamy się z tą przepiękną, urokliwą miejscowością jaką jest Madonna Di Campiglio.

1f4cc2f0cc147806med.jpg

Jakby białego przybyło... :wink:

708adf6c7d9a29b8med.jpg

Robimy szybkie zakupy podarunkowo, bombardiniowe i obserwujemy ludzi zmagających się z olbrzymią pryzmą śniegu sięgającą pierwszego piętra budynku.

Czyżby lawina zeszła z dachu? A może zrzut kontrolowany?

689cd54558a70d44med.jpg

...nie!

To chyba jacyś miejscy freeraiderzy :happy:

Wyruszamy...

...na serpentynach jazda niezwykle ostrożna - czuć palone sprzęgło w aucie. Oby wytrwało.

Łańcuchów zero. Oj przydałyby się, przydały.

Jesteśmy na autostradzie.

Mijamy będące w całkowitych ciemnościach ostatnie alpejskie szczyty.

Smutno, że to koniec...

...jakoś szybko minęło.

Wymieniamy się za kierownicą a podróż się dłuży.

Jedziemy, jedziemy...

...

i nie będzie Kinga, ani Hitchcocka. Będzie Monty Python - taka przygoda.

W Czechach jakoś wszystkie stacje benzynowe się poukrywały, czy co?

Całą ropę zeżarł "czarny potwór".

Stoimy...

a8cefbc552570766med.jpg

Ale gdzie?

568e3055a5d25479med.jpg

Chyba stoki narciarskie nie chcą nas wpuścić do kraju, bo ostatni z nich przed przekroczeniem granicy magicznie unieruchamia nasz pojazd...

7fa0eb229c441ce1med.jpg

Coś podobnego do kieleckiego Telegrafu.

Wiele razy przejeżdżałem tędy - teraz mamy okazję się przyjrzeć:

7bacffd18b234358med.jpg

Co to za miejsce?

Całe szczęście, że jesteśmy na dwa samochody.

Wlewamy płyn do spryskiwaczy opróżniając baniaczek, lejek robimy z butelki po wodzie mineralnej i czekamy aż dowiozą...

...okazuje się, że stacja była za zakrętem - niecały kilometr dalej. Niezłe jaja :eek:

Uruchamiamy auto, przekraczamy granicę i widzimy, że w okolicach Bielska straszna kicha z zimą...

...ehhh szkoda gadać.

Docieramy do domu pocieszając się, że wszędzie dobrze ale właśnie w nim najlepiej.

PS. Podsumowanie, suplement i filmiki jak się obrobię z nimi :smile:

  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My tu gadu gadu a w Val di Sole ponad 4 m śniegu :eek: tzn na Paganelli innych nie sprawdzełem, ale Madonna jest 5km w lini prostej.

http://www.paganella.net/sito/bollettino-neve.php

Nie pamietam by kiedykolwiek spadło tam tyle śniegu :shocked:

Nie mają się z czego cieszyć bo teraz lawiny a wiosną prawie pewna powódź. Przerzucili by z 1,5 metra na nasze górki:applause:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My tu gadu gadu a w Val di Sole ponad 4 m śniegu :eek: tzn na Paganelli innych nie sprawdzełem, ale Madonna jest 5km w lini prostej.

Nie pamietam by kiedykolwiek spadło tam tyle śniegu

Jak wiadomo na Paganelli przebywa mój ojciec.

Niestety pogoda można powiedzieć fatalna."W poszukiwaniu słońca" jeździli 5 dni i wczoraj dopiero znaleźli.

Mgła i padający drobny deszcz,towarzyszy im niemalże bez przerwy.:eek:

A co do 4 metrowej pokrywy śniegu.

Powiedział mi,że chyba to całosezonowy sumaryczny wynik.:wink: Owszem jest dużo tego śniegu,ale deszczyk robi swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Susza w baku na sam koniec, dobre :smile: mnie mąż często beszta, że jeżdżę notorycznie prawie do zera, ale jeszcze nie zabrakło, na szczęście :rolleyes::

Jeszcze co do Czech, to wracając z Soelden zastanawialiśmy się gdzie są jakieś restauracje przyzwoite przy autostradzie. U nas to co kawałeczek coś masz, podobnie w Austrii. Była pora obiadowa i pokonaliśmy naprawdę wiele dodatkowych km zanim trafiliśmy na coś bardziej przyzwoitego niż jakaś szopka "cioci Jadzi" czy kanapki przy stacji paliw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze co do Czech, to wracając z Soelden zastanawialiśmy się gdzie są jakieś restauracje przyzwoite przy autostradzie....

Nie zatrzymuję się u braci Słowaków czy Czechów, po NIC! po NIC! nawet za potrzebą, przemykam szybko(ale tak żeby mnie nie wyhaczyli), nawet winietki u nich nie kupuję, wolę dołożyć parę zł niż nogę z samochodu na ich gruncie wystawiać:rolleyes::, no i jeszcze ta cena, droższą mają jak w AT:mad::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zatrzymuję się u braci Słowaków czy Czechów, po NIC! po NIC! nawet za potrzebą, przemykam szybko(ale tak żeby mnie nie wyhaczyli), nawet winietki u nich nie kupuję, wolę dołożyć parę zł niż nogę z samochodu na ich gruncie wystawiać:rolleyes::, no i jeszcze ta cena, droższą mają jak w AT:mad::
My do tej pory też nie, stąd nasze zdziwienie, że nawet nie ma się gdzie zatrzymać. Ot, tym razem wyjazd z juniorem, więc obiad dziecku chciałam zapewnić... w końcu wylądowaliśmy w McDonald'sie :biggrin: i niemożebnie ubawiła mnie kanapka pod nazwą "McSyr" - pisownia oryginalna :laughing:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zatrzymuję się u braci Słowaków czy Czechów, po NIC! po NIC! nawet za potrzebą, przemykam szybko(ale tak żeby mnie nie wyhaczyli), nawet winietki u nich nie kupuję, wolę dołożyć parę zł niż nogę z samochodu na ich gruncie wystawiać:rolleyes::, no i jeszcze ta cena, droższą mają jak w AT:mad::

coś Ci złego zrobili? ;) ;)

Moje kobiety to nawet w niedziele sa wstanie wyciągnąc mnie tam na obiad - ale też sie opieram...

@Asiek- jak chcesz tam cos smacznie i tanio zjeść - to idz własnie do 'Cioci Jadzi'

Edytowane przez mig12345
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś Ci złego zrobili? ;) ;)

Moje kobiety to nawet w niedziele sa wstanie wyciągnąc mnie tam na obiad - ale też sie opieram...

@Asiek- jak chcesz tam cos smacznie i tanio zjeść - to idz własnie do 'Cioci Jadzi'

A co u tej "cioci Jadzi"?

Topinka?

Utopence?

Oblożeny hlebicsek?

Ciekawi mnie co teraz podaje się w czeskich restauracjach.

Kiedyś bywałem dość często.

I to co się nadawało dla mnie to było "Ohniwe maso"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co? wszystko! w karczmie w Trzyńcu (typowa czesko-zaoziańska 'ciocia jadzia') - można bezpiecznie zamówić kpl zkarty. A najlepiej spytac co maja dziś najlepszego- przyznają się... :smile:

Bez pytania wiem co mają najlepszego.:rolleyes::

Ćepovany RADEGAST 12* :biggrin: tylko musi mnie ktoś zawieźć.

A niech będzie zawiozę się sam,ale musi mnie ktoś przywieźć.

I żeby nie było,że to OT.:wink:

RDEGAST ma mocno słoneczny kolor.Muszę ruszyć w poszukiwaniu tego słońca.:applause:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Nassfeld do ktorego jade niedługo także podają 4 m.Jakoś sobie tego nie wyobrażam tam.Pewnie jest to jakaś suma opadów.Z drugiej strony jednak to jeszcze wczoraj podawali 410 cm.

Jak wiadomo na Paganelli przebywa mój ojciec.

Niestety pogoda można powiedzieć fatalna."W poszukiwaniu słońca" jeździli 5 dni i wczoraj dopiero znaleźli.

Mgła i padający drobny deszcz,towarzyszy im niemalże bez przerwy.:eek:

A co do 4 metrowej pokrywy śniegu.

Powiedział mi,że chyba to całosezonowy sumaryczny wynik.:wink: Owszem jest dużo tego śniegu,ale deszczyk robi swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowanie

e9ac14bb24185f2fmed.jpg

Miasteczko Madonna di Campiglio, Dolomity - piękne.

c8fbb7ba4248494fmed.jpg

Najbardziej polecam: Pinzolo, Folgaridę.

In plus - doskonałe przygotowanie tras czarnych.

eeb91e0ca4a9198dmed.jpg

Dla początkujących - zdecydowanie Groste:

c24f61d917d4acd6med.jpg

Pogoda jaką trafiłem, to przewaga Słońca:

e8a7278b1a9da07cmed.jpg

Ilość przejechanych kilometrów oceniam na jakieś 200km, co daje mi niewielką średnią ok 33km (szukałem w necie, czy mogę gdzieś to sprawdzić po numerze karnetu i niestety nie znalazłem).

9b0d9a0e820e252dmed.jpg

Przygotowanie tras:

81dea33a9066ecc6med.jpg

Wrażenia artystyczne...

979a7153d4f764c1med.jpg

Najlepsze Bombardiono w Viviani na Pradalago - jedyne 5 Euro.

885c25edfddc0721med.jpg

...a jak piersiówka - to tylko "orzech laskowy"...

9f998cbc7b3a1c49med.jpg

Pozostaje...

...otrzeć łzy, że już się skończyło:

01d9f65b5545a2fdmed.jpg

Wróciliśmy szczęśliwi.

Dolina Słońca i za słońcem poszukiwania uważamy za niezwykle udane.

4a7740a6d89d33f9med.jpg

Dziękuję za cierpliwość i wszystkie odwiedziny w wątku.

PS. Ostatnią część z krótkimi filmikami nakręconymi na wyjeździe postaram się zamieścić jak najszybciej.

pozdrawiam

marboru

  • Like 14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się wreszcie wgrać wszystkie filmiki z pobytu :smile:

Zdjęcia nie oddają w pełni piękna okolic, w których przebywałem. Poniższe krótkie filmiki również...ale są doskonałym epilogiem w tym temacie.

I to one kończą tę relację... relację "W poszukiwaniu Słońca".

Dziękuję raz jeszcze, za odwiedzenie wątku i za wszystkie podziękowania.

Pozdrawiam

marboru

[video=youtube;VhOtF3rf_RI]http://www.youtube.com/watch?v=VhOtF3rf_RI

[video=youtube;9-ABDLxqUh4]http://www.youtube.com/watch?v=9-ABDLxqUh4

[video=youtube;7ILyrg1xoJU]http://www.youtube.com/watch?v=7ILyrg1xoJU

[video=youtube;in0cf_Kog-A]http://www.youtube.com/watch?v=in0cf_Kog-A

[video=youtube;wEc8rHi8v30]http://www.youtube.com/watch?v=wEc8rHi8v30

[video=youtube;NQMkMriVd-o]http://www.youtube.com/watch?v=NQMkMriVd-o

:cheerful:

  • Like 17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...